Hem.m

Česko
Mózart mezi kritiky

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 25.3.2021  16:45
    Muzikál z léčebny (amatérský film) (2019)

Konečně jsme se po dlouhé době dočkali dalšího českého muzikálu, který zavírá pomyslnou českou trilogii. Film se totiž vydává ve stopách Starců na chmelu a Šakalích let. Přitom ale Jan Veselý vypráví až osobní zpověď o alkoholismu. Jak už se dá čekat u takovéhoto tématu, děj až nepříjemně eskaluje a vyvolá v divákovi touženou silnou katarzi. Herecky je toto magnum opus taktéž perfektně zvládnuté a jde poznat skvělá ruka režiséra. Dokonce je tak dobře zahrané, až si říkám, že něco podobného museli bohužel samotní herci zažít na vlastní kůži, protože zahrát něco takového, prostě wau, smekám. A to ještě není vše přátelé. Hudba a zpěv. To je teprve vrcholný prvek. Hudební podkres je až neuvěřitelný ve svém rozsahu. Přechází od jemného Mozarta v dojemných scénách a pokračuje až do hrubých alkoholických částí, které znějí jako třeba Led Zeppelin nebo Metalica. Přitom však muzika neztrácí českého folklórního ducha. A zpěv, ach zpěv. Jako by mi andělé šeptali do oušek. Teď už jen čekám kdy vyjde soundtrack na vinylové desce. Úplně mě mrzí, že ČT a podobné společnosti nedotují takto zručné filmaře, proto naše česká kinematografie v posledních letech tak moc upadá. Nemohu se dočkat až vyjde od pana Veselého další filmový zločin, teda echm, počin.

• 24.3.2021  11:37
    XXXTentacion - Look At Me! (hudební videoklip) (2017)

Nedoceněný Mozart dnešní doby!

• 24.3.2021  11:16
    Babicova televize (TV pořad) (2021)

Daleko lepší pořad než od toho plešouna. Taky jsem gaymr jak Jyrka, takže top pořad.

• 14.3.2021  22:14

Bezmozek - dá odpad, protože pořad je plný konspiračních teorií. Člověk s 200IQ - haha Alex Jones: "I don't like them putting chemicals in the water that turn the friggin' frogs gay!" 5/5.

• 14.3.2021  10:50
    U Kulatého stolu (TV pořad) (2019)

Chlapci se svými otázkami zní jak kdyby byly zrovna po lobotomii.. Nepomáhají tomu ani jejich monotónní hlasy.

• 21.2.2021  17:29

Jedno z nejdůležitějších filosofických děl tohoto století.

• 12.1.2021  17:59
    Prosperovy knihy (1991)

Nikdy nepochopím jak můžou mít tyhle pseudo umělecký sračky tak vysoký hodnocení.. Každá scéna pindík, prsa a samý chcanky - pochcaná kniha, pochcanej děda, pochcanej bazén. Z téhle bouře se leda tak Shakespear bouří v hrobě. Stejně jak jsou zločiny proti lidskosti, tak by měli zavést zločiny proti umění!

• 9.1.2021  14:54
    Karlos Show (TV pořad) (2020)

Kvalitní bizár.

• 10.9.2020  10:04
    Tenet (2020)

(Kino)

• 20.5.2020  22:00
    Kazoku wa curai jo (2016)

Naprostá sračka. Slova ani nedokáží popsat jaký hovno toto je. Je to jako telenovela, ale bez vtipných prvků jako přehrávání atd.. Určitě by se to dostalo do 5 nejhorších filmů, který jsem kdy viděl, protože po celou dobu sledování jsem měl chuť tvůrcům fyzicky ublížit.

• 23.4.2020  00:24

Předloha 100x lepší, ale tak snaha hezká.

• 21.4.2020  10:53
    Devilman: Crybaby (TV seriál) (2018)

Dobrej nástřel, střed trochu pokulhává a konec je bohužel moc uspěchaný... Celkově pořád dost příjemné, navíc se svěží animací, která není vůbec tuctová.

• 20.4.2020  18:53
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Pěkná sračka oproti knížkám... CGI vypadá příšerně, příběhy jsou osekané až k pláči, je to nesrozumitelně časově poskládané, některé herecké výkony jsou tak opravdové asi jako ještěří lidé a celkově slovanský pocit, který z toho má přímo sát, tady prostě není. Vypadá to jak kdyby někdo snědl knihy posral se z nich a z toho průjmu udělal tento seriál. A to jsem se celkem těšil, když první epizoda nebyla tak špatná.

• 5.4.2020  20:07

Úžasná kresba, ale film je jednoduše dějově prázdný, emoce jsou nedostatečně nevysvětlené a akce je málo. Hlavní postava se zamiluje do chlapce, kterého vidí jednou/dvakrát a má s ním jeden rozhovor, který je prakticky o ničem. Přitom pro něj riskuje život, jak tomu pak má divák věřit.. Ve výsledku prázdné dílo, které nemá co nabídnout. Hlavním viníkem je podle mě krátká stopáž.

• 4.4.2020  23:16
    Bosý Gen (1983)

Málo který film ve mě vyvolá silně nepříjemný pocit - v kladném slova smyslu. Vidět takové hrůzy jako dítě, tak asi kompletně zešílím. Filmu navíc dodává větší emoce to, že je silně inspirovaný autorovým životem. Je až s obdivem jak optimisticky Bosý Gen působí i přesto co žažil.

• 20.3.2020  15:45

Haha, kočky dělají mňau, mňau 5/5!

• 18.3.2020  21:21
    Kulový blesk (1978)

Koutky úst se mi za celou dobu filmu nezvedly ani jednou. Máte humor? A mohl bych ho vidět?

• 8.3.2020  13:39

Něco na té staré animaci mě prostě láká a tak hodnotím jak hodnotím, i když toto nebyl bůh ví jak dobrý film..

• 7.3.2020  17:24
    Mušiši (TV seriál) (2005)

Melancholický klid. Takto by se dal shrnout celý seriál, který hraje vlastně stejnou notou skrze všechny díly a přesto je lákavé se na to dívat. Občas se tu vyskytne náhodou slabší až vyloženě špatný díl, ale ty zase nahrazují ostatní - velmi dobré. Nevýhodu za mě je, že tento počin je až moc epizodický a zvolená hudba se velmi rychle oposlouchá, jelikož se používá pořád ta stejná.

• 2.3.2020  19:52
    Mechanický balet (1924)

Pseudoumění se sračkojdní muzikou..

• 29.2.2020  16:34
    1917 (2019)

Vizuál je opravdu nádherný, ale tím to bohužel končí. Příběh je nicotný, nic neříkající a tuctový. Navíc si upřímně myslím, že natočit celý film na jeden záběr byla chyba. Zdá se díky tomu zbytečně zdlouhavý a nic speciálního navíc nepředvádí. Jak se říká: „Pokud to nemá žádný smysl tak to nedělej“..

• 17.2.2020  14:41
    Holy Motors (2012)

V životě jsem neviděl větší sračku. Kam se hrabe Zdeněk Troško s jakýmkoli jeho filmem, tady od pana Leose Caraxe by se měl učit! Pokud bych šel na tento film jako na "intelektuální" počin, tak stejně vidím jen chabou "zprávu" o herectví. Tato zpráva je asi jako kdyby ke mě přišel číšník a naservíroval mi hovno polité kuchařovou močí a řekl: „Toto pane je excelentní pokrm posypaný trochou bazalky, ta dává tomuto chodu jemnou venkovskou chuť, a je podáván s domácí omáčkou pana kuchaře. Jako celek jest to tvrzením o naší gastronomii v Česku. Dobrou chuť sire.“ To je moc pěkný pane číšník, ale pořád je to hovno. Dvě hodiny čistého utrpení, žádné sprosté slovo nedokáže popsat co toto bylo za teror!

• 13.2.2020  20:00
    Nový papež (TV seriál) (2020)

Nový papež je špatný papež! Vše co fungovalo u mladého svěžího papeže zde padá. City jsou laciné a nevěrohodné! Monology, kde jsou usmívající publika, která mají dávat váhu těmto proslovům, žádnou váhu nemají, jsou to prázdná slova / prázdné proslovy!! Tuto prázdnotu se snaží seriál nahradit polonahými ženami, ale to mi příjde málo, smutně málo.. Teď za mě to nejdůležitější. !! Postavy nedávají žádný smysl, chovají se nevyzpytatelně oproti tomu jak je známe z předchozí série !! Z Voiella je diplomatický dobrák, Pius XIII už není kotroverzní, ale je naprostý fanatik, který za chvilku z ničeho nic změní celý svůj postoj budovaný minulou sérií a přiklání se ve všem k Janu Pavlovi III. Esther padá do naprosté nepochopitelné sračky. Nic nedává smysl, naprostá dekadence ve srovnání s první sérií.

• 10.2.2020  13:16

Nádherný a jedinečný styl kresby, ale bohužel ho shazuje příšerná animace. Ta je totiž zasekaná a snímky drží na obrazovce moc dlouho, prostě z toho bolí oči. Film je jinak správně říznutý humorem, akcí a i trochou trapnosti jak už to u takových filmů bývá. Celkově bych řekl, že je to velmi povedené.

• 21.1.2020  17:23
    Maják (2019)

Za rok 2019 asi nejlepší film co jsem momentálně viděl. Atmosféra by se dala krájet, i díky Dafoevím prdíkům. Hlavní zásluhu ale má skvělý soundtrack, vizuál snímku a správně provedené "mystično". K tomu oba herci hrají jako oživot, tak co si ještě přát. *mermaid pussy got me actin' strange* Jedinou drobnou chybou je uspěchaná poslední třetina filmu, kde se věci dějí až moc rychle. Následkem toho opadává část důvěryhodnosti postav, protože některé pohnutky se zdají nelogické.

• 5.1.2020  14:36
    Genndy Tartakovsky's Primal (TV seriál) (2019)

Kromě artové stránky se jedná takřka o podprůměrný a předvídatelný seriál, kde i akce není nikterak zajímavá. To platí o první čtyřech dílech. Ovšem díl pátý, to je jiná. Tento díl začíná čilováníčkem na pláži, prostě pohodička - celkově odlišný díl oproti všem předchozím. Pak si ale tvůrce řekl, že to promění v krvavou řežbu, čmuchl trochu kokajnu a rozjel naprostej krvavej masakr, který se pomalu proměňuje v genocidu proti jednomu živočišnému druhu. --- Bohužel tento seriál jedna našlapaná epizoda nezachrání, ale uvidíme co přinese zbylých 5 dílů.

• 28.12.2019  15:54
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Nevím co se s lidmi stalo, jestli jim spadla laťka někam do septiku, nebo nové Disney filmy byly až tak moc špatné, že při náznaku jen o špetku lepšího díla hned jásají nad novým mesiášem. Pravdou je, že tato břitká sračka nezasluhuje ničí pozornost. Tento seriál i s jeho postavami je plytčí než představa lidí co si myslí, že Země je placatá. Už jen to, že můžeme vymazat některé díly kompletně (dívám se na tebe The Prisoner [06] a The Sanctuary [04]), tak člověk nepřijde skoro o nic, v případě šestého dílu, který je i celý natočen špatně, nepřijdeme doslova o nic. Z Jawů se stali primitivní minioni ze stejnojmenného filmu. Celá výstavba seriálu je naprosto špatná od toho, že nevíme proč baby yodu temná strana chce až po to, že už samotné zachránění miminka nedává moc velký smysl. Toto ovšem nevadí, hlavní problém je výstavba ostatního příběhu filmu. Kde věci se dějí jen protože scénáristé tak řekli a v reálném světě nedávají smysl. Myslím tím zachycení vysílačky v sedmém díle, kde poté jednotky hned vyjedou na místo lodi o které neví kde je. V osmém díle zase ujedou celou vzdálenost zpátky k městu, ale nějak je nenápadně dožene robot bez ničeho během malé chvilky. Hlavní záporák řekne, že je (hlavní hrdiny) nevybombarduje, pak řekne že ne a pak to zase změní. Místo své obří lodi pošle pana plamenometčíka na ně atd. Podobné kraviny se dějí v každém díle a není jich málo. Toto se opravdu někomu líbí? Nebo prostě jen nemáte koule na to říct, že toto je strašná sračka? I have spoken! This is the way.

• 27.12.2019  16:07

Naprosto zbytečný film ve kterém o nic nejde. Není zde žádný vývoj postav, žádný příběh, takřka žádná zápletka a ani humor tu člověk nenajde, i když si třeba přečtete v popisku, že se jedná o komedii. Raději bych se podíval na 78 minutové mixování vody v mixéru, než abych musel tento paskvil zhlédnout znovu. Troufám si tvrdit, že tento film dokázal předčit filmařské schopnosti Zdeňka Trošky — přesněji v tom jak až může být film špatný..

• 27.8.2019  20:30

Začátek anime je velmi slibný, ale postupem času bohužel jde úroveň dolů, hlavně díky repetetivnosti a stereotypický zvratům.

• 27.8.2019  20:24

Začátek oproti předchozí sérii nenabízí takřka nic nového nebo zajímavého, hlavně protivníci jsou daleko nudnější. Humor je bohužel také ještě víc infantilnější a to hlavně díky nové postavě psa Iggyho. (jeho celá "vtipnost" je postaven natom, že prdí lidem do tváře) Jedinou záchranu tohohle díla nakonec zůstává Jotaro a závěrečné dva souboje s Vanilla Ice a Diem.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10