gumli

V. L.

okres Poprad

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 23.7.2016  17:21

'' Fifty Shades Of Bullshit ''!!! Tak sa mal volať ten film. Neuveriteľná sračka...Film stal neuveriteľných 40 miliónov dolárov...ale vo filme ich vôbec nevidno. Tušil som, že to bude sračka, ale ani vo sne by ma nenapadlo že až taká.

• 24.4.2015  16:39

Podľa názvu filmu by sa dalo očakávať veľa, ale bohužiaľ film dáva veľmi málo. A zaradenie tohoto filmu do žánru horror je až trestuhodné...Je to dráma, aj to nie najlepšia. Alebo snáď podpriemerný thriller, v žiadnom prípade nie horror. Pete Walker je síce doma uznávaný ako kultový režisér a je notorický známy, ale ako sám priznal, tento film patrí medzi jeho najslabšie. Ako ospravedlnenie možno brať do úvahy, že bol to jeho prvý horror.

• 3.11.2014  21:19

Tak tento film sa boľševikom celkom podaril. Osoba Jemeliana Pugačova je dosť známa z knihy Kapitánova dcéra od Puškina. V skutočnosti sú svetovo známy len dvaja kozáci, Tatas Buľba a Jemelian Pugačov. Film je zameraný na posledné dva roky toho donského kozáka, ktorý sa dokonca v roku 1773 vyhlásil za zosnulého cára Petra III. Samozrejme na veľkú zlosť Kataríny II Veľkej, ktorá bola manželkou zosnulého cára Petra III. V septembri 1773 Pugačov vydal manifest, ktorý spustil sedliacke povstanie. Ale treba povedať, že v začiatkoch povstania tvorili jadro rebelov staroortodoxní kozáci, až potom sa pridali Baškiri a obyvatelia Povolžia, až nakoniec obyčajný robotníci a sedliaci. Ale nakoniec skončil ako väčšina rebelov na popravisku. V Kazani ho chytili a sťali ho v Moskve v roku 1775. Veľmi smutný bol pohľad na Pugačova, ktorého v klietke odvážajú do Moskvy. Ale popravy sa vo filme nedočkáme. Na ruské pomery skutočne dobrý historický film.

• 2.11.2014  12:51

Na 100 minút dosť hodne nudný film. aj keď som dal zatri...Pôvodne som chcel dať len za dva. Veľmi ťažkopádny štýl, dom vo filme je síce na prvý pohľad dosť desivý, ba skoro gotický, ale filmu to ani trochu nepomôže. Film je o popovom spevákovi, ktorý pricestuje z USA do Londýna, aby nahral nový album po dlhých šiestich rokoch. Práve preto sa ten album mal volať "The Comeback". Mne ten film pripomínal skôr thriller ako horror, s niekoľkými dobrými momentmi. Prvá vražedná scéna je celkom fajn...režisér zachytil skutočný pocit zloby a nenávisti zo strany vraha, ale ako celok to bolo slabé.

• 2.11.2014  12:30
    The Fugue (2009)

Áno, je to horror, ale nie je vôbec napínavý a už vôbec nie desivý a ani ničím diváka neprekvapí. Na filme vidno vplyv série "The Ring" alebo The Grudge". Ešte aj príbeh sa odohráva v štvrti "China Town", dokonca aj mladý detektív ako policajný vyšetrovateľ je ázijského pôvodu. Buď režisér robil tento film ako pocta ázijskému horroru, alebo je to jednoducho kopírovanie, na tom nezáleží...Príbeh je o dievčine menom Nora Dunn, ktorá trpí víziou malého dievčatka v jej byte na chodbe. Je to len halucinácia alebo predzvesť niečoho horšieho?

• 30.5.2014  13:37

Ani by som netvrdil že je to dráma. Dobrodružný, to áno, akčný možno tiež, ale je to jednoducho povedané taký veselý road movie, tiež tak trocha komédia. Film sa natáčal po všetkých kútoch Nového Zélandu, dĺžka cesty bola cca 2000 kilometrov, z mesta Kaitaia do mesta Invercargill. Vo filme celkom 7 kaskadérskych scén. Tento film je dobrodružstvo dvoch úplne odlišných mužov, ktorí cestujú po celej dĺžke krajiny, v malom žltom autičku. Keď natankujú benzín v hodnote 10 dolárov a 70 centov a omylom ho nezaplatia, tak spustia niečo také, o čom sa im ani nesnívalo. Polícia ich bude hnať po celom Novom Zélande. Aj keď takéto filmy takmer nepozerám, na moje prekvapenie to bol celkom dobrý film.

• 30.11.2013  19:59

Menej známy horror od Amicusu, ale s dobrým hereckým obsadením. Je to ale antológia štyroch kratších príbehov. Donald Pleasance hraje v tejto antológii psychiatra, ktorý robí lekárske experimenty so štyrmi rôznymi pacientmi. Jeden pacient, jeden príbeh. Prvý príbeh je chlapcovi menom Paul, ktorý ma imaginárneho priateľa "tigra". Lenže pre chudákov rodičov nebol imaginárny ani trochu. Druhý príbeh je obchodníkovi so starožitnosťami, ktorý sa volá Timothy. V tom obchode sa nachádza aj starý bicykel a portrét, ktorý sa volá "Strýčko Albert". Na prvý pohľad to ani nevyzerá, ale ten bicykel a ten obraz úzko spolu súvisia. Keď si človek na ten bicykel sadne a začne šlapať do pedálov, tak cestuje v čase späť a dotyčný sa stáva strýčkom Albertom, čo môže byť hotová katastrofa. Tretí príbeh je o Brianovi, ktorý ráz donesie domov starý škaredý strom, ktorý zasadí, aby mohol nazlostiť svoju peknú ženu. No ten strom ale nie je obyčajný strom. Tretí príbeh je o literárnej agentke s veľmi zvláštnym menom "Auriol Pageant", ktorú sa snaží zviesť jej klient menom "Kimo". Ale "Kimove" úmysly sú všelijaké, len nie čestné. Hoci to nie je žiadny zázrak, celkom dobré sa naň pozerá. Pravdou je, že Freddie Francis má aj oveľa lepšie filmy. Tento film bol už v poradí desiati film od Francisa čo som videl, tak môžem porovnávať.

• 30.10.2013  22:37

Film triedy B, ale s medzinárodným obsadením. U nás neznámy, ťažšie dostupný. Je to síce hlúpy film s mizernými hereckými výkonmi, ale dobré sa naň pozerá, žiadna nuda, samá akcia od začiatku až do konca. Dal by sa zaradiť ako "Peplum" alebo "Sword and sandal", aj keď je trochu iný. Amazonky sú každému dobré známe z mytológie...Aj v tomto filme sú to sporo odene bojovníčky, ktoré dokonalé ovladaju meč, luk, a vedia dokonca niečo aj z kung fu a iných bojových umení.Na prvý pohľad vidno že film bol inšpirovaný japonským filmom "Sedem samurajov" alebo americkým filmom "Sedem statočných". Ani tu nechýbajú dedinčania, ktorý si musia niekoho najať, tentoraz to budú pre zmenu zlodeji, pretože Amazonky robia pravidelne výpady do dediny a berú všetko čo chcú, vrátane chlapov, ktorých používajú ako otrokov na ťažkú prácu a tiež ich potrebujú na plodenie detí. Amazonky sú veľmi kruté, zabíjajú aj svojich zranených, diabolský mučia toho koho chcú, privlastnia si čokoľvek a kohokoľvek. Film ale pôsobí niekedy až komický, aj keď to nie je komédia, ale vyvoláva úsmev. Hlavne posledná a záverečná bitka je fakt komická, hlavne Amazonky majú na tvárach zvláštne masky, čo vyvoláva smiech.

• 18.9.2013  00:38

Veľmi netradičný horror, totálne bizarný s nízkym rozpočtom. Ten kto si kúpy vstupenku na tento karneval, sa už nikdy živý nevráti. Veľmi výstredné postavy a celý húf strašidiel túžiacich po čerstvom ľudskom mäse. Takéto morbídne zariadenie, ktoré ma slúžiť na zábavu som nikdy v živote nevidel. A vlastníkom tohoto morbídneho zariadenia je tajomný pán Malatesta. Štruktúra príbehu takmer žiadna, nepreberné množstvo rôznych morbídnych podivnosti. Je to miš-maš diabolskej vynaliezavosti, zviazanej dohromady, ktorý vyvoláva určitý obdiv. Nájdeme tu aj podivného veštca ktorý veští z ruky, mongoloidneho smetiara ktorý rád zabíja, veľmi podivného trpaslíka ktorý prednáša verše, množstvo kanibalov, na veľkej obrazovke idú v jednom kuse nemé horrorové filmy. Jedným slovom, je to film poskladaný z kúskov a bohvie čo ho vlastne drží dokopy. Film si ide svojou vlastnou cestou, mimo vychodené chodníčky, nič podobné som nikdy nevidel, aj keď som už videl hodne divných filmov.

• 18.9.2013  00:13

U nás neznámy horror indickej produkcie. Na filme vidno inšpiráciu z filmov anglickej firmy Hammer Production a iných gotických hororových filmov šesťdesiatych rokov. Väčšina filmu sa odohráva v dome alebo blízko domu v tmavých lesoch. Nie to pravý horror, aj keď sú tam určité horrorové momenty, je to skôr thriller okorenení nadprirodzenom a má viac zvratov. V Indii je to kultový horrorový film, ale mimo Indie zaujme asi ťažko. Film pochádza z dielne "Ramsey Brothers", ktorá patrí v Indii medzi najväčšie filmové spoločnosti, alebo to aspoň tak bolo v sedemdesiatich rokoch. Cintorín je dosť strašidelný, zombie celkom ujde, dej je veľmi jednoduchý, ale pre mňa ťažko stráviteľní film, ako takmer všetky filmy z Indie čo som videl.

• 1.9.2013  19:46

Tento film dáva väčší zmysel len tým divákom, ktorý majú radi filmy od Alejandra Jodorowskeho. Jedna sa o veľmi bizarnú záležitosť, veľmi ťažko predvídať čo sa bude diať s naprosto šialenou atmosférou. Až na pár jedincov sú v tomto filme samí šialenci, dokonca aj kurací ľudia. Je to síce aj horror, ale skôr absurdná komédia. Hlboko v lesoch je akýsi ústav pre bláznov ktorému šéfuje doktor, ktorý je ale možno ešte väčší blázon ako väčšina chovancov v tomto blázinci. Niektorí retardi sa správajú ako sliepky, aj kotkodákajú ako sliepky a zobú zrno ako sliepky. Niektorí pomätenci sú fakt nezabudnuteľný. Film natočil Juan López Moctezuma, ktorý produkoval niektoré filmy Alejandra Jodorowského, preto ta podoba.

• 25.8.2013  20:29

Je to skôr nadprirodzený thriller ako horror, ale nie moc vydarený. Zaujímavosťou v tomto filme je ale starý známy Samuel L. Jackson, čo ale filmu ako takému pomohlo tak akurát veľké h....! Od Tromy sa síce nedá očakávať žiadny zázrak, ale niektoré jej filmy aj keď stoja za prd, majú svoje zvláštne čaro, čo tomuto filmu chýba. Ale temná atmosféra tam je, to je pravda...Trochu to pripomína aj návrat ku klasickému blaxploitation horroru 70.rokov. Film sa odohráva v New Yorku a je o žene, ktorá je ale démon-succubus. A Samuel L. Jackson je kňaz...

• 25.8.2013  20:10

Na tento film sa použil trik, ktorý ale nevyšiel. Film sa tvári, že je to film zo 70.rokov, dokonca sa udáva rok 1972, a rok 2005 je len rok keď bol film remastrovaný, vraj na počesť 33. výročia, ale finta nevyšla, pravda vyšlo najavo. Je to zbrusu nový film, presne z roku 2005. Smola, marketingová kampaň vyšla navnivoč...V podstate je film o mentálne nestabilnej pornohviezde menom Jennifer, ktorá sa pripojí ku skupine psychopatických hippies. Veľa veľmi podivného humoru, pekná pustá krajina, tak trochu aj " road movie" film, aj horror aj komédia, ale film za veľa nestál. V niektorých momentoch síce celkom vtipný a štýlový, ale konečný " výrobok" je sklamaním.

• 20.7.2013  21:31
    Trick Baby (1972)

Dobrá kriminálna dráma a dalo by sa povedať že aj tak trochu blaxploitation. Dej filmu je v uliciach Philadelphie, kde dvaja podvodníci sa snažia vyhnúť gangstrom ktorých oklamali, a zároveň aj policajtom, ktorý ich chcú poslať za mreže. A títo dvaja podvodníci sa snažia nejako prežiť ...To všetko sa odohráva vo štvrti, kde bývajú čierny, ako sa na taký blaxploitation patrí. Nechýba tu ani rasizmus a tiež strach z neho, chamtivosť a policajná korupcia. Ale násilie je tu len primerane, žiadne veľké strieľačky a naháňačky na autách.Škoda, že tento film je u nás absolútne neznámy...

• 18.7.2013  19:25

Podľa názvu filmu by sa mohlo zdať že sa jedná o horror, ale nie je tomu tak. Žiadny diabol ani žiadny satanský kult, je skôr odkaz na drogy ako také. Americký detektív zdedí farmu a pozemky v Juhoafrickej republike, keďže mu to všetko zanechal jeho strýko, ale hneď po príchode ho chce niekto zlikvidovať. Niekto totiž potrebuje tieto pozemky na pestovanie marihuany. Nakoniec, ona sa tam už aj tak pestuje.Malo známy film, skôr akčný, nie každému sadne, hodne zrnitý film....Problémy s filmom boli v USA, pretože bol vydaný na DVD nelegálne. Film nebol premietaný okrem Juhoafrickej republiky v žiadnej inej krajine, jedno vydanie na DVD v USA, ktoré som už spomenul.

• 17.6.2013  13:14

Neuveriteľne nudné giallo v produkcii Lucia Fulciho. Nájdu sa tam síce aj nejaké tie gore scény, hlavne tá s kosou, ale ináč veľká nuda. Scénu s kosou použil potom Lucio Fulci v nejakom svojom filme, teraz práve mi nechce prísť na um ten film, ale je to určite táto scéna z tohoto filmu.

• 3.6.2013  20:21
    Pep Squad (1998)

Čierna horrorová komédia, ktorá je ale určená asi len teenagerom. Veľmi detinská, o herectve a réžii škoda hovoriť. Veľa mladých dievčat, ale väčšinou škaredých a drbnutych, a to poriadne. Pripadalo mi to, že sa stretli pojašený mladý ľudia a povedali si, "poďme natočiť nejaký film". A tak ho natočili. Film je známejší pod názvom " I've Been Watching You 2: Prom Night ". Príbeh sa odohráva na strednej škole v Texase. Pep squad, to sú také Pep družstvá, alebo skupiny, ktoré sú rozšírené v USA hlavne po stredných školách. Ich úlohou je podporovať "ducha školy", robia plagáty a fandia školným týmom a povzbudzujú ho. Ale netreba ich zamieňať so známejšou skupinou, ktorá si hovorí "Cheerleader", tá je oveľa známejšia. Celý film je vlastne s takého prostredia, trocha okorenení horrorom. Možno by tento film zaujal mladších divákov, starších už asi ťažšie. Ale u nás praktický neznámy film.

• 31.5.2013  23:05

Môj názor je taký, že tento polodokument je skôr vládna propaganda, ktorá ma veľmi málo do činenia s faktami. Politická agenda je tak veľmi evidentná, až to bolí...politická reklama, nič viac. Film mal premiéru akurát keď boli v USA voľby, Obama tak v klipoch diškuruje s republikánmi, takže to vypadá na prezidentskú kampaň pána Obamu. Dokonca tam tára niečo aj Romney. Film sa tvári tak, že najväčší hrdina je v tom filme práve Obama...Politická propaganda vo filmoch mi nejako moc nevadí, je to dosť bežné hlavne vo vojnových filmov, ale v tomto sa mi to úplne hnusilo. Film sa ale nenatáčal v Pakistane, kde sa to odohrávalo, ale v Indii. Chudák "Geronimo", ten sa musí v hrobe obracať...takto zneužiť meno jedného z najväčších indiánskych náčelníkov, hanba.

• 13.5.2013  15:26

Celkom dobrý horror, ale len pre tých čo majú radi filmy triedy B. Typické nízko rozpočtové béčko, s jednoduchým dejom, skôr poloprofesionálny film. Celý dej je v pobrežných močiaroch Everglades na Floride. Hľadanie starej hrobky šamana, alebo medicinmana, to je jedno, môže byť veľmi nebezpečné,ako sa o tom mohli presvedčiť aj archeológovia, ale nielen oni. Ten starý šaman bol už cca 400 rokov mŕtvi, volal sa Tartu, pochádzal z indiánskeho kmeňa Seminolov a jeho úlohou bolo strážiť močiarne pohrebisko proti votrelcom. Hoci bola z neho už len múmia, v prípade potreby sa mohol zmeniť aj do pôvodnej podoby, alebo sa prevteliť do zvierat ako napr. aligátor, obrovský had a dokonca aj do žraloka, ako to mohli na vlastnej koži zistiť aj narušitelia pohrebiska. Takmer po celý čas trvania filmu sa ozýva kdesi v blízkosti dunenie indiánskych bubnov a ujúkanie indiánov, ale samozrejme žiadny indiáni tú nie sú. Je to len prelud v hlavách narušiteľov...Je to podivný film, také sa dnes už nerobia. Tartu ako mŕtvola je celkom dobrý, efekty sú o ničom, to je pravda, okolitá príroda je dosť desivá, a keď sa dvihne ešte aj strašidelný vietor... tak je to zábava...ale len pre niektorých, povedal by som imúnnych!

• 13.5.2013  14:40

Málo známy a možno aj tak trochu podceňovaný britský film. Je to skôr dráma ako thriller, a dalo by sa povedať že tiež tak trochu road movie film. Z psychiatrickej liečebne Greenwood v Midlande v západnom Anglicku utečie psychopatka Belle Adams, ktorá ešte k tomu zabije aj sestričku. A nejakou zhodou okolnosti sa dá dokopy s obchodným cestujúcim menom Stephen Slade, mimochodom ktorý síce nie je psychopat, ale tiež to nemá v hlave celkom v poriadku, je totiž sexuálny deviant. Rád sa totiž pozerá na na ženy keď sú nahé, samozrejme tajne, cez kľúčovú dierku a pod. Obaja mali traumatické detstvo. Belle vychovával po smrti jej rodičov strýko, starý hnusný chlípnik a Stephen to tiež nemal v detstve ľahké. A tak dal osud dokopy túto podarenú dvojicu. V celom filme takmer neustále prší, prostredie celého filmu je výlučne v anglickom vidieku kdesi na západe krajiny, bez zbytočných násilnosti. Aj doma v Británii zriedkavo sa vyskytujúci film, bolo vydaných len veľmi málo DVD a predtým VHS, v kinách sa nepremieta a TV ho nevysiela.

• 11.5.2013  20:49
    Ken Park (2002)

Tak to bol film naozaj o hovne. Jeden milión a tristotisíc dolárov za takúto sračku... V dnešnom filmovom svete to nie je vôbec nejaká vysoká suma za film, ale aj tak...Nejde o to, že film je kontroverzný, že je to skôr porno ako regulerný film, ale ide o to, že je megasračka. Ale bol so varovaný, kamarát mi hovoril, "no je tak akurát film pre teba"! A mal pravdu.

• 7.5.2013  15:21

Veľmi slabý horror od Al Adamsona. Videl som viac filmov od tohto režiséra, presnejšie štyri filmy vrátane filmu "Doctor Dracula" , ale len jeden bol celkom dobrý, a to film "Satan´s Sadist". Ostatné tri stali za prd vrátane toho filmu. Mne pripadá ten Al Adamson ako Ed Wood, ale s Ed Woodom je aspoň zábava, aj keď takmer všetky filmy od neho sú hlúposti, kým Adamsonove filmy sú naozaj srač..! Veľmi dlhé scény s dialógmi kde sa nedeje celkom nič, Dracula je psychiater, aj sa snaží tváriť ako psychiater,v skutočnosti sa ale tvári ako debilko. Pre mňa úplne bezcenný horror. Ale samozrejme sú aj väčšie sprosti ako Doctor Dracula... Chudák Bram Stoker sa musí v hrobe obracať!

• 7.5.2013  14:53

Jeden z mala filmov o príprave atentátu na J.F.Kennedyho, ale tento film je asi najmenej známy zo všetkých filmov ktoré sa tykajú J.F.Kennedyho. Film ma aj alternatívny názov JFK Conspiracy. Hlavný dôvod prečo je tento film tak malo známy je ten, že film sa premietal po vydaní len necelé dva týždne a okamžite bol zakázaný. Zákaz platil tak pre TV vysielanie ako aj premietanie v kinách po celom USA, bol zákaz ho aj distribuovať za hranice USA. Až niekedy koncom 80. rokov ho povolili, ale niektoré TV stanice ho odmietli vysielať. Film nie je taká pecka ako JFK od Olivera Stonea, je oveľa menej okázalý, stal len zlomok sumy koľko stal Stoneov film JFK, ale Miller natáčal tento film takmer 20 rokov pred Stoneovym filmom, v roku 1973, 10 rokov po atentáte. Problémom bola aj predloha tohoto filmu, ktorú napísali Donald Freed, Dalton Trumbo a Mark Lane. Najväčším problémom bol práve Dalton Trumbo, ktorý bol 50 rokov na čiernej listene USA, bol označovaný ako komunista, on sám sa nazýval marxista. Príbeh je to síce fiktívny, ale neuveriteľne vierohodný, ako keby Dalton Trumbo naozaj vedel všetko o tejto príprave na atentát. Z filmu vyplýva že za atentátom stáli veľmi vplyvné osoby z priemyslu, politiky a tajných spravodajských služieb USA. Tieto osoby nie sú spokojné s politikou Kennedyho, ktorý ma v pláne skončiť vojnu vo Vietname, je za jadrové odzbrojenie, chce zakázať jadrové skúšky atď...Z filmu vyplýva že "Lee Harwey Oswald" bol len obetný baránok. Film niekedy pripomína skôr dokument ako hraný film, ale je priamočiari, bez akýchkoľvek okolkov. Ďalšou unikátnou vlastnosťou je, že príbeh je rozprávaný výhradne z pohľadu sprisahancov. Burt Lancaster a Robert Ryan odviedli slušnú prácu, aj keď dostali za tento film doslova len pár šupov. A chudák Ryan sa uvedenia filmu ani nedočkal, pár mesiacov pred vydaním filmu zomrel na rakovinu.

• 3.5.2013  13:19
    Green River (2008)

Nezáživný thriller, ktorý sa odohráva prevážne v lesnom prostredí, práve z toho dôvodu som dal dve hviezdičky. Ináč to nestojí za nič. Dve priateľky prichádzajú na aute do mestečka Green River. Charisma, ktorú tu vyrástla a jej priateľka Allison. Ale vyzerá to tak, že to nie je len taký obyčajný výlet, Charisma keď bola malá, tak mala ešte sestru, ktorá však zmizla, a nielen ona ale viac dievčat. A za chvíľu prídu na to, kto je ten vinník a vrah.Tento starší pán je akýsi strážca rybného revíru alebo niečo podobné. Postrelia ho a dostanú do chaty, kde sa Allison zrazu zmení na šialenú vražednú maniačku, ktorá ho uráža, sexuálne podpichuje, dáva mu zbraň k hlave, dokonca sa mu vyhráža že mu odreže vtáka.Chudák starý muž, pripadal mi veľmi komický. Kým toto v chatke stvára Allison, tak Charisma sa vyberie pre pomoc, ale bolo to len zúfale pobehovanie po lese s puškou, ktoré pôsobilo dosť komický. Vtedy Charisma začuje akési prízračne detské hlasy, zrejme to boli hlasy obeti toho psychopata. V skutočnosti nie je vôbec isté, že tým vrahom bol ten revirnik. Síce vyzerá to že bol, ale isté to nie je. Ináč je to banálny film, očakával som psychologický thriller, ale bola to len tvrdá nuda, nič viac.

• 1.5.2013  15:10

Prvý farebný Riccarda Freda. Tento film patrí do žánru "Peplum", v tomto žánre bol Freda celkom dobrý, natočil ich viac, väčšina mala v tej dobe dosť veľké úspechy. Film vychádza zo skutočnej historický doloženej osoby, Teodora skutočne existovala a bola manželkou cisára Justiniana, lenže Freda chcel urobiť film viac dobrodružný ako historický, tak si väčšinu dobrodružstiev vymyslel a na historickú presnosť sa úplne vykašlal. V dobe vzniku filmu musel mať film veľký úspech, dnes už pôsobí viac úsmevne a gýčovito, ale pre milovníkov tohoto žánru je to dobrý filmový zážitok, aj keď sú oveľa lepšie filmy tohoto žánru.Teodora bola rímska kurva a bývala otrokyňa, Justinian sa do nej zamiloval a vzal si ju za ženu. To je historická pravda, ostatné je komplet výmysel...

• 30.4.2013  13:22
    The Pack (1977)

Presne taký "Animal attack" film, aký mám rád. Samozrejme si ale nesmieme dávať otázky, napr. prečo zrazu psy začali útočiť na ľudí, prečo ich začali brať ako zdroj jedlá, prečo sa nezačali žrať medzi sebou. Prípadne prečo chlap ktorý drží v ruke nabitú pušku, a hlavný vodca psej svorky útočí cez už rozbité sklo na okne nevystrelí z tej pušky, ale štuchá do toho psa... Napriek týmto chýbam, (možno úmyselným, možno nie) je to celkom zábava. Psy sú rôznej rasy, je tu doberman, kolia, ale aj akýsi malý Dunčo a rôzne iné rasy, vodcom tej svorky je mne neznáme plemeno hnedej farby, možno kríženec možno nie, ale s vycerenými zubami a stále zúrivý a vrčiaci bol dosť desivý. Príbeh sa odohráva na ostrove ktorý sa volá "Seal Island", kdesi na východnom pobreží USA. Dovolenkové obdobie už končí, turisti opúšťajú ostrov a na ostrove zostáva zopár ľudí. A psy vyhlasia tým zostavajucím ľuďom vojnu na život a na smrť...

• 30.4.2013  00:01

Veľmi biedny horror so štyrmi krátkymi príbehmi. Mladík sa hrabe v miestnej knižnici a natrafí na knihu s názvom "The Book of Lore", kde sú stránky so štyrmi príbehmi. Prvý príbeh sa volá "Boo Men", a je o chlapíkovi ktorý ma zlé sny o tajomných ľuďoch, ktorý majú hlavy omotané vrecami. Druhý príbeh sa volá "Full Moonlightning", a je o chlapcovi ktorý sa stáva vlkodlakom. Tretí príbeh sa volá " Skeleton Keys" , a je o mladej dievčine, ktorá sa vracia do domu, kde bola zavraždená jej teta,chce nájsť nejaké veci, ešte kým dom nie je predaný. A posledný štvrtý príbeh sa volá "Suckers", a je o kine, kde žijú v nepoužívanej miestnosti upíry. Ale všetko dokopy to stojí za jedno veľké hov..!!!

• 18.4.2013  12:59

Veľmi nešťastné spojenie filmového žánru "Peplum" a komédie. Skutočne veľmi hlúpy film, a to ešte do toho vyhrávala hudba ako v dvadsiatich rokoch dvadsiateho storočia kdesi v New Orleanse, akýsi džezový big band alebo dixieland, niečo otrasné. Tá jedna hviezdička je len za pekné amazonky, ináč to nestálo ani za hov..! Film vyvoláva jednú zásadnú otázku, pre koho sa takéto kraviny robia? Mne to pripadalo že všetci tie amazonky a taktiež všetci svalovci tam pobehovali ako idioti, ako keby nemali ani poňatia že vôbec sú natáčaný.

• 15.4.2013  22:43

Je to vlastne skrátená verzia filmu "Chán Asparuch", ktorý natočil ten istý režisér v roku 1981. Tento bol ale robený špeciálne pre západný trh, preto je celý film v anglickom jazyku a doma sa premietal tiež v anglickom jazyku s bulharskými titulkami. Je to nezvyčajne, ale je to tak. Ale "Chán Asparuch" je oveľa dlhší, má cca 350 minút. kým tento film nie je z Asparucha ani polovica. Je to jeden z mala bulharských filmov, ktoré sa premietali na na západe a dajú sa kúpiť aj v dnešnej dobe na DVD. Na bulharské pomery tej doby nezvyčajne drahý film, hralo v ňom viac ako 50 000 komparzistov. Je to vlastne história udalosti, od pádu Veľkého Bulharska v ázijských stepiach až po dlhú a strastiplnú cestu na západ pod vedením chána Asparucha a rozhodujúcej bitke s Byzantíncami. Oba filmy, "Chán Asparuch" ako aj tento film sú špičkové historické filmy.

• 12.4.2013  15:50

Sergio Corbucci vedel robiť filmy, a to nielen westerny. Tento film sa niekedy udáva aj ako historicko-dobrodružný film, ale s históriu má spoločne len to, že dej filmu je zasadený do doby roku 51 pred Kristom, čiže 20 rokov po smrti historického Spartacusa. Či mal Spartacus syna alebo nemal, nie je dôležité, pretože sa nič o tom nevie a preto film je len čisto dobrodružný príbeh. Niektoré skutočnosti sa síce v tom čase v Egypte odohrali, ale chronologický sú v tomto príbehu poposúvané a poprehadzované. Celý dej filmu sa odohráva v Egypte v roku 51 pred Kristom. Spartacusov syn sa volá Randus a je zaujímavé že je tu aj Crassus, človek zodpovedný za smrť Spartacusa. Problém je v tom, že Crassus bol už v roku 51 pred Kristom mŕtvi. Zomrel v roku 53. Ináč je to určite jeden z najlepších filmov, ktoré sa radia do kategórie tzv. "Peplum" alebo tzv."Sandálove filmy". Randusa hraje starý známy svalovec Steve Reeves, u nás známy z filmu Romulus a Rémus. A v tom filme asi aj najviac bojuje...bije sa o dušu, oveľa viac ako v iných filmoch.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23