Code 8 (2019)

Moc příjemné Bčko, kde mě potěšilo zpracování i absence otravných klíšé, ale... mi už se vážně zajídá pozorovat všechny ty menšiny, které bojují o svá práva. A možná tomu chybělo i něco jiného, čert ví. Ale režísera i herce si pohlídám.:).

Aquaman (2018)

Několik pěkných myšlenek, spousta hloupostí, nesmyslů a nelogičností, vše podané polopatě a ochucené řadou průhledných klišé, podávané na talíři triků které hýří barvami jak vstup do vykřičeného domu. Ale uznávám, že jason Momoa je dobrá držka a kvůli tomu jsem se uráčil dodívat.

Šidžó saikjó no deši Ken'iči (2006) (seriál)

Je to přímočaré a občas jsem čekal, než konečně něco proběhne, ale je to také zábavné a přímočaré tím upřímným způsobem, který nevadí. osobně bych dal čtyři, ale za nadšení slečny koukající se mnou dávám pět:).

Banda (2019) (seriál)

Taková hra na Watchmeny o které se stará korporace. Rádoby drsné, ale pokud máte nakoukáno pár seriálů, tak vidíte stále stejné postupy. A tak to začno nudit. Ne hned, ale časem ano. Ovšem uznávám, pořád o několik tříd lepší, než Avengers a je to vtipné, byť to postupně přehání s dojením a upřímností a citlivostí a žvatláním.)

Speed Grapher (2005) (seriál)

Nápad je snad zajímavý... že i démoni, které nosíme v sobě, nám vlastně mohou být ku pomoci. Leč... to provedení... Hodně si slibuji od mangy, protože tohole ztvárnění není něco, co bych si chtěl pamatovat.

Lepší než my (2018) (seriál)

Švédský předchůdce měl skvělý nápad, ale něco mu chybělo. Americká kopie byla zoufalá nuda s postavami, které bych si nedokázal oblibit ani po mozkové mrtvici (navíc se mi nezdálo, že sleduji lidi), ale tohle... každá postava opravdu budila dojem, že má svou motivaci a svůj život. Ne, že bych měl všechny rád, ale... jdu si zjistit, co zajímavého ještě vytvořili.

Gekkan šódžo Nozaki-kun (2014) (seriál)

Zábavné vtipy a situace, které se ale časem omrzí, nejen kvůli tomu, že se většina chlapů chová jak ženské a ženských jako chlapi, ale i kvůli tomu, že se vlastně celou dobu nic nemění.

Bingo Bongo (1982)

Tenhle film jsem kdysi viděl na návštěvě a po dluhé době jsem si ho pustil znovu. Čas mu nic neubral a já se u něj znovu usmíval celou dobu. Některé věci by měly být tak, jak jsou v tom filmu a Celentano je kapitola sama pro sebe.

Frequency (2016) (seriál)

Další ze série předělávek, jak scénáristům dochází nápady, jen všemu oblékají novější kabátek a dávají korektnější podobu.

Ledová archa (2013)

Pokud je to opravdu alegorii, na cestu do budoucna, tak dává smysl chtít raději vystoupit. Film je chytřejší než jsem čekal (tedy.. má i hlubší myšlenku, než co běžně předvádí Holywood), korejští herci hrají tak šíleně jak umí (což je moc dobře), ostatní postavy sice nejsou tak šílené, ale zahrané jsou výborně. Ovšem také je tam několik míst, kde logika ustupuje stranou, někde bych raději zrychlil, někde zpomalil...