rt12

rt12

Česko
děkuji všem, kdo mě mají v oblíbených a za body

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 25.3.2018  22:46

V tomto dílu se konečně Kukura chová jako normální chlap a ne jako bláznivý šašek. Příběh měl hlavu i patu, škoda posledních 5 minut, který se opět přiblížily k trapnosti počátečních dílů. Na rádoby hit ,, Zoly má lepší liek" si tedy nezvyknu .

• 18.3.2018  22:09

Je to ,,paráda", když oficiání text distributora prozradí 80% filmu. To se pak máte na co těšit. Zbylých 20% filmu, pro které to bylo vlastně celé natočeno bylo sice o vous zajímavějších než předchozích 80% , ale viděla jsem na toto téma daleko lepší a zdařilejší filmy. Takový Simon Konianski u mne vede o tři délky. Dost mě po celou dobu vytáčely České exteriéry vydávané za Ukrajinu, docela mě stačí, že mi jí připomínají moje jízdy jakoukoliv městskou dopravou.

• 18.3.2018  15:49

Málokdy se stavá, že se mi příběh či hlavní postava dostane tak moc pod kůži, jako v tomto případě. Vůbec zde neberu v potaz jakousi rozvláčnost a řežijní nevyspělost. Bylo mi to fuk. Mě dostalo téma samotné, napjatě jsem sledovala osud paní Vláčilové. Během jediného života dostávat jednu podpásovku za druhou, přitom stále jít s hlavou vztyčenou a dělat to co je správné. To je pro mne příběh Opravdového člověka. Ve zlomový okamžik se rozhodnout mezi morální či citovou důležitostí. Vše umocnil skvělý výkon Jiřiny Šejbalové, které jsem věřila každé slovo, každý pohyb, každý výraz jejích očí.

• 7.3.2018  15:27
    Sedem svedkov (TV film) (1967)

Sedm svědků jsem znala z rozhlasové nahrávky s vynikajícím Rudolfem Hrušínským a Rudolfem Jelínkem , která mě rozhodně oslovila a je u mne o jednu * lepší. Věděla jsem tedy do čeho jdu, přesto a nebo právě proto jsem byla opět zasažena vystupováním a hlavně morálkou všech svědků. Ovšem nejde jen o jejich smýšlení, mladý detektiv, který je po celou dobu tolik zhnusen přístupem zúčastněných a nemůže pochopit jejich lhostejnost se nakonec k jediné osobě, která nebyla lhostejná a snažila se pomoct, vyjádří opovržlivě. Čímž vlastně degraduje slušnost.

• 19.2.2018  21:37

Cukr, káva, limonáda .. BUM !?! Jak tohle ohodnotit ? Asi takhle : Meryl + 5, ostaní herci 0, Hudba +5, scénář 0 originalita 0 Výsledek 10:5 = 2*

• 19.2.2018  16:30

Rozvláčný začátek, zpříjemněný celkem vtipnými dialogy mezi Kevinem a Maggi, navodil atmosféru poklidné komedie. A vše je tak poklidné až je to nudné a já si říkala, proboha o co tu vlastně půjde, kdy už se začne něco dít. A bác po třetině nastane výrazné ochlazení děje, dialogy se vyostřují a o něco zde jde, Vše začíná mít správné obrátky a napětí. Bohužel posledních 12 minut dojem z filmu vše zhatí . K originálnímu vyvrcholení, jaký by si tento příběh zasloužil, rozhodně nedochází. Děj se opět ocitá v klidných vodách, závěr CO JSME SI - TO JSME SI ,značně poškozuje celkový dojem.

• 17.2.2018  23:01

Morální facka všem, kteří podlehli prohnilému světu zvanému Třetí říše, potažmo veškerému zlu. Brilantně vypoentované dialogy mezi jednotlivými postavami. Obhájcem dr. Rolfem (Maxmiliam Schell) urputně se snažícím zachránit obžalované a tím podle něj čest přeživších Němců. Přitom se neštítí použít jakoukoliv metodu, která sklouzává do metod používaných obžalovanými. Soudcem dr. Haywoodem (Spencer Tracy), který je po celý proces ovlivňován faktem nového rozdělení Světa a s ním nutnosti získání sympatií Němců. A obžalovaným dr. Janningem (Burt Lancaster), který je zde vlastně zástupcem těch Němců, kteří se nechali polapit Hitlerovou demegogií. Přestože uvnitř věděl(i) jak je to nebezpečné, nechávali se sešrotovat a zpracovat k tomu, že byli schopni i těch nejhorších zvěrstev. Vše vystihuje poslední dialog mezi Janningem a soudcem Haywoodem: ,,Doktore Haywode. Ty spousty, ty miliony obětí, já nevěděl, že to dojde tak daleko.To my prosím věřte, to my musíte věřit. " ,,Doktore Janningu, tak daleko to došlo, už když jste odsoudil prvního člověka, o němž jste věděl, že je nevinný.

• 14.2.2018  02:46

Kenneth si svoji postavu vymazlil, ale s ostaním se tentokrát moc nemazlil. Hvězdy byli vedle něj pohaslé, nezajímavé ani jedna nedostala větší prostor něco předvést. Agatha by se podivila ,, nutným" úpravám předlohy - pominu ty tři zástupce víry co se sešli něco řešit , zkousnu i černouška, protože bez něj by to asi neprošlo, ale akční Poirot - to nedám. Vše se ještě k tomu odehrává v Polárním expresu. Je to upovídané barevné čumendo, ale není to Cristie. Nemůžu si pomoci, ale mě tam chyběla atmosféra dané doby, grácie a přirozený odstup jaký si umí zachovat Poirot v podání Davida Sucheta. takže s tebou nesouhlasím zvrhlíku Verbale.

• 13.2.2018  23:01
    Svědek obžaloby (TV film) (2016)

* Agatha Cristie + * Toby Jones (kterého miluju) + * za atmošku Velká škoda celkově zdlouhavého tempa a počátečních nudných 30 minut. Jeden díl by tomu prospěl.

• 13.2.2018  21:51
    Hadí doupě (2017)

* za Agathu Christie + * za Glen Close jinak to pro mne byla hrozná nuda .

• 12.2.2018  22:41
    Inspector George Gently (TV seriál) (2007)

Tenhle neúplatný buldok Gently se mi líbil čím dál víc a nejdnou bác. Bacchus je zakomplexovanej vůl s kušnou plnou sžíravých poznámek vůči komukoliv, přesto nebo právě proto mě baví . Jsem u 8/2 série, která rozhodně nepolevuje, naopak přidává na otáčkách s náležitou Britskou atmosférou ze 60 let, je otázkou zda se bude pokračovat ( důvod proč nedám 5* je pro mě nepřekonetelný Endeavour, )

• 31.12.2017  01:14

** Za pana Oldřicha Kaisera, jediná postava, která dokázala upoutat moji pozornost. Ostatní herci neměly co hrát, nuda na en -tou, bez skutečného dramatického příběhu. Příběh o přijeli jsme z Prahy a po čase tam opět odjeli. Nevěřím tomu, že by film měl 70 %, kdyby zde nefigurovala jména Svěrák-Svěrák.

• 25.12.2017  22:41
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Kdyby zde nehrál studený nanuk Piškula se stále stejným výrazem, ať se dějě co se děje, byla bych spokojenější. Naopak čert Marka Adamczyka byl skvělý s celým peklem i s pokušitelem Langmajerem. Ostatní postavy si odvedly své. Jen pan Sokol by se měl uklidnit a možná na chvíli uklidit, jak se říká čeho je moc ....... Zápletka slušná, děj a tempo kolísá. Prostě průměr.

• 16.12.2017  21:48
    Major Vichr (1967)

Řitka to opět poslala dolů. Druhý díl jsem si raději pustila v Ruštině a hned to bylo lepší. Žádný zázrak se nekonal, ale slušný průměr to podle mě je.

• 28.11.2017  22:20
    Hitlerův utajený syn (TV film) (2014)

Příběh jak od Dickense. Zde ovšem Francouzký Oliwer Twist svou matičku najde a ta mu nakecá, že je synem Ády. Pouze opomněla říci, že jí patrně - neopatrně obšťastnila ve stejný čas celá posádka, která ve vesnici dlela. Jen popletla klukovi kebuli. Dokument chce vzbudit senzaci a snaží se tvářit seriozně. Pro mě docela zbytečná záležitost.

• 31.10.2017  13:34

Při vstupu Majora Škáry jsem začala úpěnlivě hledat Jessicu Fletcherovou. Druhý díl mě oproti prvnímu přišel naivní, nic proti hereckým výkonům jen ten scénář pokulhává. .Spíše - jak se píše "detektivka pro děti". Uvidíme co přinese další díl.

• 25.9.2017  11:04

Rozhodně musíte mít chuť na něco bláznivého až ujetého - to dostanete. Pro spravení blbé nálady jako dělané. Řada vulgarit mě zde vůbec neurážela, naopak sem patřily. Málem jsem upadla při scéně, když mírumilovný Laird dojemně sype zrní a vzápětí hází slepicí místo zbraně. Pitomina, která plní účel.

• 12.5.2017  20:57
    Popelka (1947)

Moje žena je stejná jako její sestra. Tu snědl lidojed a otrávil se :-)

• 8.3.2017  16:37

Co k tomu říct, tentokrát trefil Verbal hřebíček na hlavičku, že bitvy byly jako z reklamy na LEGO, což filmu dost ubližuje. Taky odstřelování Němců ve společnosti Vadima chvílemi působilo jako rozverná taškařice z komiksů. Co mě zaujalo, že vůbec někdo takový jako Ljudmila byl. A co překvapilo, že se mohla ve 42 roce plné bojů dostat do USA.

• 17.2.2017  13:48

Velmi slušná trojčička. Přesto, že jsou karty rozdány během prvních deseti minut a víte jak hra dopadne, nic mě neurazilo, poměrně slušně jsem se pobavila, docela si u filmu odpočinula a nelitovala jsem u něj stráveného času.

• 21.1.2017  14:18
    Teorie tygra (2016)

Výborně jsem se pobavila a možná i chvílemi chytila za nos. Ano my ženské máme tendenci ty chlapy ,,domestikovat", ale tak jak se to děje v tygrovi - hůůů. Moc nevěřím na prozření postavy, kterou hrála Táňa, ani jsem neslyšela o tom co učila Eliška na katedře. Ale to neřeším. Milým překvapením je pro mě , jak zahrál Jakub Kohák. Nejsympatičtější osobou z celé skvadry byla pro mne Pavla Beretová. Prostě film ke kterému se budu vracet

• 21.1.2017  14:04
    Closer: Nové případy (TV seriál) (2012)

Seriál jsem zhltla už před rokem v původním znění. Pro mě super, hlavně ten uklidňující hlas a vystupování kapitánky Raydorové. Většina dílů dává to co má, napětí i vtip a hlavně oddych. V češtině mě to moc nebere.

• 27.12.2016  20:33
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Již při větě, že je koruna ,,těžká jako kráva", jsem zbystřila a pojala jsem podezření, že nepůjde o tradiční pohádku. Ovšem, že bude tak moc netradiční, mě nenapadlo ani ve snu. Jsem stará škola, takže pardón, ale s tímhle se jděte vycpat.

• 27.12.2016  20:14
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Kdyby se děj netáhl jako žvýkačka, šla bych z hodnocením asi výš. Prostě mě to nebavilo.

• 14.12.2016  22:44
    Akce nový domov (TV pořad) (2016)

Já osobně to dědovi i klukům přeji, ale dívat se na to nedalo. Nova se chce vyrovnat Americké verzi ovšem je pouze chudá příbuzná. V Americe staví domy, tady garsonky, v Americe jsou zapojeny davy lidí , těch pár lidiček, kteří postávali na ulici bylo nadšených asi jako já před Kristem, když rozdávali mávátka na Svátek práce. A hlavně v Americe to má šťávu a diváka baví sledovat co se děje a co se dít bude. Myšlenka pomoci potřebným je ušlechtilá , ale velmi plytce zpracováno nuda se zde spojila s trapností!

• 18.11.2016  11:47

Politické rošády a začínající sviňárny po Sametové revoluci. Staly se nedílnou součástí politického a ekonomického života našeho státu. Takže : Pravda a láska zde nevítězí

• 18.11.2016  11:30

Odvážné obsazení Lábuse a Kaisera plně vyšlo, nedošlo k žádnému znevažování dobových figur. Skvěle zahraný Havel (Marek Daniel), vše zvedl již v minulém dílu a zde se opět dařilo, pro mě odhalení nových historických faktů (viz dohoda Čalfy a Havla či rivalita s Dubčekem) pro mě na výbornou.

• 18.11.2016  11:28

Tak to byl opak šestého dílu, nic moc mi neřekl. Když už dali dohromady Chartu a já se těšila na to jak se vše roztočí byl konec dílu. Herecké výkony byly vynikající, ale jinak mě zpracování nenadchlo. Je to zpracováno vyloženě pro ty, kteří znají dobře pozadí a okolnosti této události. Pro ostatní jako jsem já, to bylo nečitelné. Takže *** za kvalitní herecké výkony.

• 18.11.2016  11:25

Nějak nevím co k tomu více napsat, díl všechno řekl. O tom, že nejdůležitější je komunismus a jediný dobrý je komunista, který poslouchá a dělá vše pro stranu. No a když náhodou nechce tak si ho přitáhneme za flígr a prostě mu otcovsky domluvíme a tak trochu pohrozíme , třeba válčičkou, protože na čem máme položenou chamtivou Ruskou pracku, to už za žádnou cenu nepustíme.

• 18.11.2016  11:20

Čiň čertu dobře, peklem se ti odvděčí. Slánský jeden z hlavních organizátorů komunistického teroru, takže mi ho není absolutně líto a s jeho soudní rehabilitací v roce 1963 osobně nesouhlasím (KSČ ho rehabilitovala v roce 1968), byl stejná lidská svině jako ostatní z tehdejšího vedení, ne li větší. Tento díl měl vysokou kvalitu odbornou i uměleckou a to po všech stránkách.

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70