Živí mrtví - Série 2 (2011) (série)

Druhá řada v kvalitě kapku polevila. Především nabobtnala z 6 na 13 dílů, což trošku rozmělnilo příběh. (pozn. Srovnání s komiksem: 1. svazek = 1. série, 2. svazek = 2.série, tj. 2x tolik stopáže na cca stejné množství předlohy). Zároveň se dění odehrává v jednom místě. Je ovšem chvalitebné, že se dokázal seriál částečně oprostit od předlohy a předává !vlastní verzi" příběhu. Druhou sérii tak považuji stále za velmi silnou. Přichází na scénu nové postavy, přičemž charaktery již těch ustavených se neustále prohlubují. Atmosféra je stále super, i když trošku komornější. – 4* (7/10)

Živí mrtví - Série 1 (2010) (série)

Rychle to odsýpá, má to skvělé obsazení a skvělou atmosféru. První série je pro mě stále nejlepší řada, jenž v pohodě snese srovnání s vysoce kvalitním komiksem (...jenž dostává později oproti seriálu výrazně navrch). – 5* (9/10)

Živí mrtví (2010) (seriál)

1. série – 4* (8/10); 2. série – 4* (7/10); 3. série – 4* (8/10); 5. série – 3* (6/10); 6. série – 3* (6/10). Dojmy obecně: Seriál začal naprosto skvěle a udržoval si vysokou úroveň až do 3. série. Změna prostředí 4. sérii moc neprospěla a děj se začíná nepříjemně natahovat. U 5. a 6. série už mi připadá, že se postavy nemají kam pohnout. Čím dál méně je to seriál o lidech, jenž se musí naučit přežít, a čím dál více je to vztahové drama. Což nemusí být úplně špatné, pokud je zvládnuto dobře. Mě osobně už to však moc nebavilo. The Walking Dead je prostě jako na autodráze. Výborné začátky, konce a mid-season finále jsou střídány nudnými výplňovými epizodami.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 3 (2015) (série)

Agenti S.H.I.E.L.D. pořád dokazují, že si své místo na seriálovém písečku zaslouží. V případě 3. série je to ale bohužel jen taktak. Začátek je řádně našlápnutý, avšak druhá půlka trošku pokulhává. Některé skvělé postavy jsou dány stranou a věnuje se větší pozornost těm otravnějším. Navíc hlavní záporák (se svými jednotkami), ač s velkým potenciálem, ve výsledku působil jako poměrně monotónní recyklace. Úplný závěr mi přesto zvládl náladu trošku zlepšil a úspěšně navnadil na další sérii. Přehnané nadšení se ale nekoná. 4* (7/10).

Nebe a peklo (1963)

Kurosawovo Nebe a peklo je hodně zdařilá kriminálka, na které se čas nepodepsal tolik, jak jsem se obával. Celý případ má několik částí, přičemž v každé z nich odhalujeme stále nové skutečnosti jednoho případu. To, co se rozhřeší už v hodině, by většina kriminálek nechala až na svůj závěr. Zde se však postupně kupí nové a nové cíle pro skupinu hlavních postav, takže film nikde moc nestojí a i přes svou delší stopáž stále baví a překvapuje. 4* (8/10)

Švýcarák (2016)

Těšil jsem se zábavnou šílenost, jak avizoval skvělý trailer... a nakonec z toho zbyla jen ta šílenost. Švýčaráku můžu pochválit celou řadu věcí – skvěle zvolený casting, originalitu, soundtrack nebo i vizuální stránku. Spousta bláznivin zde vede k poměrně hlubokým myšlenkám, což je chválihodné. Na druhou stranu se ale jedná o směsici všeho možného, s humorem tak trochu na hranici únosnosti. Nejsem žádný mravokárec. Nevadí mi fekální humor a ve filmu snesu i tento bizardní nápad s mrtvolou. Ale tady mi to nijak zvlášť vtipné nepřipadalo – ani podivný konec, který jinak poměrně silnou závěrečnou část hodně oslabil. Celkově jsem prostě po tom rozruchu čekal trošku lepší film. Jsem rád za vznik takových menších snímků, co se nebojí přijít s neokoukanými příběhy. Švýcarák se ale i přes svou jedinečnost mezi mé oblíbený filmy nezařadil.

Batman (1989)

Mé první setkání s Batmanem skrz tento film nemohl dopadnout lépe. Burtonův styl této sérii perfektně sedne. Vizi opravdu hnusného, industriálního a depresivního Gothamu se novějším filmům série nikdy nepodařilo napodobit. K nezaměnitelné atmosféře navíc hodně dává soundtrack od Dannyho Elfmana či ikonický casting v čela s Jackem Nicholsonem v roli Jokera. Můžete si upřednostňovat jakou verzi Batmana chcete, ale tento je svou atmosférou i po letech zdaleka nejzajímavější.

Interview (2014)

Docela rozporuplný film, který se nebojí jít přes čáru. Ačkoliv je mi tento přístup docela sympatický, musím uznat, že kontroverze v tomto případě proslavila jinak ničím moc výrazný snímek. Ačkoliv jsem se párkrát pousmál, většina vtípků vyznívá trapně. Úplně zatratit se to ale nedá – pokud to nebudete brát extra vážně, tak se u toho dá na chvilku zabavit. Nic extra ale nečekejte.

Podfukáři 2 (2016)

Klasický sequel, který se snaží o větší rozmáchlost (a přiblížení se čínskému trhu...). ale ve výsledku vychází jako slabší odvar jedničky. Opět na první pohled cool film s atraktivním tématem, jenž si většinu svých "wow" momentů vycucává z prstu. Hraje se tu prostě jenom na efekt, a ačkoliv to docela rychle uteče a hlavní obsazení nepostrádá jisté charisma, jedná se stále o dost zaměnitelnou záležitost, u které se jednou pobavíte a zapomenete. Veleprůměrné 3* (5/10)

Star Trek: Do neznáma (2016)

Potřetí, zase trošku jinak, a zase nadmíru dobře. Krasojízda nové série filmů Star Trek pokračuje bez větších obtíží i při výměně režiséra. Justin Lin přidává do sérii svůj osobitý styl, čímž dostáváme dosud nejakčnější a nejpřímočařejší díl. Příběh je velmi svižný a protkaný sympatickým humorem, který má svůj zdroj v konverzačních střetech posádky Enterprise. Je velmi příjemné vidět, že se nezanevřelo na postavy a jejich vývoj. Řada fandů se navíc dočká hromady pomrknutí na původní startrekovské filmy. Jasně, záporák je trošku divný, občasná nepřehlednost akčních scén občas vadí a některé příběhové kličky jsou trošku přitažené za vlasy... ale zase dostanete zábavný akční film, jenž se nebojí přijít s něčím trošku jiným. A to se v této době cení. - 4* (8/10). PS: I ten soundtrack má koule. :)