Nekonečný příběh (1984)

No teda! Po letech jsem zjistil, že to není tak skvělý film, jak jsem si z odrazu vzpomínky myslel. Skvělá výprava, kopa výborných postav a drobných nápadů, ale ty tak nějak stojí vedle sebe a nejsou řádně propleteny. Navíc poselství filmu si tu postavy deklamují jedna druhé, namísto aby bylo integrované do díla tak, aby se samo zjevovalo v mysli diváka. Trochu zklamání.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

odpad! jasem ještě nedal. čekal jsem léta právě na tohle.

Slavnosti sněženek (1983)

tak já jsem myslel, že je to dobrý film a on je to přitom takový kvazipoetický Kameňák.... :(

Milda (2017)

Polovinu filmu se ho snaží dotlačit ke skandálnímu prohlášení, polovinu filmu si stěžuje, že ho chtějí dotlačit ke skandálnímu prohlášení. Nesmyslně tu konfrontují Jakeše s jevy, ke kterým nemá co říct, zatímco cokoliv, k čemu by mohl promluvit zajímavě, je odbyto. Takže třeba otázka fungování aparátu moci ke konci 80. let je tu odbyta otázkou, jestli má Jakeš z té doby schované sako... Navíc snaha o zesměšňování Jakeše je skutečně trapná (bez ohledu na to, že je to ve své omezenosti zlý a sám o sobě směšný člověk). Promarněná šance.

Zhasni a zemřeš (2016)

Prázdná lekačka, která těží jeden drobný (a dobrý) nápad 80 minut.

Stranger Things (2016) (seriál)

první díly pětihvězdičkové, závěr sotva na tři. a to je hodnota, z které bude klesat druhá série. bude hrozná.

Ani ve snu! (2016)

spousta hezkých obrázků a prázdno. promarněná šance v obou hlavních tématech - parkouru i holky v "mužském" prostředí. rozsypaná dějová linka, zbytečné pohrávání si se snovou dějovou linií, kterou se nepodařilo zkrotit, mělce vykreslené postavy. film vtahuje v první a poslední čtvrt hodině, mezitím je k divákům neohleduplný.

Už je tady zas (2015)

Promrhaná šance. Vynikající předloha, tuctový film. Režie nedokáže akcentovat silné stránky původního textu.

Divoké historky (2014)

Divoké historky jsou hodně zbytečný film. Je to vlastně mnohem lépe zvládnutý Kameňák, ale pořád jenom to.

Hroch (1973) odpad!

i když pominu politický rozměr, tohle je špatný, špatný, špatný pokus o film