Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Nemůžu jinak, než napsat, že tenhle film je totálně boží. Neuvěřitelně sem se bavil. Ať už šlo o akční scény, infiltrační nebo utíkací pasáže či scéna s oživováním nemrtváků. Vždy to bylo výborně, přehledně a vtipně natočeno s hromadou skvělých nápadů a odkazů (drak mě neskutečně pobavil). Já nejsem kdovíjaký znalec předlohy. Znám jen PC Baldurs Gate či Icewind Dale, ale i tak jsem si tam našel pár odkazů. Herci jsou všichni skvělý a každý charakter tu má svou wau scénu. Skvěle je využitá měňavka či barbarka a Paladin za kterého jsem vždy hrával je úplně skvělej. Je dobře že nemá víc prostoru, protože působí tak strašně přesíleně, že by celej problém mohl vyřešit sám. Neuvěřitelně hravej, zábavnej a vtipnej film plný skvělého konverzačního i jiného humoru, který vůbec neruší a vyhází hezky z charakterů. Bravůrní zpracovaní, jaké si DnD zaslouží. Za mě nejlepší fantasy od dob Pána prstenů a že jim to teda trvalo.

Blade Runner 2049 (2017)

Konečne se mi povedlo kouknout na nějaký Denisuv film a hned na něco skvělého. 2049 posouvá vše co bylo v jednučce na novou úroveň. Především příběh, který si mě získal hned na začátku. Příběh dobře pracuje s předpoklady, které pak pěkně vyvrátí. Za mě jedno z nejlepších pokračování a jedno z těch, co překonává originál. Výborně Denis.

Andor (2022) (seriál)

Vedlejší projekt, s vedlejší postavou, z vedlejšího filmu. Jak by tohle mohlo dopadnout? Je to zajímavá otázka a já na ni znám odpověď. Dopadlo to neuvěřitelně skvěle. Andor má obrovskou výhodu,že od něj nikdo nic nečekal a tak se mohly tvůrci vyřadit. A vyřádili se vzkutku bombasticky. Namísto blikajících bitev a divno dialogu, nám předkládají skvělé, temně laděné drama narvané nadupanými dialogi. Právě dialogi jsou největší předností. Jsou funkční, skvěle vypointovane a mají váhu. Nikdo si tu nestěžuje, nikdo tu nefnuká a nikdo si tu nestěžuje jak strašný je písek. Výborný scénář, bombastická hudba. Bravurní herecké výkony. To vše je Andor. Projekt, který nečekaně dokázal vytáhnout značku SW z hoven, kam poslední roky zapadla. Andor nám ukázal, jak by to mohlo jít a že když se toho chopí schopný tvůrce, je tu šance že SW opět povstanou. Potřebuji to. My to potřebujeme. Děkuji ti Kasiane Andore, že tvůj příběh není žádná nuda a dokázal si to i bez použití sílí. Dost možná si první kdo sílu a Jedie úplně vymazal ze hry a vlastně si tím pomohl. Skvelé.

Top Gun: Maverick (2022)

První TopGun patří mezi nejoblíbenější filmy mého mládí. Maverick je skvělí film. Skvělá pocta. Film skvěle pracuje s emocemi, které podporují výborně herecké výkony. Největším klenotem jsou letecké a závěrečný bitevní scény, které jsou úplne skvostné. Jestli ne nejlepší, tak určite jeden z nejlepších Cruiseho filmů.

Bohemian Rhapsody (2018)

Skvělí film se skvěle hrajicim a spivajicim Rami Malekem o největší, nejlepší a nejlegendárnější hudební skupině co kdy existovala.

Upgrade (2018)

Scifko podle mého gusta. Komorní, zajímavě natočený s dobrou zápketkou. I když je to variace na klasiku "musím se pomstít" tak já se nenudil. Občas tu jsou i momenty, kdy jsem se zasmál. Logan hraje skvěle. Akce je skvěle přehledná a nápaditá. Chystal sem se na tenhle film už dlouho a nakonec si mě našel televizi. Jsem rád, že sem ho mohl konečně vidět. Tu chválu si zaslouží.

Arcane (2021) (seriál)

League of Legends miluji stejně tak jako nenávidím. V této hře sem utopil spousty hodin svého života a většinu času mě lezla spíš na nervy. V čem hra vynikala především, aniž by musela (vždyť se jedná o rubačku deseti postav v aréně), je příběh. Každá postava má svůj příběh, minulost a tudíž vám je pak bližší když za ní hrajete. Oznámení seriálu ve mně vzbudilo velké očekávání, vždyť Riot do té doby dělal spousty filmečků a vždy měli velmi dobrou kvalitu. Co sem nakonec dostal? Fakt hodně dobrej seriál s vynikající animací, který je stejně tak dobrý pro znalce hry jako pro hrou nepolíbený (šťastlivci.) První akt je fajn, dozdává karty, představuje postavy. Ač sem fanda Vi (kterou jsem, pro mě z nepochopitelných důvodů, hrával) tak od začátku mě nejvíce bavil hlavní padouch. První Akt je fajn. Příběhově nic z čeho bych se posadil na prdel, ale ani to neurazí. Druhý akt už trochu šlape na plyn a přitahuje šrouby. Třetí Akt pak je za mě úplně boží. Postavy dostávají své ikonické zbraně a především samotný závěr vedený komornějším způsobem je geniální. Jak už sem říkal, seriál má skvělou animaci (za mě srovnatelnou se skvělým Spider manem: Paralelní světy.)  Nejvíce je to vidět v akčních scénách, které jsou fakt boží. Určitě má seriál svoje problémy a jistě je jiní uživatelé vytáhnou na povrch, ale já se fakt moc dobře bavil a chci další seroš. Klidně s jinejma postavama v jiné zemi. Takže co říci závěrem? Není to hodně dobrej seroš: Tohle je skvělej seroš a jsem rád že vznikl.   A ne, nehrňte se po vzhlédnutí seriálu k počítačům a nestahujte LOLko, dobře vám radím.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Skvělé. Jeden z nejlepších komiksových filmů co sem viděl. Hezky odsýpá, je vtipný („Co bych dělal já, kdybych byl já.") emotivní a najdeme tu i nějakou tu osudovost. I když je to hlavně o Millsovi, tak vztahy s ostatními Spidery jsou fajn a každý z nich dostane svou chvilku slávy. Možná bych uvítal, aby ostatní dostali ještě trochu víc prostoru Závěrečná půl hodina je snad ještě barevnější, než celý zbytek filmu, ale je to nářez. . Animace je neuvěřitelná a doufám, že tohle bude standart dalších animovaných filmů. (Protože Gwen je roztomilá) Zase jednou film, co mě donutil dát absolutní hodnocení a napsat koment. Děkuji.

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Prvních pár dílech sem si myslel, že je to strašná hovadina. Lidstvo bylo téměř vyhlazeno obřími titány a schovalo se za hradby. Titáni je nechají chvíli být a po sto letech zaútočí. Lidé vyvinou podivný způsob jak s nimi bojovat. Jejich vojáci poskakují na lankách jak spidermani a snaží se titánům uříznout hlavu. Tento styl boje se ukáže sice efektní, ale strašně neefektivní. Vždyť je mnoho lepších způsobů, jak sejmout něco co je velké a neohrabané. (co to třeba oslepit, nebo podrazit nohy ala Star Wars a pak tomu rozsekat krk) Na druhou stranu musím uhnat, že všichni co poskakovací taktiku ovládají sou borci. A někteří z vojákoů jsou hodně OP (Mikaso, Revi). Ze začátku je seriál hodně šokující a drsný. Některé scény (ano, ty žrací) mi nedělali dobře a dlouho jsem si zvykal na pravidla, která mi seriál stanovil. Takže. Proč sem to neutnul po prvních pár dílech a proč sem dočuměl všechny 3 dosavadní sérky. Důvodů je mnoho. Tak třeba. Absolutně geniální zvraty na konci všech dílů. Úplně každej díl (především 1 sérky) končil se slovy „To si děláte prdel a já musím jít spát.“ V půl jedné ráno. Skvělé charaktery, kterým u mě od začátku vévodila Mikaso (opravdu moc pěkná anime slečna) která se později trochu vytrácí mezi dalšími postavami a dostává méně prostoru, ale pořád je fajn. Hlavní hrdina Eren mi od začátku byl pro změnu protivný, ale i tak se mu nedala odepřít zarputilost, která ho vede do potíží, ze kterých ho musí Mikaso a ostatní dostávat. Armin, jako třetí ze ústředních hrdinů je takoví ten co juká Erenoj a Mikaso přes rameno a ze začátku se moc neprojevuje, aby se později stal jedním z nejlepších charakterů. Samozřejmě jsou tu další charaktery, které jsou postupně představeny a později dostávají svůj prostor (šílenou Hange sem si oblíbil hned první scénou) a jsou skvělí. Jmenovitě: Levi, Hange, Annie, Erwin několik epizodních u kterých si nepamatuji jména. Po šokující první sérii přichází série druhá a třetí, ve kterých se méně soustředí na boje s titány. Pravda, ve dvojce toho je ještě fakt hodně. Ovšem už se hodně řeší i pozadí konfliktu a hrdinové se snaží přijít na to, jak se věci mají. Do toho se objevují další druhy titánů u jejichž odhalení jsem si vzpomněl na Cyloni z Battlestar Galactiky. Toto je moje první zkušenost s anime a rozhodně nelituji, že jsem s tímto příběhem strávil svůj čas. Je to chytře napsané a promyšlené. Autoři nejprve šokují, aby potom mohl přijít klasický příběh o přátelství, lásce, zradě, povinnosti a dalších. Příběhy které tak milujeme. Nakonec se autorům podařilo šokovat i ke konci, kdy díli končí přeci jen menšími šoky než první sérka, ale jsou tu různá odhalení, které divákovi osvětlí situace, které se událi dávno před tím a ten si pak řekne „Ahááá“ Co říci závěrem? Po dlouhé době příběh, který mě donutil abych ho sledoval a hltal každou epizodu. Přemýšlel nad tím, abych následně zjistil že moje domněnky jsou úplně špatné. Pokud jste ochotni obětovat 24hodin ze svého života, podívejte se na tento skvost. Myslím, že budete mile překvapeni. Doufám, že závěrečná série vyjde brzo, pokud vyjde. Ale pokud by to mělo skončit, tak jak to skončilo teď. Nemám s tím žádné problém.

Avengers: Endgame (2019)

EndGame to dokázal. Překonal všechno co zatím bylo od márvelu natočeno. Zatím co ...War byla akční řežba, tohle byla emocionální řachačka. Velká gratulace bráchům Russo. Bravo.