šakal007

homepage

Twitter: jackal007

• 10.11.2019  01:09
    Výměna (2008)

Skvělý příběh! Smutný, ale s nadějí na lepší konec. A story o tom, že každý člověk má velkou moc změnit svět.

• 9.11.2019  21:13
    Blíženec (2019)

S odřenýma ušima dávám tři hvězdy. Skvělý námět, ale zpracování je jedno klišé za druhým, nuda nuda šeď.

• 27.10.2019  00:04
    Joker (2019)

Snad poprvé film, který opravdu nastavuje zrcadlo - a člověk je za to rád a hltá každý záběr bez dutání. Tuší, jak to skončí, přesto hrdinovi drží palce a doufá v obrat. Dlouho mě tenhle film míjel, ačkoli jsem odevšad vnímal kladná hodnocení. Je to fantazie - snad bych na to šel i znovu. Kde vzali tak hnusného herce? Nic ve zlým, hraje skvěle! Ani nevím proč (kromě prostředí), vzpomněl jsem si na Formanův Přelet nebo na mistra komiků Jima Carreyho. Nádhera, že tam, kde se točí spousta sraček jenom kvůli tržbám, pořád ještě dokážou brilantně vyprávět příběhy. Díky! 👍

• 31.8.2019  23:37
    Katyň (2007)

Čistě příběhu bych dal 80 %, ale z piety dávám plný počet hvězd. Smutné, ale pravdivé story je nutné vyprávět dnešnímu podivnému světu.

• 23.8.2019  11:48

Tenkrát v Hollywoodu je složitý film. Tarantino je ikona. Místy mi to přišlo nepřehledný, ale finále je skvělý. A celkově prostě zážitek. Díky, dávám 80 %

• 28.7.2019  02:36

Míra mého fotbalového fandovství? Asi tak 13 %. Přesto mi film o Maradonovi přišel tak skvělej postavením story na dobových dokumentech, že se zadrženým dechem dávám 100 %. Jižní emoce a nejpopulárnější sport všech dob jsou ďábelsky silná droga! Až mi ukáplo pár slz.

• 28.6.2019  23:59
    Yesterday (2019)

Blik blik. Nepatrný globální blackout a nikdo na světě neví, kdo je Harry Potter. Neexistuje! Nejsou ani cigarety nebo Coca-Cola a, omg dobrý bože, ANI THE BEATLES... Tak začíná komedie Yesterday. Film už dávno není umění. Ani řemeslo dobře odvyprávěného příběhu ale není k zahození. Tady to platí! Mistrná pocta liverpoolské kapele i parodický výsměch "velkému" šoubyznysu. Vůbec mi nevadí, že "by se to nemohlo stát", je to přece film!

• 14.6.2019  23:16

Zlo s lidskou tváří je přesně ten oldschoolově vyprávěný příběh, jaké mám poslední dobou radši a radši. Víš, o čem to je, tušíš, jak to skončí, přesto tě baví storku sledovat až do konce. Good job! Výrok porotce: 80 % bez vší pochybnosti 👍🏻

• 10.6.2019  23:28
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Kdo nežil v reálném socialismu, těžko může pochopit, jak věrně se tvůrcům povedlo vytvořit atmosféru všeobjímajícího moudra komoušské partaje a zrůdnost takového přístupu. Cítil jsem to od prvního seriálového setkání s aparátčíky, třebaže československý komunismus byl mnohem, mnohem mírnější variantou toho sovětského. A i když odhlédnu od politického pozadí černobylského neštěstí, seriál pro mě kromě napínavého příběhu představoval i cenný zdroj detailů, o kterých jsem dosud nečetl.

• 18.5.2019  22:17
    Trhlina (2019)

Záhada Blair Witch po slovensky sa volá... #Trhlina. Ale vážně - mám k tomu filmu spoustu výhrad, uprostřed děje som nebol zosratý strachom, ale nudou - ve druhé polovině mě to docela příjemně překvapilo. Naši mladší bratři si zaslouží nadržovat, dávám 60 %. Btw zaujalo mě, že oba díly #BlairWitch na ČSFD mají v průměru horší hodnocení, než slovenská Trhlina. A já překvapivě mám radši novodobé slovenské filmy, než českou produkci. Moc se mi nelíbí, když tvůrci používají berličku vypravěče, ale beru, že v takovém případě je to nejjednodušší řešení.

• 13.5.2019  01:16

Dobrý námět trpí francouzským zpracováním. I komorní špionážní příběh by mohl nabídnout víc napětí.

• 27.4.2019  21:59
    Král Charles III. (TV film) (2017)

Jako scifi to beru. Námět je to skvělý, ale v reálné Británii nesmyslný. Navzdory všem sporům královské rodiny právě úcta k tradici je to, co jim dává moc a lásku národů koruny. I herecky mi to přišlo nepřesvědčivé.

• 25.4.2019  00:16
    Manažeři (2010)

Krásný příběh o opravdových hodnotách, o tom, jak jsou lidé kolem nás důležití, a jak odporné jsou korporace. Není to film proti kapitalismu, ale proti lidské malosti a chamtivosti.

• 21.4.2019  02:56
    Teroristka (2019)

Janžurku mám rád a je ve filmu skvělá. Vlastně by nemusel být až tak špatný, kdyby nebyl typickou českou snahu o světovost v lokálním provedení - na komedii je to málo veselé, na krimi málo dramatické. Místy mi to připomínalo Kameňák. Škoda, námět zase tak špatný nebyl. Anglické titulky naznačují velké ambice, ale obávám se, že se ten film nedostane ani za Brno.

• 21.4.2019  02:52
    Bohové (2014)

Polskou kinematografii mám odjakživa rád. Sahá výš, než česká. Vcelku jednoduchý příběh dokonale vystihuje tehdejší dobu budování nejvyspělejší společnosti na světě. Nebýt lidí jako Religa, byla by ta éra ještě smutnější.

• 29.3.2019  14:00

Trochu kýčovitý český název Zraněná srdce k filmu @AftermathMovie sedí jen zčásti. Ale titul není nejpodstatnější. Už dlouho mě v kině něco tak nebavilo! Čistá story, hodně otázek a nečekaný happy end. Naše životy jsou permanentní nové začátky. Asi nikdy dřív mě nenapadlo přemýšlet, jaké je být okupant na té "správné" straně. Že odpouštět je třeba a nenávidět se nedá pořád, to jasně. Keira Knightley se mi líbila moc! A vlastně jsem fandil i tomu Skopčákovi. A nakonec jsem jejímu muži nepřál, že ho opustila, byť jsem jí rozuměl. A radost mi udělaly i maličkosti - třeba, když jsem podle vybombardovaného chrámu poznal Hamburg ještě dřív, než to bylo z příběhu zřejmé. Pobavil mě detail hned na začátku. "I don't know how it's in English. Deutschersee..." - - - "It's North Sea." 😁

• 26.3.2019  22:18
    Frekvence (2000)

Jak je možné, že tak slabý film má v průměru tak vysoké hodnocení? Vždyť je to nuda, navíc bez špetky logiky!

• 5.3.2019  22:17
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Divadlo mám rád, ale seriál Zkáza Dejvického divadla po prvním dílu vnímám jako slabý. Chápu, že je to ten případ, kdy mě možná chytí později, ale i to vnímám jako chybu. Třetí díl mě přesvědčil, že i původní tři hvězdy byly příliš. Je to fakt bída 👎🏻

• 4.3.2019  02:27

Začátek slibuje super příběh, ale nakonec se z toho bohužel vyklube béčková slátanina.

• 4.3.2019  02:04

Někdy ani slavná jména neznamenají dobrý film. Tohle je ten případ. Ze slibného námětu vzešel zmatený nedodělek.

• 1.3.2019  23:53

Zelená kniha je prostě... fantastickej film. Poctivej příběh, který tě chytí za srdce, baví a ještě skrývá kus poselství. Bez váhání dávám 100 %. Nechápu, že jsem četl recenze s polovičním ratingem. Film mezi řádky ukazuje na hloupost všech těch "bojovníků" proti rasismu aj. Vztahy mezi lidmi tvoří lidé a nic než lidé je nemůžou držet rovné. Slova, petice, udavačství... jsou v tomhle případě jen zlo v pokryteckém kabátku... Mirce Spáčilové se Zelená kniha až tolik nelíbí, příběh je prý dobrý, ale až takové ocenění? Za tím je prý politika. Respektuju její názor, ale nemyslím, že tady rozhodovala jenom aktivistická korektnost. Jakkoli Amerika je teď divná země. Pořád snad ale ve filmu platí, že příběh je nejdůležitější ingredience?! Mě ten film ohromně bavil, i to, jak se vyvíjel vztah dvou hlavních postav. První prolomení ledů v autě nad kuřetem KFC ukázalo, že ta odměřená hvězda je taky člověk. Bezva symbol byla pohoda v černošském baru a samozřejmě nejvíc nejlepší byla závěrečná rodinná štědrovečerní večeře.

• 27.2.2019  03:32

I průměrné tři hvězdy by mi přišly moc. Tvůrci si zjevně vůbec neumí představit, jak totalitní diktatura vypadá. Přitom by stačilo opisovat od jiných autorů, kteří bezvýchodnost a prázdnotu nesvobodného režimu dokázali vytvořit s mrazivě přesnou představivostí.

• 23.2.2019  11:04
    Sobibor (2018)

Skvělý námět, vynikající závěr, nicméně většina díla je slabá, herci přehrávají, idylka na začátku... To všechno mě nakonec vede k pouhým třem hvězdám. Přesto myslím, že film stojí za vidění. Rozvleklost příběhu tentokrát nehodnotím negativně, beru, že velká širá ruská duše miluje epické vyprávění. Sympatické bylo i to, že jednotlivé postavy mluvily různými jazyky. Důrazný ale palec dolů za české titulky - hned několikrát se na plátně objevily gramatické hrubky. Nechápu, že překladatele může dělat pologramotný člověk!

• 20.9.2015  22:11

Perfektní kniha, ale film její atmosféru nedokázal vystihnout. Škoda.

• 8.9.2014  23:38
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Ale ne! Vůbec to není odpad. Na tu stoku, kterou "Dvořákova veřejnoprávní" s. r. o. vysílá, je to docela slušnej průměr. Což je samozřejmě málo.

• 16.4.2014  21:33

Slabé dílo. Bulvár je mnohem pestřejší a zajímavější, než jak ho líčí "dokument". A jeden sebestředný magor a jedna hloupá pipka ho zdaleka nepředstavují.