• Krátkometrážní

Dexter (2006) (seriál)

Tvůrci seriálu na to šli hodně chytře, protože kdo by nechtěl vidět, jak dopadne nějaký parchant, když spravedlnost nezapracuje úplně na sto procent? A Dexter je ten poslední, od kterého by jste se mohli dočkat nějakého slitování. Taky mezi ostatním osazenstvem si každý určitě vybere svého oblíbence, ať už čestného klaďase Angela Batistu, průseráře Joeyho Quinna, týpka co říká nevhodný vtipy Vince Masuku, nebo kanálnici Debru, která sype sprosťárny, jak na běžícím páse. 88%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tak tohle byla hodně velká paráda. Od začátku se nemusíme zaobírat ničím nepotřebným, jako například, proč je tohle a proč zase tamto, čím se živil Max, než mu jeblo a začal jezdit véosmičkou po poušti a žrát dvouhlavý ještěrky. NIC. Takže se můžeme v klidu usadit a hltat téměř dvouhodinovou nonstop akci, která do nás buší z plátna ze všech stran. Prostě minimum keců a maximum akce.. a to já rád. 88%

Interstellar (2014)

Měl jsem před kinem docela obavy, protože jsem si nebyl jistý, jestli se Nolanovi podaří udržet takovou úroveň, jako u jeho předchozích filmů. A světe div se, ten šťastnej parchant to zase dokázal. 169 minutová nervy drásající ždímačka, která vás nenechá jen tak vydechnout. Není to tak "mindfuckové" jako třeba Počátek, prostě když dáváte pozor, tak musíte všechno pochopit. Matthew zase potvrdil, že patří do první ligy a že mu to tam náramně svědčí. Dokonalý filmový zážitek mi zkazili jenom dva nevychovaní kreténi, kteří se asi v půlce filmu přestali chytat, a tak se snažili znepříjemnit film i zbytku kinosálu, svýma rádoby vtipnýma narážkama. Každopádně můžu s klidnou duší říct, že to je nejlepší film roku 2014. 88%

Guns N' Roses - November Rain (1991) (hudební videoklip)

Tohle není jenom nejlepší písnička od Guns N' Roses, tohle je jedna z nejlepších písníček vůbec. Teda aspoň pro mě. 95%

Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům (2010) (série)

"Boston Rob na Sandru: My si budeme rozumět. Italové a portoričani byli vždycky hluční ignoranti(nebo nějak tak to říkal :D )" Zatím nejlepší řada. Oblíbenci: Jerri, Colby, Rupert. Neoblíbenci: Možná jenom Candice, ale ta mě spíš zklamala. Spokojenost s vítězem série: Ani moc ne. 89%

Sherlock (2010) (seriál)

Co vznikne, když se spojí genialita a bezemočnost Sheldona Coopera, arogance a instinkt Gregoryho House, smysl pro detail a neukojitelné (vražedné) tempo Dextera Morgana, který zrovna nemá potřebu zabíjet? Ano, Sherlock Holmes. Jak už řekl pan Cival: Ritchie my ass (a to že se mi jeho Sherlock hodně líbil). 90%

Kličko (2011)

Nemám moc, co bych dodal. Takhle si představuji poutavý dokumentární film. Akorát jsem měl hrozný problém je od sebe rozeznat, měli ji dát nějaké jmenovky, protože si jsou fakt neskutečně podobní. Patří jim můj respekt za to, co v boxu dokázali, ale hlavně za to, že zůstali pořád nerozlučnými bratry. 88%

Pokojný bojovník (2006)

Ne moc dobře popsatelný film. Peaceful warrior je hlavně o trpělivosti, vnímavosti, sebezdokonalování a o nekonečném poznávání vlastích schopností. Nikdy bych nevěřil, že takhle úžasný film natočí zrovna Victor Salva, takže hodně velké překvapení. Nick Nolte zahrál filozofického guru trenéra naprosto bezvadně. Musím také vyzdvihnout hudbu, která byla též vynikající. 88%

Země bez zákona (2012)

Už před hodinou jsem se vrátil z kina, ale musím to ještě rozdýchat, to prostě nejde. Zítra už se mi snad dostane pár slov. Později doplněno: Dokonale obsazená gangsterka z dob prohibice. Ještě dlouho po návratu z kina jsem rozdýchával tu atmosféru. Herecký koncert skvělých herců, ale samozřejmě Tom Hardy opět všechny o hlavu převyšoval. Jestli tohle zůstane netknuté Oscary, tak už nevím, co se tady děje. (Oscary to minulo, ale koho to vlastně zajímá?). Po dlouhé době zase film za 5 hvězd. 89%

Donnie Darko (2001)

Před filmem jsem neměl ani nejmenší tušení o čem to je a do čeho jdu. Navnadilo mě zdejší vysoké hodnocení. Hned po shlédnutí jsem zůstal sedět s "otevřenou hubou". Něco takového mě už hodně dlouho nedostalo. Za nedlouho jsem si to musel pustit znova, protože mi ještě pár věcí nedocházelo. Naprosto mě to uchvátilo! Hlavně "mladík" Jake Gyllenhaal, který to zahrál, jako starý mazák, klobouk dolů. Jenom škoda, že další filmy Richarda Kellyho nejsou ani z poloviny tak dobré... 89%