messi@h

okres okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 6.2.2020  21:35

Film, který nefunguje ani jako dokument o letu na Měsíc (na to je v něm o letu na Měsíc moc málo), bohužel ale ani jako pohled do života rodiny Armstrongových, na to je totiž studený jako psí čumák. Jediné emoce tak ve mě vykřesal úplný začátek, prvních pár minut s dcerkou. Zbytek je nuda a šeď.

• 20.10.2019  23:13
    Sinister (2012)

První zhruba polovina filmu byla pro mě předzvěstí opravdu atmosférického hororu a začínal jsem se docela obávat o svoje nervy, pokud bude film pokračovat ve stejné kvalitě i dál. "Domácí videa" jsou nechutná a děsivá přesně tak, jak mají být, Hawke hraje výborně neuroticky, hororové momenty napínají nervy k prasknutí a především hudba (dá-li se to tak nazvat) je vynikající. Jenže jakmile se objeví "dětičky", jde to s atmosférou z kopce, napětí mizí a závěr je už naprostá slabota. Promarněný potenciál.

• 12.2.2019  22:38
    Overlord (2018)

Nevyužitý potenciál. Začátek je překvapivě dobrý a syrový válečný film, příchod do vesnice okupované Němci, kde se provádí tajemné experimenty, navnadí a vzbudí očekávání. Poslední akční půlhodina ale víceméně zklame průměrností a laciným vizuálem (i když gore efekty nejsou špatné) bez jakéhokoliv nápadu. Ve výsledku miš maš - ani mrazivý realistický horor, ani guilty pleasure grind house s pořádnou porcí nadsázky, ale od všeho trochu. A bohužel se nekoná ani divákem očekáváná přehlídka různorodých monster alá Wolfenstein.

• 10.1.2019  07:00

Celkem zábavná blbinka, na můj vkus ale trochu moc dlouhá, strašně překombinovaná a se spoustou klišé. Respektování přírodních zákonů nebo hloubka postav raději no comment. Neříkám, že jsem se chvílemi slušně nebavil, na druhou stranu jsem si chvílemi říkal - hmm, tohle jsem už viděl snad tisíckrát. Těch záchran v poslední sekundě (v tomhle filmu doslova) bylo už prostě moc. Příliš nerozumím tomu super nadšenému hodnocení... Tři hvězdy s odřenýma ušima.

• 10.7.2017  08:02
    Big Lebowski (1998)

Tenhle film je především divný a takový ho zřejmě Coenovi chtěli mít. Někomu jeho divnost sedne, někomu ne. Mně nesedla, nudil jsem se, všechny postavy včetně Duda mi přišly otravně nesympatické a především mi lezlo na nervy 1000x zopakované "pochcanej tepich". Nad čím se ale musím pozastavit, je zdejší hodnocení. Neustále a dokola u tohohle filmu naražím na komentáře typu "nudil jsem se", "tenhle film mě minul a znovu se na něj nepodívám, abych zjistil, co na něm je" atp. - a přitom tihle samí lidé stejně nasázejí Big Lebowskému ****. Proč proboha? Protože ho natočili Coenovi a film má přes 80 %? Tolik má právě proto... Ach jo, stádnost na druhou...

• 19.1.2017  17:19

Jako dítě jsem měl tuhle komedii moc rád, ale když jsem se na ni podíval poprvé jako dospělý, bohužel jsem si velmi brzo uvědomil, že hlavní hrdinka je káča, od které by měl každý rozumný chlap uhánět mílovými kroky. Bohužel je to fakt, který se jen těžko při sledování překousne. *** za dětské okouzlení.

• 14.12.2014  13:45
    Lotta a vysněná cesta (TV film) (2010)

Přijemný nenáročný film, jehož konec sice není nijak překvapivý, ale musím ocenit relativně odvážný výběr tématu (domov důchodců pro tvůrce neslibuje, že vytvoří bestseller), mile civilní výkony herců a vcelku uvěřitelný příběh. Smíchy se u Loty nepotrháte, ale pobaveně zvedlé koutky úst by Vám mohly vydržet celou dobu. Nedělám si iluze, že pečovatelky v domovech seniorů prožívají svoji práci jako Lota, ale i tak jsem si při sledování filmu říkal, že klobouk dolů před ošetřovatelkami, které svoji práci odvádějí poctivě - tahle práce není pro každého, jak několikrát zazní ve filmu. A jsem zvědavý na další film příběhů Loty a to se určitě taky počítá jako plusový bod.

• 14.7.2014  11:50

Nehanobte spánek mrtvých je sice spíš pomalejší film, ale na druhou stranu nemůžu říct, že bych se minutu nudil. Když uvážím rok vzniku, tak v 70. letech musel snímek dívákům pěkně pocuchat nervy. Samozřejmě že se stáří na filmu projevilo, ale převažují spíš kladné stránky stárnutí - líbil se mi poctivý old-schoolový feeling (tady pomáhají atmosférické britské exteriéry) a staré poctivé italské gore. Hodně se mi líbila i nekorektnost filmu, nápad s násilnickými novorozeňaty je zajímavým způsobem zvrácený. Pro mě osobně byl bezchybný antihrdina "fašistický" policejní komisař, jehož hluboká víra ve vinu hlavních aktérů je navíc vzhledem k okolnostem velmi uvěřitelná.

• 8.6.2014  11:55

Rozhodně to není špatný film a vůbec nelituju toho, že jsem se na něj podíval, ale předem chci varovat všechny, kteří by ho vyhledali kvůli bojovým scénám a soubojům. Film má sice na csfd nálepku "akční", ale ve skutečnosti se jedná o pomalu plynoucí drama s jednou krátkou (a choreograficky nepříliš zajímavou) bojovou scénou. Síla filmu je právě v pomalu plynoucím příběhu, ve kterém se divák seznamuje s charaktery jednotlivých postav a s japonskou kulturou a kodexem cti. Za mě poctivých 65 %.

• 20.2.2014  23:15

Bojových scén a přestřelek je v tomhle filmu opravdu minimum - což by nebyl problém, kdyby Commitment fungoval jako napínavá kriminálka nebo jako poctivé drama. Bohužel nemůžu říct ani jedno - na kriminálku je to moc zdlouhavé a na dobré drama je tu zase příliš jednoduchý příběh a prvoplánový útok na emoce (který ale aspoň v mém případě vůbec nefungoval). Commitment není vyloženě špatný film, ale z mého pohledu si víc než 65 % nezaslouží - až příliš často jsem se u něj nudil. Bohužel mi nezbývá než vyhlížet další asijskou pecku jako byly v minulosti např. filmy Volavka (2002), Oldboy (2003), Nebohá paní pomsta (2005) nebo akční Zóna smrti (2005).

• 4.1.2014  23:09
    Miami Vice (2006)

Mannovy filmy mají vždycky pomalý rozjezd, ale v určité fázi děje vás většinou chytnou a až do konce vás potom režisér má v hrsti. Zatímco ale například Heat považuju za geniální krimi, Miami Vice mě málem unudilo k smrti. Můj osobní názor je, že kdyby to nebyl film Michaela Manna, pohybovalo by se hodnocení někde okolo 60 %, které si IMHO reálně zaslouží. Hodnotit nebudu, protože jsem film neviděl celý - natolik mě nudil.

• 15.12.2013  17:17

Přiznám se, že místy jsem měl slzy nakrajíčku. A naopak jinde přišlo vítané odlehčení v podobě situačního humoru. Krásný dojemný "malý" film, který i když je o velmi smutných věcech, zanechá ve vás pozitivní energii. Čert vem určitou schématičnost scénáře, já dávám stoprocentní hodnocení. Takhle dobře jsem se po filmu necítil od Nedotknutelných. P.S. Terence Stamp mi neuvěřitelně připomínal Johna Malkoviche (nejen vzhledem, ale i hereckými kvalitami).

• 17.10.2013  08:25
    Den šelmy (1995)

Španělský Ozzák bojuje spolu s čarodějem z teleshoppingu a praštěným knězem proti konci světa a zrození Antikrista - ale pozor, neužijete si bohužel až tolik legrace, jak by se mohlo podle první věty zdát. Podle mě jsou ve filmu skvělé momenty (vyvolávání ďábla mě nadchlo), ale druhá půlka filmu ztrácí tempo. Kdyby si film udržel atmosféru a nápaditost z prostředka, byla by to trefa do černého. Na druhou stranu, film má nápad a neobvyklé zpracování - můžete si v podstatě vybrat, jestli budete věřit tomu, že má kněz pravdu a chystá se zrození Antikrista, nebo jestli budete považovat kněze za blázna a veškeré nadpřirozené úkazy ve filmu za následky drog a nakládačky, kterou dostal... Mít závěr filmu takovou magickou atmosféru jako jeho prostředek (nevím, proč mi prostřední část připomněla Dellamorte Dellamore), dávám 100 %. Takhle za 65 %.

• 15.10.2013  21:11
    Království (TV seriál) (1994)

Když se tady rozhlédnu, tak 95 % komentářů (a to i těch krátkých, prakticky na jeden řádek) obsahuje "Lars von Trier, Lars von Trier, Lars von Trier"... Když to srovnám s jinými filmy (a především s filmy jiných režisérů), mám pocit, jako když jsem se nedostal na hodnocení seriálu, ale na stránku hodnocení režiséra. A to podle mě vůbec není dobře. Já hodnotit nebudu, protože jsem po 30 minutách první díl vypnul. Ale pokud mě 30 minut filmu nebo seriálu nezaujme, tak je něco špatně. A důvod se dívat dál nebo hodnotit dobře pro mě není ani "protože Lars von Trier".

• 3.10.2013  23:21
    Rituál (1973)

Nemám vůbec nic proti muzikálům, třeba Hair a Jesus Christ Superstar jsou dva moje velmi oblíbené filmy. Ale povedený hororový muzikál jsem ještě neviděl (ne že bych se téhle hororové odrůdě nějak věnoval) a Wicker Man to nezměnil. Hudba byla pěkná, hlavně v první polovině - ale to je tak všechno. Atmosféra nula. Napětí nula. Závěr pro mě taky nebyl nějaké překvapení, začal jsem ho tušit už někdy už od poloviny filmu (ale věřím, že v době vzniku to překvapivé asi bylo). A rituál na konci - ať se na mě nikdo nezlobí, ale byl spíš komický, než atmosférický. Přitom věřím, že by se z filmu dala vytřískat temná atmosféra jako řemen, kdyby ho vedl jiný režisér s citem pro horor. Takže ne, já nebudu dávat body jenom proto, že Wicker Man je (pro mě nepochopitelně) klasika. Body dávám za hudbu, která se mi líbila a za odvahu natočit něco tak nestandardního. Kdybych měl hodnotit čistě hororovou stránku filmu, musím dát tak půl bodu až jeden.

• 2.10.2013  18:26
    Walker, Texas Ranger (TV seriál) (1993)

Údajně nejlepší film Chucka "Osamělý vlk McQuade" se mi nelíbil, ale tenhle seriál je podle mě lepší a dosahuje aspoň průměru. Samozřejmě to není na to, aby se na něj člověk díval díl od dílu, ale když to náhodou běží v TV, tak vás to jako kulisa rozhodně neurazí. Navíc si nejsem jistý, když vidím zdejší počet odpadů, jestli si všichni "odpadisté" tak trochu nehrají na intelektuály vyřizující si účty s Chuckem Norrisem. Na odpad tenhle seriál tedy není ani náhodou.

• 30.9.2013  11:55

Velmi povedený remake, dokonce v určitých ohledech lepší než originál. Na prvním místě musím zmínit Michaela Madsena jako zabijáka Rudyho - má neuvěřitelné charisma a svojí až fascinující odporností je jednoznačně zajímavější postava než Rudy v originálu z r. 1972 (ostatně kdo někdy viděl Madsena v roli zabijáka v nějakém filmu, ví, o čem mluvím). McQueena mám moc rád, ale - neukřižujte mě - Baldwin není o nic horší! Možná to není takový drsňák, ale daleko víc mu věřím, že je to "mozek" schopný naplánovat hodinářsky přesné přepadení banky. Ali MacGraw a Kim Basinger jsou taky srovnatelné (čistě subjektivně musím jen dodat, že Ali má v sobě něžný půvab princezen z pohádek, který Kim maličko chybí). Vztah mezi Doktorem a Carol je v nové verzi lépe propracovaný, příběh je svižnější, přestřelky místy lépe natočené (neuvidíte umělou krev, jejíž barva se skutečné krvi ani nepodobá, tak jako v originále). Na druhou stranu, abych jen nechválil, i když film lépe odsýpá, chybí mu jistá syrovost, kterou dokázal svému filmu vtisknout Peckinpah. Tak jako tak, dávám tomuhle remaku, který je podle mě bohužel těžce podhodnocený, s čistým svědomím 100 % - líbilo se mi to moc!

• 24.9.2013  15:04

Byl jsem zklamaný. Pomalý děj bez čehokoliv, co by mě zaujalo a probralo z nudy, dál ty dvě protivné stařeny, které se táhnou celým filmem a lezly mi na nervy... Závěr taky žádná pecka nebyl - vzhledem k tomu, že člověk musí přetrpět skoro 2 hodiny nepříliš záživného filmu, je závěrečné "bafnutí" až moc uspěchané a nedostanete vůbec žádné vysvětlení, co byl vrah zač a odkud se vzal. Nehledě na to, že mě jen tak napadlo, jestli by vůbec bylo technicky možné, aby vrah dosáhl tak vysoko a sekl hlavnímu hrdinovi po krku (víc říct nemůžu, pokud nechci příliš spoilerovat). Takže bod dávám za pěknou vizuální stránku a Benátky, které měly svoje kouzlo (i když jsou oprýskané až hrůza) a další bod společně za rok vzniku a dobrý (ale ne vyjímečný) herecký výkon Sutherlanda.

• 21.9.2013  20:27

Režisér s akčností tlačí tak moc na pilu, až to pěkné není. První 2/3 filmu jsou snad to nejakčnější, co jsem kdy viděl (upozorňuju, že mám akční filmy rád). A ta akčnost je spíš na škodu, protože díky ní nemá člověk čas se sblížit s hlavním hrdinou, navíc jsem za chvíli otupěl a film moc neprožíval. Další text obsahuje SPOILERY! Bohužel na každý dobrý a inteligentní nápad (např. Izrael jako dočasně bezpečná zóna a důvod k tomu) připadá minimálně jedna (ale spíš víc) stupidit (na to jak byli Izraelci chytří, přijdou o svoje bezpečí dost zhovadile - tak hlasitě si zpívají, až přilákají davy zombíků). Film obsahuje spoustu a spoustu typických hollywoodských blbostí, např. zombie dokážou jen mlácením hlavou prorazit bezpečnostní přední sklo u auta tak, že z něj nic nezbude, hlavní hrdina a žena, co ho doprovází, přežijí havárii letadla (!), žena, co přijde o ruku, za pár hodin funguje stejně dobře, jako by se jen uhodila do kolene, hlavní hrdina, kterému projede šrapnel břichem jakbysmet, zombie mají superčich, kterým vycítí, že je člověk nemocný, ale necítí přitom lidi, kteří se pohybují pár metrů od nich atd. atd. Nejvýraznějším zážitkem tak pro mě nakonec bylo, když jsem si tady přečetl, že tenhle režisér kdysi natočil skvělý Ples příšer. Neuvěřitelné!

• 3.8.2013  13:38

Nedivím se, že tenhle film lidé většinou hodnotí zhnuseně (to většinou) nebo nadšeně. Protože je to hóóódně divný film. A jde o to, jestli vás ta jeho divnost bude bavit nebo ne. Mě bavila. Všechy ty psycho halucinace, stroboskopické efekty, nejasnost děje, bezútěšná atmosféra, minimalistická depresivní hudba (jestli se to vůbec hudbou dá nazvat) mi prostě sedly. Chválím tvůrce i za to, že dějově to má s původním Univerzálním vojákem pramálo společného (nejde o oživování mrtvých vojáků, ale o něco jiného). Ono upřímně, jaký by mělo smysl točit 4. díl série, jejíž úspěch u díváků je od druhého filmu velmi pochybný. Takže tady jde o něco jiného, nového a překvapivě experimentálního po formální stránce. Film tak trochu po asijsku nic polopaticky nevysvětluje, naopak si musíte příběh poskládat z náznaků. Atmosférou mi film připomínal Cypher (2002), jinak inspirace Blade Runnerem je neoddiskutovatelná (a je na každém, jestli to nazve inspirací nebo vykrádáním). Vedlejší role Lundgrena a JCVD potěšily. Co se týká soubojů, rvačka v prodejně je špičková, závěrečné vymlácení vojáků na ostrově velmi dobré a souboj s Lundgrenem a JCVD překvapivě také docela kvalitní. Jednoduše, tenhle film mě bavil svojí podivností víc, než velmi prvoplánově a formálně jednoduše natočení Expendables 1 a 2.

• 30.7.2013  22:04

Bait jsem si pustil s tím, že jsem opravdu hledal nějakou JEDNODUCHOU zábavu, při které vypnu mozek. Bohužel mě tenhle film moc nepobavil, co do napětí to byl čistý průměr až podprůměr. Naprosto chyběla nadsázka, Bait se bere příliš vážně. O nesmyslech a dějových nelogičnostech nemá smysl mluvit, protože to tak nějak k jednoduché zábavě patří. Bohužel, jak už jsem napsal, tady se ta zábava v mém případě nějak nekonala.

• 11.7.2013  00:14

Každý scénárista a režisér by si asi měl předem ujasnit, jakou formu zvolí pro svůj film. Found-footage je dvojsečná zbraň. Hlavní přínos spočívá ve vytvoření dojmu autentičnosti. Rizikem je, že v zájmu uvěřitelnosti vznikné emočně chladný, víceméně nudný film (přeci jen nemůžete od found-footage čekat bombastické ostré záběry, které vidí všude, i tam, kde nejsou kamery). Bohužel tahle jmenovaná negativa se ve filmu projevila... A co mi vadí nejvíc, že se režisér (oprávněně) zalekl, že nedokáže diváky konceptem found-footage dostatečně emočně zainteresovat, takže udělal něco, co je hrubým porušením zvolené formy - podložil "dramatické" momenty na mnoha místech filmovou hudbou. A tenhle zbabělý krok mám Europa Report hodně za zlý. Ještě horší ale pro mě bylo, že v závěru jde logika úplně stranou, takže problém s nefunkční komunikační technikou se vyřeší za pár vteřin a v úplně posledním záběru se divákovi ukáže trocha toho mimozemského života (ó, jaká to náhoda). To už i Apollo 18 se svým ujetým závěrem bylo zvládnutějším filmem.

• 4.7.2013  22:17
    Hrdina ulice (2010)

Jak se tak dívám, v hodnocení se tady lidi dělí na spokojené a nespokojené, průměr se moc nevyskytuje. A musím říct, že souhlasím s oběma stranami. Film má sílu, rozhodně to není tuctovka, ale na druhou stranu mám taky tak nějak pocit, že se místy trochu táhne a dalo se z toho vytěžit víc. Prostě takové nezávislé "akční" drama. 65 %

• 23.6.2013  21:18
    Lehká jako dech (TV film) (2013)

Většina českých TV filmů posledních let mi připomíná amatérská dílka natočená nadšencem bez talentu. Především mi vadí, že chování postav a jejich výroky většinou postrádají smysl (v tomhle případě nejde ani tak o hlavní hrdinky, ale spíš o jejich okolí, hlavně rodiče). Opravdu velmi slabý film s povinným poselstvím prodaným hodně nešikovně. Přitom téma je to silné...

• 21.10.2012  14:25

Tři hvězdy ze sentimentality. Objektivní hodnocení jedna až dvě.

• 25.8.2012  20:56

Opravdu mě to bavilo, líbily se mi i muzikálové pasáže, podle mě do filmu naprosto zapadaly (včetně civilního podání písní). Uvěřitelné chování jednotlivých postav a trefné použití mírné nadsázky stále ještě v hranicích uvěřitelnosti bylo výborné. Pokud mi něco nesedlo, tak snad ten konec - asi jsem čekal něco trochu uzavřenějšího a ne návrat do "starých kolejí"... 65 %

• 25.8.2012  20:43
    Nirvana (1997)

Na Nirvaně oceňuju, že se její tvůrci opravdu snažili i přes nepříliš vysoký rozpočet vytvořit zajímavý film, který by vzdal hold kyberpunku. Dál oceňuju snahu o zajímavý vizuál - taky jsem se nemohl ubránit vzpomínkám na Blade Runnera. Tvůrci Nirvany budou podle mě jeho fanoušky, takže některé záběry mají "blade-runnerovský" feeling. Hlavně scény z ulic plných poutačů a vyvolávačů nabízejících drogy, PC hry atd. nejsou úplně špatné, mají něco do sebe. Tady ale veškerá podobnost s Blade Runnerem končí. Hlavní zápletka Nirvany je podle mě zajímavá, stejně jako některé kyberpunkové myšlenky ve filmu. Ale chtělo by to zručnějšího režiséra, který by dokázal diváka víc vtáhnout do děje a udržovat v napětí, protože já jsem se při sledování Nirvany místy maličko nudil...Hlavní postava počítačové hry, která si uvědomila sama sebe, by taky zasloužila lepší a hlubší prokreslení. Za mě 55 %.

• 25.8.2012  20:28

Líbí se mi, že v tak provařeném (a to říkám, i když je můj oblíbený) žánru, jako je zombie horor, je možné pořád přijít s něčím novým. Zombie horor natočený s komediální nadsázkou a z pohledu kubánského bezdomovce, plný inteligentních vtipných narážek na kubánský komunistický režim... Dobré. I když musím přiznat, že třeba Zombieland mě pobavil víc. U "Juan de los Muertos" jsem se nezasmál tolik, jak bych čekal, ale taky jsem se nenudil a mírně zvednuté koutky v úsměvu jsem měl prakticky pořád. P.S.: Je vidět, že tvůrci filmu mají Kubu opravdu rádi. A já si uvědomil, že být na Kubě bezdomovcem nemusí být až tak špatné - v teplém slunném počasí mají tamní bezdomovci jednoznačnou výhodu oproti našim, kteří musí vydržet i pořádné mrazy pod nulou. A taky asi není až tak veký rozdíl v životní úrovni bezdomovců a běžných občanů na Kubě, jako třeba u nás...

• 5.7.2012  19:05
    Prometheus (2012)

Je neuvěřitelné, jak relativně dobrý film dokázal Ridley Scott vytvořit s tak špatným scénářem. Škoda, že Ridley není už ve vrcholné formě, kdy by si dokázal ohlídat i ten scénář - tady mohl vzniknout kult.

• 5.7.2012  19:00

Trochu prostříhat a bylo by to dobré. Hezká hlavní hrdinka a sympaticky uvěřitelné souboje bohužel nezabránily únavě z rozvleklého filmu. Romantická linie byla načrtnutá tak zlehka, že nevzbuzovala příliš emocí. 60 %

<< předchozí 1 2 3 4 5 6