Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Drama

Recenze (295)

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

Až sám se divím, jak na mě film dokázal zapůsobit. Máme skoro tříhodinový film ve kterém se skoro nic 90% času nestane a i přes to jsem se nenudil a žil v opojení ze světa Arakisu. Dokonce bych řekl, že první část tohoto filmu se mi líbila více, než uspěchaný konec. To má s knihou úplně to samé, rozvláčněné dílo na 500 stran a nejvíc se stane v posledních 50. Zakončení se mi osobně moc nelíbilo oproti knize, ale uvidíme jak dopadne třetí část. Třeba to vynahradí Déňa Vilieneuveů tam. (Kino)

plakát

Chudáčci (2023) odpad!

Nevím jestli se zdejší uživatelé úplně nepomátli. Dlouho jsem neměl chuť z kina odejít po prvních pěti minutách. Absolutně nevidím důvod tomuto filmu dát něco víc než odpad. Pseudo intelektuální slátanina, která má za potřebí akorát ukazovat zvadlé poprsí Emmy Stone s jejím bobrem mě opravdu o oscarových kvalitách nepřesvědčila. Příběh neexistující, myšlenka plytší jak talíř, hudba - neposlouchatelná. Vizuál překvapivě dost dobrý. Zasazení a svět je něco čím tento film vyčnívá v dobrém slova smyslu, problém je, že nedokáže naplnit svůj potenciál v ničem jiném. Krkající Dafoe to taky nezachrání. Přijde mi, že místní hodnotitelé akorát dávají dobré hodnocení, protože někdo řekl, že toto je velkolepé umění. Problém je, že král je nahý, ale bojí si to přiznat v hlavě. Kromě pár nadrženců co jsou Emmy Stone chtivý nevidím důvod tomu dát kladné hodnocení. Film se vlastně dá brát jako konceptuální umění, některým retardům bez špetky vkusu se daný umělecký směr líbí a budou hodnotit vystavený pisoár (Duchamp - Fontána) jako největší dílo, které v životě viděli. Normální člověk si řekne, jaký kokot toto vydává za umění. A toto je tento film. Gratuluji k ohavnosti, vítej v zapomění dějin. (Kino)

plakát

Přišla v noci (2023) odpad!

Začátek 5/5 konec -5/5. Dobře rozjetý film přibližně od poloviny přestane dávat smysl a posere úplně vše co budoval. Udělat něco takového tak bych se styděl. Za to dávám tvůrcům studných 0/5. *(odplivnutí jejich směrem)*

plakát

Wonka (2023) 

Huge Grant a jeho životní role. Čekal jsme hrůzu a dostal jsem příjemnou podívanou. (Kino)

plakát

Chlapec a volavka (2023) 

Miyazaki na fetu. Jinak se to popsat ani nedá. Kvalitní jízda, která dá nahlédnout do tajemného světa, aniž by měla nutkání cokoli vysvětlovat. Díky tomuto stylu je divák pohlcen magičností této výpravy a jen hltá každý vizuální výjev. Pokud se takto loučí jeden velikán, tak toto rozloučení bylo více než obstojné s velkou pompézností. Za mě se tento kousek řadí na vrchní příčky Ghibli filmů. (Kino)

plakát

Katedrála (2022) 

Neuchopitelné dílo svou mohutností, těžko představitelné, ale přece.. ..velkolepé. (Kino)

plakát

Minulé životy (2023) 

Někdo na koho se nedá zapomenout, ale nešťastně - The Film.. Spousta trapných tich, trapných chvílek a smutku. Nic pro mě, ale to se nehodnotí... (Kino)

plakát

Zkouška umění (2022) 

Příšerně natočený a ještě hůř sestříhaný komediální dokument, který vše vyvažuje jen geniálně tragickým obsahem uchazečů a pedagogů. Kdo někdy koukal na práce uměleckých fakult, tak bohužel ví, že tento film odráží naprostou skutečnost a nejedná se jen o extrémní vzorek tupců. Totéž bohužel platí i o některých lektorech (zde dvou slečen s vizuálním přirovnáním: Přerostlý Asterix a Duhový Obelix). Pak nemají být takové obory pro smích. Z prestiže do póvlu. Smutné.

plakát

Oppenheimer (2023) 

Nolan mě upřímně poslední filmy moc nebaví. Od Oppenheimera jsem moc nečekal a moc jsem taky nedostal. Celkový vizuál je krásný, ale ničím speciální - včetně výbuchu. Hudba sice skvělá, ale používaná k dělání zbytečného napětí, které nemá význam. Filosofické / politické / lidské otázky nezazní. Tří hodinová stopáž je zbytečná a neodůvodnitelná. Spousta pseudo art scének (např. sex na židli při výslechu). Jednoduše film nemá takřka co nabídnout, co by si člověk nezjistil během 20 minut sám a k tomu s lepším záběrem na atomovku nebo wau efektem výbuchu. (Kino)