Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Horor
  • Krimi

Recenze (1 119)

plakát

Apokalypsa (1979) 

Tohle je ryzí alegorie. Plést si to s reálem (osobní zkušeností) (Četa), nebo bajkou (Olověná vesta), je naprosté nepochopení.

plakát

Aféra z titulní stránky (1972) 

Kdo ocení tohle ať mrkne na Konformistu, -kdo pobral Konformistu a neviděl tohle, tak na to koukněte. -- Asi nebylo záměrem autorů , aby dílka tohoto ražení a vyznění točená v průběhu let sedmdesátých 20. století byla v ČR a přilehlém okolí poplatná i ve dvacátých letech 21. století, ale stalo se. Chtělo by se říci , že jsme za dospělou Evropou o čtyřicet let pozadu (to by to pak ještě mohli dohnat následující dvě generace), jenže ne. Pokud k tomuto odstupu přičtete fenomén tzv. sociálního státu ( o nic než plíživou bolševizaci nejde - což je aktuální fenomén právě Evropy) tak nějaké dorovnání v myšlení a kvality života třeba v Nizozemí nehrozí. Nikdy. (no a že byl pan Petr Čepek mladším bratrem pana Volonté, tak snad o tom není sporu)

plakát

Okrsek 13 (2004) 

Když už jednou za čas podlehnu tomu podivnému nutkání koukat na film jehož podstatou jsou přeskoky z balkónu na balkón, ze střechy na střechu, akrobatické výkruty v rámci nakládaček a debilní děj, měl bych se vyhýbat dílkům pana Bessona. Není v nich bžunda (Sejmi je všechny), ani brutal megamazec (Zátah), ani napětí/+třeba mystérium křísnuté trochou nostalgie/ (Old boy), ani pěkný baby (Holky z porcelánu). V dílkách výše uvedeného pana režiséra tak možná snaha o něco z vyjmenovaných pilířů tohoto akčního poddruhu , - jinak prd, banální kecy a samozřejmě sociální podtext. No .... .

plakát

Taková zvláštní rodinka (2001) 

Tak tady se o nějakém stylu ,Wes Anderson´ ještě nedá mluvit. Nicméně pan Talentovaný natočil ftipný košer extrabuřt. Ojoj, joj, ojojoj!

plakát

Případ Sloane (2016) 

Váhal jsem, jestli tři, nebo více růžových puntíků. Nakonec čtyři, páč nejsem nijak uražen svižně natočenou bajkou, která se i (byť lehce) otře o jeden z průvodních jevů dějin člověka-lobismu (v tomto případě politickému). Realita je ovšem mnohem odpornější (mám v tom hnusu, které zove česká ,,legislativa" namočený rypák už moc dlouho, abych o tom nevěděl až příliš) než zde prezentované , lehce romantizující , pojednání o svědomí jedné akční paní, jež je prostě jen o něco málo míň psychopat než její okolí. A o výhru a kopnutí do systému tu snad ani nejde, když to její snažení na konci poněkud rozbije její právník .... ,, no tak jsi vyhrála, chudáci zločinci teď musí nakupovat zbraně na černým trhu ....", no. -- A vyznění příběhu, že když nemůžete zvrhlý systém rozbít, tak je dobrý z něj vystoupit, je sice chválihodná myšlenka, ovšem poněkud nevěrohodná.

plakát

Muž z Ria (1964) 

Film kde někdo něco pořád odhazuje. Nejdříve Belmondo odhodí meloun, potom ta jeho slečna odhodí nanuk, no a pak ten velký černý pán v báru párkrát odhodí našeho hrdinu.. A co se ten chudák Belmondo v tomhle i na svou dobu slabým kuse naběhal ... . No hrůza, vám povim.

plakát

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013) 

Je zřejmě nevhodné hodnotit film , který jsem nedokoukal , takže se omlouvám , ale hodnotím jen prvních cca 40 minut (nikdo /!!!/ mě nedonutí popatřit více!), -pak jsem si uvědomil, že mám knihovnu plnou mnohem lepších kousků a že si můžu pustit něco třeba od Baye (taky sračky, ale většinou to vydržím dokoukat skoro do konce).

plakát

Jeho temné esence (2019) (TV seriál) 

No to né , tohleto. Končím s tím po třetím díle. Jestli to je seroš pro děti, to nevím.... . Pro mě určitě ne.

plakát

Sedm statečných (2016) 

Ani poetické a hrubé jako Sedm samurajů, ani roztomile zábavné jako Sedm statečných. Takže jen rádoby drsná , pečlivě rasově a džendrově vyvážená b(l)itka s xichty tak nevýraznými, že spíše než podprůměr ,podprůměrný podprůjem. Neexistuje důvod, proč bych to někdy v budoucnu měl ještě svým okem popatřit.

Reklama

Reklama