Alpha Dog (2006)

Johnny Truelove /Emile Hirsch/ je mladý drogový dealer, ktorý predáva tvrdé drogy pohodlne zo svojho luxusného domu spolu s vernými kamošmi /Justin Timberlake, Vincent Kartheiser, Shawn Hatosy, Alex Solowitz/, ktorí pre neho spravia čokoľvek. Jake Mazursky /Ben Foster/ je Jonnyho stály zákazník. Život ide hladko až do chvíle, pokým nie je Jake schopný Johnnymu zaplatiť za nemalú dávku. Ten má slabé nervy, a nie je zvyknutý na svoje peniaze čakať. Rozhodne sa konať. Zdá sa, že keď nepomáha deviatka priložená k hlave a hrubé slová, musí pritvrdiť. Unesie Jakovi malého brata Zacka /Anton Yelchin/. Dieťa, ktorému nedochádza, do akej situácie sa dostalo, dobrovoľne odchádza do Jonnyho domu. Rád, že ho veľkí chlapci vzali medzi seba, na žúr plný drog, alkoholu, sexu, nahých žien a zbraní. Nie je dôvod na strach. Všetci mu dávajú pocítiť, že odteraz je jedným z nich. Ale Johnny odchádza z domu, aby Jakovi vysvetlil aká je situácia. Ak nebudú prachy, nebude ani brat. Ale zrazu sa všetko začne rútiť strmhlav nadol. Karty sa otáčajú a Johnny si prestáva byť svojou situáciou istý. Je profík v distribúcii drog, je opatrný, nedá sa chytiť. Vie tiež, že uniesť dieťa, nie je žiadna sranda. Prvý krát v živote nevie, čo má spraviť. Vie iba, že spravil chybu. Rozhodne sa, že Zacka nasledujúci deň pustí domov s tým, že pomlčí o tom, čo v jeho dome videl. Pre istotu poprosí ešte o radu zopár kamošov. Tí ho však nepotešia. Ak si už raz uniesol dieťa, tvoja situácia už lepšou nebude. Johnny začne panikáriť ešte viac. V rovnakom čase si malý Zack užíva rajské chvíle so svojimi novými kamošmi, ktorí majú veľmi milé kamošky. Žúr sa pomaly končí a malý Zack by mal ísť domov k matke, ktorá na neho čaká. A presne to je riešenie, pre ktoré sa Johnny definitívne rozhodne. Pomôže mu v tom jeho otec, ktorý mu sľúbi, že mu celú záležitosť pomôže vybaviť bez následkov. Ale je neskoro. Malý Zack je mŕtvy. Nezmyselne popravený novými kamošmi, naivne a dobrovoľne, ďaleko za mestom, sám... Alpha Dog je jeho príbeh…

Andělé a démoni (2009)

Príbeh začíná vo Vatikáne usmrtením pápeža následným pokusom vyrobit antihnotu, ktorá je ukradnutá a bola použitá na zničenie Vatikánu . Profesor Langdon je poverení aby Vatikánu pomohol vyriešit únos štyroch kardinálov . Celkovo sú Anjeli a démoni veľmi napínavý krimi thriller a Howard s Hanksom chceli určite prekonat prví film , ale aj tak bude vži medzi týmito filmami zrovnanie. Mimochodom čo pripomíná Zem, vzduch,oheň,voda? Že by 5 Element?

Antikrist (2009)

Moc som teda nepochopil, k čomu vlastne to. Malo to diváka znechutiť? Prečo ale až tak detailné pornografické scény? Malo to v divákovi nechat niečo na zamyslenie? K čomu ale tie nechutárne blížiace sa k slavnému Saw? Alebo je to nebodaj poburujúca psychologická dráma? No - priznajme si to, samotná myšlienka snímku tiež nič extra. Skoro mi to prišlo ako dielo nejakého uchyláka, ktorý chcel byt trochu kontroverzní a ukázat na seba. Na mna ale vôbec nezapôsobil. Počull som síce na režiséra samu chválu, ale po pozretí Antikrista neviem, či sa ešte niekedi na nejaké jeho dielo pozriem.

Antrum: The Deadliest Film Ever Made (2018)

Je to celkom dobré. Tu sú niektoré strašidelné scény. Žiadne obrovské strachy, ale určite strašidelná atmosféra. Nebojte sa, že vám to v skutočnosti neublíži, je to len film. Je dosť dobré, že hovoríme, že to vyskúšajte!

Asterix a Olympijské hry (2008)

Tak som bol strašne zvedavý, aké to bude a musím povedat, že som bol dosť zklamaný.Tak za prvé mi tu chýbal Ch.Clavier predstaviteľ prvích dvoch častí Asterixa. A čo som bol ešte veľlmi zklamaný, tak to bol A.Delon v úlohe Cézara.Jeho úloha sa mi vôbec neľúbila. Delonovy to za vinu nedávám, to skôr tvorcom to tak zrejme chceli-no ale nič moc. Aspoň že to oživil M.Schumacher, to bolo také príjemné zpestrenie.Inak ten dej bol tiež nič moc. Čo ale stojí za pozornost, to sú efekty a triky.Tie boly opät pekne urobené. Ceľkovo ma ten film však zklamal preto dávam za *1*

Austrálie (2008)

Tak toto bol naozaj nádherny film. Dĺžka vôbec nevadí. Aj ta druhá část dáva zmyseľ, pretože všetko nekončí len tím, že sú kravy nahnané do ľode. Život je neustály boj a v tomto filme je to krásne vidiet. Predchodzie dva filmy od tohoto režiséra sa mi moc neľúbili, preto som sa Austrálie trochu bál, ale vskutočnosti ma ten film dostal. Môžem stopercentne doporučit, nudit určite nebude.

Avatar (2009)

Avatar je film,ktorý ma uniesol vizuálnou stránkou.162 minút v skvelom zpracovanom neexistujúcom svete je naozaj úžasné pozeranie.Dojem kazí primitívny a predvídatelný dej s radou logických nedostatkov.Avatar naozaj nie je dielom pre veľkých mysliteľov. Viac než u iných filmov z poslednej doby tu však platí, že zážitku v kine sa určite žiadna domáca projekcia nevyrovná. A preto si kúpte lístok na 3D.Avatar naozaj stojí za VIDENIE!!!

Babe - galantní prasátko (1995)

Film hlavne pre najmenších divákov. Oddychová komédia, kde hlavnú úlohu hraje prasiatko Babe. Videl som to len jeden krát, pred päťnástimi rokmi ale aj tak si po päťnástich rokov čo som to pozrel na to dobre pamatujem a dávam za *3*

Babylon A.D. (2008)

Sci-fi filmov je v súčasnosti naozaj dosť, aj keď v tom filme hrá hviezda Vin Diesel mal som veľké očakávania. Bohužial som filmom strašne zklamaný. Bol nudný, zo sľabým scenárom a ani tvrďák Diesel mu nedodal žiadnu štavu. Ceľkovo svet vyzeral gýčovito a príbeh tam vlastne ani nebol. Doporučujem len pre sci-fi fanúšikov.

Baby Máma (2008)

Úspešná slobodná obchodníčka Kate Holbrook (Tina Fey) uprednostňuje svoju kariéru pred osobním životom. Čas neúprostne letí, biologické hodiny bijú na poplach, a preto sa 37ročná Kate rozhoďne priviest na svet dieta a stát sa slobodnou matkou.. Jej plán začína mat vážnu trhlinu po tom, čo zistí, že pravdepodobnosť jej otehotnenia je milión ku jednej. Pohánaná túhou po dietati, si nájde náhradnú matku Angie Ostrowiski (Amy Poehler), ktorá brzo otehotnie a Kate sa začíná pečlivo pripravovat na rolu matky. Ovšem ani tentokrát Kate nevýde skvelo organizovaná stratégia. Tehotná náhradna matka sa jednoho bežného dňa objaví na prahu Katineho bytu z kuframi. Kate nemôže dopustit, aby jej potomok trávil život ako bezdomovec, poskytne teda Angie azyľ. Tímto okamžikom začínajú tie pravé problémy, biologická matka má iné predstavy o prípravách na príchod vytúženého dietata.