Rocky62

film, jídlo, kytara, stalker

Skype: rocky6222

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 28.5.2020  10:41

Za mě jediný Thor, který si na nic nehraje, je skrz na skrz zábavný, mnohem dynamičtější a s absencí tradičního komixového patosu. Samozřejmě tu máme tradiční dobro vs. zlo fight, nicméně je tu něco navíc. Scenérie z futuristické planety za doprovodu synthwave hudby a magora Goldbluma, střeleného Hulka a mocné Hely, která je dost sexy, když nemá losí paroží. 75%

• 28.5.2020  10:18

Coby podprůměrný klišoidní akčňák? Budiž. Ovšem sequel v kultovní značce Terminátor? Jak povídala lejdy Ramosová "fuck off". Očekával jsem, že v tomto případě přijdou tvůrci s něčím inovativním, než opět s rutinní šablonovitou naháněčkou dvou kyborgů. CGI nuda na přehradě a v letadle, rádoby nasrané pózy Ramosové, ze kterých mi bylo na blití a Carl von T-800, který opouští svou rodinnou idylku a vydává se ve svém polidštěném hávu znovu zmařit temnou budoucnost. Wtf? Díky za nabídku Time, ale raději změň profesi for John...

• 26.5.2020  13:56
    Thor (2011)

V současné éře komiksových přenosů na plátno považuji Thora, který byl jedním z těch co tuto éru odstartovali, za velké škobrtnutí. Příliš divoký a neucelený rozjezd, během něhož jsem se nemohl zbavit pocitu, že tvůrci vlastně pořádně neví, co chtějí točit. Slušná hromádka klišé a tradiční žánrové schéma s asistencí solidních vizuálních efektů a brutálně OP nádherné Natálky Portman. Z mého pohledu nikterak zásadní a veskrze průměrný přínos do marvel sbírky. 50%

• 27.4.2020  13:59

Audiovizuální mučírna, digitální výplach mozku a Štefanvlk z tak děsivým fear faktorem, že by při pohledu na něj zemřeli na záchvat smíchu i jednobuněčné organismy. Film tak tupý a veskrze špatný, že upřímně soucítím se Snyderovou nemocí. Snad lékařská věda zjistí, jakej kripl mu dělá nepořádek v palici a zneškodní ho...teda ten virus. Jediná Wonder Woman a její výstavní karosérie to zachránila od odpadu!

• 22.4.2020  13:18
    Děrsu Uzala (1975)

Dobrodružný monument, který disponuje takovou moudrostí a lidstvím, že nezbývá, než japonskému géniovi vzdát patřičný hold. Děrsu bez příkras a patosu seznamuje diváky s krutou divočinou na Dálném východě, s tamními kmeny a jejich každodenním způsobem života. Barvitě a poutavě vypravuje o životě v tajze, kde příroda dává i bere. O zvěři, která se má lovit pouze za účelem obživy, nikoliv pro zábavu a v neposlední řadě všeobecně o lidech, kteří za záchranu života něchtejí nic za oplátku. Jednoduše prezentuje veškeré kladné vlastnosti, které má člověk žijící čistě v souladu s přírodou. Dlouho jsem nic s tak hlubokou myšlenkou neviděl. Za zmínku samozřejmě stojí i působivá obrazová kompozice a výprava. Lidé jako byl Děrsu Uzala chcete mít za přátele! Nesmrtelný snímek.

• 17.4.2020  12:16

V tomto případě si odpustím rozbor a jen se tučně podepíši pod komentář uživatele "gudaulin". Poslední věta v obsahu u tohoto filmu je trapný vtip. 40%

• 15.4.2020  14:53

V porovnání s dnešními počiny stejného žánru je za mě Cactus Flower o několik tříd výše. Vymazlené a svižné dialogy, skvěle napsané postavy, mezi kterými je citelná chemie. Příběh má drive a pěkně plyne v tom vztahovém spletenci, ve kterém se díky šikovné režii není problém zorientovat. Několik vtipných slovních hříček a sympatická herectví. Tvůrci romantických komedií, zde máte inspiraci. 85%. Ingrid Bergmanová i přes svůj věk velmi atraktivní.

• 14.4.2020  00:31
    El Condor (1970)

El Condor má hned několik es v rukávu, díky kterým si zaslouží svou pozornost i v době, kdy tento žánr a z tohoto období moc nefrčí. V prvé řadě filmu dominuje vynikající Lee Van Cleef, který se své mazané a místy až komické role zhostil výtečně. Nezůstávají pozadu ani ostatní charaktery postav a striptýz blonďaté číči. Potěší absence kladných postav, chytrá zápletka a originální závěr. Zub času tu zde moc nehlodal. 70%

• 14.4.2020  00:20

Velmi svižný a úderný western, který zaujme nejen dialogovou konfrontací mezi hlavním duem, jakožto solidní zápletkou a vcelku napínavými momenty. Jsou tu jistá žánrová klišé tehdejší doby (hlavní hrdina proti přesile, teatrální muzika...) nicméně, vzhledem ke stáří snímku nemám problém je přehlédnout. Za pozornost stojí i rasový podtext. Kvalitní počin, který je plně funkční i dnes. 80%

• 9.4.2020  12:21

One girl show v neuvěřitelně přeceňované romantické konverzačce, kde se neděje zhola nic. Naivitu lze přehlédnout vzhledem k době vzniknu filmu, nicméně ostatní aspekty, který má film takového složení žánrů nabídnout, tu rovněž nejsou, což je zásadní nedostatek. Žádný úsměvný moment, žádné emoce (vyjma samotného závěru), zkrátka čirá nicota. Ze všech zúčastněných postav mne zajímal pouze kocour a jeho osud. Velmi smutný zážitek. Takto naservírovanou snídani jsem tedy bohužel nepozřel. 5%

• 18.3.2020  13:24

Nebyl jsem tak naivní, abych očekával stejnou senzaci jako v případě Willa Huntinga či Čisté duše. Nicméně, tak odfláknuté to rovněž být nemuselo. Příběh je mdlý, bez emocí a charakter postavy načtrnut podle tisickrát omletých klišé. Rámanudžan si rozhodně zasloužil lepší poctu. Pokud by byl autor stejný režisér, jako Šrínivása matematik, upadla by akadamie do euforického komatu.

• 6.3.2020  15:04
    To Kapitola 2 (2019)

Během projekce jsem si musel znovu připomenout definici žánru horor. Jak známo jedná se o umělecký žánr, jehož účelem je v divákovi vyvolat strach, či děs. Strach jsem měl z toho, že tento chorobný anální výměšek nikdy neskončí a děs se mně zmocňoval při pomyšlení, že je někdo schopen takovou směsici fekálií vůbec natočit. Ale to zřejmě nebyla ta správná forma pocitů. Nuže poté, co se naši hrdinové dají znovu dohromady, začíná nekonečně nudný sled nezajímavých scén, které patrně mají diváka účinně připravit na finální střet s klauní bestií. Poté, co sem prozíval tuto pasáž, jsem v sobě s velkým sebezapřením nalezl špetku zvědavosti, jaké mně čeká finále. Bohužel se konala jen tupá rádoby strašidelná přehlídka sekvencí, za které by měli být členové štábu nakaženi koronavirem, pokud jím nebyli infikováni již během přemýšlení nad způsobem, jakým má nyní už dospělá partička Pennywise porazit. SPOILER!!!. Pokud byste při návštěvě městečka Derry náhodou na To narazili, stačí ho ponížit verbálními útoky, on se smrští a odejde do věčných klauních lovišť. Pokud takovýto závěr mysleli tvůrci vážně, tak by měli být urychleně hospitalizováni na oddělení neurotických poruch a dostat doživotní ban na jakoukoliv filmovou tvorbu. Velmi nedůstojné, nebezpečně nudné a nepochopitelné pokračování, u něhož jsem neshledal jediný důvod k lepšímu hodnocení. 0%

• 26.2.2020  21:08

Tučným písmem se podepisuji pod komentář uživatele "gudaulina", který tuto legendární, avšak naivní přihlouplou franšízu vystihl, jak se patří. Již první díl byl pro mě utrpením a tato muka jsem ukončil po 15 minutách. Tím navždy uzavírám mou snahu shlédnout celou sérii. Děkuji Lucasi, ale již nikdy více, prostě ne!

• 20.1.2020  23:55

Precizně vystihnutá osudová dráma otevírající hříšné chtíče i temnější stránky lidské povahy. Kvůli explicitním erotickým scénám jsem si možná nemusel připadat jak v pornokině, ovšem i tak nutno uznat, že seveřanům jdou taková dramata od ruky. Palec nahoru pro Trine Dyrholm za velmi odvážnou roli a patrnou výpovědní hodnotu. Ponaučení na závěr? Nedělit se s otcem o frndu macechy.

• 5.12.2019  12:55
    Le Mans '66 (2019)

Čas od času spatří světlo světa dílo, které se divákovi vryje nesmazatelně pod kůži a stane se těžkým konkurentem pro snímky podobného ražení, což jsou v tomto případě Rivalové. Brilantní feeling 60. let, geniální herectví hlavního dua, precizně vymazlené dialogy, emoce i poetika. Le Mans má zkrátka naprosto všechno, co od kvalitního filmu lze očekávat. Nádherně vybroušený diamant bez jediného kazu pro nás chlapy, který tu hodně dlouho nebyl a dlouho znovu nebude. Jméno Ken Miles nikdy nezapomenete. Dokonalost v každém detailu 100%

• 3.10.2019  20:00
    Joker (2019)

Nadmíru vytříbená směsice filmových ingrediencí, z nichž je "nečekaně" třešničkou na dortu brutální Phoenixovo herectví. (Oscar v kapse). Temný háv a psychologický vývoj postavy ve špinavém Gotham City si skvěle jistí poutavost v každé minutě, což Scorseseho Taxikář místy postrádal. V rámci žánru podmanivá a osudová záležitost s promyšlenými dialogy, nadčasovým pojetím a hereckým výkonem roku. Plnému počtu brání snad jen poněkud natahované finále. 90%

• 30.8.2019  23:32
    Syn temnoty (2019)

Horor o antihrdinovi si představuji trochu jinak. Yarovesky nám naservíroval víceméně kopii legendárního Donnerova The Omen, jen s tím rozdílem, že tento Damiánek může bez problému zastoupit laserovou řezačku a nepotřebuje křídla k létání stejně jako Superman. Čirá béčkoidní záležitost s potěšujícím ačkoliv nepřekvapivým závěrem. Možná měla Miri točit další porno...

• 14.7.2019  23:19
    Velký dar (2017)

Chris Evansů protentokrát odložil svuj teploušskej kostým se štítem a místo světa raději "zachraňuje" svou neteř. Gifted má jedno velké plus. Snaží se jít cestou bez trapného patosu, moralizujících keců a citového vydírání, což je obdivuhodné, vzhledem k tomu, že se jedná o film o malé, geniální a samozřejmě roztomilé holčičce. Emoce jsou na správných místech a zcela opodstatněné. Neotřelá dějová náplň s několika vtipnými momenty. Ačkoliv nevyhledávám tenhle druh rodinných filmů, nutno dodat, že Marc Webb se za tento počin určitě stydět nemusí. 75%. . Jenny Slate je luxusní micinda!!!

• 23.6.2019  01:18
    Kapitán (2017)

Hauptmann je přesně takový, jaký jsem si ho představoval. Znepokojující kapitolou v závěrečném dění 2. sv. války, která velmi autenticky prezentuje náturu jak vysoce postavených důstojníků tak řadových vojínů. Proslulý německý ordnung se hroutí, morálka upadá a na povrch vyplouvají dodatečné zvrácené rozkazy a nařízení. Němci bezskrupulózním způsobem natočili ve věrohodném světle svou vlastní historii. V tomto případě není moc prostoru pro hledání chyb. 80%

• 23.6.2019  01:08
    Automata (2014)

Velké šlápnutí vedle. Snímek, který se protentokrát snaží jít svou vlastní cestou a nevnímat UI jako hrozbu, nicméně to vůbec nefunguje. Postapokalyptická atmosféra nulová. Design robotů fádní. Dějová linie je chaotická a bez snahy jakýmkoliv způsobem usměrnit příběh. Závěrečné "rozuzlení" tuctové a bez emocí. Od sci-fi filmů zaměřených na lidstvo vs. umělá inteligence očekávám drajv, myšlenkový přesah, potažmo temný depresivní futurismus. Automata nemá ani jedno.

• 1.6.2019  21:41
    Máma (2019)

Máti chce nejdříve chlastat se středoškoláky, pak se chce pomstít jim a jejich rodičům, aby nakonec (SPOILER!!) shořela v domě s bývalým spolužákem, kterého chtěla zbavit své mužské chlouby. Jinými slovy bezduchá taškařice, která se snaží být psychologickým thrillerem, kterým vskutku není. Béčkoidní horor se sexuálními narážkami s poněkud dnes už vrásčitou Juliette Lewis, kterou ovšem kompenzuje celkem sexy číča Dianka Silvers. 40%

• 23.3.2019  12:22

Mimořádným způsobem zpracovaná záležitost bez jediného kazu u každého aspektu. Bylo na čase pro jednou představit nehynoucí problematiku rasismu v hávu bez patosů, sentimentálních keců, zkrátka chytře a s nadhledem. Zručně vyladěná interakce dvou charakterních osob, jejichž dialogy jsou vynikajícím balzámem na duši. Driving Miss Daisy o 30 let později, jen trochu v jiném pojetí a o třídu výše. 90%

• 3.1.2019  03:00
    Interande (2012)

Dobrá práce, trvalo mi to "jen" 2 hodiny, než jsem se dopracoval k happyendu... Baruš Mudrová je brutální kost!

• 30.12.2018  00:36
    Hon na Josefa Mengeleho (TV film) (2017)

Pepíček Mengelů. Je o něm zmínka v každém dokumentu o holokaustu, který jsem viděl i v každé knížce, kterou jsem na toto téma četl. Téměř všude se informace o jeho životě opakují. Nástup do SS v roce 1939, boje na východní frontě, převelení do Osvětimi, útěk do Argentiny atd. Mě však zajímá jedna zásadní otázka, na kterou jsem doposud nenašel odpověď. Nebudu zde vypisovat, jakých pokusů se Mengele na obětech dopouštěl, nicméně by mě zajímalo zda veškeré jeho lékařské experimenty byly skutečně v zájmu genetiky a eugeniky. Opravdu věřil svému výzkumu? Byl přesvědčen, že tato "práce" přinese ovoce pro zmíněné vědy? Nebo je řeč o zvrácené šílené zrůdě, která se ukájela nad nepředstavitelným lidským utrpením? On sám by se jistě obhajoval tou první verzí, já se přikláním k té druhé, ale k dokumentu. Hon na Josefa Mengeleho je veskrze stejným kvalitativně stejným počinem jako tento dokument. Jen se pátrá po jiném výtečníkovi. Zajímavé jsou i rovněž těžko uvěřitelné informace o tom, jak si Mengele nechal v Německu po letech vystavit nový pas na své skutečné jméno + proč izraelská tajná služba Mosad nepokračovala po dopadení Eichmanna v pronásledování Mengeleho atd. Nepochybně zajímavý dokument.

• 29.12.2018  23:45
    Göringův poslední boj (TV film) (2006)

Vzhledem k názvu dokumentu jsem očekával, že se režisér bude zaobírat Göringovým životem po pádu Třetí říše, jeho marnou obhajobou v Norimberském procesu a na závěr pozřenou kapslí kyanidu. Nicméně je mapován celý jeho život za asistence známých i neznámých dobových záběrů. Velmi zručně odvedná práce se štědrou porcí informací o tomto tlustém zfetovaném praseti. Nutno však poznamenat, že ačkoliv si Herman Göring zasloužil za své zrůdné chování trest smrti, žádný blb to skutečně nebyl, stejně jako ostatní vysoce postavení nacističtí pohlaváři viz Heydrich, Eichmann, Goebbels, Frank a další. Kéžby tito pánové věnovali svou inteligenci, své schopnosti a energii něčemu daleko přínosnějšímu pro lidstvo...

• 21.12.2018  11:09

Patrně hlavní nevýhodou Operation Finale je to, že se námětu nechopil někdo daleko schopnější, kdo by z tak významné mezinárodní události vytřískal daleko více, než jen strohou veskrze průměrnou rekonstrukci únosu válečného zločince. Postava Adolfa Eichmanna a historie s ním spojená nabízí nepochybně bohatý prostor pro vznik mrazivého a napínavého thrilleru, což bohužel není tento případ. Některé momenty zbytečně zdramatizovány na efekt pro diváka. Emocí poskrovnu. Další zásadním a pro mě hlavním nedostatkem je úplné vypuštění Eichmannova souzení v Izraeli. Tato část by filmu dle mého názoru značně prospěla, neboť hlavní žalobce Eichmanna Gide'on Hausner, byl nesmlouvavý a rázný člověk, který se s ním pochopitelně nijak nemazlil. 275 hodin výslechu + fakt, že některé z přeživších holokaustu, kteří byli přítomni v soudní síni přemohly emoce. Nechyběl pláč a snaha si to s Adolfem vyřídit ručně. Takže bylo skutečně z čeho čerpat. Potěší dialogy Isaac vs. Kingsley. Jak píše uživatel "Zeck", měl se tohoto žánru chopit někdo vhodnější, než režisér Twilight ságy. Na pořádný kvalitní thriller si tak ještě budeme muset počkat.

• 19.8.2018  15:15
    Upgrade (2018)

Ač je opět zde uvedený žánr horor zavádějící, nemá přesto Upgrade k němu daleko, zejména díky atmosféře a těžké mysteriozní futuristické hudbě. Whannell se nejspíš neohlížel na připomínky studia a natočil si to po svém, což se ve výsledku ukázalo jako krok správným směrem. Snímků, ve kterých se umělá inteligence vymkla kontrole je přehršel, nicméně Upgrade je v lecčems inovativní. Nechybí mu velký myšlenkový přesah a správně poukazuje na nebezpečnost pokročilé technologie. Znepokojivá a mírně depresivní záležitost. 80% PS: Pokud by se hlavní role ujal velikán Tom Hardy, byl to o něco větší odvaz.

• 15.8.2018  20:30
    Drive (2011)

Mám pocit, že zde uvedené žánrové označení krimi/ thriller/ drama je poněkud mimo. Drive je v prvé řadě především moderní artový snímek, realistický a nekompromisně syrový. Hudba samozřejmě bez jediného kazu. Kavinského Nightcall je epic. Ovšem kamenem úrazu je samotná dějová náplň, která ostatní aspekty filmu dosti potápí. Samotná zápletka je ok, ale je za mě příšerně utahaná. Rodinná vsuvka tu možná taky nemusela být. Čekal jsem trochu dravější Drive. Gosling nepochybně ultra talent!

• 11.8.2018  22:39

Veskrze průměrně natočená survival dráma, u které si jako u většiny ostatních snímků tohoto žánru bude divák klást otázky, proč hlavní hrdinové neudělali tohle, nebo támhleto. V tomto případě mi vrtalo palicí, kde Beník bere neustále něco na rozdělání ohně a čím pak byl živen po celou tu dobu jejich čtyřnohý věrný přítel, když ti dvounozí mohli ledatak "nasytit" svá volátka sněhovou tříští? Takže asi je potřeba nikterak logicky nepřemýšlet a jen sledovat, jak se tento boj okořeněný špetkou romantiky vyvine. Čekal jsem něco více ve stylu The Edge, nuže Assad šel poněkud rozvleklejší a potičtější cestou. Celkově vzato The Mountain Between Us neurazí ani nenadchne a co se týče závěru, je to asi to, co většina diváků chtěla vidět, ač tu někteří z nás na sladké nejsou... 60%

• 7.5.2018  12:26
    Terrifier (2017)

Psychopatické klauny, kteří navíc nevěnují příliš mnoho času ústní hygieně můžete bodat, střílet, mlátit prknem přes palici a oni se jen usmějí a budou vás pronásledovat dál. Absence logiky, přehrávající slečinky a hromada hluchých míst. Spíše ztráta času i s vizuálně zajímavým klauním terminátorem. Prapodivnej brak.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36