Hádkovi (2022)

Nenudila som sa ani chvíľlu a zvlášť oceňujem fakt, že všetci predstavitelia členov rodinného stretnutia sa dokázali skvelo sústrediť na vysoko autentické vykreslenie svojej postavy a zároveň si to nesmierne užívať.As poň to je môj hlavný pocit z filmu, ktorému pomohla aj výstižná hudba a veselá bojová scénka. Tvorcom sa podarilo poštekliť divákovi aj bránicu, a niektorým snáď trošku i svedomie.

Příliš osobní známost (2020)

Milá pani Twardzik, už nepíšte, prosím vás. Ak vám niekto twardzi, že je to dobré, klame.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Ľudia zlatí, takéto filmy sa nepitvú, na takéto filmy sa chodí do kina zabaviť. Veselá akčná rozprávka pre celú rodinku ma nesklamala, možno i preto, že som niečo podobné čakala. No a priniesla i pár momentov, ktoré som naopak nepredpokladala - hlavne výborný výber hudby vrátane kozích vokálov a detská účasť. Že bude Bale úžasný ako vždy je samozrejmosť a pomaly jediná istota v tomto svete, ba i v celom vesmíre.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Brad už dávno nemusí nikoho presviedčať o tom, že je hviezda. Či ho má niekto rád či nie, objektívne je to pravá hollywoodska legenda. Moju hviezdičku teda nepotrebuje, tá patrí retro šatu príbehu, ale tým sú pozitíva filmu u mňa vyčerpané. Vlastne mám pocit, že pán Tarantino sa stavil, že natočí najdlhšiu reklamu na cigarety namočné v jeho láske k filmu a láske k balamuteniu diváka. A vyhral.

Le Mans '66 (2019)

Jeden z najlepších filmov, aké som kedy videla. Nečakala som toľko emócií, ktoré môžem zhrnúť do jedného slova - nadšenie. Nečakala som, že môj najobľúbenejší herec / viď obrázok / môže v mojom súkromnom rebríčku najobľúbenejších hercov preskočiť sám seba.

Velký bazar (1973)

Humor jednoduchý, bláznivý, absurdný a hlavne vhodný pre celú rodinku. Hlavne v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Ale ani dnes nenudí a konkrétne ja si aj pri tisícej repríze pozriem úvod a potom moju obľúbenú scénku s podlahovým kúrením.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Podívejte se, on chtěl být prostě v něčem první. Rozumíte mi? Tak jo. A další zpráva. Je první, co mně těší. Opravdu. Navíc zaslouženě, že jo? Ale pojďme dál. Hoooooooodně dááááááál

Eurovision Song Contest 2019 (2019) (pořad)

Love is forever. Žiadne róby, žiadne ohne, žiadne vresky. Jednoduché, ale zrozumiteľné a milé. To je moja víťazka. Aj show by mohla ísť aspoň trošku týmto smerom.

Captain Marvel (2019)

Niekto má Daenerys, niekto Carol, ale my máme Čaputovú!

Mrazivá pomsta (2019)

Keď naštvete Muža roku, hneď to frčí hlava-nehlava. Nečakajte romantiku pri vodopáde, zabudnite na Vinetoua, ale aj na Bonda na zasnežených svahoch. Zato ak vás už nebaví talianska, prípadne cs mafia, snáď vás poteší pekné riešenie problému drogových gangov. Kto videl prvú verziu, asi by zbytočne pozeral, pre mňa bez tejto skúsenosti dokonalý film v rámci svojho žánru. Biely sneh, červení bratia, čierny humor a áno, aj dúhoví spoluobčania si prídu na svoje.