Nemilovaní (2017)

"Další" pohled na rozvod jednoho páru, kde v čele toho všeho je jejich syn Aljoša, který je oboum vlastně na obtíž a rodičovskou lásku nikdy nepoznal. Aljoša jednou uslyší rodiče při hádce, kdy řeší rozvod a to že kluka nikdo nechce (jeden z nejsilnějších momentů filmu) a rozhodne se utéct... Teď už sledujeme na scéně jeho rodiče, jak si "užívají" nové životy, jak vlastně vznikl jejich vztah a koho vinna je jejich dítě.. Několik drsných a smutných scén tu bylo, bohužel ne tolik, jak to vypadlo z traileru. A neuzemnilo mě to, jak jsem doufal... I tak ale kouknu rád na další film o tohoto režiséra. 7/10 Záběry opět perfektní, jako u Leviatana.

Sidney Hall (2017)

Konečně po dlouhém odkládání, jsem měl chvilku i když bez ženy a shlédl jsem tenhle výborný melodramatický příběh o hledání/poznání sebe sama. Vyprávění příběhu probíhá ve střídání třech časových rovin, kluka/spisovatele a jeho štastných i smutných událostí, které způsobil nebo zažil. Čím míň člověk ví, tím líp. Za tyhle filmy jsem rád, musí být člověk správně naladěn a pak ho to odrovná, stejně jako mě... 9/10

Ghost Stories (2017)

Pěkné zábavné-hororové překvapeníčko. Profesor Goodman je chlápek co odhaluje podvody při nadpřirozených jevech. Dostane za úkol prošetřit tři zdánlivě nevysvětlitelné případy nadpřirozena... A zakončí to parádním WTF s úsměvem na tváři :) Čím méně toho budu prozrazovat, tím lépe.. Jo, tohle mě bavilo! Pohodová hodka a půl, co za zkoušku stojí. 7/10

Ostré předměty (2018) (seriál)

Po Zmizelé a Sedmilhářkách jsem se na další dílko od G.Flynn velice těšil a hned musím říct,za mě zklamání... Někdy až moc velká nuda, kdy se přešlapuje na místě, chlastá se, nikdo se nikam v příběhu neposune a prst kolikrát cuká, abych to přetočil. Co musím pochválit je samozřejmě výkon Amy Adams, co by mohla i nějakou cenu získat, pochmurná atmosféra buranského městečka, režie a prostřihy(Jean-Marc Vallée umí) a traumata z dětství (sebepoškozování) a finální WTF zakončení (to jsem si mohl myslet...:) Bohužel to vše nestačí než na 7,5/10. Hodit to do filmu, udělají tvůrci líp..

Sicario 2: Soldado (2018)

"Takže ty chceš být Sicario...?" Pokračování temné a drsné podívané, kde opět Brolin s Del Torem jsou nekomprosmisní a je radost koukat na jejich misi. Tentokrát se jede terorismus/Mexico/uprchlíci. Trailery byli nátěr, co jsem si mohl pouštět stále dokola a měl jsem husinu. Bohužel u filmu se to ani jednou nestalo a to mě se*e... Ano párkrát jsem jen tiše seděl a věřil/nevěřil co se právě na scéně děje, ale nebylo to prostě ono. Ale stále palec hore! Vrtulníky a akce, neměla chybu!! 7,5/10

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Za totáče někde v Rumusku.. Jedna studentka-vysokoškolačka, nedopatřením otěhotněla. Se svou spolubydlící shání místo, peníze a někoho kdo ji udělá potrat. Bohužel co se pokazit nemá, to se pokazí... Drsná až nepříjemná podívaná, co se zaryje pod kůži...Statické dlouhé záběry, bez jediné skladby ještě více přidávají na té depresivné atmosféře... 8/10

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Konečně po roce jsem si pustil tohle historické krimi-drama z meziválečného Německa. A musím říct, že Německo umí! Dobová atmosféra na jedničku, politická kriza, konec jedné války, příprava na druhou, chudoba na jedné straně silnice a na druhé noční klub se vším co si člověk dokáže představit. Toho a ještě mnohem víc, kdo měl rád dějepis/historii tohle bude něco pro něj. Jinak příběh, ne jeden.. Detektiv přijíždí do Berlína najít jeden kompromitující film, ale zjištuje, že to nebude tak lehké. V tom ještě přijíždí do Německa nákladní ruský vlak s tajným obsahem..spiknutí, revoluce... Jop stojí to za to. Po finále mi to přišlo celé, jako výtečný rozjezd na 2.sérii, takže očekávání jsou vysoká a jde se na to :) 8/10

Máš ji! (2018)

I když máš 40, ale to dítě uvnitř tebe si chce stále hrát. Tak hraješ se svýma nejlepšíma kámošema na honěnou, každý rok, celý květen. Inspirováno skutečnýma bláznama, někde v Americe. Pohodová, odlehčená prča, na nedělní odpoledne. Do kina bych na to nešel, ale rád na to zase kouknu v telce třeba. 7/10

Tabula rasa (2017) (seriál)

Takový to klasický příběhový klišé. Ženská(Mia) má autonehodu u které ztratí paměť, ztratí práci, v rodině to zrovna taky neklape a zavřou ji do Bílé Vody (blázince), k tomu ji ještě vyšetřuje policajt co má jít do důchodu, protože viděla jako poslední jednoho chlápka co zmizel a ten ztracenej je policajtův syn. Jenže je to vyprávěno z hlavy Mie, co má paměť na kaši a pamatuje si velký prd. Někdy si na něco vzpomene, jindy díky stresu zase nějakou vzpomínku zapomene nebo neví jestli sen je vzpomínka, či jen sen. Takže nikdy nevíš, co vlastně víš :) Povedli se i hororové scénky a lekačky, někdy i lepší jak ve filmu. Objevuje se tady vlastně jen 6-7 postav, některé mají spojení se zmizením, další pár skrytých tajemství.. Byla radost sledovat, spojovat ty vzpomínky do kupy, vymýšlet, domýšlet co/kdo/jak/kde, až to všechno v posledním díle zaklaplo do sebe a vysvětlilo se. Atmosféra, někdy až hororová s červeným pískem, palec hore. Rozhodně ani nevím jestli jsem někdy nějaký pořádný seriál z Belgie viděl, ale tenhle se jim povedl. Určitě stojí za kouknutí!!! 8,5/10

Peklo (2010)

Černočerná krimi-komedie z Mexika o nelehkém životě, kde vám vlastně nezbývá nic jiného než skončit u kšeftu s drogami.Příběh Bennyho, který se vrací do Mexika, nemá do čeho píchnout a ještě zjištuje, že mu zabili bráchu a má synovce. Rychle skončí ve světě peněz, drog a mrtvol. Avšak po chvíli zjistuje, že není všechno zlato co se třpytí... Krvavé lázně nechybí, přestřelky i několik uřezaných prstů, uší či jazyků taky spadne na zem :) Krvavé finále je třešničkou na dortu. A jinak pěkná ukázka a kritika zkorumpovanosti Mexika, vlastně i celého systému.. 8/10 I když top trvá 2,5 hodiny, stále je na co koukat.