Scylla

Scylla

Kata Kohoutová

Nový Zéland


28 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 16.3.2014
  The Great Train Robbery (TV film) (2013)

  Příběh je založen na skutečné události, která se odehrála 8. srpna 1963, kdy skupina lupičů vedená Brucem Reynoldsem vykradla poštovní vlak směřující z Glasgow do Londýna. Dvoudílná minisérie BBC popisuje události jak z pohledu pachatelů (1. díl: A Robber's Tale), tak i z pohledu vyšetřovatelů (2.díl: A Copper's Tale).

  • 28.4.2009
  The Devil Came on Horseback (2007)

  Brian Steidle působil 6 měsíců v Súdánském Dárfúru jako vojenský pozorovatel. Díky svému pověření se mohl dostat i do oblastí, kam nemají novináři povolen přístup. Byl svědkem násilí páchaném na afrických kmenech, za které je přímo odpovědná Súdánská vláda. Nezájem mezinárodního společenství ho přiměl k činu... Jeho svědectví poskytla námět tomuto dokumentárním filmu.

  • 28.4.2009
  Kurozuka (TV seriál) (2008)

  Japonsko 12.století. Mladý muž Kurou utíká do hor poté, co prohrál souboj se svým bratrem. Pronásledovateli je zahnán do divočiny, kde najde útočiště v osamělém domě. Žije tam krásná žena jménem Kuromitsu, skrývající děsivé tajemství … Anime je adaptací manga od Baku Yumemakura, kde se mísí prvky romance, hororu, nadpřirozena a sci-fi.