Sympatický dareba (1966)

Tedy takový hajzlík jako je Tony, to aby pohledal. Belmondo si zahrál těchto hochštaplerů víc, ale pořád ho ,,žerete”. Je to klasik, který vždy pobaví.

Smoke (1995)

Vše bylo napsáno, jen bych moc chtěla mít po ruce tuto trafiku, samozřejmě i s tímto trafikantem. Skvělý film, ke kterému se ráda vracím.

Šedá zóna (2001)

Přesto, že netekly potoky krve, zapůsobil na mě film tak , jak měl. Bylo mi zle, z toho co dokázali ,,nadlidé” připravit za ,,super desetiboj” pro ,,podlidi. Z toho, že dokázali zapojit do likvidování nevinných lidí spoluvězně a pak je odprásknout jak psy. Bylo mi tak těžko u srdce, že jsem zapomněla na nedokonalosti i na pomalejší tempo filmu. Pro mě, skoro všechno dobře, skvostné obsazení, jen Harvey Keitel mi nějak neseděl .

Leningrad (2009)

Blokáda Leningradu trochu jinak. Námět by byl solidní, ale zpracování pokulhává. Nebýt sympatické Miry Sorvino a hrdinství Leningradčanů, dala bych o hvězdičku méně. Nutno říct, že kvalit Sovětských válečných filmů (hlavně co se týká bojových scén), to ani zdaleka nedosahuje.

Mezi cizinci (2002)

Filmová lahůdka. Nedá moc práce, soucítit s hlavními hrdinkami. Každá, si nese svůj kříž a velmi těžko se s ním vyrovnává. Výborné herecké výkony, jsou podpořeny zajímavými příběhy, které mají jednu společnou postavu. Závěr, kdy dojde k vyrovnání se, sama se sebou - je brilantní!

Aféry (2011) (seriál)

Tak nějak střídavě-oblačno.Chvílemi jsem nevěděla, o co se Kříž pokouší, být komický či co? Samotný nápad nebyl špatný, ale chtělo by to propracovanější scénář, režii i herecké výkony. Bohužel osobně mi to připadalo nemastné- neslané.

Čapkovy kapsy (2011) (seriál)

Bylo zajímavé srovnávat různorodý přístup režisérů. Ano někdy je tempo pomalejší, ale jde o třicátá léta minulého století. Vyhovovala mě brilantní čeština i herecké výkony. V ,,Případech pana Janíka”, byl pan Goldflam roztomile slušný a vyložený Čapkovský ,,hrdina“ v hodně vláčném tempu.Hodnotím Kapsy jako celek. 5* protože Čapka není nikdy dost.

Můj život v ruinách (2009)

Škoda, že nevrací vstupné. Divákům by měli platit za to, že na takovou kravinu vydrží čučet do konce!

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Tento film, je přesně můj ,,šálek kávy“. Skvělý humor, výborné herecké výkony, vše protkáno nelacinou romantikou. Prostě, výborná podívaná.

Tvůj snoubenec, můj milenec (2011)

V celku ,,koukatelný” film. Od začátku je jasné jak to dopadne a žádné překvapení se nekoná. S chipsy na stolku, s kočkou na klíně a psem u nohou se těch 110min. dalo vydržet.