• Thriller

Rock of Ages (2012)

Film o rockovej hudbe, i keď ako rocker v ňom jedine na mňa zapôsobil Tom Cruise. V tomto filme by som ho určite rád vyzdvihol, za vynikajúci herecký výkon a iste sa jedná podľa môjho názoru o jeho najlepšiu rolu. Takisto vynikajúco pobavila aj opička s menom ,,Ahoj chlape,, ktorá s rockerom Cruisom a tak trošku aj so starnúcim Baldwinom držali film na priateľnej pozerateľnej úrovni. Určite netreba zabudnúť pochváliť vynikajúcu hudbu, i keď miestami by mi bolo žiaduce počuť aj ďalšie rockové hity.

Útěk z MS-1 (2012)

Na začiatku som sa dosť preľakol počítačových efektov, ktoré na mňa pôsobili dosť odpudzujúco. Avšak nejedná sa o úplne priemerný príbeh a jeho kvalitu ešte viac vylepšujú vynikajúce hlášky. Film si zaslúžil istotne viacej investícií do špeciálnych efektov čo by ešte viac zvýraznilo dobrý dojem, keďže hereckému obsadeniu nebolo čo vytknúť. Tak čo je ešte potrebné spraviť? Sadnúť si, urobiť pohodlie a všetkých filmových kritikov poslat niekam do prdele - pretože niet nad dobrú akčnú oddychovku. Snow: - Prerušili spojenie. Emilie: - Kto? Snow: - Prenosový vily. :)))

Není kam utéct (2011)

Nádherná príroda so zaujímavým príbehom uprostred divočiny a skupina horolezcov na muške únoscov. Skvelé zábery zo skalných stien a výstupov však striedajú tie slabšie. Pri lepšom prepracovaní a kvalitnejšej réžii by sa jednalo pravdepodobne o najlepší triler roku.

Ať vejde ten pravý (2010)

Ďalší americký remake (pod. ako pri Muži ktorí nenávidia ženy alebo franc. kriminálky Nevinná) nedávno natočeného filmu. Tentokrát som originál nevidel, no myslím si že to nemá význam, ako som si už navykol pri podobných filmoch, keďže s originálom sú si vždy veľmi podobné. Určite však treba oceniť originálny príbeh, v ktorom sa formuluje priateľstvo medzi 12-ročným chlapcom a upírskym dievčaťom. Ja sa však len pýtam kde trčí kamarát Blade, lebo by som si určite zažiadal trošku viac akcie s lepším spracovaním...

Zprávy TV Onion (2008)

Film, ktorý paraduje pohľad na dnešný svet, kde všetko je možné vyložiť si po svojom... A môj názor? Že tvorcovia sa odvážili zájsť dosť ďaleko a chvíľami vo svojich posmeškoch neváhali prekračovať aj hranice niečoho čo naša dokonalá spoločnosť nazýva morálka. Ale tak prečo nie, veď to je predsa ten najlepší spôsob ako zaujať, ak nepočítame angažovanie Števa Šajgala ako DRTIČA GULÍ či sexi speváčky predstavujúcej vzor americkej mládeže.

Kod apokalipsisa (2007)

Kvalitný film z ruskej produkcie určite zaujal či už sympatickým hereckým obsadením alebo kvalitnými efektmi, z ktorých bolo cítiť snahu natočiť niečo čo nejedného fanúšika akčných filmov zaujme. To sa aj vďaka dobrému príbehu podarilo. Musím však priznať, že hodnotenie či už sa jedná o počet ľudí čo film doteraz hodnotilo, alebo percento, ktoré film zatiaľ obdržal ma od jeho sledovania dlho odrádzali. A keďže očakávania boli minimálne, o to väčší bol konečný pôžitok. Je však smutné, že dobré filmy dokáže zatieniť komercia takzvaných amerických kinohitov, ktorých uzretie sa končí neraz sklamaním.

Velký třesk (2010)

Neviem, či do tohto filmu by sa mi nehodil skôr iný herec, najmä vďaka hláškam, ktoré by možno lepšie vyzneli v roli kamaráta Willisa, ktorý tiež len-tak nepohrdne ponúknutú ranu priamo pod oko pre zlepšenie vyzáže . Na jednej strane sa jedná o zaujímavý príbeh, na strane druhej musím vytknúť určitý pokus o umeleckosť, ktorý hodnotím negatívne (prehnané sfarbenie oblohy...) či pokus zamotať príbeh zápletkou s urýchľovačom častíc, ktorý bol absolútne zbytočný. Samozrejme až na posteľné kecy, tak trochu žhavej servírky z baru, ktorá rozhodne nebola na zahodenie...Odpusť láska :-)

Nezvratný osud 5 (2011)

Nezvratný osud je skvelý film, lenže pribúdajúce časti nedokázali priniesť nič nové, čím táto hra osudu sa stala nezáživnou a nezaujímavou. A čo ešte dodať? Asi, že hrdinovia z 5 série nevideli predchádzajúce časti, keďže sa ocitli na konci filmu na palube letu č. 180 na ceste do Paríža. Hmm, tak tomu sa hovorí prúser jak hovado...

Souboj cti (1996)

Súboj cti je jeden z tých filmov, ktoré som si už dávnejšie chcel pozrieť, ale dostal som sa k nemu až teraz. Jedná sa o príjemný, nenáročný film na dobrú noc, plný nádherných súbojov, ktorý určite hodnotím pozitívne, Jeden z najlepších filmov JCVD.

Barbar Conan (2011)

Bol zrodený v boji a jeho meno je Conan. Film plný nádherných súbojov, kde nestíhate počítať kotúľajúce sa hlavy opúšťajúce krky Conanových nepriateľov. Conan určite nesklamal, priam nadchol nádhernými súbojmi a neutichajúcou akciou. Jediné čo mi tam možno chýbalo bola absencia nejakého známejšieho herca, ktorého by som si vedel predstaviť v roli Conana.