boombang

okres Praha

LinkedIn: boombang

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 5.2.2019  22:47
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Po prvních dvou dílech jsem to chtěl vzdát - tím spíš, že jsem na některé mladší Dejvičáky alergický, ale pak se to rozjelo. Díl Vyhazov je dokonce za 5 hvězd. Až budou Francouzi točit film o Funésovi, nechť do hlavní role obsadí Trojana - nikdo jiný to nezvládne.

• 31.1.2019  18:04
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

Pohádková linie je trošku naivní a odfláknutá, ale vše ostatní je super. Vynikající Hofmann, Procházková, Suchánek (!!!), Nárožný. A nejlepší den? Bez debaty čtvrtek.

• 29.1.2019  23:56
    Učitelka (2016)

Na tenhle film jsem se díval s bolavým břichem, načež se mi z hrdinky ještě přitížilo. Jedna hvězda navíc za několik neokoukaných herců, včetně Ch. Bronsona.

• 22.1.2019  00:50

Jako hudební film výborné, jako drama nic moc, jako biografie fiasko. Oproti skutečnosti velmi krotké - a protože tím pádem zjevně hrozila nuda, muselo se mnohé měnit nebo přidat... není divu, že to pak Singera už nebavilo, když mu do toho May s Taylorem pořád kecali. Plusy: všechny hudební části a představitelé Maye a Deacona. Mínusy: vynechaná a zpřeházená fakta (např. vznik We will rock you), chybějící Bowie s Under pressure, vymyšlené konflikty a speciálně Malek. Když např. ve Walk the line přijde na scénu Phoenix, vidím Johnnyho Cashe... když zde vyleze Malek, vidím jen Maleka, nikoliv Mercuryho. Navíc Freddie byl chlap jak hora, žádný skrček s umělým předkusem. Poté, co byl tento film na pár týdnů třetím (!!!) nejlepším filmem na čsfd, jsem se vsadil s kamarádkou, že do Vánoc 2019 spadne pod první dvacítku. Nyní si myslím, že z top20 vypadne už do prázdnin. Nezaslouží si být ani v první padesátce.

• 22.1.2019  00:17

Mírně podprůměrné remake remake, v němž ryze průměrný herec a podprůměrný zpěvák velmi průměrně režíruje sebe a nadprůměrnou zpěvačku, toho času podprůměrnou herečku. Jejich postavy mi byly úplně ukradené.

• 22.1.2019  00:02

Je mi líto, ale už je to asi definitivní: Topinka je debil. A scénáristé jsou neschopní - trapnost mnohých scén volá do nebe. Díkybohu aspoň za některé fajn herce ve vedlejších rolích.

• 20.1.2019  16:30
    Brexit (TV film) (2019)

Jako cynika mne tento film vlastně ani moc nepřekvapil. A bravurní plešatějící sociopat Benedict už vůbec ne (dejte mu už konečně hodně zápornou roli, třeba sériového vraha, ať se vyřádí!). Jinak jde o výstižné zobrazení manipulace vedoucí k referendu, z jehož výsledků jsou teď zjevně nasraní úplně všichni. Skvělý koment: Zeck.

• 16.1.2019  00:56
    Roma (2018)

Jeden z těch novějších filmů, které by měl člověk vidět, než natáhne bačkory... a zároveň dílo, které asi není nutno brzo vidět znovu. Každopádně síla a obrovský zážitek - v prvních dvou třetinách po formální stránce, v té třetí i po obsahové. Jediné, co mi vadilo, bylo časté štěkání těch čoklů.

• 15.1.2019  17:51
    Pátrání (2018)

Téměř dokonalá kombinace života, webovek a socsítí. A (ne)překvapivě je to velmi napínavé.

• 15.1.2019  17:41

Celkem zábavný úlet, ale stačí ho vidět jednou. A Levan Polkka překvapila.

• 10.1.2019  22:03
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Poutavé a docela vtipné, ale poněkud nesystematicky natočené. A po dlouhé době konečně sympatický Donutil.

• 7.1.2019  23:42

Pod to, co napsal Enšpígl, bych se okamžitě podepsal.

• 6.1.2019  00:48

Nejdřív si neodpustím (opakované) povzdechnutí: Kaiser, Kaiser, ten kdyby nechlastal, kde už mohl dávno bejt... i Oscara mohl už klidně mít... A k filmu: má slabý scénář a působí jako sestřih desetidílného seriálu. Jinak ale nadprůměr. Plus úžasně maminkovská Voříšková.

• 6.1.2019  00:24
    Bird Box (2018)

Apokalypsa jinak a velmi zajímavě - tj. poslepu. Mix několika jiných psychoscifáren s velmi dobrou Sandrou a s dojemným koncem. Určitě nejde o film jen na jedno shlédnutí.

• 5.1.2019  23:28

Rádobytarantinovka úplně o ničem a k uzívání se. Bridges ale fajn.

• 5.1.2019  23:17
    Osmy (TV film) (2014)

Perfektní Trojan, osmdesátkový vizuál i vystižení tehdejší atmosféry ve společnosti. Akorát mi to nepřišlo moc zábavné - asi proto, že tu dobu pamatuju. Hodně ale pobavil Pepa Dvořák poslouchající z walkmana Zeppeliny.

• 5.1.2019  20:04

Zbytečně moc dlouhé... Armstrong zde navíc není vykreslený jako zrovna dvakrát sympatický člověk. A to podstatné, kvůli čemu tento film diváci chtějí vidět, je nakonec dost rychle odbyto. Ještěže vynechali onu scénu s vlajkou - to bylo celkem odvážné.

• 5.1.2019  19:39

Velmi dobré, ale vzhledem k renomé, které tento film má, jsem čekal ještě trochu víc. Norton je ale parádní.

• 5.1.2019  00:18

Nepříliš zdařilá forma zde pokaždé už v zárodku zabila zajímavý obsah hned, jak se objevil. Prostě, nudaaa.

• 3.1.2019  22:07

Ach Bože, Bože, to je tak strašná (čti komiksová) hovadina! Jedna hvězda za Immigrant Song a za J. Goldbluma.

• 2.1.2019  19:20

Film o ženách nejen pro ženy (chlapi jsou v ději úplně zbyteční). A o tom, jak je rasizmus nesmyslný a nelogický - černé služky nesměly používat záchody svých paniček, ale s jejich dětmi mohly dělat, co chtěly. A paničky byly většinou pěkné nány, proto se nelze divit, že děti měly raději ty služky.

• 22.12.2018  00:40
    Uprchlík (1993)

Je málo filmů, v nichž je sympatický jak pronásledovaný, tak pronásledovatel. Ford je fajn, ale arogantní a hláškující Jones je prostě king. Na chviličku zazářila i J. Moore. Příběh taky hezky a svižně odsýpá, jen škoda toho příliš šablonovitého rozuzlení a konce.

• 18.12.2018  23:58
    Contratiempo (2016)

Moc dlouhé a překombinované - závěr sice překvapil, ale do nadprůměru to nevytáhl.

• 18.12.2018  22:50

Víc americké už to asi být nemohlo...

• 17.12.2018  21:26
    Rivalové (2013)

O dopadu tohoto filmu na mne nejlíp svědčí to, že jsem za pár hodin zapomněl jeho jméno. Velmi nadhodnocený film s nesympatickými hrdiny a o sportu, který nemám rád.

• 17.12.2018  21:15
    Gladiátor (2000)

Historický paskvil, dějový kýč, neposlouchatelný Zimmer, vizuální orgie a zklamání jak Brno. Cca na 65% to u mne vytáhli jen Crowe s Phoenixem - a druhý z nich jen díky tomu, že mi z jeho postavy bylo fakt na blití (a první navzdory tomu, že ho hraní evidentně moc nebavilo - čemuž se ani nedivím).

• 11.12.2018  20:28

Velmi povedené předvedení chaosu po importu demokracie a západního myšlení do státu, který o to ani moc nestojí. Bordel je to vskutku realistický a efektní. Jenom je to celé poněkud dlouhé a hrdinové se mi asi do půlky filmu trochu pletli.

• 11.12.2018  19:51
    Tělo (2012)

Propracovaná mystérie, u níž si ale nejsem moc jistý, zda na konci do sebe úplně všechno zapadá. I policajt je ovšem jenom člověk. TIK TAK.

• 10.12.2018  22:05

Nejdřív se mi chtělo vtipkovat o nadržené Meryl, ale po půlce filmu mi to už přišlo nemístné. Tak dobrou romanťárnu jsem totiž nečekal - i když, na dialozích se ještě mohlo trochu zapracovat. Oba herci skvělí a scéna s autem v lijáku famózní.

• 10.12.2018  18:04
    Skála (1996)

Fakt nechápu, proč tolik uživatelů nad tímhle filmem tak slintá... Je to ultra klišovité a není to vtipné, ani napínavé. Hvězda za Conneryho - a škoda, že mu ostříhali to počáteční háro, byl by to aspoň bizár.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42