Nerajohn

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 15.9.2019  09:57
    Hrozba (1978)

V sedmdesátých letech vznikly u nás krátce po sobě dva filmy, které mají pro mně, jako pro rodiče, naprosto zdrcující dopad v oblasti rodičovského pohledu. Ukazují masakroidní pocity rodičů po ztrátě svého dítěte nebo v jeho kritickém ohrožení. A v kombinaci s hudebními velikány své doby v oblasti filmové hudby získává snímek další rozměr. První film je Den pro mou lásku (Petr Hapka), druhou je právě Hrozba (Luboš Fišer). Jen první čtyři minuty snímku bez jediného slova jsou naprosto vypovídající. A v kontextu dalšího vývoje filmu, mimochodem na svou dobu poměrně hodně dramatického, získávájí výraznou rovinu. Plusové body za výkon Ladislava Freje.

• 25.1.2019  06:50

Natáčelo se ve vsi Vrbno u Mělníka.

• 14.4.2018  10:26

Pro rodiče jeden z nejdepresivnějších filmů české kinematografie - ne-li vůbec nejvíc. Je to docela těžké vůbec dokoukat. Kamera spolu s naprosto padnoucí hudbou dodává už tak mrazivému tématu další levely. Nevím, možná mi to trochu připomíná vyzněním a stylizací francouzský film Dva muži ve městě, nevím. Vrcholné scény - krátce před koncem v ateliéru (M. Vančurová za přístrojem a střídající se osoby na portrétech a pak scéna na pouti se zmrzlinou). Podle mě film s velkým F.

• 5.4.2015  11:37
    Ghoul (2015)

Podle mě velmi příjemné překvapení. Protože mám rád Blair Witch, nemohl jsem si nechat Ghoula ujít 3D v kině a musím říct, že hlavní první polovina je velmi dobrá a jestli něco se filmu povedlo, tak atmosféra první půlky. Jakmile se ale " na scéně" objeví Čikatilo, trochu se to celé bortí, a musím jednu hvězdičku ubrat, protože závěrečné nahánění v kanálech po vzoru Alien3 možná celou záležitost trochu natáhlo. A já osobně bych na konci neukázal toho, kdo způsobuje smrt. Myslím, že divákům to došlo už během filmu, a nechat v nich trošičku napětí, jestli to odhalili sami správně, by asi neškodilo. Ale je pravda, že kvůli holínkám poprvé v záběru si svoje prádlo navlhčila polovina kina.

• 18.10.2014  07:42
    Neviditelní (TV seriál) (2014)

Jediná zajímavá věc jsou úvodní titulky. Tipuju, že herci vůbec netušili, v čem to hrajou.

• 8.10.2014  13:03
    Smrt v sedle (1958)

Kupodivu velmi slušný snímek. Závěrečný souboj v seníku a likvidace jednoho z lumpů zase nemá moc v českém filmu obdoby.

• 26.1.2014  05:42
    Neznámý (2011)

Solidní kombinace několika filmů funguje. Viděl jsem v Bourna, Tajemný let, 48 hodin v Paříži nebo 96 hodin a všechno do sebe krásně zapadalo. Plus body za Ganze a Langellu.

• 17.1.2014  09:18
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Jak lze hodnotit kladně někoho, kdo i proti svému gustu z pokynů televize dělá sprostým způsobem blbce z jiných lidí, ačkoli sám nic nedokázal?

• 1.12.2013  16:17
    Opožděná vražda (TV film) (1988)

Televizní šeď, jediné plus asi za Alenu Vránovou a její pošťačku.

• 1.12.2013  06:38
    StarDance aneb když hvězdy tančí (TV pořad) (2006)

Proč? K ničemu. Naprosto k ničemu. Možná si těch pár soutěžících myslí těch pár týdnů, že jsou nějak slavní.

• 4.11.2013  06:36
    Území strachu (TV film) (1986)

Lehce podrůměrná věc s křiklavým přechodem mezi interiéry a exteriéry. Major Kalaš v podání Rudolfa Hrušínského by to bylo jiné drámo. BTW: Motivace k dvojnásobné vraždě ale vypadá asi trochu jinak, ne? Stejně jako hlavní vodítko k odhalení vraha.

• 6.10.2013  06:29
    Probudím se včera (2012)

Totální nesmysl, u kterého se mi teď ani nechce vypisovat všechny nesmysly, nedodělky a hlouposti. Ani Skopal a Preiss to nezachránili, byť se snažili jako mohli.

• 7.9.2013  19:04
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

. Jsem velkým fanouškem původního seriálu, který je opravdu mou srdeční záležitostí. Nechám teď tedy po prvním díle stranou hodnocení jednotlivých postav, ty jsou samo o sobě dané původním seriálem. Velmi mě ale zajímalo, jak se tvůrci vypořádají s časovou linií. Bohužel došlo k tomu, čeho jsem se bál. Naprosto na ni rezignovali. Původní seriál se odehrával podle anotací v letech 1956 až 1975, ačkoli to nebylo moc poznat, ale budiž. Přesto. Doktor Mádr (P. Kostka) očividně emigroval v Kodani v roce 1964. Muselo mu být jako pilotu RAF za druhé světové minimálně 45. I kdyby mu bylo 40. musel by to být teď prostě devadesátník. A ten asi těžko bude lítat vrtulníkem jako v prvním dílu včera. Nebo samotnej Vojta. Začínal-li v prvním díle v roce 1956, už mu jako doktorovi mělo být aspoň 30. Chudák by i teď měl mířit k devadesátce, což prostě není. A takhle bych mohl pokračovat dále. Devadesát není Zedníčkovi, osmdesát Adamovské apod. Tohle mě zatím štve, a ani sebelepší akce to podle mě nedokáže nahradit. A ještě jedna. To je ten Jiráček opravdu tak kouzelnej, že mu každá Slovenka hned skáče do postele (jako v Hlídačovi)? A jak hodnotím nakonec? Obrovské zklamání. Obrovské. Naprosto nepropracovaný nedotažený scénář, v jedné scéně zima, hned ve druhé léto a já teď ani nemám náladu všechno rozepisovat.

• 19.8.2013  06:13

Po delší době můžu dát pětihvězdičkové hodnocení. Sice trochu trvá, než se divák do filmu ponoří, ale o to víc vyznívá druhá grandiozní polovina. Jack Nicholson dostal málo prostoru, ale využil ho naprosto fenomenálně.

• 2.5.2013  10:44
    Perfect Days (2011)

Hodně marně vzpomínám, kdy jsem viděl horší český film.

• 29.4.2013  06:22
    Vražda kočky domácí (TV film) (2004)

Slabší průměr. Obsadit herce Proschka byla veliká, veliká chyba.

• 7.3.2013  10:33
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Už první díl s Geislerkou nic moc. U druhého s Dykem a Wilhelmovou mi najednou vůbec nevadilo, že jsem si uprostřed šel vyčistit zuby před spaním a přišel o deset minut. Takže to považuju ze docela jasný českotelevizní průšvih. Soukromé pasti z novácké produkce byly určitě mnohem lepší.

• 6.3.2013  18:45
    Ve stínu (2012)

Stejně jako u Protektora jsem měl dlouho pocit, že koukám na něco extra. První půlka byla naprosto skvělá, precizní a neskutečně přikovávající k židli. Druhá už trošku slabší, dostal jsem pocit postupného vysychání filmu. Poslední půlhodina podle mě film zkazila. Nemám naprosto nic proti bombastické výpravě, kameře, hudbě, hereckým výkonům, ale promiňte. Nechápu motivaci Hakla v naprostém závěru. Vlastně vyhrál, a přesto smrt? Takhle se nejedná. Srovnal bych to s filmem Alien3. Kinoverze vesměs nic moc, ale nesestříhaná verze dává snímku jinou dimenzi. Zde asi střihači vyházeli nejenom koně, ale i celou linii kolem měnové reformy, která se po vystříhání řady scén stala naprosto zbytečnou. Přesto dávám čtyři. MImochodem, všimli jste si, která postava se objevila na scéně jako první. Podívejte se. A ještě jedna. Nechci podceňovat diváka, ale když čtu některé komentáře a recenze ve smyslu. Zpočátku banální loupež je vyšetřována kriminálkou, ale najednou jí začne vyšetřovat státní bezpečnost.....tak mám pocit, že řada lidí trochu nepochopila, o co jde.

• 11.2.2013  14:28
    Všichni musí zemřít (TV film) (2005)

Překombinovaná slabota.

• 21.1.2013  14:29
    Případ pro rybáře (TV film) (2013)

Nevěřil bych, že dám českotelevizní detektivce odpad, ale je to tak. Namátkou: 1. Kam se poděla postava Dolanského, kolem které se točila první polovina filmu? 2. Městem jsou asi České Budějovice, akorát že Vašátko je u města na dovolené a rybaří kdesi na Berounce. 3. Stopařka si stopne Dolanského u Zlíchova na Strakonické, ale do Budějovic jedou očividně přes Tábor. 4. A tuhle náhodu mi scénáristi nevysvětlí. Vrahem je člověk, který pracuje u strýce Dolanského, který je z vraždy podezříván. Taková náhoda je nemožná. 5. Většina postav naprosto zbytečná, jen mají vytvářet představu množstí podezřelých (Tylínek, Holba, Brodil, Vítek). Každý se jen mihne, ale nic z toho. Pro příště navrhuji mnohem lepší scénář, protože herci se sice snažili, ale mám pocit, že sami nevěděli, co mají v tomhle škváru hrát.

• 11.1.2013  07:05
    Zázraky přírody (TV pořad) (2009)

Vladimír Kořen si za peníze poplatníků ČT plní své náročné koníčky. What the hell???

• 11.1.2013  07:03
    Můžeme dál? (TV pořad) (2012)

Totální blbina. Nechápu, proč to vystřídalo Taxík.

• 26.12.2012  14:20
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Dlouho jsem uvažoval o čtyřce, ale závěrečná natahovaná dvacetiminutovka mě zklamala. Každopádně nakročeno mezi vánoční klasiky to má, to je jasné.

• 25.9.2012  07:00
    Ztracená brána (TV seriál) (2012)

První dva díly famózní, leč vše zabil naprosto dementní konec s obživlým Langošem. Celou dobu jsem si přál, aby tím vrahem byl Stropnický. Jak by se krásně vyjímalo, kdyby těsně před koncem zastavil Trojana na schodech fakulty a pozval ho na skleničku k sobě do kabinetu...

• 25.9.2012  06:58
    Prometheus (2012)

Jako ortodoxní alienista jsem si nemohl snímek nechat ujít. Kupodivu mě potěšil závěr mnohé vysvětlující, jen mi prosím někdo osvětlete nejasnost. Spoiler: Chvíli před koncem nasedne stvořitel za knipl své lodi a chystá se odletět, pak se ale objeví v záchranném modulu chystajíc zabít Shawovou. Zde také hyne. Když v Alien 1 vstupuje Kane do lodi, najde stvořitele mrtvého za kniplem. Jak to?

• 2.9.2012  12:23
    Nákaza (2011)

Bylo by to na čtyři. Ale závěrečné dvě minuty podtržené strhujícím soundtrackem mě nutí dát pět hvězd. PS: Není ten Matt Damon nějaký tlustý? V první scéně vypadal jako Mark Wahlberg.

• 23.8.2012  06:52

Mě to tak dementní nepřišlo. Jakoby lepší německej seriál. A konspirační teorie mám rád.

• 22.8.2012  07:07

Zbytečný film, jen pro notorické milovníky Pretty Woman.

• 22.7.2012  06:54

Celkem průměr. Chvilkama jsem se dokonce nudil. Překvapilo mě, že jsem na utopení tipoval přesně ty lidi, kteří se později zachránili.

• 11.7.2012  10:18

Kdysi jsem viděl úplný závěr a teď jsem konečně zhlédl dílko celé. Pořád se něco děje, poslední čtvrthodina je opravdu hodně napínavá, a tak jsem si ani nevšiml, že herec Raymond Burr představující vraha má ve filmu jen 37 let, a je to budoucí Perry Mason.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14