Ghost in the Shell (1995)

Pocitově to mám tak, že když už jsem viděl vše o Krvavém Runnerovi a dvě řady Westworldu, viděl jsem na tohle téma vše. K tomu vůbec nemusím manga styl a a tu jejich debiloidní animaci.. Ovšem musím smeknout, jak nádherně měli autoři zmáklý vizuál exteriérů. To zas jó.

Irma Vep (1996)

A věděli frantíci v r. 1915 , že točí film pro pogumované fetišisty z r. 2000 a dál? A není už trochu klišé navléct asiatku do gumového oblečku ,abychom ten fetiš ještě víc zdůraznili? A protože neznám legendu původního dílka, mělo by mě tohle zajímat proč?

Případ Thomase Crowna (1968)

Prvních cca deset minut se skoro nemluví , pak se to celý rozkecá a kecá a kecá se celý film. Během kecání pan Crown podruhý vykrade banku (použije stejný postup jako poprvé, protože je frajer) by jeho diva dostala tu odměnu ... . A mělo by to vlastně letět celý do kýble, jenže já se už zase nechal okouzlit takovým tím nepopsatelným co filmy zrobené nyní prostě již nemají.

Ubal a zmiz (2021)

Ani nepamatuju, kdy jsem u nové české komedie vydržel až do konce. Za to ta třetí hvězda - a za některé dobré vtipy, a pana Hofmanna, který mě baví a za pana Gregora, kterého vůbec neznám, ale snad ho někdy někde ještě popatřím. Jinak to holt za sebou táhne vše nedobré co levná produkce a nejistě zvládané řemeslo mnohých zde zúčastněných sebou nese.

Muž proti muži (1967)

Hodnotím v rámci (sub)žánru (špaget)westernů. To pak za ty čtyři hvězdy asi ano. Jinak unylá tisíckrát obehraná , ovšem řádně krvavá (inu špagety ...) hoňka za pomstou s velmi zábavným Van Cleefem.

Šéfkuchař (2022)

... no a když pak šéfík kuchařů měří těm lososům tep (nebo teplotu?)-to pak musíte jinak poměrně zbytečnému dílku ty tři hvězdy dát. Nebo jsem jsem měl být ohromen tou skutečností, že i v kuchyni   to může být nehezká pakárna?

Demonlover (2002)

To si takhle Olí jednou řekl, že když napíše řádně mudrlantský scénář, který se nějak vyjádří k něčemu aktuálnímu a řádně se to odprezentuje, bude ta šroubovaná blbina možná i mudrlanty slušně přijata. A von bude za umělce. A taky to musí být jakožethriller, aby do kina dostal i jiný blby než mudrlanty. - Což o to, ta trochu přepálená (svou pestrostí) forma vyprávění mi docela seděla. Jenže mi film zabila až zhovadilá snaha ,,překvapovat" nenadálými odhaleními a ,,šokantním" závěrem.

Blikající světla (2000)

Tak Thomsen a Mikkelsen si tu hezky nacvičili bubu kukuče na ty svoje Proctory, případně Hanibaly ,- takže za to i za ty pivní pasti u pláže a protože stejně tenhle týden v TV nic lepšího nebylo,  to nakonec na slabší čtyři hvězdy je. - Ještě že tu máme takové pofiderní staničky jako je např. Film+, páč nevím, kde jinde bych po dvacetitřech letech od vzniku filmu na tohle někde narazil.

Až vyjde měsíc (2012)

Jako všechny Wesovic filmy je i tohle rozverná groteska s dramatem v pozadí (hezký dvojsmysl). A tím nemyslím jen to, že vrcholný souboj intoš joung žida revolucionáře spolu s intoš dvanáctiletou  sufražetfeminou  versus banda bigotních pseudokřesťanských pánů mušek se odehraje samozřejmě kde jinde než v okolí fort Libanon! A taky  romance, kterou jsem nutně potřeboval zkouknout, bych si náladu vylepšil.

Generation Kill (2008) (seriál)

Nejtěžší filmovou disciplínou je zřejmě zachycení samotné podstaty války jako procesu, který  je vlastně dokonalým popisem pekla.  Někdy se zadaří (Horalka,Bitva o Alžír), někdy se nezadaří (Jak jsem vyhrál válku,Sahara), někdy se prostě i přes snahu nelze ani přiblížit ke kvalitě knižní předlohy (Jatka č.5, Hlava 22) , no a většinou na základě očekávání studií , že by bylo vhodný nějaký ten dolárek výdělku z toho vyrazit, to sklouzne do sračkoidního žůžadobrodrůža s nějakým tím metálem pro ohrudí těch statečných bez bázně ni hany - i to však může býti dobrá zábava (Děla z Navarone, Kam orli nelétají) pokud to nezklouzne do praporů ve větrů vlajících a ručičkou na srdíčku položenou (Zachraňte vojína Ryana, Bratrstvo neohrožených). - Zde byť to mělo rozhodně blíže k Alžíru než k idiocii o matlákovi Ryanovi se nemůžu zbavit dojmu, že by tomu více slušela forma knižní než TV seriálová.