El Pistolero

El Pistolero

Roland Deschain

okres Opava

42 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  Nejlepší seriál všech dob? Bez diskusí. „Simpsonovi“, to je nevšedně všední americká rodinka, která se musí líbit snad opravdu všem. Kultovní podívaná: postavy městečka Springfield zná snad každý na světě – a Homer je už slavnější než jeho jmenovec, bájný antický básník. Pro mě už asi navždy jasná seriálová jednička.

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  „Červený trpaslík“ je pro mne se svou posádkou, složenou z líného požírače kari Davida Listera, nejnafoukanějšího hologramu v celé galaxii Arnolda Rimmera, sebestředného manekýna Kocoura a superinteligentního lodního počítače Hollyho, živoucí ukázkou toho, co je to dokonalý, za každých okolností zábavný anglický sitcom. Obecně nemám moc rád seriály z prostředí kosmických lodí, ale tohle parodující vesmírné dobrodružství je prostě úžasné. Nejlepší hraný sitcom všech dob. Za pozornost překvapivě stojí i nové série.

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  První dva díly vtahují do děje jen velmi pozvolna, poté ovšem nastane průlom a divák, nevěda jak vlastně, se stane zajatcem a (ne)dobrovolným účastníkem této hry – „Hry o trůny“. Konečně seriál, u kterého mám po skončení každé jedné epizody nutkání pustit si další. A konečně kvalitní fantasy dílo. Díkybohu za HBO.

 • poster

  Temný případ (TV seriál) (2014)

  Harrelsonovo ztvárnění tak trochu nerudného táty od rodiny, Fukunagova režie, Burnettova hudba, příběh, louisianské lokace, atmosféra... Všechno top, na vysoké úrovni. Ale čím by „Temný případ“ byl bez Matthewa McConaugheye? To, co tenhle chlap, kterého měl filmový svět ještě donedávna zafixovaného jako hezouna z průměrných romcomů, zde předvádí, nemá v seriálovém prostředí obdoby. HBO opět nezklamala. A aby bylo jasno, hodnotím pouze první sérii, které ta druhá nesahá ani po kotníky.

 • poster

  Fargo (TV seriál) (2014)

  Je to ostuda, ale Martina Freemana jsem zaregistroval teprve před dvěma lety, kdy byl obsazen do role Bilba ve snímku „Hobit: Neočekávaná cesta“. Kdo to je? Nějaký Morganův příbuzný? Zvládne takovou roli? Dnes už vím, že zvládne i mnohem víc. A přesvědčil jsem se o tom i díky seriálům „Kancl“ a teď „Fargo“. Vnitřní proměna jeho Lestera Nygaarda je po herecké i psychologické stránce dokonalá. Samozřejmě také Thorntonův Lorne Malvo nemá chybu. Druhá a třetí série jsou neméně skvělé a navíc velmi osobité. Tleskám, velký luxus.

 • poster

  Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

  Netušil jsem, že mě „Útěk z vězení“ tak uchvátí. První sérii se co do atmosféry vyrovná máloco. Úžasné, skoro jako z jiného světa. Co na tom, že ty zbývající sezóny už možná na pět hvězdiček nejsou, ale já opravdu nemůžu jinak. Vězeňská parta okolo Scofielda, Burrowse a dalších mi prostě přirostla k srdci a já s napětím sledoval každý nový díl.

 • poster

  Ztraceni (TV seriál) (2004)

  Po „Prison Breaku“ další našlapaný americký komerční seriál, který mě pevně chytil (naprostá závisLOST) a nepustil (ano, patřím mezi ty diváky, kteří mohou říct, že vědí, jak dopadli „Ztraceni“). Kdo by neměl rád tyhle výlety do džungle exotického ostrova, na kterém se děje tolik podivných věcí a obývá ho tolik zajímavých lidí s rozličnými osudy? Připočtu-li k tomu precizní režii J. J. Abramse a dalších, hudbu Michaela Giacchina, kvalitní výkony zajímavých, vesměs neokoukaných herců, pořádnou dávku napětí, akce a tajemna, nemůžu jít pod pět hvězdiček. Tahle seriálová bomba je zkrátka načasována tak, že se nemůže minout účinkem.

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Dost dlouho jsem se tomuto kultu vyhýbal, až jsem mu zcela propadl. Jde totiž o unikát, ve kterém není jedna hlavní postava, ale všech šest je podobně skvělých (i když každá jinak). Po skončení posledního dílu na mě padl smutek, protože „Přátelé“ nejsou jen seriál, „Přátelé“ jsou život. A Chandler Bing je jedna z nejlepších postav ever. TOP 10.

 • poster

  Mr. Bean (TV seriál) (1990)

  Rowan Atkinson a jeho „Mr. Bean“ – to je role, která se zlatým písmem zapsala do dějin světové seriálové tvorby. Neexistuje lepší seriálové odreagování, než sledovat počínání britského nemotory s patentem na problémy.

 • poster

  Chalupáři (TV seriál) (1975)

  „Chalupáři“ patří mezi mé nejoblíbenější seriály, a to nejen české, ale vůbec. František Filip natočil vynikající „lidovou“ zábavu, které vévodí herecké výkony obou hlavních představitelů, jakož i dalších herců ve hvězdně obsazených vedlejších rolích. Klasicky český humor.