Amper01

Amper01

okres Frýdek-Místek

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 13.8.2018  14:25
    Geniální vynálezy (TV pořad) (2015)

Některé vynálezy výborné, jiné vyloženě nudné. Takže nemůžu hodnotit jinak, než průměrem.

• 13.8.2018  14:14
    Země bakterií (TV film) (2005)

Na začátku to byly tak brutální kecy, že mě totálně znechutily a vypnul jsem to. Pak jsem ale náhodně ve filmu poskočil a zaujala mě část využití bakterií - třeba jako nevyčerpatelný zdroj energie z fekálií! Je zvláštní, že třeba k nám se to ještě stále nedostalo. Možná díky tomu, že evropská společnost je fekálie schopna vnímat jen jako odporný odpad.

• 13.8.2018  14:09
    Nečekaná budoucnost (TV film) (2007)

Hromada zajímavých i nezajímavých teorií, které ještě dlouho zůstanou především stále jen teoriemi.

• 13.8.2018  10:43
    Oblast 51: tajné spisy CIA (TV film) (2014)

ANO, VYHRÁLI JSME! CIA KONEČNĚ VYŠLA VEN S PRAVDOU! I vy blázni jedni. Možná prozradili něco málo z toho, co tam dělali. Ale jsou to všechno věci, které jsou už prostě zastaralé. Co se tam děje dnes a kam už technologie došly, se možná dozvíme zase za půl stoleti5...

• 13.8.2018  02:08
    Suezský průplav (TV film) (2017)

Je až neuvěřitelné, jak obrovské projekty člověk zvládne. A rovněž je neuvěřitelné, jak dalece postupuje technika a co vše už existuje...

• 13.8.2018  00:40

Docela zajímavý pohled na stavbu metra. Na mě místy možná až moc detailní (hromady jmen) Ale když vezmu v potaz, že je to ruský dokument pro ruský lid, pak je to naprosto v pořádku.

• 12.8.2018  19:38
    Ztracené světy (TV seriál) (2006)

Viděn díl Vývoj atomové bomby. Ale jak mohu hodnotit celý seriál, když už jen podle témat vidím, že může být o dost horší, než se zdá teď??

• 12.8.2018  18:58
    Následky přelidnění (TV film) (2010)

Toto je nejspíš dílo pro naprosto znuděné lidi bez vlastní fantazie. Hodnota je naprosto nulová. První dvě minuty zajímavé, dál už pak naprostá magořina - tím jsem se už spíše rychle proklikal. Kdybych tušil, oč půjde, ani bych o to okem nezavadil.

• 12.8.2018  18:41
    Proč chudoba? (TV seriál) (2012)

Viděn díl Čína: je tento dokument vypovídající o Číně? Nebo zveřejnili nějaké zajímavější případy? A stejně mi to přijde zvláštní, že je tolik lidí ochotných vypovídat na kameru, jak musí podvádět. A taky - když se točí dokument, to opravdu štáb nesmí, byť po dokončení natáčení, říct účastníkům, jaká je pravda? A i tak je zajímavé, kam všude se kamera dostane... Pro mne dost nevěrohodné zpracování.

• 12.8.2018  17:58
    Houževnaté vlaky (TV pořad) (2014)

Viděn díl Vietnam: tento dokument jakoby se nerozhodl, čím chce vlastně být. Je zčásti o vlacích, zčásti cestopisný a zčásti dějepisný. Ale vše jen tak letmo, takže divák získá jen několik dílků puzzle z několika obrázků.

• 12.8.2018  17:01
    Drogy a mozek (TV seriál) (2005)

Po shlédnutí jednoho dílu - Alkohol a tabák: kvalita možná není až tak vysoká, zato výpovědní hodnota ano. Alkoholici si ve velkém ničí mozek...

• 12.8.2018  02:06
    Proč tolik nakupujeme? (TV film) (2009)

Že se ladí i zvuk vysavačů, je pro mě novinkou. Ale jinak spíše průměrné dílo. Na toto téma se dá říct i mnoho zajímavějšího. Dokonce bych uvítal, když by to mělo více dílů - ci díl, to jeden smysl. Takhle tam toho totiž bylo mnoho oblastí a ke každé se už toho vlezlo dost málo...

• 12.8.2018  01:07
    Neumírejme mladí (TV seriál) (2007)

Viděl jsem dva díly, na něž jsem náhodou narazil - mužské a ženské pohlavní orgány. Musím říct, že se autoři opravdu snažili a je to opravdu zajímavě podané. Místy možná až trochu nechutně (-*) a v případě mužů až příliš detailně (-*) Ale zkusím sehnat další díly a třeba se hodnocení v průměru zvedne.

• 11.8.2018  07:38
    Vzestup peněz (TV seriál) (2008)

Velmi solidně zpracovaný dokument o vývoji finančnictví ve světě.

• 10.8.2018  17:07
    Made in China (TV film) (2006)

Vím, v Číně to lehké nemají... Ale tento dokument mi přišel přeci jen trochu málo o tomto vypovídající.

• 10.8.2018  08:37

Velmi příjemně zpracovaný dokument o lidském těle. Nicméně málem jsem se to nedozvěděl, protože hned na začátku mě od dalšího sledování téměř odradilo eroticky lazené seznámení s kůží.

• 9.8.2018  23:32

Nejlepší díl celé série. Ale za jeden totální žvást strhávám hvězdičku. A to za příběh Davida a Goliáše, kde Petr Houdek zahodil originální pointu a zcela událost degradoval svou převrácenou pointou - a v těchto případech se stávám jestřábem.

• 9.8.2018  22:46

Toto je opravdu smutný díl. Morálka, etika a klasické lidské hodnoty jsou na ústupu, neboť se čím dál víc rozšiřuje egoistické volnomyšlenkářství. A s ním ruku v ruce úpadek lidstva. A protože opravdová láska, úcta, zodpovědnost, věrnost... už tedy nejsou v módě, musí pak společnost řešit takovéto problémy.

• 9.8.2018  22:39

Ač část s problémovým úložištěm a likvidací staré elektrárny svým způsobem zajímavá byla, stejně mě mrzelo, že celá stopáž nebyla věnována tomu, co by člověk dle názvu očekával - Černobylu.

• 9.8.2018  09:17

Tak nevím, jestli si dělá srandu, nebo co. Na jednu stranu se pořád opakovalo, jak je nebezpečný. Na stranu druhou ale neřekli v podstatě nic, co by lidstvo nějak extrémně ohrožovalo. (akorát amíci, že snad zvyšuje agresivitu) Takže ve výsledku co - máme tady dalšího strašáka?

• 8.8.2018  23:31
    Supermrakodrapy (TV seriál) (2014)

Hodnoceno po shlédnutí jednoho dílu: naprosto nudné dílo. Oni postaví mrakodrap a do dokumentu vrazí nejprve montáž zařízení plošiny na mytí oken + vybavení jednoho ukázkového bytu. Na dokument o stavbě mrakodrapu opravdu zoufale málo...

• 8.8.2018  00:21

Čekal jsem více informací o mozku. Místo toho byl díl zčásti o psychických nemocech,které umíme díky poznatkům vědy zmírňovat. Já dodávám - léčit je nelze, protože jsou duchovního původu.

• 8.8.2018  00:10

Až na reklamu na GOOGLE je to velmi pěkně zpracované téma algoritmů s praktickými ukázkami. Gratuluju!

• 7.8.2018  00:00

Je pravda, že dokument někdy protiřečí jiným, dle mého podloženějším zdrojům, někdy však i sám sobě... Takže víc než průměr dát nemohu.

• 5.8.2018  23:18
    Tajemství pohlaví (TV seriál) (2006)

1.díl : týjo, taky bych chtěl být v testovací skupině. Jednak by mě to bavilo a taky bych rád věděl víc o sobě... ___ 2.díl : toto téma už bylo základem bezpočtu komedií. Líbilo se mi ale férové přiznání, že tohle holt opravdu nejde. ___ 3.díl mi přišel nejslabší. Zajímavý, ale nejslabší. Možná i proto, že měli na takovýhle výzkum podle mého příliš málo "vzorků"

• 5.8.2018  12:46
    Vztekle tvá (2005)

O čem to bylo? Ženské utekl manžel a tak byla nasraná - dlouho a pořádně. A tak nějak se od začátku do jejího života začal vtírat jejich společný přítel. A během té její nasranosti můžeme sledovat její 4 dcery, které pomalu začínají smilnit. Jedna tak počne, ale alespoň se chtějí vzít. Druhá letí do postele staršího muže, aby mu brzo poté dala kopačky...... Zkrátím to - na konci filmu se člověk dozví, že je vlastně podstata filmu úplně jiná! Takže je zakončení spíše brutální ironií. Tohle bylo téma když tak na půl hodinky, né na hodiny dvě. Shrnuto - škoda ztraceného času.

• 4.8.2018  01:27
    Co dokáže lež (TV film) (2016)

Jojo, dnes už není třeba vysílat lidi do války. Dnes je válka neustále mezi námi. Jedna ale trvá od počátku lidstva - o naše duše Bůh x satan

• 3.8.2018  23:02
    Cukr, časovaná bomba (TV film) (2012)

Jojo, cukr je všude, cukr je brutál... Jenže co když to bez něj nejde???

• 3.8.2018  21:16

Zkusím to hodně zkrátit: Jestli byl opravdu obviněn neprávem mě mrzí. Přesto - úplně nevinný evidentně není, se stránkou prokazatelně spojen je. A jestli si už někdo zahrává s ohněm (byť v nějakém svévolně dobrém přesvědčení) musí počítat s tím, že bude buď popálen, nebo i úplně shoří. A k otázce č.2 - jestli může vláda zasahovat do soukromí - je to jakoby zločinec vytasil revolver, zatímco policista by měl podle zákona k dispozici jen prak. Dokud bude právo uměle drženo pár kroků za zločinci, nemůžeme se divit, že je nelze chytit. I toto má samozřejmě svou temnou stránku - že i mezi zastánci práva se ukrývají zločinci, a tudíž jsou nástroje spravedlnosti zneužívané i k dalším zločinům. Ale to už je zase úplně jiná kapitola...

• 30.7.2018  12:47
    Lakomec (divadelní záznam) (1972)

Kopecký se pro tyhle role hodí. A protože je hrál poměrně často, tak tady jakoby už to ani nehrál - jakoby natočili kus jeho života :)

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48