• Krátkometrážní

Whitechapel (2009) (seriál)

No, zas taková krása to není. Nuda, málo napětí, málo humoru, hrdina bez charizmatu a příliš časté prostřihy na ty hrůzné detaily z vražd.

Expres na západ (2011) (TV film)

Mistrovské dílo a two men show. "Jen si z vás utahuju, profesore..."

Zpověď (2011) (seriál)

"Yes, I know. Father" Vynikající. Víc netřeba dodávat, to se musí vidět.

Rebelka (2012)

Moc hezký film o krásných vlasech a o tom, že maminku má každý člověk jen jednu a jen jednou, a měl by si jí proto vážit. Nemálo pěkných scén i gagů potěšilo i rozesmálo, jen se trochu obávám, že se mi už navždy budou plést s těmi z filmů Na vlásku a Jak vycvičit draka (a oba jsou přece jen lepší). Ale i tak velmi kouzelných 100 minut.

Áčko (1997) (pořad)

Na tomhle byla nejlepší ta Čtvrtníčkova parodie s názvem Béčko.

Těžká váha (2005)

Nemám rád box, a tak jsem k tomuto filmu přistupoval s lehkou nechutí a ještě v polovině jsem mu chtěl dát jen tři hvězdičky. Ale Russell mne opět dostal a uzemnil (v tomto kontextu je to dost příhodný výraz) a spolu s ním na mne zapůsobil i dobový a sociální aspekt filmu. Výborní byli i Giamatti a Renée, ač u ní z mé strany zpočátku převládala antipatie. Zkrátka, jde o typický, víceméně životopisný film, jehož hrdinu jste předtím (moc, vůbec...) neznali, a netušíte, co se z toho vyklube, a nakonec vás to stejně přiková k obrazovce (podobně jako u Raye nebo u Čisté duše).

Fish Story (2009)

V tomhle filmu je dobrý jen konec a pak ona písnička, kolem níž se to všechno točí. Jinak je to celkem ultradivná ultranuda.

Nevinnost (2011)

Tak tohle bylo téměř až skandinávsky syrové a drsné. Ale podruhé už to vidět nemusím, tím spíš, že jak postavy, tak herci nejsou zrovna nejsympatičtější (resp. si myslím, že Geislerové i Vetchému by nějaká delší filmařská pauza jen prospěla). Zahrané je to ovšem velmi slušně. Celkově to ale vypadalo, jako by šlo o tři různé filmy za sebou: rodinná tragikomedie, detektivka a poněkud zvrácená romance. A ke konci jsem dvakrát čekal konec, a ono furt nic... a nebudu ten definitivní konec hodnotit, protože nevím, jak. Hudba je imho strašná. Přesto hodnotím za čtyři hvězdy, i proto, že Hřebejk s Jarchovským chvályhodně přitvrdili.

Madagaskar 3 (2012)

Jen taktak to dalo čtyři hvězdy. Potěšili tučňáci, lev, i král Jelimán se svou suitou (zvlášť opice á la Versailles) a taky většina osazenstva cirkusu (hlavně medvědice a tygr), naproti tomu zebra a žirafa jsou otravní podobně jako osel ve Shrekovi. Nepotěšila kapitánka Dubois, asexuální kreatura s prsy a boky jako Věstonická Venuše a naprosto zoufale nevtipná. Vizuál i soundtrack téměř výborný, vtípků taky docela dost a klišoidně zmatený děj vem čert. Mělo to být zábavné - a taky bylo.