Pětkrát rande naslepo (2019) (pořad)

Ak tomu recenzista/ka "single" dá odpad, ja tomu v kľude môžem dať 5 hviezdičiek :) Myslím, že ľudské vzťahy ľudí bavia odjakživa. Ak tento nápad vynásobíme tým, že sa jedná v každom dieli o prvé rande so všetkým, čo k tomu patrí (small talk, až fuckupy), mi dokopy dáva výborný nápad a dobré spracovanie vďaka hodne autentickým hercom. Doteraz vlastne ani neviem, či to herci boli alebo neboli každopádne užil som si každý jeden diel. Výborná oddychovka, kedy sme videli rande snáď všetkých nielen vekových ale aj sexuálne orientovaných kategórií. Niekedy rande vyšlo, niekedy nie. Ale taký je život a presne aj taký je tento seriál.

Tiché místo (2018)

Bird box vs A quiet place 9:1, 1 za Emily Blunt (vyzor, herecky boli obe super). Dost hluposti, zisden selsky rozum.

Expremiéri (2018) (seriál) odpad!

Ani mladý kuchár - učeň by nemal vydať do placu jedlo, z ktorého sa ľudia otrávia, rovnako by sa malo včas stopnúť vydanie týchto, za mňa veľmi amatérsky spracovaných diel. Dosť často som sa cítil ja sám za študentov trápne, hlavne keď pokladali naivné a nikam nevedúce otázky. Jedna vec je natáčať ako umelec dokument, druhá vec je natáča dokument o nejakom, veľmi konkrétnom témate. Šport sa dá, verím zvládnuť, ale púšťať sa do politiky? Ďaľšia vec, čo ma mrzí, že sa vôbec nevyčerpal potenciál toho, čo mohli premiéri ponúknuť. Totálne amatérsky spracované "dokumenty" ktoré s pravými dokumentami, ktoré majú výpovednú hodnotu, nesahajú bohužiaľ ani po 1mm hrubú podrážku.

Hrana (2014)

Výborný dokument. O Marekovi som nikdy nepočul, čo je smutné. Možno je chyba v mojej malej investigativite, ale skôr by som povedal, že namiesto presraných ničnehovoriacich relácii mohla STV ako verejnoprávna televízia zobrať zo svôjho rozpočtu pár eur pôvodne venovaných propagácii tej-súčasnej garnitúre a investovať ich do dokumentov podobného typu. Btw. Paradoxne, najviac z celého dokumentu ma dostala banda tupých opíc kričiacic na námesti na Havla: dosť bolo Havla..

Něžné vlny (2013) odpad!

Kentus, naivná sračka, grc, scenár pre dementov, Babovřesky pre 15 ročných, sračkoidita na n-tú, nechutnosť, zvratky, trápenie v kine.. Aby som bol férový, tak sa herci snažili, nechcem ich nijak uraziť. Ale bolo to strašne hlúpe, muzika tú sračku nádherne dopĺňala. Rozhodne najhorší film, ktorý som videl v kine. Najhoršie boli pasáže, milostné pasáže, kde som sa cítil strašne trápne, za hercov, režiséra, proste celý štáb. Keď sa film skončil, tak som vybehol z kina a snažil sa naň zabudnúť.

Rivalové (2013)

Hodnotiť tento film 4 a menej hviezdičkami a súčasne ho nevidieť v kine je to isté, ako dostať deepthroat po telefóne od Heather Brooks a sťažovať sa, že to nebolo ono. M.G.

Hon (2012)

Malej by som doprial celodenný voucher vo väzeňskej cele s pedofilmi v štýle bukkake, nech sa naučí používať aj iné prídavné mená ako tvrdý, napríklad špinavý, veľký, smradľavý a podobne. Potom by jej výpovede boli jednoznačne detailnejšie a vierohodnejšie. Takisto zbor riadne postihnutých vikingov z dediny mi robil úsmev na tvári. Film jasne poukazuje na labilitu medziľudských vzťahov a ich povrchnosť, nelogickú doveru k dievčatku a takisto nelogicku nedoveru k Lucasovi. Treba uznať, že aj napriek tomu, že je introvert, nebojí sa ani exibicionistických kúskov (viď návšteva v kostole). Škoda, že to nedotiahol do dokonalosti. Mohol si urobiť z prítomných srandu a urobiť pantomimickú show sexu s Klárou ala "Bruno fajčí penis", určite by sme sa všetci dobre pobavili. Posledná scéna jasne demonštruje, že neodpúšťame všetci... Nuž, čo dodať. Vynikajúci film, dobre herecky obsadený, kvalitný soundtrack.. pre mňa niečo medzi 4 až 5 hviezdičkami.. V tomto rozpoložení dám 5, v priebehu roka to pravdepodobne skresám, uvidíme :) P.S.Dokonalý príspevok má Verbal :D

Od Fica do Fica (2012)

Áno, kamerové zábery nie sú kvalitné, ani režisérka nemá príjemný hlas, čítači spisu boli najatí odvedľa zo šenku za dve poldeci, ale.... ale všetky inak podstatné detaily sa strácajú v dôležitosti významu tohto dokumentu, ktorý mapuje obdobie protestov Gorila. Piussi na začiatku v skratke vysvetlí, o čom sa bude jednať. Vo filme je nádherne vidieť, ako sa dajú ľudia ľahko zmanipulovať jednoduchými a bezduchými heslami, ako sa snažia medzi sebou v organizačnom výbore presadiť pričom sa na úkor vlastnej spolupráce trieštia na skupinky až samotných jednotlivcov, zaslepených vlastným egom. K slovu sa vo veľa prípadoch dostávajú rečníci, ktorým k uspokojeniu stačí počuť vlastný hlas v reproduktore, ľudia, ktorí by najradšej zvrhli všetko naokolo a dosadili seba do vedúcej pozície v štáte. Organizátori absolútne premárnili príležitosť niečo zmeniť. Samozrejme, netreba si dávať ružové okuliare a čakať, že by sa stal svet spravodlivejším. Ale v tomto prípade to dopadlo najhoršie, ako to mohlo, pretože to ľudí demotivovalo a spôsobilo ešte hlbšie depresie z márnosti pokusov zmien "zdola". Bude náročnejšie presvedčiť ľudí, aby išli protestovať pre "správnu" vec, keďže si čerstvo spomenú na protesty Gorila, kedy bolo na námestiach niekoľko tisíc obyvateľov, avšak pri konci to bolo posledných pár kusov nadšencov, ktorí sa ešte nevystriedali pri mikrofóne. Je to škoda, možno chýbala vedúca osobnosť, ktorá by všetky tábory stmelila. NIekto, kto by mal prirodzený rešpekt a kto by načrtol smer a pokračovanie protestov. Pretože hlasovať o tom, či sa bude hlasovať, potom hlasovať o tom, či bude mať Ferko ako prvý príhovor alebo ako druhý, resp. či sa vlastne chce, aby Ferko mal príhovor, je naozaj smiešne a ľudí to odrádza. Je naozaj dokonalým obrazom Slovenskej spoločnosti fakt, že nebolo treba žiaden výraznejší tlak z politickej strany, aby sa protesty skončili. Oni sa pohltili sami. Výsledok všetkých protestov tvoria videozábery v súkromných archívoch organizátorov, väčšia nechuť človeka niečo zmeniť, pár rozbitých vajíčok na helmách policajtov a potvrdenie politickým stranám, že ľudia sú obyčajná masa, s ktorou stačí vedieť narábať dva týždne pred voľbami (guláš, muzika, reklamné predmety a prázdne sluby). Spravodlivosť je v tom, že čo si zvolíme, to máme.. Jediná, a to podstatná nespravodlivosť je v tom, ak je v republike permanentne viac dementov ako aspoň trochu rozumných ľudí.. Potom je to na dlhé roky stratené.

Podnikavá dívka (1988)

Film, ktorý síce žánrom nie je komédia, avšak nechtiac sa v ňom nachádza mnoho komických, smiešnych až infantilných prvkov, ktoré tvoria dokonalý príbeh tupej Popolušky a Indiana Jonesa na scéne Wall Street. Film, ktorý má 70% len vďaka tomu, že patril medzi to málo, ktoré sa za čias prechodu komunizmu na demokraciu dostalo na obrazovky verejnoprávnej televízie, a preto mnoho ľudí hodnotilo tento skvost plný "honenia vlastnej ctižiadostivosti a sebavedomia" čisto zo sentimentálneho hľadiska. Ani sa nedivím, že si ho po 20 rokoch nepozrú znova, pretože by to bola v prvom rade strata času a v druhom rade strata ilúzií o jeho ako-takej výpovednej hodnote. Stačí preskočiť na koniec a pozrieť si záverečnú scénku, kde mladá sekrét-árka vysvetluje bohatému Orenovi, ako prišla na zložitý obchod. Tupý výraz Orena hovorí za všetko, s jeho IQ by sa neuplatnil ani pri triedení plastov a kovov na skládke odpadu a nieto ešte na burze. Našťastie sa film natáčal na začiatku Griffithovej kariéry, kedy ešte nepila prvú ligu, inak by bol výraz tváre ešte viac gumenný ako doteraz. Takisto treba venovať špeciálnu pozornosť kostýmom, ktoré boli ultra nadčasové. Nádherne vypchané ramená v sakách, ktoré by v tej dobe aj z Claudii Schiffer urobili asexuálneho Vulkánca zo Star Treku, odobrali nežnému pohlaviu aj poslednú štipku ženskosti a v kombinácii s vyšuchorenými účesmi tvorili dokonalú súhru toho najhoršieho, čo nám 80. roky priniesli. Ako sa zvykne hovoriť, že sa "napätie dalo krájať", tak v tomto prípade bolo napätie redšie ako hélium. Je to jeden z mála filmov, na ktoré nie je možné urobiť paródiu, pretože sa film paroduje sám..

3:15 zemřeš (2005)

Tento film ma tak bavil, že som si ho dal do menšieho okna a v pozadí čítal recenzie na Prci 3-ku (samotné recenzie nie zrovna najpodarenejšieho pokračovania Prcičiek ma bavili viac). Ale pekne od začiatku. Film začína klasicky. Ukážka z minulosti, krvavé vraždy. Presunieme sa o nie typických 20-30 rokov do súčasnosti, ale iba o jeden rok. Rodinka sa nasťahuje do nového domu, kde straší (klasika). Začínajú vyskakovať rôzne znamenia, že niečo nie je v poriadku (pekne, postupne a s gradáciou = klasika). Dcérka je v podstate bez emócií (viď dcérka rodiny Adamsových), vedie obsiahle dialógy na téma "Posmrtný život" s neviditeľnou kolegyňou (podobne ako v napr. The others = klasika). Syn, v predpubertálnom štádiu s pravdepodobne už prvou polúciou za sebou, zvádza dlhočízny dvojsekundový vnútorný rozpor, či prijať Georgea ako svojho otca alebo nie. Pomôže mu empatická Kathy (jeho mama) pár múdrymi frázami na ukludnenie (ako z knižky "How to be a complete family" z dielne Kelly Family). Ďalej tu máme malého retarda, o ktorom moc nepoviem, pretože bol vo filme dôležitý asi ako vrátnička pri turniketoch na karty. Nakoniec George, milovaný manžel a adoptívny otec...milovaný, kým neprišiel do sídla zla. Začala sa mu meniť nálada a s ňou farba očí. Jediné, čoho som sa v jeho podaní bál, bolo to, aby ho neboleli oči z tmavých kontaktných šošoviek. Záver: veľká nahánačka v zložení George vs. The other part of family. George, sympaťák ťahajúci originálne sekeru po zemi vs. matka "statočná". Súboj skončil pripútaním Georgea na loď a odvezením jeho fyzickej schránky čo najďalej od domu, kde sily zla strácali moc. Výlet loďou namiesto volania polície. Chladnokrvné deti namiesto vystrašených a plačúcich. Tie americké deti sú naozaj vyspelejšie. Koniec dobrý všetko dobré. Jediný originálny je názov, aj to absolútne inak preložený ako originál.. :) 2 a 3/15*.