kagemush

okres Ústí nad Labem
častý gautching,semtam slíping

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 31.5.2020  11:09

Kouknul jsem se na to po deseti letech znovu a málem jsem se sám ze sebe poblil, jak jsem to produkci na poprvé sežral. Abych sám se sebou vydržel, alespoň pro sebe jsem to shodil ze 70% na polovic. Až nyní mi došlo, že jde jen o vykalkulovanou , nevěrohodnou podívanou, kdy kulisou je tak těžce zkoušená afrika, o Aminovi skoro nic, sem tam jakože reálie. No-až jednou tohle téma vezme třeba paní Bigelow a zkusí mi vysvětlit jak to ,že se to vraždící monstrum nikdo ani nepokusil pohnat před soud (jeho oblibu v africe neberu jako argument pro spokojený důchod -nebo 300 000 mrtvých sem, 300 000 mrtvých tam....?).--- Jestli někdy někdo natočí film , třeba o hrůzách v Kambodži v letech sedmdesátých (nebo věrohodný portrét zrůdy Pol Pota), tak aby to nebyl příběh už zase bělocha a Kambodža jen v pozadí,- dám všechny hvězdy co mám. Ale tohle...

• 31.5.2020  10:54

Vyhledávám filmy paní Bigelow. Sedí mi její úsporný tvar se sklonem spíše popisovat než komentovat (už to jak nám kdysi poměrně věcně a přesně popsala jak to vlastně chodí u těch upírskej drsoňů- Na prahu temnot-). Jen proto , že je poněkud sušší než by mohli její opulentní témata snést , ji sice nehodnotím pravidelně na 100% (až na výjimku-Zvláštní dny-kdy přes blbý scénář to opulentní bylo více než dosti), a i když to zrovna nejsou kasovní trháky (snad až na hit - Bod zlomu-), pravidelně potěší (třeba jak vymrskla svého bejvalku, kasuštyka-jistého pana Camerona z Oskarů-viz. Smrt čeká všude- vs. Avatar). Snad pro svůj styl jednou nesklouzne k nějaké té levé angažovanosti.

• 23.5.2020  12:36

Nečtěte obsah od Cinemaxu!! No a když si ho nepřečtete, máte rádi atmosférické východoasijské filmy (troufám si tvrdit, že tuhle formu jsou schopni vytvořit jen japonci-sem tam evropan, co to má rád po japonsku),- oceníte skvělý (!) soundtrack a nebojíte se použít (alespoň občas) mozek a oči, užijete si to.

• 22.5.2020  23:22
    Mlčení (2016)

Od pana Šúsaka mám knihu: ,Moře a jed´, osnovou knihy je vivisekce na zajatém americkém vojínovi. Tohle je také o vivisekci -ducha a ideií (tedy toho co ve víře v cokoli mimo rámec mamonu vyprázdněné pseudokřesťanské evropě naleznete jen výjimečně).

• 11.5.2020  21:47
    Divergence (2014)

Mě ta moje zvědavost jednou zabije. Všechno okolo tohodle dílka na mě řvalo, NEPOUŠTĚJ SI TO, není ti dvanáct blbe! - No pustil jsem si to. Co mě omlouvá , že k žehlení. To mě vůbec nebaví, ani nejde. Takže vlastně soulad- ,,film" mě taky vůbec nebavil a nikomu s těch , kteří jsou pod touhle sračkou podepsáni nic nešlo.

• 10.5.2020  10:48

Ten Wyler- něco mě od něj pobavilo (Lištičky, - Prázdniny v Římě), něco mě hodně nebavilo (Ben Hur). Tohle bylo tak neomaleně americké a utahané až to utahalo i mně (ani nepamatuju , kdy jsem byl na konci filmu tak příšerně unavený - a to i přesto, že jsem si párkrát klimbnul- a znuděný). Pro mě osobně přehlídka klišé s (některými) dobrými herci.

• 10.5.2020  10:40
    Cromwell (1970)

Pokud bych nepřistoupil na tu premisu, že vezmeme nějakou známou historickou událost (osobnost, etapu) jako podklad pro romantizující blitku a stvoříme tak ,,historický" film, nemohl bych se ani na jeden z těch ,,historických" filmů co jsem popatřil ani podívat. Ale přistoupil jsem.

• 8.5.2020  18:46
    Who Is America? (TV seriál) (2018)

Nevěřil bych že lze v rámci Boratovského konceptu ještě takhle neuvěřitelně přitvrdit! -Tento komentář je jeden velký SPOILER, ale nemůžu si pomoci. --- několik postav, třeba-tupý bílý pravičák a jeho pravdomluna.com: ,,nejsem antisemita,naopak, spousta mých přátel židy nesnáší" ,-- či ještě více bílý neoliberál (samozřejmě z Oregonu), který natolik dbá džendrové rovnováhy, že jeho syn močí v sedě a dcera ve stoje (ta si ovšem přidrzle neustále stěžuje, že má mokrá stehna), ovšem i profesor liberál má své meze a tak mu začíná vadit poměr jeho ženy s delfínem-- manipulativní machomagor z ranku módního (mondénního) průmyslu pravděpodobně italského původu (jím zmanipulovaná blonďatá pseudostarr vás bude z TV žádat o příspěvek 18 dolarů pro malého smutného afrického dětského vojáčka, lze mu pak koupit samopal a to je mnohem lepší než mačeta a když přispějete alespoň 21 dolary, dostane se mu i granátometu-to všichni přeci vědí, že vlastní granátomet je sen každého malého nezletilého afrického vojáčka,---rozverný prodavač dětských hraček, týrající tupého militantního šerifa,--- no a pak ten podivín co sloužil v Mosadu-uvidíte třeba známého amerického politika jak se v rámci protiteroristického výcviku snaží odzbrojit zlého muslimského teroristu holou prdelí, protože jak je všeobecně známo , zlí muslimští teroristé se nejvíce bojí homosexuálů! ,-a málem jsem zapomněl na toho pána, co si poctivě odseděl co měl a má výrazné umělecké střevo- občas jak DJ Samotka , občas jako uderground malíř, který zaujme standardní paní kurátorku nápadem malovat hovny, i když se to blbě stínuje ...---- Vlastně jsem se ani moc nesmál, spíš kroutil a děsil jak je lidská nařvanost snoubená s blbostí všeobecně poplatná nejen pro US.- Mám tě rád Sašo Barone Cohene.

• 22.4.2020  19:58
    Co děláme v temnotách (TV seriál) (2019)

Je ohromná chyba vnímat toto dílo jako komediální seriál. Tak jako před pár lety na Novém Zélandu, tak i zde se jedná o precizní, kultivovaný a se sebezničující odvahou filmového štábu natočený dokument o neživotě jedné z menšinových komunit. Jako vzdělávací pořad naprostá pecka. Dozvíte se mimo jiné, jaká zbraň je nejvhodnější pro ztrestání vlkodlaka, který (úmyslně) opakovaně ochcává dřevěnou vulvu vaší matky!

• 19.4.2020  10:36
    Barry (TV seriál) (2018)

Rozverně groteskní, černohumorný podvratný seriál o pánovi s poněkud nevyhraněnou povahou. A kdo je výrazně nevyhraněný, ten se v tom (ne)hezky plácá.

• 13.4.2020  18:54

Nevím kdo s tím schématem- pindáme , pindáme, občas něco (víceméně s vtipem) řešíme , abychom v posledních několika minutách příběhu rozmrdali vesmír na sračky, přišel jako první. Tuhle osnovu jsem si nejvíce oblíbil u dílek pana Peckinpaha. Jestli se v tomhle filmu pan Tarantino zlehka poklonil výše uvedenému Panu režisérovi, též nevím. Ale schéma by tu bylo (byť konec je vlastně laskavá pieta ….. ). Ano-pan Tarantino miluje film, a film miluje jeho. (jen naprostý neznalec může vnímat / a pak psát / tenhle film, jako soubor nesouvislých scének-nu což, podívat se na to může každý)

• 13.4.2020  18:40

Film , který mně minul. A to i přes mou úpornou snahu se do toho nějak dostat. Viděl jsem to deset let od vzniku, ale minulo by mě to tehdy stejně tak. Pro mně o ničem. - Bod za sem tam dobrý vtip ( pokaždé , když už jsem to chtěl vypnout, někdo zažertoval a já setrval). Dva bodíky za dobrou hudbu.

• 28.3.2020  19:01

Už ta úvodní scéna: ,Stařec a osel´ …! - Každá druhá věta je hláška, která by se měla tesat: - americký generál řve do telefonu ,,... to teda ne, měsíc je náš, my ho objevili!!" ,- nebo ten znuděný francouský úředník co se snaží někomu vysvětlit , že Francie se TEN problém netýká -…. ,,ale to se opravdu mýlíte, Korsika je úplně jiný ostrov než Sardinie!". - No a pak mám neskromné přání, kdyby si tak v českém remaku mohl zahrát roli drsnýho Sardinského instruktora pan Krobot.

• 28.3.2020  11:55

Film který vstoupí do historie, jako dílo kdy se dokonale podařila zkurvit možnost vytěžit ze skvělého námětu (tím nemyslím tu debilotinu od pana Smitha, ale reálie Ruska let padesátých v kontextu možnosti řádit tam jako sériový vrah-to mi nikdo nevymluví, že před Čikatilem, nebo Pičuškinem tam nikdo nebyl....-i když, v ráji se přeci nevraždí!), víc než zmatené a nudné nahlédnutí do nikam. A dobří herci mi tu tak byli poněkud k prdu.

• 22.3.2020  22:53
    Parazit (2019)

Nedávno jsem napsal, že Joker je nejlepší levičácký film co jsem viděl. Tož opravuji -je to nejlepší levičácké fantasy co jsem viděl (V jako vendeta, Equilibrium, nebo 451° Fahrnheita , prominou). Netroufnu si sice napsat , že právě tohle je nejlepší levičácký film všech dob (to by mě ,občan Kane´ chodil strašit), ale že jeden z nej , to zcela určitě. -- Asi jsem na to koukal v blbým rozmaru-takže , že bych se za břicho popadal -to určitě ne. Spíš smutný.- A jestli si myslíte, že právě vy nejste v pasti, tak si to klidně myslete dál. Dokud neumřete.

• 21.3.2020  14:48

Bavilo mě to o dost víc než jednička. Zde ne tolik myšlenkování, akce zhruba stejná, méně věcných nesmyslů. Byl by to dobý dvojfilm.

• 21.3.2020  00:12

Jsem rozpolcený. Akce, atmosféra, aj herci-naprosto v pořádku (zvláště bych vypíchl hudební podkres a zvuk jako takový-v dobře nazvučeném kině (a to já mám) to znělo jako byste na jedno podium pustili Marilyn Mansona, Motörhead, a Dolly Parton). No a co že mě to sralo? Scénář spíchnutý asi tak za hodinu, někým kdo měl právě tu hodinu čas a byl ochoten splnit zadání. -Těch pitomostí, tam bylo takové množství že bych se upsal-třeba padesát mrtvol schovaných za papundeklem v poušti? To je rovnou mohli pohodit kdekoli-z toho smradu by v okruhu deseti kilometrů i mouchy pochcípali--proboha , proč je nezahrabali???-atd.,atd.,atd.-No nic, při té bídě akčních snímků posledních let, je tohle i přes ty moje pindy nadprůměr.

• 19.3.2020  23:25
    Preacher (TV seriál) (2016)

Nejzábavnější flanďáky nasírající (nikoli bezbožný) počin od dob Life of Brian (i když tohle o dost drsnější). Kde jinde byste mohli vidět jak si Ježíš dá s Hitlerem po tlamě (…,,ty ubohej hipísáku!" ….,,ty tuctovej fašoune!" ) -- Snad až bude český kardinál někde na výletě, mohla by nějaká česká TV nabýti odvahy , a pustit nám to celý pěkně od Genesis.

• 16.3.2020  23:32
    Heavy Trip (2018)

Ale ano přátelé-nestyďme se číst i tlusté knihy a koukat na todle! (občas ke mně chodí do kina kamarádka-taková ta chytrá-má mě ráda , vzdělaná-titulů jak prase, talentovaná-nějaký ten její obraz jsem si i já zakoupil,-no a tadle dáma mě občas donutí čumět -jak vona říká-na chytrý filmy /onehdy třeba na Humra, Punkový syndrom, nebo Drž si šátek Tatjano/-při tomhle dílku se smíchy válela na podlaze, slzela, fandila, byla v dobrém rozmaru-stejně jako já)

• 16.3.2020  22:50
    Joker (2019)

Nejlepčí levičácký film, jaký jsem zatím popatřil (jen ty pokoutní odkazy na batmenovskou storku nemusely být tak dryjáčnický,- vono by stačilo na diváka třeba jen pomrkávat, a ne mu to cpát pod rypák s často až doslovným doslovem). Jo, a taky jsem byl svědkem letu Fénixe!

• 16.3.2020  22:40
    Zlé časy (1975)

Nejsem fanoušek neherců Bronson, Coburn,-ovšem tohle byl pro mě (spolu s Tenkrát na Západě) film, kdy panu Bronsonovi role (a děj) seděla jak pěstička na držtičce.

• 11.3.2020  22:35

Řekl bych , že pan Ford nebude nikdy trpět nadprodukcí-zřejmě točí , když má pocit , že má o čem. V tomto příběhu jako by se tímto filmem vyrovnával s něčím, čím se vyrovnává jedna z hlavních postav prostřednictvím románu. Pro mě zajímavou formou, dobrými herci (Adams se mi už líbila jak se k(h)routila v ,Ostrých předmětech´, no a pan Gyllenhaal-nenapadá mě nikdo, kdy by tak smutnotragicky dokázal poulit oči), spádem i vyzněním.

• 4.3.2020  22:39
    V čísle 9 (TV seriál) (2014)

Ano, některé díly jsou slabší (stejný model jako u ,Neuvěřitelných příběhů´-ingliš humor,každý díl o něčem jiném a velké rozdíly v kvalitě). Ale i ty nejslabší jsou vysoko nad průměrem. A s ohledem na to, že několik dílů mě rozsekalo (třeba pocta němým groteskám-dva lupiči, služka, starý pán a jeho diva -je třicet minut smíchu s pointou jak od Hitchcoka na tripu) to musí být za plný počet.

• 4.3.2020  22:14

Motto: ,v těchto časech už nikdo neumí sloužit, ani velet -- na službu jsme moc velcí, na velení moc malí´ -- A taky to bylo natočeno za pár ojro (občas doma nebyl architekt-paní zvedne prdel z betonového soklu a ten se na to rozkýve jak metronom-holt papundekl, občas zas střihač trochu chrápal-pán si utírá pot a má hodinky, stále si utírá pot a už nemá hodinky),-ale co, jsem vděčný jak kráva za tyhle malý velký filmy. (téhle bajce by moc slušel formát divadlo, nebo TV inscenace) A jako že (taky) komedie? No nevím-párkrát jsem se sice uchecht, ovšem v následující scéně mě to pochechtávání vždy rychle přešlo.

• 7.2.2020  23:06
    Syn temnoty (2019)

Ale jó, já béčka rád (i céčka, i déčka /déčko jakože divnofilmy/). Ale tohle je prostě odfláklý béčko. A pak ty schémata.... - jsou schémata, bez kterých se film neobejde a který pořád dokola baštím (- už od dob němých westernů padouši v černém, klaďasi v bílém-až tohle jednou pomine, bude to konec filmu!), a pak schémata , která mě už přinejmenším otravují-třeba zde přítomné tohleto: rodina je v ohrožení (a je fuk jestli zvenčí, zevnitř, anebo třeba odprostřed), ale voni to nějak překonaj, voni držej (dokud to jde) pohromadě, a i když to náhodou dopadne blbě, jako býlí křesťani sme zase obstáli (sebeobětování). Abych se přes tohle tak časté nablblé schéma přenesl, to už musí být extra příběh, extra nápad, nebo alespoň solidní herci (Shining, Tiché místo, Mys hrůzy), případně si z unylé rodinné soudržnosti dělat prdel (Vyvrženci z pekla). Nic z toho se tu ale nekoná, jen to schéma.-- Druhou hvězdu jsem přihodil za to, že když už se konečně chlapec nasere, tak se tím nesere. A pak z něj vyroste Venom….

• 7.2.2020  13:39
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Jsem nedotčen komiksovou předlohou, dotknul se mně ale film. A to ne v dobrém. U adaptací standardních komiksů (na Watchmen nic nestandardního nevidím), čekám standardní zábavu. Tedy popcorn, kozy, násilí, sem tam žerty. I když jsem měl info, že seriál si v podstatě z Watchmen vzal jen koncept, moc se mi do koukání nechtělo, ovšem to překvápko stálo za to. A teď si musím hlavu posypati popelem a za trest i hovny. Co mě na tom filmu tak děsně otravovalo (jakože přesah do sociálna a filosovična), to jsem v seriálu žral i s navijáky. Čert vem ten antirasism étos, a někdy až moc žvatlání, ale zde odprezentovaná alternativa části dějin, prima casting, napnelismy i manipulaci s divákem-teda dobrý. Za pět hvězd asi ne, ale proč by ne.

• 2.2.2020  18:28
    John Adams (TV seriál) (2008)

Když jsem se dozvěděl, že jedním z koproducentů je i pan Tom Hanks a spoustu se toho bude odehrávat okolo Philadephie, moc se mi do toho nechtělo...… . Ale ono ne (jako by ten Hanks do toho snad ani moc nekecal),- patetický snad jen úvodní titulky. Oceňuji především mimořádnou (opravdu výjimečnou) snahu o co možná historicky věrný příběh. No a pana Giamattiho jsem tam měl pro své osobní potěšení. Jak ten to umí.

• 19.1.2020  18:10

Svět má bratry Marxy, my máme bratry v triku (Lamač, Frič, Burian) a ty jejich taškařice.

• 17.1.2020  20:01
    Legion (TV seriál) (2017)

Jako nefanoušek komiksuniverza (stanu se jím, až někdo věrně(!!!) zfilmuje Loba!) pitominy od pana Marvela obecně míjím - tak to už musí být, abych dal čtyři hvězdy. V tomto případě bez problému - a i když mi nakonec došlo, že koukám na poněkud rozvleklého ,Exorcistu´(platí nejen pro první řadu)-inu proč ne? Z toho tolikrát vyzdvihovaného vizuálu jsem si sice na sedinku nesed (přeci jen jde o TV ser.-to už by muselo být něco jako Singhův ,Pád´, nebo Noého ,Vejdi do prázdna´, nebo cokoli od Greenawaye), ovšem potěšil prostor kde se ta sranda z větší části odehrává (já to říkám furt, že ta naše kebule je vesmír sám o sobě), absence naolejovaných superhýro a i ten kukuč pana Stevense-jsem klaďas, a hele teď jsem nasranej a hele -už jsem zase klaďas,-no a pak ty technický udělátka, který jako by vypadli z ,Brazil´ nebo z ,Dvanáct opic,-- ale jo, stálo za ten čas.

• 12.1.2020  21:19
    Deadly Class (TV seriál) (2018)

Pronudil jsem se až na konec (vlastně začátek druhé řady). - Třeba to někoho zaujme v Japonsku-režírovat to pak bude Takeshi Miike a říďu školy si střihne Takeshi Kitano. To pak jó, jinak už nikdy né!

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37