Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

Mám Guillerma del Tora rád, ale tady se, za mě, překonal. Celé vyprávění evokuje loutky, dobu do které je zasazené i pocit z ní. Samozřejmě, něco nedovypráví a nechá na divákovi, aby si domýšlel, protože vypravěč to, z logických důvodů, vědět nemůže.

Kaminaki sekai no kamisama kacudó (2023) (seriál)

Stvořenok někým, kdo měl pár svých slabůstek (lolitky, masochismus, atd), má to logické díry jak vrata od hangáru a nepřinese to nic nového. Ale bavil jsem se.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Po všech těch negativních recenzcích jsem se ani nechtěl dívat. Po prvních desíti minutách (s českým dabingem) jsem těm recenzím dával za pravdu, po druhých desíti a v původním znění jsem seznal, že to není tak špatné a vydržím se dívat "ještě chvíli" a po nějaké další (neznámé) době, jsem seznal, že se mi ten film vlastně líbí. A to i přes to, že humor je někde u Bennyho Hilla.

Make My Day (2023) (seriál) odpad!

Nějak jsem si k té skupince natvrdlých hlupáků v ději protkaném logickými děrami a s podřadným grafickým ztvárnění nedokázal najít cestu.

Kat: Válečná zóna (2008)

Bylo by to příjemně přímočaré, kdyby ta akce nebyla vymyšlená někým zkoksovaným (zhasnu, řeším to nožem, pak se pověsím nohama za lustr a u toho střílím, zatímco na mě všichni blbě čumí). Na druhou stranou... s inteligencí padouchů by si stihl i udělat kafe a stejně je postřílet dřív.

Foylova válka (2002) (seriál)

Hlavní postava si mě nedokázala získat a nepomohlo, že jsem často čekal, než pátrání dospěje k místu, kde už jsem se, myšlenkově, nacházel. Dobové informace jsou zajímavé, ale samy o sobě nestačí. Podíval jsem se a pokračoval dál.

Nobunaga-sensei no osanazuma (2019) (seriál)

Ta svlékající se patnáctka a její sokyně jsou vtipné co se ecchi částí týče. Jen reakce učitele jsou tak na úrovni 13ti letého kluka. Možná se pobavíte, ale zázraky od toho nečekejte.

Jack Reacher (2022) (seriál)

Byl by to skvělý seriál, nebý toho, že různé díly dělali jiná lidé a tak jsou občas díly akčnější, občas nnabízejí očividnější vodítka a občas (jako třeba u třetího dílu) nezvládnou ani udržet charakter některých postav. Ještě si to nechám projít hlavou, jestli to není přeci jen, po dlouhých letech, není americký seriál, kterému dám pět hvězd.

Moje love story! (2015) (seriál)

Ore monogatari (Můj příběh) je laskavý a milý, hlavní postava je skvělá a děvče také. Z pohledů a chování postav víte, co chtějí udělat a proč. Což je pro mě ovšem také jádro problému. Protože to vím mnohem dřív, než jejich okolí. Jinak ovšem nemám problém a za pokus pro jiné to určitě stojí.

Tajemství ostrova Hitogashima (2022) (seriál)

Romantické volby hlavní postavy v prostředí pochmůrnného thrileru. Často je překvapený, občas nechá mozek v druhých kalhotách, ale časem mu věci dojdou. Stačí jen chvíli počkat. Více-méně si do něj každá ženská postava fliákne, protože se někam podíval, nebo zabořil obličej a on se nechá. Musím ovšem ocenit, že chování postav dává smysl a logika nemá ustřelené obě nohy. Taky je to občas lehce krvavější. Zájem asi záleží na tom, na jaké pořady (a jak náročné) jste zvyklí.