Rocky62

Skype: rocky6222

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 19.8.2018  15:15
    Upgrade (2018)

Ač je opět zde uvedený žánr horor zavádějící, nemá přesto Upgrade k němu daleko, zejména díky atmosféře a těžké mysteriozní futuristické hudbě. Whannell se nejspíš neohlížel na připomínky studia a natočil si to po svém, což se ve výsledku ukázalo jako krok správným směrem. Snímků, ve kterých se umělá inteligence vymkla kontrole je přehršel, nicméně Upgrade je v lecčems inovativní. Nechybí mu velký myšlenkový přesah a správně poukazuje na nebezpečnost pokročilé technologie. Znepokojivá a mírně depresivní záležitost. 80% PS: Pokud by se hlavní role ujal velikán Tom Hardy, byl to o něco větší odvaz.

• 15.8.2018  20:30
    Drive (2011)

Mám pocit, že zde uvedené žánrové označení krimi/ thriller/ drama je poněkud mimo. Drive je v prvé řadě především moderní artový snímek, realistický a nekompromisně syrový. Hudba samozřejmě bez jediného kazu. Kavinského Nightcall je epic. Ovšem kamenem úrazu je samotná dějová náplň, která ostatní aspekty filmu dosti potápí. Samotná zápletka je ok, ale je za mě příšerně utahaná. Rodinná vsuvka tu možná taky nemusela být. Čekal jsem trochu dravější Drive. Gosling nepochybně ultra talent!

• 11.8.2018  22:39

Veskrze průměrně natočená survival dráma, u které si jako u většiny ostatních snímků tohoto žánru bude divák klást otázky, proč hlavní hrdinové neudělali tohle, nebo támhleto. V tomto případě mi vrtalo palicí, kde Beník bere neustále něco na rozdělání ohně a čím pak byl živen po celou tu dobu jejich čtyřnohý věrný přítel, když ti dvounozí mohli ledatak "nasytit" svá volátka sněhovou tříští? Takže asi je potřeba nikterak logicky nepřemýšlet a jen sledovat, jak se tento boj okořeněný špetkou romantiky vyvine. Čekal jsem něco více ve stylu The Edge, nuže Assad šel poněkud rozvleklejší a potičtější cestou. Celkově vzato The Mountain Between Us neurazí ani nenadchne a co se týče závěru, je to asi to, co většina diváků chtěla vidět, ač tu někteří z nás na sladké nejsou... 60%

• 7.5.2018  12:26
    Terrifier (2017)

Psychopatické klauny, kteří navíc nevěnují příliš mnoho času ústní hygieně můžete bodat, střílet, mlátit prknem přes palici a oni se jen usmějí a budou vás pronásledovat dál. Absence logiky, přehrávající slečinky a hromada hluchých míst. Spíše ztráta času i s vizuálně zajímavým klauním terminátorem. Prapodivnej brak.

• 22.4.2018  13:47

Světe div se. V USA přece jen umí stvořit záviděníhodnou poctu statečným hrdinům bez slizkého patosu a patriotismu. Oheň vnímán jako nespoutaný a nádherný živel, podobně jako v Backdraft. Skvěle vykreslené charaktery jednotlivých postav (autentický army feeling). Talent Miles Teller, charismatický veterán Josh Brolin a stále půvabná Jenn Connelly, se kterou bych se prostě nechtěl hádat. Na emoce ve správně míře zaútočeno a slza uroněna. 85%

• 22.4.2018  13:35
    Blok 99 (2017)

Jeho revírem je vězení, jeho tempo vražedné, jeho protivníci jsou sráči, kteří se mu serou do rodiny, vrahové a dealeři. Bradley Thomas rozšlapává palice ve dne v noci. Jeho úkolem je ochránit svojí rodinu. Brutální, chladný, ovšem nesmírně cool snímek s fantastickým hlavním hrdinou. Asi nejlepší Vaughnova role. Pojem násilí tu dostává zcela nový rozměr a překvapivě stejně účině fungují i emotivní scény plné zoufalství a žalu. Drsná a zároveň velmi osobní podívaná. 85%

• 12.3.2018  10:03
    Srbský film (2010)

Nuže, v mém pomyslném žebříčku dobytkoidních filmů nepochybně vyhrává tento "skvost". Bizarní, depresivní, zneklidňující a nadržený. Zejména závěr řádně pohne s divákovou myslí, což značí, že rejža rozhodně umí zapůsobit na diváka a zaobalit film do silné atmosféry mu taky nedělá problém. Ovšem i tak se nemohu ubránit pocitu, že je Spasojevič "trošičku" úchyl, který se snaží skrze tuto prasárnu prezentovat svoje zvrácené choutky. Kupodivu jsem neblil, ale večeřet u toho taky není dobrý nápad. 10%

• 10.12.2017  20:47

Harry Potter úspěšně dokončil studium v Bradavicích a rozhodl se pro další zastávku v džungli, kterou režisér efektně vyobrazil jako místo, které překypuje rozmanitou faunou a flórou a zároveň jako nehostinné prostředí, které nemá daleko k peklu. Nechybí scény, z nichž je cítit bezmoc, zoufalství a beznaděj. Film jasně dává najevo, že nad takovýmito extrémními podmínkami nelze vyhrát, což je velké plus. Na druhou stranu jsem očekával trochu více survival prvků + více konkrétních záběrů na nebezpečná zvířata, hmyz, nebo rostliny. Harry sice musel sežrat ptačí mláďata, vyndat červa z palice a hamtat desítky kilometrů se schnilejma hnátama, ale i tak jsem měl pocit, že ona džungle nebyla fůči němu tak brutální, jak mohla býti. Přes všechny neduhy se však jedná o rozhodně zajímavou podívanou. 70%

• 27.9.2017  23:38

Ve skrytu duše jsem doufal, že trio dědků zapomene na artrózu, v čemž jim snad pomůže kamarád Alzheimer a rozjedou poslední respektive jedinou loupež ve velkém stylu. Bohužel těmto komediím se senilním ansámblem asi není přáno, neboť to vždycky dopadá víceméně špatně. V 96 minutách se objeví cca 3 skutečně vtipné scénky a jinak kromě nudné přípravy na loupež, která ač provedena celkem chytře, nenabídne film zhola nic. Možná by pomohlo, kdyby si dědoušové promítali před natáčením Heat :-)

• 10.8.2017  23:19
    Kdo hulí, ten umí (2001)

Když budete VELMI pečlivě hledat, tak možná někde nějaký vtípek najdete. Já našel hovno. 0%

• 1.8.2017  20:12
    Chňapáci (2012)

Jestliže ve filmu účinkují abstinující krvelačná monstra, jejichž záměrem je genocida v malém rybářském městečku a mě po projekci zůstane v palici pouze Ruth Bradley a její rajcovní zadeček, tak je asi někde chyba.

• 23.7.2017  23:12
    Splice (2009)

SPOILER!!!. Podivínský páreček genetických inženýrů si zaexperimentuje s lidskou a zvířecí DNA. O jaké zvíře se jedná, se "logicky" nedozvíme, ale výsledný kripl napovídá, že zvířecí DNA byla složena hned z několika druhů. Z fyziognomického hlediska usuzuji, že bylo použito DNA rypoše lysého, agamy límcové a nějakého druhu štíra. Nuže poté, co se tento postižený sviňák narodil, tak tito vědátoři jaksi pozapomněli na výzkum onoho subjektu, neboť v nich tvoreček probudil touhu vychovávat své ještě nenarozené dítě. Takže nějaké další genetické zkoumání v zájmu moderní medicíny nehrozí, protože Elsa a Clive mají spoustu práce s výchovou. Takový potomek dá přeci hodně práce. Je potřeba ho krmit, vychovávat ho a tak dále. Není ho ovšem třeba přebalovat, neboť tento mutant zřejmě nemá vyvinutou vylučovací soustavu. Prostě nesere ani nechčije. Vagínu ovšem vyvinutou má, což v našem krásném příběhu ještě sehraje roli. No dále musí občas taky dostat nějaký ten dárek, třeba kočku, která ale vedle svého nového majitele respektive majitelky dlouho nepřežije právě kvůli výše zmíněnému DNA ze štíra. Dospívání exempláře nabírá na obrátkách ve chvíli, kdy zčista jasna dostane prostě chuť si vrznout. Má ovšem štěstí, protože Clivovi se soulož s takovýmto křížencem přece jen zamlouvá. Rychlovka se svou přítelkyní patrně nebyla to pravé, tak bylo na čase vyzkoušet to s mutantem. No a jak už to někdy u nevěry chodí, tak jsou tito dva v tom nejlepším přistiženi samotnou Elsou, která pochopitelně není moc nadšena z přítelovy nevěry z geneticky kříženým kriplem. No, abych tento nádherný příběh zkrátil. Elsa aby zkrotila svůj vztek a odvedla zaslouženou pomstu, tak se raději nechá jedním z nově vzniklých mutantů znásilnit také. Zmutovaná svině si utopila palici při koupání a Clive se už bohužel narození svého syna nedožije, protože se i jemu stalo osudným DNA ze štíra. Moc hezký film, výborně jsem bavil.

• 27.6.2017  14:00
    Třináctka (2003)

Tracy snila o tom, jak být více COOL, já jsem snil o tom, až ta snůška pubertálních výlevů, zářezů žiletkou do pazoury, drog a sexuálních excesů, konečně skončí. To, co se zde "řeší" 100 minut, by krátkometrážní snímek vystihl za 10 minut. Nicneříkající nuda. 10%

• 22.6.2017  00:27

To jsem si takhle jednou večer prohlížel zdejší žebříček TOP filmů, které jsem ještě neviděl, a které by mi mohly zpříjemnit poněkud nudné chvíle, načež jsem narazil právě na tento "skvost". Extrémně nudné záplavě hoven jsem odolával neuvěřitelných 30 minut, načež konečně nastal osvobozující moment, kdy jsem tu sračku vzteky vypnul. Veličenstvo Ritchie si může prosím pěkně tenhle styl "humoru" strčit do řiti a neprovokovat mojí zřejmě zkriplenou duši. No a jak už to starých poctivých veteránů zde na csfd bývá, ti co filmeček neviděli celý, logicky nehodnotí. Ale rád bych tu měl ten ODPAD...

• 20.6.2017  01:31

Pravěkou veš přepadl apetit a rozhodla se okusit masíčko z 21. století. Věru zajímavý nápad byl důkladně pohřben béčkovým formátem. Podprůměrný herecký ansámbl. Nudné prostředí. Prostě taková typická jednohubka, kterou je schopna vysílat TV Nova v sobotu večer. 40%

• 17.6.2017  03:19
    Lidská stonožka 2 (2011)

Vlastně se to týká i první sto...tedy šestinožky, ale vzhledem k těžkým nechutnostem, které se rejža rozhodl do filmu zakomponovat jsou už bohužel takového rázu, že se nabízí otázka, zda je nejen režisér duševně v pořádku, ale i sám divák. Buď tu tedy máme jen extrémně úchylný psycho horor, který slouží jako indikátor, kolik je na zdejší databázi úchyláků, a nebo jsme jen poněkud nepochopili, o co tu šlo. Každopádně mě to šití dršek k prdelím skutečně nebavilo a doufám, že se všichni zúčastnění úspěšně vyléčí...vlastně i já bych se měl asi léčit. -40%

• 16.6.2017  21:14
    Spojenci (2016)

Protentokrát si odpustím nějaký detailní rozbor tohoto filmu a raději odkáži na komentář uživatele "Kaka", který vystihl vše podstatné. Já jen doplním, že tou nejpůvabnější třešničkou na dortu je samotná Marion Cotillard, která svým nevyzpytatelným pohledem přesně vystihuje charakter své postavy. Okouzlující žena, která je sexy a přitom elegantní. Jedním z mnoha pozitiv Allied je i fakt, že postavě této herečky rozhodně nejsou cizí intimní hrátky, takže je se skutečně na co koukat ;-)

• 14.6.2017  21:25
    Dravci (1999)

Velmi bizarní a nevšední kousek, ve kterém někde hluboko uvnitř dřímá možná nedoceněná genialita. Prakticky jednoduchý děj je nadmíru obohacen charismatickým šílencem Robertem Carlylem a velmi neobvyklou, kontroverzní a přesto barevnou muzikou, která extrémně odlehčuje některé hororové scény, či naopak umocňuje. Místy má divák pocit, nebo si je vlastně jist, že takový hudební podkres tu přece nemá kurva co dělat. Avšak ono to celé s tím děním okolo a s charakterem kanibala Colqhouna tak nějak zajímavě funguje a díky tomu je Ravenous něčím víc, než se na první pohled může zdát. Úsměvný, děsivý a výstřední počin zároveň. Těžké hodnocení.

• 14.6.2017  21:03

Ač nemám s prvními díly dobrou zkušenost, zde jsem měl v každé scéně pocit, že se mi konečně dostalo toho, co jsem v předchozích dílech postrádal. Tenhle díl je více realistický, ač možná trochu předvídatelný, přesto má "drajv", charisma a vytříbenou hudební kompozici. Logan má styl, pokud je nasrán a tajuplná, nevyzpytatelná Laura je originální zpestření. Mangold jednoduše servíruje bez zbytečné omáčky syrovou akční jízdu plnou zajímavých okamžiků. Lehký myšlenkový přesah i povedený závěr. Ještě lépe to vystihl uživatel "Kaka". 80%

• 11.6.2017  13:28
    Babovřesky (2013)

Jak je jistě známo, někteří příslušníci EMO stylu trpí sebepoškozováním. Podřezávají si žíly, máchají si prdele v louhu a nebo si jednoduše testují odolnost genitálií ve svěráku. Podobná situace je i zde, kdy se někteří filmoví fanoušci pustí do projekce Hovnovřesků. Já díky bohu žádným sebemrskačstvím netrpím, ani nemám potřebu se jakkoliv duševně ponižovat a urážet. Proto mne ani hlaveň lupary opřená o můj spánek nedonutí podívat se na tento těžce nemocný hnus nevídaných rozměrů. Díky za nabídku Zdeněčku, ale fakt ne. To se radši zabalím do nacistický vlajky a půjdu se projít na Václavák.

• 19.5.2017  22:50
    Diktátor (2012)

I přesto, že po mé operaci očí mám ostříží zrak, tak jsem ten očekávaný nápor fantastickýho humoru prostě neviděl. Zřejmě mi při té operaci asi trochu dojebali mozek, neboť jsem tu evidentně něco nepochopil.

• 19.5.2017  22:39

Vlastně se až na poněkud horší komediální stránku nic nezměnilo. Santa je furt na sračky, furt si dělá prdel ze zakrslýho negra, pořád si tou vychlastanou palicí pamatuje, jak vybírat sejfy a pořád se v jeho okolí najdou slečny, kterým šmakuje vožralej pinďour v konečníku.

• 19.5.2017  22:31

Ač se tato historická rekonstrukce nedočkala mimořádných ovací, já se přikláním k menšině, která je s výsledkem spokojena. Pokud pominu samotnou návštěvu Osvětimi, která bez pochyby patří k nejsilnějším momentům filmu, tak tu máme vcelku velmi inteligentní drama s těžce charismatickým hereckým ansámblem. Démonický Timothy Spall a žena mých erotických snů Rachel Weisz. Ne že bychom nenašli tucty promakanějších soudních dramat, nicméně i zdejší justiční proces má vzhledem k tématu a zajímavé demagogii páně Davida Irvinga co nabídnout. Za mě zdařilý snímek s chytrými dialogy a několika silnými momenty.

• 19.5.2017  22:16

Skutečný Albert Fish byl nepochybně tajemnější, děsivější a mnohem úchylnější, než film samotný. Hlavní postava sice ztvárněním nezklame, ovšem omáčka okolo je značně nedochucená. Tahle biografie za mě připomíná lacinou tv produkci, která ničím neobohatí, ale naštěstí ani nezpůsobí duševní poruchy.50%

• 16.5.2017  23:31
    Vetřelci (1986)

Kultovní kult od kultovního režiséra s kultovníma kozama vojandy Vasquezové!

• 19.4.2017  14:24

Předchozí díly měly alespoň nějakou atmosféru a dějovou konstrukci, i když triviální. Třetí flusanec na hrob je nuda, kterou podporuje šílenství hlavní postavy. Prakticky tu není vůbec nic z toho, co divák očekává. Krev, napětí, nějaká ta humusárna, prostě nic. Jen ujetá černovlasá pinda, která by si zasloužila přefiknout ještě jednou.

• 19.4.2017  14:19
    Dluh (2010)

Atraktivní námět byl bohužel důkladně pohřben stylem vyprávění, neboť neustálé přeskakování z minulosti do současnosti a zpět mě extrémně nebavilo, což je velká škoda, protože téma "vyhledávání nacistických zločinců" není nijak často zfilmováno. Jinak mezi klady lze rozhodně počítat slušnou hereckou plejádu, včetně Jessicy Chastain, mírně démonického Jespera Christensena a Martona Csokase, kterému ale přeci jen seknou více záporné role. 50%

• 13.2.2017  21:21
    Příchozí (2016)

Jsem rád, že konečně přišel někdo po dlouhé době s vcelku racionálním pohledem na na téma "mimozemská návštěva". Potěší logické úvahy, jak s návštěvníky komunikovat, jak se zeptat na jejich účel návštěvy atd. atd. Nikam se nepospíchá, nechybí dynamický zvuk a sofistikovaný děj. Nicméně po první projekci na mě Arrival působí trochu studeně a neosobně. Jakmile se pustím do druhé projekce, tak snad přehodnotím.

• 13.2.2017  21:13

Brutální spád o několik úrovní dolu. Ačkoliv Boyla nežeru, tak v prvním díle nastolil vcelku stravitelnou zombie apokalypsu, která byla dravá a nebyla nouze o naturalistické scény. S ruční kamerou se odvedla rovněž slušná práce, což je ovšem oblast, kde druhý díl katastrofálně selhal. Drtivá většina sekvencí naprosto nepřehledná, nechybí nelogické kiksy a nuda. Divák sice neodhadne, kdo kdy chcípne, což je malé plus, ale v té lavině mínusů to nic neřeší. 45%

• 30.12.2016  22:11

Famózní rekonstrukce nevídané katastrofy se sympatickými hlavními postavami a ojedinělou explozí ropné plošiny, která budí dojem fatální zkázy. Nadprůměrná záležitost, která je zároveň opět jasným důkazem, jak lidstvo umí tuhle planetu rozsračkovat a způsobit nenapravitelnou ekologickou katastrofu, z čehož samozřejmě plyne, že lidé tu nemaj co dělat. 75%

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35