simplejack

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 18.2.2013  14:45
    Babovřesky (2013)

Vidím, že Babovřesky rozdělily lid do dvou nesmiřitelných táborů. Odpůrci plivou jed na film a příznivci plivou jed na odpůrce. Označení “pseudointelektuál” a “rádoby znalec” neberou v komentářích konce a na možnost “nelíbí se mi to, protože je to strašný film” se nehraje. Konkrétně mě zaujaly dvě specifické skupiny, první hodnotí film podle traileru, což je zvěrstvo větší než samotný film a druhá se ohání plným kinem bavících se lidí (návštěvnost je tím nejpodružnějším měřítkem kvality, víme?). Já osobně jsem z táboru Flagelant (viz. google), cíleně sleduju filmy tak špatné, až je to zábava. Bohužel po Labyrintu a Posledním výkřiku jsem se potřetí v řadě spálil. Babovřesky nejsou tak špatné až je to zábava, jsou pouze špatné. Což by samo o sobě nebylo na odpad, ale co opravdu nerozdýchám je místní humor. Kino přeplněné staršími ročníky, které vyrůstaly na filmech podle Hrabala, na televizních estrádách s osobnostmi jako Šimek, Sobota, Menšík, Grossmann... A těmhle lidem přijde ta fekální sračka vtipná? Já můžu jakýkoliv humor, ať už černý, morbidní, nekorektní, rasistický, parodický, inteligentní i přiblblý, ale film postavený na tom, že je hlavní postava nějaký Šukal a sérií rozmanitých úderů na varle... To prostě ne. Osobnosti české komedie rotují v hrobě.

• 25.9.2012  11:42
    Fullmetal Alchemist: Bratrství (TV seriál) (2009)

“Feel these muscles and UNDERSTAND how they boast the truth!” Nemohl by mít major Armstrong vlastní film?:) Jinak nevím co říct, celý Brotherhood jsem sjel během tří dnů, původní sérii během čtyř a dohromady je Fullmetal Alchemist mým nejoblíbenějším animovaným seriálem vůbec (Až parodická komičnost v kontrastu k extrémní vážnosti je trefa do černého). “This technique has been passed down the Armstrong line FOR GENERATIONS”

• 21.9.2012  22:06
    Bastardi 3 (2012)

Tak co teda? Je to rasisticky hnus nebo šokující snímek podle skutečných událostí? Nevím a…je mi to jedno. Ano, subjektivně jsou některé scény na hranici rasismu, na druhou stranu je realita mnohdy i mnohem drsnější, než je zde ukázáno (to ví každý, kdo bydlí nebo bydlel v „problémové“ čtvrti). Je mi ukradené, co chce film říct, já ho viděl a budu hodnotit jako film a ne jako výzvu společnosti, aby otevřela oči a jako film je to opět sračka (vypůjčil bych si slova Kamila Fily: „Můžeme klidně souhlasit s tím, co se nám tvůrci snaží říct, ale nemůžeme jejich film považovat za dobrý jen proto, že se snažili něco říct“). Řemeslně nejlepší (ano, jsem natolik masochista, že jsem viděl všechny), ale pořád příšerný díl. Magnusek není režisér a proto tenhle film něco jako režii kompletně postrádá. Podle mě nažene nic netušící herce na scénu, rozpřáhne ruce a po mocném zvolání „hejbejte se“ začnou žhavit kamery. Nemá páru o výstavbě filmu, gradaci, celkově o tom jak vyprávět příběh a lepší zvuk nahrává i můj mobil. Kamera (na googlu asi lze najít „kameramanem snadno a rychle“), scénář (spíš spontánní improvizace), herci (vypadají, že je to nebaví)…prakticky vše by se dalo odsoudit. Nemůžu si odpustit být tak kritický, protože mezitím co se ostatní hádají skrz ideologickou rovinu filmu, já s hrůzou sleduju, co je dnes považováno za standard české kinematografie, co je populárním hitem (plne kino) a za co se po mně chce 150kč…Je mi nevolno.

• 6.9.2012  11:59
    Avengers (2012)

Extrémně zábavná a vtipná jednohubka, u které oceňuju, že Whedon ukočíroval prakticky sedm hrdinů, aniž by se mu film rozpadl pod rukama. Vyloženě mi tu ovšem vadí: 1. PG –13, ale stejně snaha o to, aby na to mohli i šestileté děti (skrze absolutní nenásilnost), epické bitvy prakticky bez obětí (ukázaných), nesmrtelní hrdinové (ti smrtelní pro jistotu bokem, aby se jim nic nestalo). Spolu s použitým vizuálem to na mě působí jako pohádka. Umím si představit, že ten film poběží na Disney Channel mezi Hannou Montanou a High School Musical... 2. Ten film je všechno, jenom ne epický, celý konflikt působí čistě lokálně a tak nějak: Meh, další invaze z vesmíru? Však poslední byla minulý čtvrtek... Whedonovi se prostě nedaří navodit atmosféru zásadního konfliktu o osud celé planety. 3. Captain America, ta postava je prostě příšerná. 4. Natahovaná a zbytečná druhá třetina filmu (Helicarrier), rozhádat hrdiny a pak je stmelit hrdinskou smrtí Coulsona...Jediné, co jsem si pak říkal bylo: Proč?? 5. Prakticky všechno, co napsal Shadwell (souboj Thora s Ironmanem byl strašně WTF?!). Mít Avengers jiné hodnocení, asi bych se to ani neobtěžoval psát, sám za sebe jsem se rozhodoval 4* nebo 5*, ale čekal bych, že jinak tu budou někde na úrovni Transformers 1.

• 4.9.2012  14:57

Batman Begins jsem si nechával na konec, abych se na něm pořádně vyřádil:) Vůbec první Nolanův film, který budu prakticky jen kritizovat, takže tvrdě do něj: Vůbec nejhorší Nolanův film, jehož obliba je mi poměrně záhadou. Otřesná choreografie v soubojích - kamera v soubojích - nudný a nevýrazný Scarecrow, který se vlastně nezmůže vůbec na nic - pekelně nezajímavý příběh - zběsilá psychoanalýza Batmana - Katie Holmes - Gotham na půl cesty mezi absolutně fantaskním a absolutně reálným, je paradoxně nejodpudivější - vůbec celkový vizuál prvního dílu mému oku nelahodí - způsob jakým má být Gotham zničen (Zde si neodpustím pubertální LOL)...Jinak jako jo, než se Batman stal Batmanem, tak to bylo docela fajn. Takový Nolanův pokusný králík, kde poznal kudy by měl směřovat, ale že vše okolo je špatně a do dalšího dílu bude potřeba razantních změn....DIKYBOHU!!

• 26.8.2012  21:52
    Bulšit (2001)

I like that šit

• 21.8.2012  22:30
    Pokoj 1408 (2007)

V podstatě velmi děsivé…děsivě špatné. Hodnotit to jako horor, šahal bych po odpadu, ale film svou roztříštěností a „rozjuchaností“ působí spíš jako lunapark, kde každých pět minut jedeme na jiné pouťové atrakci. V tomhle ohledu docela funguje, je to vděčný film na moje rumové seance a odpouštím mu tak retardovanou linii s mrtvou dcerou nebo zoufalou nenápaditost, kterou trpí místní poltergeist. Jinak s původní Kingovou povídkou má film pramálo společného, ale to je u mě, jako ostatně vždy, plus.

• 17.8.2012  10:38

Sračka zběsile balancující na hranici odpadu. Na začátku jsem si říkal “Dobrý, nebude to taková blbost jako jednička” pak ovšem přišlo “Začíná to být stejná blbost jako jednička” a před koncem jsem to vypnul, psychicky jsem na to opět (jako u jedničky) neměl. Tenhle film by neměl být ničím jiným než odpočinkovou rubačkou, ale ohromně selhává i v tom. Oproti jedničce je akčnější, epičtější, hezčí na pohled, ale o mnoho dementnější. Snaha dodat filmu vtip a nadsázku skončila mou (až fyzickou) bolestí. Místní humor je tak neúnosná koncentrace debility, že jsem regulérně asi 3x pauzoval a několik vteřin vydychával, případně vzlykal s hlavou v dlaních. Scénář nechám bez poznámky (pro mou dušení bezpečnost). Kvůli větší a lepší akci a tak nějak celkově pěknějšímu vizuálu, jenže taky větší retardaci, nedám odpad, ale stejné hodnocení jako prvnímu dílu. Ve výsledku zážitek srovnatelný s trháním sedmiček bez umrtvení.

• 15.8.2012  10:20

Muzejní USS Missouri driftující pomocí kotvy, teleportující se pózující veteráni, beznohý černoch v pěstním souboji s Master Cheifem, kuřecí burrito....Film v podstatě nabízí dvě možnosti: 1. Buďte otravný hnidopich zabývající se logikou a reálností, berte ten film vážně a sázejte odpad 2. Berte film jako nadsázku, občas až na hranici parodie a máte vyhráno. Zvolil jsem si tu druhou možnost a jsem epicky spokojen. Bitevní loď opět potvrzuje, že velký akční Blockbuster musí být přehnaný a plný humoru (Avengers, první skládací autíčka) nebo naopak civilní a vážný (Nolan), jinak je pro mě nekoukatelný. Logiku ten film nemá, smysl pomalu nedává, motivace Master Chiefu je neprozrazena, proč někdy útočí někdy ne, skenování a flashback mi taky nikdo nevysvětlil, ale je mi to jedno, protože co se zábavnosti týče... Bitevní loď letos vede! Její neúspěch mě na rozdíl od Johna Cartera velmi mrzí.

• 31.7.2012  13:30
    Dexter (TV seriál) (2006)

Tonight's the night. And it's going to happen again, and again...Už jen nápad udělat hlavního hrdinu seriálu z masového vraha bez emocí je skvostný a Dextrovo každodenní střetávání se s realitou “normálních” lidí, kterou nepobírá, mě nepřestane nikdy bavit. Nic na tom nemění ani kolísavá kvalita sérií, kdy první je zdaleka nedostižná.

• 31.7.2012  13:22
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Joooo to bejvával jeden z mých oblíbených seriálů....než se z něj stala EMO sračka, která aby nemusela skončit po 3-4 sériích se snaží přinést něco nového a udržet diváky až neuvěřitelnou vážností s přehnaně patetickými scénami, Které sice působí komicky, jenže tím nejtrapnějším způsobem. Navíc teď, když už jsou z hlavních postav definitivně afektovaní blbečci, se seriál může pyšnit titulem: “Nejméně sympatické obsazení sitcomu všech dob” Z ***** jdu na *** a to jen za zásluhy prvních sérií. EDIT: A ten poslední díl? To je jak kdyby tvůrci vyškrábly poslední zbytky sil, které seriál měl a přetavily je v jedno obrovské plivnutí do obličeje. Hloupá, urážlivá, zbytečná a nesmyslná epizoda.

• 30.7.2012  21:10

S přehledem nejslabší marvelovka vůbec…

• 27.7.2012  09:27

(Kapánek spoiler) Když je člověk exot jako já a považuje Batman Begins za Nolanův nejhorší film, pak ho moc nepotěší zjištění, že je tohle nekomiksovější díl ze všech. Naštěstí se ta komiksovost nakonec netýká celkového vyznění a atmosféry, ale jen dílčích aspektů. Způsob vyprávění je stále stejný, jen zvraty jsou vyloženě komiksové, děj přímočařejší (scénář jednodušší) a čas s fyzikou se taky ohýbá podle vyloženě komiksových pravidel (Čehož Nolan využívá velkou měrou, je fajn mít možnost si některé vyloženě wtf? momenty obhájit tím, že jde stále o film podle komiksu ). Problém se nakonec ukázal někde jinde, kdo by řekl, že skoro tříhodinová stopáž nebude stačit? Ale je to tak, film má takový rozměr a snaží se toho říct tolik, že je mu stopáž prostě malá a uhání vpřed rychlostí závodního koně, pořád se něco děje. Člověk sice nikdy neztratí orientaci v ději, ale spousta scén prostě proletí, nevyzní, není čas a předčasně se stříhá, kdy chybí třeba jen 10 vteřin k plnému emocionálnímu zásahu. Celý film pak působí zkratkovitě a zásadní motivy jako sociální revoluce v Gothamu, psychický teror a uvěznění Bruce, pak nevytěží ze svého potenciálu ani zdaleka maximum (Trpí tím především druhá polovina, scény jako návrat Batmana a lámání Batmana jsou dotažené do dokonalosti. Regulérně jsem z toho měl pocit jako by Nolan říkal: „Vidíte? Celý film mohl být dokonalý, jen by musel trvat čtyři hodiny“). Trpí tím značně i postavy, kterých je mnoho, ale na žádnou není čas, umírají tváře staré i nové, ale bez emocí, protože se jen mihnou (Všechny příběhy prostě bylo třeba ukončit a každý musel naplnit svůj osud). U bočních postav to nevadí, ale když má vyložené málo prostoru i Bane s Catwoman, kteří jsou zahraní fantasticky, tak to už mě vyloženě s prominutím sralo (Zajímalo by mě statisticky, kolik minut byl na plátně Joker v TDK a kolik Bane tady). Poslední výhrada bude směřovat ke konci Banea, to byl vtip, že ano? Pro mě nejhorší Nolanovo scénáristické řešení vůbec. Pachuť po Baneovi zůstane, ale ostatní výhrady se docela jistě rozplynou při dalším zhlédnutí, kdy na mě ta zkratkovitost tak nedopadne, nebudu muset dávat pozor na děj a budu si to moct konečně užít se všemi detaily. Tady je prostě ta druhá projekce prakticky nezbytná k nějakému relevantnímu názoru. Běžný divák, který se jde do kina bavit a má na práci lepší věci, než nad filmem rozjímat a psát o něm, prostě nemá kapacitu snímek takového rozsahu napoprvé celý pojmout. Což je lehce paradoxní, protože TDKR mi přijde jako nejvíce “pro lidi“ točený Nolan. Se vším tím patosem, epikou, hláškami a akcí…bez typického oblbování, hraní si s divákem a scenáristických devadesáti stupňových zatáček, nadjezdů, podjezdů, výkrut a zákrut se TDKR vymyká Nolanově dosavadní tvorbě a snaží se co nejvíce přiblížit a zavděčit masám (což nutně není nic špatného). Teď ta příjemnější část: Velikost filmu je dech beroucí. Do necelých tří hodin napasovaný epos antických rozměrů s dějovým rozmachem na samostatnou trilogii, přesahem do celé řady žánrů, rozehraný absolutní hereckou elitou. Anne Hathaway je ve své roli perfektní a k sežrání, měl jsem strach o uvěřitelné začlenění Catwoman do Nolanova světa, ale ona tu v podstatě žádná Catwoman není. Hardy dle očekávání skvělý, až děsivě racionální bestiální hovado. Škoda, že nemá daleko víc prostoru a škoda jeho trapného konce. Ostatní hrají samozřejmě svoji klasiku (první ligu). Technickou stránku nemám proč komentovat, je opět o několik úrovní lepší než u všech ostatních filmů, co poslední dobou vznikají. Zimmerova hudba jak se patří epická, Deshi Basara motiv a jeho vývoj z Baneova theme v něco mnohém víc plus opakování motivů z předchozích dílů mě strašně potěšilo (je to jeden z jednotících prvků, který tuto trilogie dělá tak komplexní). Tolik kritiky a přesto Full House? Ano, protože už teď vím, že na film půjdu znovu a, že se mi napodruhé bude líbit o moc více. Především ale, když srovnám TDKR kupříkladu se skvělými Avengers, kteří jsou vtipnější, hravější a dal jsem jim silné ****, tak od technické stránky a hudby , přes herecké výkony, po šíři příběhu….Vypadají vedle tohohle spektáklu jako pohádka z Disney Channel. 89%

• 23.7.2012  16:31

Hodně, hooodně moc slabý odvar prvního dílu. To co fungovalo poprvé, absolutně nefunguje podruhé. Smál jsem se velmi výjimečně a nikdy pořádně.

• 21.6.2012  16:09
    V Bruggách (2008)

Naprostý šok, blesk z čistého nebe....Tenhle film je scénáristický klenot, tak vybroušený, že jsem se nadšením nadnášel. Divím se, že některé scény ještě nezlidověly.

• 8.6.2012  01:16
    Prometheus (2012)

Do kina jsem šel s očekáváním, že co se na tom filmu muže pokazit, to se taky pokazí. Občas to očekávám, abych pak byl příjemně překvapen, jenže nebyl. Rozhodně jsem nečekal prequel vetřelce nebo tak. V podstatě jsem chtěl snímek, kde bude občas "šibalské pomrknutí" a maximálně jeden větší odkaz. Dokážu byt velmi tolerantní (snad až benevolentní) k filmům, co jsou audiovizuálně krásné a režijně precizní. Takový film nemusí dávat smysl, nemusím ho pochopit, může položit více otázek než odpovědí a stejně jsem schopný mu dát plnou palbu, ale co je moc, to je moc. Po shlédnutí se ptám: Jak?...jak může u tak očekávaného filmu, točeného takovou režisérskou legendou projít tak debilní scénář, že by ho zametli pod koberec i v The Asylum. Scott předvedl režisérskou symfonii na úrovni Blade Runneru a se skvělým scénářem mohl Prometheus být nejlepším klasickým Sci-fi od..od...Blade Runneru. Místo toho tu máme vizuálně (ono audio totiž taky značně pokulhává) podmanivé kulisy, do kterých je zasazen perfektně natočený příběh skupiny utečenců z nějakého ústavu pro choromyslné, jejichž chování, motivace, reakce se naprosto vymykají lidskému chápání a jeden vedle druhého jsou zralí napřesdržku. Herecky dobré tak, jak jen je to u špatně napsaných charakterů možné, Rapace "příjemně nesympatická":) a Fassbender je pořád to co je, nejlepší herec současnosti. Ve finále smutek ne z nenaplněných očekávání, ale ze sprostě nevyužitého potenciálu (Na čemž Ridley nemá nejmenší podíl). Tady konkrétně bych byl radši za možnost procent: 50% EDIT: Na druhý pokus z toho mám ještě o dost horší pocit.

• 28.2.2012  21:06
    Experiment kolonie (TV pořad) (2009)

Tohle komediální divadlo mě vyloženě uráží.

• 3.2.2012  10:36

Podobné pocity jako u Půlnoci v Paříži, roky čekání a obavy, že se takových filmů nedočkám, že už se netočí...Hugo je veledílo, nelze to říct jinak. Snímek točený s láskou k filmu, která ho staví vysoko nad většinu hollywoodské produkce poslední doby. Pro mě střípek naděje v dnešní sterilní, pásové produkci filmů, které se předhání, jen ve vynalézavosti nových postupů, jak vydělat více peněz. Hugo bude pro spoustu lidí nudný a Oscara za scénář asi nevyhraje, ale já měl konečně zas jednou radost z něčeho víc, než jen z “formální a řemeslné perfektnosti” kterou oplývají všechny ty výborné filmy posledních let...

• 17.1.2012  13:38
    Labyrint (2012)

Nechť Herkules 3D a Batman a Robin přijmou mou omluvu, že jsem je označil za nejhorší filmy co znám. Jasně jsou i horší filmy, ale za tu sprostou odvahu, pustit takový scénáristický paskvil do kin jedině odpad. Kvůli absenci ostrého předmětu jsem u sledování zvažoval jako sebevraždu prokousnutí zápěstí, ale nakonec jsem si jen oslintal ruku. Kdyby tohle byl aspoň jeden z těch filmů, které jsou blbé až jsou zábavné, ne tohle je dementní až je to dementní.

• 6.11.2011  11:31
    Box (2009)

Aneb jak pejsek s kočičkou vařili dort. Dali tam od všeho trochu a vznikla neuvěřitelná slátanina. Nedodívané do konce, cca 10 minut před koncem už jsem na to fakt neměl.

• 24.10.2011  10:40

Kdovíjaký zázrak to sice není, ale mimozemšťani tu nejsou neporazitelní, jsou jen skoro neporazitelní!! Ještě pár let a někdo fakt natočí film, kde nebudeme 3/4 doby dostávat po hubě a pak se najde zázračný způsob, jak všechny vetřelce hromadně oddělat.

• 18.7.2011  00:08

Potterovská mánie je součástí i mého dětství, knihy jsem četl, některé dvakrát a některé i třikrát, filmy jsem v kině navštěvoval pravidelně a všechny mají své kouzlo. Toto velké finále není zklamáním, jako spíše nenaplněným očekáváním. Film plný nedotažených momentů, scén blížících se perfektnosti, některé na ni dokonce sice dosáhnou (myslánka) ale jako celek film absolutně nefunguje. Vyloženě špatné až násilné dějové dialogy, naprosto JALOVÁ bitva o bradavice (čekáte epickou bitvu? No žádná tu není) a především, opět a znovu příšerný klovesův scénář, podložený knihou aka nejhorší díl série. Yates je dobrý režisér, možná trochu řemeslník rutinér, ale má to v ruce a jeho filmy mají náboj, spád a je to on kdo za tento snímek zaslouží největší pochvalu, z bídné předlohy a scénáře stvořil relativně důstojné zakončení nejvýdělečnější série všech dob. Není to ovšem slibovaný epický konec (ta bitva má fakt dohromady tak 5 minut, rozdělených do několikasekundových úseků) a taky to není bůhví jak emotivní nebo napínavé drama. Je to špatně poskládané puzzle ze slušných, průměrných a sem tam dobrých scén. Oči jsem si z toho sice vyškrábat nechtěl, ale něco co by mě nadzvedlo ze sedadla, tu nebylo ani vzdáleně. Takže závěrem všechna čest Yatesovi, všechno dobré tu má na svědomí on, hanba všem ostatním (až na Rickmana a Fiennese) udělali z dlouho očekávaného závěru velmi průměrnou záležitost, která mě nechala naprosto chladným…..a nasraným, že jsem nedostal svou epickou bitvu!!

• 23.4.2011  21:46
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Po prvním díle jsem se nadšením neudržel a ohodnotil pěti hvězdičkami...po devátém díle, kdybych mohl hvězdiček dám šest:) Naprostá dokonalost, pryč je můj problém, kdy fandím záporákům, protože jsou sympatičtější než kladné postavy, Joffrey a Cersei ve mě vzbuzují čistokrevnou nenávist. Na druhé straně Jon,Ned,Robb,Arya,Tyrion to je víc sympatických postav se kterými příběh naprosto prožívám, než ve všech filmech co jsem viděl za posledních pár let...Sluší se také zmínit naprosto skvělé dialogy, výpravu, perfektní příběh, který teprve začína a odvažnou drsnost a brutalitu. 110% a můj nový nejoblíbenější seriál.

• 10.3.2011  10:58
    Česko Slovenská SuperStar (TV pořad) (2011)

Z principu

• 10.3.2011  10:51
    Blade Runner (1982)

Skvělé! Filmy, které dokážou budovat a udržet atmosféru, to u mě mají jednodušší, protože takové filmy zbožňuju. Vizuální pojetí snímku za mě palec nahoru a Vangelis oba palce nahoru. Samotná syrovost bez příkras filmu, mě v duchu nutila řvát „To je vono!!“ A finální střešní monolog byl pohlazením pro moji poetickou duši:)

• 6.1.2011  16:18

Aronofsky se opakuje a opakuje a mě to pořád baví a baví. Natálka jestli nedostane plešouna, tak na tomhle světě neexistuje spravedlnost:) Mila Kunis měla dostat mnohem víc prostoru, už jen proto, že jsem se asi zamiloval. Nemám tomu vlastně co vytknou a strašně se těším, až to uvidím v kině.

• 6.1.2011  16:11
    Skyline (2010)

Nooo, když jsem po celou dobu držel prst na přetáčení dopředu, tak to zas tak strašné nebylo. Teď ale vážně, tohle je strašný průser, herci se chovají, jak z nějakého ústavu pro choromyslné, divím se, že se tomu scénáři nevysmáli s tím, že tohle fakt nemají zapotřebí. Efekty fajn, jen mě jako vždy štve neporazitelnost mimozemšťanů. třešničkou na dortu je konec, kdy jsem si říkal jestli si tu ze mě někdo dělá prdel nebo ne...

• 23.10.2010  22:51

úžasné, dokonalé, Jakmile film skončil, měl jsem chuť se na to okamžitě podívat znovu.

• 4.10.2010  20:28
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

První seriál v životě u kterého mi příjde, že je každým dílem lepší a lepší.

• 4.9.2010  21:25
    Talentmania (TV pořad) (2010)

Z principu

<< předchozí 1 2 3 4 5