Táta v nesnázích (2023) (seriál)

Na české poměry skvělý rodinný seriál, který velmi vkusně balancuje komediální a vážnou rovinu. Navíc fantasticky napsaný, což je mezi českými seriály unikát. Škoda, že má jen 16 dílů, naprosto bez problému by to utáhlo ještě 2 další série po 8 dílech. Ale co už. Za mě rozhodně palec nahoru a opět musím vyzdvihnout produkci Voyo, která mílovými kroky utíká Primě a o Barrandovu radši nemluvím. :D

Guru (2022) (seriál)

Skvělá minisérie podle reálného základu z českých luhů a hájů. Dovedl bych si představit kratší stopáž a třeba 8 dílů, které by šly víc do hloubky ezo-bláznovství. Každopádně se ukazuje, že dovedeme točit kvalitní materiál, jenom se to bohužel nevysílá klasicky v TV, ale jen na Voyo a to je velká škola. 80%

Souboj na talíři (2021) (pořad)

Škoda toho extra vnucovaného product placementu, jinak bezvadný oddechový pořad. Přema s Ráďou a Honzíkem prostě nezklamou. Točit ty díly musela být vyložené prča, trochu to klukům závidím...

Follow Me (2020)

Mnohem lepší než Escape room. Sice herci dost nesympatičtí, ale jinak uvěřitelný film ve stylu Saw, který má ideální stopáž a fajn finiš. Za mě parádní hororová jednohubka.

Zhoubné zlo (2021)

Hrozně hloupý film balancující mezi duchařinou a klasickou revenge řežbou. Každopádně fantasticky natočený, napínavý jak sviňa, prostě Wan ve své nejlepší formě. Ale jestli můžu tento horor doporučit nebo ne, to vlastně nevím. Kdyby Wan upustil od duchařiny a zůstal jen v krimi (psychologické) lince, šel bych s hodnocením o dost výš. 55%

Terminátor: Temný osud (2019)

Někteří píší, že je to důstojná rozlučka. Já teda nevím, za mě určitě super vidět zase Arnolda a Sáru Connorovou v akci, ale to vše okolo je prostě jen vycucaná kravina z prstu, která nemá hlavu ani patu. O digitální hrůzo-akci ani nemluvím. S první trilogií Terminátora prostě nesrovnatelné. Ať už do toho radši nikdo nevrtá... 40%

Eksiteu (2019)

Asi na to radši nekoukejte, Sice námět o smrtelném plynu zní dobře, ale vše ostatní byla víceméně tragédie - od hereckých výkonů, po scénář. 30%

Jitřní záře (2022) (seriál)

Na české poměry velmi zdařilá miniserie, která přibližuje život lidí, kteří chtěli žít mimo systém, ale ten si je vždy dohnal. Nejhorší je, když tihle lidé aplikují svůj život i na své děti, aniž by je nechali si vybrat. Určitě stojí za pokuk, ale hlavně vybízí k zamyšlení. 75%

Případy mimořádné Marty (2022) (seriál)

Nejsem fanoušek českých krimi-seriálů, většinu jsem viděl tak jednou a tím to u mě skončilo. Tady jsem ale vydržel všech 8 dílů hlavně díky skvělé dvojici Dyková a Zach. Trochu to sice připomíná Shreka s Oslíkem, ale jako dobrý. Případy jsou dobře zamotané, kamera i ostatní věci fungují na české poměry výborně, takže abych trochu vylepšil skóre, dávám 5 hvězd.

Sex O'Clock (2023) (seriál)

O české tvorbě (zejména seriálové) si myslím své, zpravidla nic moc pozitivního. O to víc mě překvapila tahle minisérie, která naprosto věrně vystihuje dnešní dobu, rodinné vztahy, navíc k tomu využila méně okoukané tváře a tak mohl vzniknout konečně povedený seriálek pro mladé a dospělé, u kterého se nebudete cítit nijak trapně. Velký klobouk dolů.