Ken Park (2002) odpad!

Tak to bol film naozaj o hovne. Jeden milión a tristotisíc dolárov za takúto sračku... V dnešnom filmovom svete to nie je vôbec nejaká vysoká suma za film, ale aj tak...Nejde o to, že film je kontroverzný, že je to skôr porno ako regulerný film, ale ide o to, že je megasračka. Ale bol so varovaný, kamarát mi hovoril, "no je tak akurát film pre teba"! A mal pravdu.

Doktor Dracula (1978)

Veľmi slabý horror od Al Adamsona. Videl som viac filmov od tohto režiséra, presnejšie štyri filmy vrátane filmu "Doctor Dracula" , ale len jeden bol celkom dobrý, a to film "Satan´s Sadist". Ostatné tri stali za prd vrátane toho filmu. Mne pripadá ten Al Adamson ako Ed Wood, ale s Ed Woodom je aspoň zábava, aj keď takmer všetky filmy od neho sú hlúposti, kým Adamsonove filmy sú naozaj srač..! Veľmi dlhé scény s dialógmi kde sa nedeje celkom nič, Dracula je psychiater, aj sa snaží tváriť ako psychiater,v skutočnosti sa ale tvári ako debilko. Pre mňa úplne bezcenný horror. Ale samozrejme sú aj väčšie sprosti ako Doctor Dracula... Chudák Bram Stoker sa musí v hrobe obracať!

Executive Action (1973)

Jeden z mala filmov o príprave atentátu na J.F.Kennedyho, ale tento film je asi najmenej známy zo všetkých filmov ktoré sa tykajú J.F.Kennedyho. Film ma aj alternatívny názov JFK Conspiracy. Hlavný dôvod prečo je tento film tak malo známy je ten, že film sa premietal po vydaní len necelé dva týždne a okamžite bol zakázaný. Zákaz platil tak pre TV vysielanie ako aj premietanie v kinách po celom USA, bol zákaz ho aj distribuovať za hranice USA. Až niekedy koncom 80. rokov ho povolili, ale niektoré TV stanice ho odmietli vysielať. Film nie je taká pecka ako JFK od Olivera Stonea, je oveľa menej okázalý, stal len zlomok sumy koľko stal Stoneov film JFK, ale Miller natáčal tento film takmer 20 rokov pred Stoneovym filmom, v roku 1973, 10 rokov po atentáte. Problémom bola aj predloha tohoto filmu, ktorú napísali Donald Freed, Dalton Trumbo a Mark Lane. Najväčším problémom bol práve Dalton Trumbo, ktorý bol 50 rokov na čiernej listene USA, bol označovaný ako komunista, on sám sa nazýval marxista. Príbeh je to síce fiktívny, ale neuveriteľne vierohodný, ako keby Dalton Trumbo naozaj vedel všetko o tejto príprave na atentát. Z filmu vyplýva že za atentátom stáli veľmi vplyvné osoby z priemyslu, politiky a tajných spravodajských služieb USA. Tieto osoby nie sú spokojné s politikou Kennedyho, ktorý ma v pláne skončiť vojnu vo Vietname, je za jadrové odzbrojenie, chce zakázať jadrové skúšky atď...Z filmu vyplýva že "Lee Harwey Oswald" bol len obetný baránok. Film niekedy pripomína skôr dokument ako hraný film, ale je priamočiari, bez akýchkoľvek okolkov. Ďalšou unikátnou vlastnosťou je, že príbeh je rozprávaný výhradne z pohľadu sprisahancov. Burt Lancaster a Robert Ryan odviedli slušnú prácu, aj keď dostali za tento film doslova len pár šupov. A chudák Ryan sa uvedenia filmu ani nedočkal, pár mesiacov pred vydaním filmu zomrel na rakovinu.

Green River (2008)

Nezáživný thriller, ktorý sa odohráva prevážne v lesnom prostredí, práve z toho dôvodu som dal dve hviezdičky. Ináč to nestojí za nič. Dve priateľky prichádzajú na aute do mestečka Green River. Charisma, ktorú tu vyrástla a jej priateľka Allison. Ale vyzerá to tak, že to nie je len taký obyčajný výlet, Charisma keď bola malá, tak mala ešte sestru, ktorá však zmizla, a nielen ona ale viac dievčat. A za chvíľu prídu na to, kto je ten vinník a vrah.Tento starší pán je akýsi strážca rybného revíru alebo niečo podobné. Postrelia ho a dostanú do chaty, kde sa Allison zrazu zmení na šialenú vražednú maniačku, ktorá ho uráža, sexuálne podpichuje, dáva mu zbraň k hlave, dokonca sa mu vyhráža že mu odreže vtáka.Chudák starý muž, pripadal mi veľmi komický. Kým toto v chatke stvára Allison, tak Charisma sa vyberie pre pomoc, ale bolo to len zúfale pobehovanie po lese s puškou, ktoré pôsobilo dosť komický. Vtedy Charisma začuje akési prízračne detské hlasy, zrejme to boli hlasy obeti toho psychopata. V skutočnosti nie je vôbec isté, že tým vrahom bol ten revirnik. Síce vyzerá to že bol, ale isté to nie je. Ináč je to banálny film, očakával som psychologický thriller, ale bola to len tvrdá nuda, nič viac.

Teodora, imperatrice di Bisanzio (1954)

Prvý farebný Riccarda Freda. Tento film patrí do žánru "Peplum", v tomto žánre bol Freda celkom dobrý, natočil ich viac, väčšina mala v tej dobe dosť veľké úspechy. Film vychádza zo skutočnej historický doloženej osoby, Teodora skutočne existovala a bola manželkou cisára Justiniana, lenže Freda chcel urobiť film viac dobrodružný ako historický, tak si väčšinu dobrodružstiev vymyslel a na historickú presnosť sa úplne vykašlal. V dobe vzniku filmu musel mať film veľký úspech, dnes už pôsobí viac úsmevne a gýčovito, ale pre milovníkov tohoto žánru je to dobrý filmový zážitok, aj keď sú oveľa lepšie filmy tohoto žánru.Teodora bola rímska kurva a bývala otrokyňa, Justinian sa do nej zamiloval a vzal si ju za ženu. To je historická pravda, ostatné je komplet výmysel...

The Pack (1977)

Presne taký "Animal attack" film, aký mám rád. Samozrejme si ale nesmieme dávať otázky, napr. prečo zrazu psy začali útočiť na ľudí, prečo ich začali brať ako zdroj jedlá, prečo sa nezačali žrať medzi sebou. Prípadne prečo chlap ktorý drží v ruke nabitú pušku, a hlavný vodca psej svorky útočí cez už rozbité sklo na okne nevystrelí z tej pušky, ale štuchá do toho psa... Napriek týmto chýbam, (možno úmyselným, možno nie) je to celkom zábava. Psy sú rôznej rasy, je tu doberman, kolia, ale aj akýsi malý Dunčo a rôzne iné rasy, vodcom tej svorky je mne neznáme plemeno hnedej farby, možno kríženec možno nie, ale s vycerenými zubami a stále zúrivý a vrčiaci bol dosť desivý. Príbeh sa odohráva na ostrove ktorý sa volá "Seal Island", kdesi na východnom pobreží USA. Dovolenkové obdobie už končí, turisti opúšťajú ostrov a na ostrove zostáva zopár ľudí. A psy vyhlasia tým zostavajucím ľuďom vojnu na život a na smrť...

Dead Teenagers (2007)

Veľmi biedny horror so štyrmi krátkymi príbehmi. Mladík sa hrabe v miestnej knižnici a natrafí na knihu s názvom "The Book of Lore", kde sú stránky so štyrmi príbehmi. Prvý príbeh sa volá "Boo Men", a je o chlapíkovi ktorý ma zlé sny o tajomných ľuďoch, ktorý majú hlavy omotané vrecami. Druhý príbeh sa volá "Full Moonlightning", a je o chlapcovi ktorý sa stáva vlkodlakom. Tretí príbeh sa volá " Skeleton Keys" , a je o mladej dievčine, ktorá sa vracia do domu, kde bola zavraždená jej teta,chce nájsť nejaké veci, ešte kým dom nie je predaný. A posledný štvrtý príbeh sa volá "Suckers", a je o kine, kde žijú v nepoužívanej miestnosti upíry. Ale všetko dokopy to stojí za jedno veľké hov..!!!

Regina delle Amazzoni, La (1960)

Veľmi nešťastné spojenie filmového žánru "Peplum" a komédie. Skutočne veľmi hlúpy film, a to ešte do toho vyhrávala hudba ako v dvadsiatich rokoch dvadsiateho storočia kdesi v New Orleanse, akýsi džezový big band alebo dixieland, niečo otrasné. Tá jedna hviezdička je len za pekné amazonky, ináč to nestálo ani za hov..! Film vyvoláva jednú zásadnú otázku, pre koho sa takéto kraviny robia? Mne to pripadalo že všetci tie amazonky a taktiež všetci svalovci tam pobehovali ako idioti, ako keby nemali ani poňatia že vôbec sú natáčaný.

681 - Velichieto na hana (1984)

Je to vlastne skrátená verzia filmu "Chán Asparuch", ktorý natočil ten istý režisér v roku 1981. Tento bol ale robený špeciálne pre západný trh, preto je celý film v anglickom jazyku a doma sa premietal tiež v anglickom jazyku s bulharskými titulkami. Je to nezvyčajne, ale je to tak. Ale "Chán Asparuch" je oveľa dlhší, má cca 350 minút. kým tento film nie je z Asparucha ani polovica. Je to jeden z mala bulharských filmov, ktoré sa premietali na na západe a dajú sa kúpiť aj v dnešnej dobe na DVD. Na bulharské pomery tej doby nezvyčajne drahý film, hralo v ňom viac ako 50 000 komparzistov. Je to vlastne história udalosti, od pádu Veľkého Bulharska v ázijských stepiach až po dlhú a strastiplnú cestu na západ pod vedením chána Asparucha a rozhodujúcej bitke s Byzantíncami. Oba filmy, "Chán Asparuch" ako aj tento film sú špičkové historické filmy.

Il figlio di Spartacus (1962)

Sergio Corbucci vedel robiť filmy, a to nielen westerny. Tento film sa niekedy udáva aj ako historicko-dobrodružný film, ale s históriu má spoločne len to, že dej filmu je zasadený do doby roku 51 pred Kristom, čiže 20 rokov po smrti historického Spartacusa. Či mal Spartacus syna alebo nemal, nie je dôležité, pretože sa nič o tom nevie a preto film je len čisto dobrodružný príbeh. Niektoré skutočnosti sa síce v tom čase v Egypte odohrali, ale chronologický sú v tomto príbehu poposúvané a poprehadzované. Celý dej filmu sa odohráva v Egypte v roku 51 pred Kristom. Spartacusov syn sa volá Randus a je zaujímavé že je tu aj Crassus, človek zodpovedný za smrť Spartacusa. Problém je v tom, že Crassus bol už v roku 51 pred Kristom mŕtvi. Zomrel v roku 53. Ináč je to určite jeden z najlepších filmov, ktoré sa radia do kategórie tzv. "Peplum" alebo tzv."Sandálove filmy". Randusa hraje starý známy svalovec Steve Reeves, u nás známy z filmu Romulus a Rémus. A v tom filme asi aj najviac bojuje...bije sa o dušu, oveľa viac ako v iných filmoch.