Nebezpečná laskavost (2018)

Ano, dá se to přirovnat k takové odlehčenější variantě mixu Zmizelé a Dívce ve vlaku. Svobodná matka Stephanie se seznámí s tajemnou Emily co si žije na vysoké noze a má ráda Martiny. No a pak přijde její zmizení a kamarádka Steph chce za každou cenu zjistit pravdu. O tajemství, zvraty, i méně či více zajímavé překvapení není nouze. Všechno je to bráno s nadhledem, humor a vtipný hlášky taky nechybí, takže se člověk nenudí. Na jedno kouknutí pohodička 6,5/10

Zlý časy v El Royale (2018)

Ano pravda, hned při sledování jsem si vzpomněl na Tarantina a Osmičku hrozivých. I když tohle má svoje kvality, Tarantino je jen jeden. V hotelu se nechá ubytovat 5 lidí, každý má to svoje tajemství a minulost. Jak příběh plyne, vyplouvá vše na povrch. Někdy jsem byl překvapen, jindy to tak nějak čekal.. Pak se to přehouplo do druhé hodiny a začal jsem se občas nudit i u dialogů..Zkrátit to o pul hoďky, bude to pecka pro mě. Takhle max 7/10

V pasti (2018)

Další originální kousek, Tentokrát ne Tiché místo,ale Slepé místo :D Nějaké sci.fi/ufo/nadpřirozené bytosti způsobí, že když na ně jen hodíš očkem. chceš se zabít..A tak sledujeme těhotnou S.Bullock, jak přežívá v tomhle post-apo světě se zavázanýma očima a chce se dostat do úkrytu, kde všichni mohou žít s otevřenými oči. Na jedno odpoledne povedený kousek, jen škoda že nezjistíme, kdo jsou to ty bytosti.. 7/10

Sowon (2013)

Další film ze zemí rozsypaného čaje, kterej mě roztrhal na tisíc kousků, pak slepil a nanovo...Tentokrát je to o osmileté dívce, kterou zatáhne jeden chlap do temné uličky... Následuje vyobrazení toho jak se s tím vyrovnávají rodičové, okolí a hlavně dívka sama.Vztah otce a dcery po tom co se stalo, jak k sobě hledají cestu, to bylo něco... Nechyběl ani soud, který to završil jak se "patři"... 9/10

Kapitán (2017)

Konči 2.světová, voják Wiili Herold je na útěku z fronty. Shodou náhod naráží na kufr, ve kterém je kapitánská uniforma. Bez přemýšlení si ji obléká a nasedá do vlaku, z kterého nepůjde jen tak vystoupit...Stává se kapitánem s pověřením od samotného vůdce...Vyvraždění Tábora 2 (Die Emslandlager)je hodně drsná záležitost.. Ke konci to směřuje více ke tragikomedii až absurditě, ale i tak to bylo něco... Ještě když zjistíte, že se to opravdu stalo.. 7,5/10

Pátrání (2018)

Jednoho dne se ztratí, zmizí dcerka Davidovi. Ten chce pomoci s vyšetřováním, avšak osobně její kamarády a známé nezná. No tak zapne její noťas a rozjíždí se kolotoč veškerých fejsbuků, instáčů, strýmů a podobných výmyslů, že jsem ani nevěřil, že něco podobného existuje (bohužel ano)... A tatík zjišťuje, že vlastně svoji dceru vůbec neznal. Dojde i na několik zajímavých zvratů a celý příběh sledujeme přes obrazovku pc,mobilu či kamery, což ještě dodává o něco lepší atmosféru a ukazuje tu odvrácenou část dnešní společnosti..Stojí to za to! 8/10

Psí ostrov (2018)

Puntičkář a Pan hračička se pustil do plastelíny a čtyřnohých přátel. A opět krása pohledět, kdo viděl Grandhotel či jiné kousky, ví do čeho jde. Příběh z Japonska, kde město Megasaki, vykázalo všechny psi na ostrov odpadků. Ale jeden klučina se naštve a letí na ostrov najít svého pséka.... Výtvarné zpracování a stop-motion se povedlo, u každé scénky či nového záběru jde vidět režisérova hravost a cit pro detail. Kolikrát jsem jen koukal jak puk a příběh šel mimo mě :) Určitě ale ne film pro malé děti. Rád zase někdy kouknu. 7/10

Dogani (2011)

Viděno, před pár lety.. Výborný kousek....

Sorry to Bother You (2018)

Tohle není "normální" komedie, tohle je vtipný, zábavný bizár, který reflektuje a ukazuje dnešní společnost v té nejčistčí podobě.. Originální kousek, který pobaví někdy více, někdy méně. Rozhodně kdo si není jisty do čeho jde, trocha peruánského koksu před začátkem neuškodí :D A jak jsem se dočetl v jednom čsfd komentáři, kdyby se film trochu zkrátil, přesně by se hodil jako díl k Black Mirror. Koukněte na to! 7/10