xavierr13

okres Pezinok
milovnik filmov

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 18.1.2015  16:41

Kombinácia thriller a Samuel ako badguy je opravdu na jedničku. Už v Lakeview Terrace som bol stále v napetí a teraz je tu opät dokázal že je to pán herec. Celkový príbeh zaujímavý, prostredie temné a hudba niekedy až moc zámerne napätá a lakačky, ale celkový dojem celkom dobrý. Doporučujem zhliadnut!

• 18.1.2015  16:30

Na tento film som sa nevedel dočkať. Mal som veľké očakávania a napodiv sklamaný som nebol. Zo začiatku mi vadil zvuk, nie kvalita - tá je super, ale jazyk ktorým sa hovorilo. Po niekoľkých minútach, keď som sa vžil do deja, prestalo mi to vadiť. Myslím si, že Jimi Caviezel podal nadľudsky herecký výkon, ktorý asi tak skoro nezopakuje. Chvíľami som si myslel, že to nehraje, ale skutočne prežíva. Klobúk dole nad takým výkonom. Film bol režijne, extérierovo a po každej stránke veľmi dôkladne pripravený. Brutalitu a krutosť nemám v obľube, ale v tomto unikátnom diele je skutočne na mieste. Jednou vetou: Tento film odporúčam každému človeku, aby si pozrel. Samozrejme je potrebné upozorniť slabších jedincov - len na vlastné riziko.

• 18.1.2015  16:16

Zaujimavý námet...zpracovanie nie je špatné, len je všetko také neoriginálne - keby film vznikol o 10 rokov skôr, bola by to bomba, ale takto ma to nezaujalo, aj ked motív rychlého stárnutia po hybernácii je podla mna strašne zaujimavé. Film na popoludnie, povedal by som...večer by som sním nezabíjal.

• 18.1.2015  16:05

Slušný akčný film, nič sa nepretahuje a odsipá to, dobre bitky a aj hlášky nie su špatné - na tu dobu docela fajn.

• 18.1.2015  14:04
    Suprhrdina (2008)

Dalšia parodia, ktorá však nedosahovala úrovne tých už klasických (bláznivá strela,Scary apod.). Človek sa celkom pobavil, občas dokonca i zasmial, ale že by som sa smial od začiatku až do konca, jak by to u paródií malo podla mna byt, to zas nie. Proste slabota menšia oddychovka.

• 18.1.2015  13:55

Pri tomto filme som sa úplne nudil. Len príbeh bez kúska napetia alebo čohokolvek, čo by zaujalo. Čakal som na konec, ktorý sa v podstate skoro nekonal; proste o ničom. Ale vydržal som, len za to jeden bod.

• 18.1.2015  13:49
    P.Ě.S.T. (1978)

Tento film sa odohrává sice v zaujimavom prostredí zo Stallonem v hlavnej úlohe, ale filmové zpracovanie vám dodá dojem nudy, ktorá sa nijako neprekoná. Snímok postrádá hudobní doprovod, zaujímavé scény a vlastne by potreboval o štipku zaujímavejšie postavy, okrem Stalloneho, ktorý sa mi v úlohe Johnyho Kovaka lúbil.

• 18.1.2015  13:42

Film oplývá neskoršìm "akčním gýčom" (zločincovo prežitie zdánlivo neprežitelného). Naopak iné (smrt parťáka, pomsta) zmiernila. Pozreté prvi krát alebo po dlhej dobe, môže byt docela napínave, a ked sa Deke uviedol prevlekom, na konci ma to aj tak nenapadlo.

• 18.1.2015  13:28
    Oscar (1991)

Keby som nedávno nevidel originál s Funésem, užil by som si to viac. Film ale nie je naštastie okopírovaný doslova, takže dá človeku niečo naviac. Silvester podla mna hrál dost dobre a omáčka okolo kostry príbehu bola vymyslená tiež dobre. Jediné čo mi nesedelo bola hudba.

• 18.1.2015  13:20

Veľmi vydarená kriminálna komedia, čo robý z filmu skvelé to, čo je na filme zo všetkého najdôležitejše: dobrý nápad na námet; ten je k nezaplateniu a čím dál vzácnejšie. Nejlepša scéna je ta s mamičkovskymi ranajkami, ktorá je "dôležitá pre vývin dietata", alebo scéna, v ktorej sa kvoli nezhodám s matkou vymení miesto sebevrah s policajtom, inak ho má pôvodne zachránit, či znova s plienkami pri policajnom zásahu. Zábava od začiatku až do konca.

• 18.1.2015  13:05

Na film som sa pozrel po nejakom čase, čiže s časovým odstupom. Najskôr sa mi javil film naprosto kvalitne obsadenie, s výborným a napínavým dejom a úžasná kamera. Nejako to upadlo a zostala len dobrá kamera, výborný a napínavý dej sa javil naopak chvílkami zmätený a roztrhaný až režisér ztratil prehlad a natočil tak trochu akčnú omalovávanku. Opravdu zostalo kvalitné iba herecké obsadenie.

• 18.1.2015  12:53
    Formule! (2001)

Nechápem z akej predlohy vychádzal scénarista, ale reálnosť pretekov formule ako sú prezentované v tomto filme je na veľmi nízkej úrovni, tvorcovia sa mali trocha viac zasvetiť do sveta reálnych pretekov formule.

• 18.1.2015  12:49
    D-Tox (2002)

Nepovedená béčkova detektívka, jednoduchý dej, úplne slabota po všetkých stránkách - to všetko nám prináša D-Tox. Ani Stallone podla mna moc dobre nezahrál. Ide o nudný film, ktorý diváka moc neupútá.

• 18.1.2015  12:38
    Death Race 2000 (1975)

Zavodnícka blbost, ktorá si pripísala dve známe hviezdy v podaný Stallone a Carradine. Aj ked to ma byt závod v predbiehany ludia, krvi tu je uplne minimum.

• 21.11.2013  11:59
    Spáči (1996)

Asi najlepší film, aký som v živote videl. Odkrýva nám ľudské charaktery v zložitých amerických pomeroch v 60.rokoch minulého storočia v jednej mafiánskej štvrti, hovorí verejne o ponižovaní ľudskej (detskej) dôstojnosti v nápravných centrách, ale i o pomste a jej dôsledkoch. Môžeme tu vidieť, aké malé detaily môžu ovplyvniť náš život, aký je ten život vrtkavý. Skvelé herecké výkony dnes už slávnych hercov. Vo filme nechýbajú aj konflikty svedomia a vyhrotených a konfliktných situácií je tam viac ako dosť. Film by si mal pozrieť každý milovník dobrých filmov, vrelo ho odporúčam, no nedivte sa, ak sa aj najväčším tvrďasom vyhŕknu slzy do očí. Film nenechá nikoho chladným...

• 21.11.2013  11:47
    Red 2 (2013)

Dobra akčná komédia, skvelé herecké obsadenie, určite ma potešilo mimo hlavních hrdinov A.Hopkins, H,Mirren a C.Z.Jones skvelé výkony. Docela dobré hlášky a dobré akčné scény, celkovo dobre využitie volného času.

• 21.11.2013  11:40
    Magnum Force (1973)

Dalšia neskutočne dobrá kriminálka s Drsným Harrym.Tentoraz Harry vyšetruje vraždu bohatých gaunerov,ktorý by za žiadny súd aj tak neodsudili. Ale niekto ich vraždí a Harry chce zistit kto, nakoniec sa ukáže že vraždia mladí policajti,ktorí zobrali zákon do svojich rúk a pôjdu aj po Harrym. Veľmi dobrá krimi plná dobrých prestrelok.

• 22.4.2010  20:07

Scorsese nám sice zostarol DeNira nahradil DiCapriom, ale inak jeho diela sú stále neuveriteľné prepracované a premyslené...To čo som videl v upútavke ma zaujalo, to čo som videl v plnej dvojhodinovke ma naprosto odrovnalo...Len Scorsese nám dokáže naservírovat takú jednoduchosť, ktorú na konci filmu otočí o 360 stupňou, a hneď zmení celú pointu...Shutter Island sa môže opriet o výborne napýsanu predlohu, ktorá správne mieša všetky karty...Scorsese ako miľovník tohoto žánru často odkazuje na majstrov nedávno minulé a za výdatnej podpory svojho tvorčieho týmu (predovšetkým výborná kamera) predkladá vtahujúcu atmosféru odľahlého ostrova...Leonardo DiCaprio predviedol výkon, nad ktorým mi zostávaly oči stát, a keď niekdo stále tvrdí, že je to len ten "fešák z Titanicu", tak by sa mal veľmi rýchlo pozrieť na Núdzovy východ, Krvavý diamant, Skrytá identita, Gangy New Yorku a v poslednej rade na Priekliaty ostrov, kde Leonardo zahrál opravdu neskutočně!!!

• 22.4.2010  18:17
    Morganovi (2009)

Ceľkom nuda, ked si hned od začiatku dáte šlofíka, na konci filmu sa rieši stále to isté, chvíľku zábava s medveďom, potom s drevom, super výhra pri kúpe troch svetrov a konečne finále na ródeu. Hugh Grant prestal žmurkať-o to viac pracuje s obočím-a Sarah je chudšia a chudšia...

• 21.4.2010  21:08

Hororová komédia o krásnej roztleskávačke Megan Fox, ktorá pojedá svojich nápadníkov. Film, to sa nedá nazvat ani film, skôr kravina, ktorú nezachránila ani úžasná zmyselná Megan Fox, ale ceľkom hustá vymietačka ďiabla Amanda Seyfield..

• 21.4.2010  18:09

Strach? Z čoho ? Jeden moment kde som sa ľakol, a to je rychlé vstátie z postele, nič viac. A skutočné zábery? To je k smiechu, aj keď som čakal, že tomu veľa ľudí bude verit. Finta na divákov, a na peniaze samozrejme. K filmu, rozmýšlam o čom to vlastne bolo. Nie je to uplný prepadák, ale zdá sa mi, že tam je niekoľko myšlienok, a ani jedna nie je prevedená do štastného konca. Tak že jediným cieľom bolo vyvolat nejakú reakciu, provokáciu, aj preto tie "skutočné zábery" zrejme. Je to o riešení vraždy manžela, o UFO, alebo len o tom, ako jedna žena vidí "realitu". V každom prípade, Milla sa mi zdala chvíľkami aj presvedčivá, tak sa dúfam blížia lepšie časy. Zaujímavý film, ale miestami dost nudný, tak preto tie dve hviezdičky!!!

• 20.4.2010  17:47
    Legie (2010)

Vidieť, že tvorcom takýchto komerčných trhákov v Hollywoode nechýba fantázia. Na mňa to zapôsobilo skôr otrasným dojmom. Do filmu o apokalypse vkladať filmové scény, kde sa všetko rieši pomocou najmodernejších zbraní, to je niečo neskutočné. Námet k tomuto filmu je dosť pozoruhodný a nezvyčajný. Všetko je tu zamerané na bojové a akčné scény, ktoré pôsobia prehnaným dojmom. Po dejovej stránke je to úplný otras.

• 19.4.2010  22:19

Sci-fi romantika jako blázon, vložená do výborného príbehu života človeka, ktorý sa narodil s genetickou poruchou...vie cestovať časom. Bohužial vždy nečakane a netuší kam sa dostane. Veľmi pohodový a zaujímavý film.

• 19.4.2010  19:33

Nádherný príbeh chlapíka, ktorý sa živí dávaním "padáka" pre firmy, ktoré na to nemajú žalúdok. Nalieta milióny kilometrov a tak chce získať métu, ktorú dosiahlo len 6 ľudí pred ním. Zbiera všetky možné karty a výhodné bonusy a jeho domov je letisko a hotely. A je samotár a nevadí mu to. Clooney je vynikajúci, film ma príbeh, pred koncom i nečakané prekvapenie.

• 11.2.2010  19:44

Takto si predstavujem pravú tarantinovku, cez to všetko, že to natočil Tony Scott. Ten ale perfektne vzládol akčné scény. Slater s Arqettovou boli síce výborní, ale s porovnaním s ostatnými dosť zaostávali. Menšia rolička pre Garyho Oldmana, ktorý dokázal, že vie zahrať čokoľvek...Scéna s Walkenem a Hopperem je priam geniálna a obaja podávajú excelentný výkon. Najväčší obdiv má, ale u mňa stále zhúlený a povaľujúci sa Brad Pitt. Takto som sa na ňom ešte nezasmial.

• 11.2.2010  19:42
    Časožrouti (TV film) (1995)

Tento film hovorí o lete, kde sa prebúdza naraz len niekoľko ludí a všetci ostatní zmizli. Patrajú po tom čo sa vlastne stalo. Každý s cestujúcich si zo sebou naviac berie nejaký príbeh. Slepé dievča má dokonca nadprirodzené schopnosti. Je to nudný príbeh od začiatku až do konca. Preleteli časovou dierou do minuľosti, ktorý patrí už len časožrútom. Podarí sa im utiecť? Niektorým možno áno, ale chce sa obetovať niekto pre druhých. Nedoporučujem strašne zle s filmované.

• 5.2.2010  11:40

Super vybudovaná atmosféra doprovádzaná v skutku hypnotickou hudbou...., ostatné ako napr. obsadenie, scenár, dialógy je už podstatne horšie, ale len pri podrobnejšom pohľade. Hudba v kombinácii s ponurou atmosférou tieto nedostatky z prehľadom nahradí, koniec je opravdu veľmi depresivní, ale neskutočne sa sem hodí...

• 31.1.2010  13:06
    Znovu 17 (2009)

Rovnakých príbehov o premene akých tu už bolo niekoľkokrát. Viac krát sme zažili vekovú premenu, premenu osobností či duší atd., ale doteraz sa v takómto filme nestretli Matthew, Zac a Thomas Lennon táto trojka zo snímku tvorila dokonalú komédiu. Výborné trapasy a srandovné hlášky.

• 30.1.2010  00:04
    Otčím (2009)

Síce som po rôznych recenziách čakal niečo iné, ale pôvodní Otčím je stále pôvodní Otčím, ale vo finále to nebol až tak blbý film. Dej sa povetšinu drží pôvodneho filmu, veľa vecí je tu dost podobných, samozrejme je tu tiež dost elementov dobrých dnešnej dobe, takže človek vlastne od filmu vôbec nič nového ani nemôže čakat a ani tu nič nového nie je. Ale je to aj tak docela fajn thriller.

• 29.1.2010  21:13
    Mláďata (1979)

Na tomto diele je v rámci Cronenbergovej tvorby známe razantný prechod k obrazovej kvality. Samozrejme to je režisérova obvyklá téma mutácia, psychológia, lekárského experimentu. Herecké výkony boly dobre zahraté, tak ako aj hudba. Od tohoto dieľa sa Howard Shore stává Cronenbergovým dvorním skladateľom. Základní námet je miestne poburujúci, ale to už by nebol David Cronenberg.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6