Magický hlas rebelky (2014)

Máloktorý dokument tak harmonicky prepája kus našej histórie a život jednej obyčajnej ženskej.No, obyčajnej. Magický bol nie len jej hlas, ale i spôsob ako svoju "obyčajnosť" dokázala maskovať najskôr za charizmu zlatej slávice a potom za zložitú situáciu chartistky. Spomienky s nadhľadom i humorom, komentáre sympatických priateľov a samozrejme hudobné vsuvky pre mňa robia tento dokument dokonalým.

Tři srdce (2007) (TV film)

Vady sa dali odhaliť aj bez čarovnej lupy.Neboli totiž ani trošku skryté.Niekomu asi treba vysvetliť rozdiel medzi strašidelným a strašným.

Interstellar (2014)

Ajaj, kto mi nastavil schopnosť napísať dobrý komentár na 5%? Zo začiatku to bolo krásne civilné, plné napätia a prisľubov.Potom prevládol smútok a nuda.Zopár prekvapivých a vtipných momentov zaniklo nie v nekonečnom vesmíre, ale v neoriginálnych dialógoch.Áno, poplakala som si, netajím to, niektoré scény a triky nemali chybu, ale iné som už videla veľakrát inde a v lepšom prevedení.Nolan zostal verný svojmu štýlu a nechce ma poslúchnuť a byť menej vážny.A ja s tým nastavením úprimnosti na 100% jednoducho nič neurobím.

Rivalové (2013)

Najskôr ma napadlo, že by bolo fajn poznať dojmy z filmu od nejakého toho Hamiltona či Vettela, ale je to jedno, pretože tento film nebol natočený pre pilotov F1, ale pre celkom bežného diváka. A je to na ňom ozaj poznať. Nevidím žiadne veľké nedostatky, plusom je určite i to, že napriek tomu, že som vedela, ako to dopadne, bola som napätá. A spokojná a pobavená a nadšená predovšetkým z Daniela a Hansa. Snáď rovnako ako hlavný hrdina - ozajstný Niki.

22 Jump Street (2014)

Viac nudilo než bavilo a zabávalo.Mohlo to byť menej trápne, na druhej strane som nečakala, že do mojej hitparády NAJSRANDOVNEJŠÍ HERECKÝ VÝSTUP VO VEDĽAJŠEJ ÚLOHE sa zaradí Ice Cube so svojou ksichtovou scénou, naviac po tom všetkom, čo chudák vytrpel...

Muž z oceli (2013)

Netvrdím, že je to zlý film, len mám iný vkus.Bavil by ma menej vážny a menej na seba zameraný chlapík.A ak sa dáke väčšie sympatie aj začali rodiť, stali sa zrejme obeťou všeobecnej deštrukcie. Bez šmrncu a bez túžby vidieť to znova nevyletí u mňa z priemeru.

Princezna v opojení (2010) (TV film)

Napriek tomu, že scenár k tomuto príbehu sa napísal sám, vybrala si Carrie tie správne momenty a správnu formu, akou ich podať.Najviac ma udivuje ten triezvy pohľad, s akým opisuje svoj - možno len pre nás necelebrity - neobvyklý život, a to, že po všetkých tých vzťahových šialenostiach síce prišla čiastočne o duševné zdravie, vôbec však nie o humor, smiech a nadhľad, ktoré podáva ako liek pre tých, ktorí by náhodou sami neprišli na to, že bez nich neprežijú. Zábavné i poučné a rozhodne originálne.

Nevinné lži (2013) (seriál)

Potešila väčšina hercov i tém, civilné a pútavé zároveň. A český chromozóm sa mi páčil viac ako americké decká, hoci aj sú v pohode.

Dva na koni, jeden na oslu (1986)

Zvláštny film, mal pár dobrých momentov, a aj tých veľmi slabých.Jeho priemernosť určite nie je chybou hercov, len na to, v akom období sa odohrával, mal byť drsnejší a romantickejší.To ani tak netvrdí môj rozum, ale fantázia. Tá akoby tvorcom chýbala v dotiahnutí množstva vecí.

Jasmíniny slzy (2013)

Jasmín je rastlinka, ktorá k životu potrebuje slnečné miesto, v tieni sa jej vôbec nedarí. Toľko k podobnosti s hlavnou hrdinkou, ktorá si sama toto meno vybrala. Jasmín je však tiež považovaný za symbol lásky, radosti a elegancie.Bolo by fajn, keby bol taký i tento film, bohužiaľ okrem elegancie pani Cate, ktorú právom všetci chválime, tej radosti veľa nepriniesol. A bez lásky a humoru ma život nebaví. Ani film.