kagemush

kagemush

okres Ústí nad Labem
častý gautching,semtam slíping

27 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

  Zpívám si o svobodě písně ptačí. Kuku, kuku,kukuku.

 • poster

  Osvícení (1980)

  Děťátka ,kůzlátka.tatínek Johnýýýýý přišel domů! - Samozřejmě v mé Top desítce.

 • poster

  Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

  Chlapec si smutně zpívá tu svou árii a já mám husí kůži.

 • poster

  Brazil (1985)

  Jak já dlouho čekal na tenhle film. -Tak jsem se dočkal,-jsem hotov.

 • poster

  Blade Runner (1982)

  ..... a vzpomínky zmizí jak slzy v dešti. --Rozhodně ne vzpomínky na tenhle majstrštyk. Předloha výborná,film téměř dokonalý.

 • poster

  Chladné léto roku 1953 (1988)

  Můj první sovětský film kdysi,kde nikdo nedostal vyznamenání.- Do teď můj oblíbený a to i přesto, že hlavně chlad marnosti, zmaru z bezmoci a vykořenění z něj čiší každou minutu.Malinká naděje na závěr (náhodné setkání dvou propuštěných politických) se rozplizne v davu nezůčastněných kolemjdoucích a odchodem hrdiny do zapomění.

 • poster

  Ohňostroj (1997)

  Hlavní role,scénář,střih,režie,malby,tik v obličeji a smutně potměšilý pohled: Takeshi Kitano. Dovolil bych si tu citovat jedno Takeshiho haiku- /Mé oči,/mé oči jsou unavené,/mé oči jsou unavené zíráním,/mé oči jsou unavené zíráním na moře./

 • poster

  Maltézský sokol (1941)

  Noir to já rád. - Pokud bych měl nějak definovat pojem Film-Noir pak je to tenhle kousek.

 • poster

  Millerova křižovatka (1990)

  Nebýt bratrů Coenů (a jim několika málo podobným),už bych ani pro záplavu všech těch Ordinací v úplně růžových zahradách,Prci prci prci prcimprcampr prci prcičkách a Vopravdu vopravdovejch blondýnách,nevěděl jaký to je,když je parádní gangstrerka trošku říznuta noirem.(aneb ať žije Hammett a jeho Skleněný klíč,a drsná škola -samozřejmě)

 • poster

  Viděl jsem ďábla (2010)

  Nehezká torture revanš.-Pomsta sice naplněna ale už zase ta polemika (viz. Parkova trilogie ) o katarzi zkrze pomstu. (co mě tentokrát dostalo tak Min-sik Choiův ,,ďábel"-ať se děje co se děje tak ze své nenávisti vůči všemu,ze své arogance a své animální zuřivosti a zvrhlosti tenhle ,,Old Boy" neuhne ani o milimetr!-spolu s Anthony Wongem/Untold Story/ a s Anthony Hopkinsem/Mlčení jehňátek/ ta nejzděsivější lidská zrůda jakou jsem měl zatím možnost ve filmu vidět)-(Choi-není to v překladu taky Antonín?)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace