heyda

Filip Heyduk

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103
    • 18.4.2018  22:11

Atmosféricky bomba, ale ten příběh jsem fakt nepobral a trochu jsem se nudil. Fandům sci-fi ale doporučuju. Ti si přijdou na své. Ostatním spíš doporučuju hledat něco jiného :)

• 14.4.2018  09:25

Docela fajn filmeček s povedeným humorem, který však doplácí na několik hloupých momentů. Nevím, proč filmaři musí za každou cenu přicházet s takovými hloupými "jakože zvraty" (viz to uplavání věcí). Vidím tady hodně nevyužitý herecký i příběhový potenciál. Přitom z toho sálala fajn pozitivní letní nálada a nenudil jsem se. No nic, tak snad příště to bude lepší. 70%

• 14.4.2018  09:19

Ideální stopáž, mnoho trefných momentů a hlášek, bohužel i přesto potenciál celého projektu zůstal podle mě nevyužitý. Je to škoda, něco tomu chybělo. Podíl na tom, že dávám jen 4 hvězdy, je i to, že Blaník na můj vkus moc kurvoval a nadával. Já vím, že je to jeho styl, ale není třeba to hnát do extrému. Kdybych to chtěl pustit ve škole jako vtipnou politikou satiru, tak bych měl smůlu kvůli těm vulgaritám. 75%

• 9.4.2018  21:14

Podle mě velmi povedený filmeček o dětských hrdinech. Velmi dobře zvolená hudba, neokoukané tváře, jasně směřovaná myšlenka, citlivě natočené bez nějakých zbytečných extrémů....Jen škoda, že v závěru tam trochu toho klišé uvidíme (viz ty fotky v obálce), ale nevidím důvod, proč takový nepustit dětem, aby se nebály. 75%

• 30.3.2018  10:38
    Tomb Raider (2018)

Musím říct, že většinou mám na filmy v kině smůlu. A to se vždycky snažím jít po nějakém hitu jako byl Interstelar, Šílený Max a další, ale odcházím zklamaný nebo spíš nasraný. Proto musím o to s větší radostí vyzdvihnout, jak Tomb Raider na plátnech kin funguje. Zaprvé Alicia Vikander byla super volba, zadruhé režisér udržel scénář celkem při zemi a příliš klišé tam taky nebylo a zatřetí film šlape od začátku do konce bez nějakých hluchých míst. Je jen trošku škoda, že v závěrečné třetině se nashromáždí víc hloupých momentů a digitálních úprav, ale není toho tolik, aby člověk odcházel z kina zklamaný. Naopak podle mě Laře kino fakt sedne a doporučuju ještě na ní vyrazit dokud je šance. 80%

• 26.3.2018  08:32

Svěrákovy filmy mám vesměs všechny rád. Co se týče Po strništi bos, byl jsem docela skeptický, protože první odezvy byly dost rozporuplné - někdo chválil, druhý kritizoval. Nicméně jsem se konečně dokopal k tomu, abych si to pustil a v zásadě se mi to líbilo, i když nadšením rozhodně neskáču. Velký pozitivum je lokace natáčení (Slavonice - nedaleko bydlím), ak se mi líbila kamera i výběr herců. V čem je film největším zklamáním, tak to je příběh. Ten je totiž takový nemastný neslaný, chybí tam jakákoliv zapamatovatelná scéna, žádné velké konflikty s nacisty, prostě nic zvláštního. Tak nějak to prošlo druhou světovou aniž by se stalo něco zásadního, krom toho, že museli nacistům uvolnit školu a udělat z ní hospic. Takže závěrem: dobrý citlivě zvládnutý film, který ale zdaleka nenaplnil svůj potenciál a nenaplnil asi ani očekávání mnohých diváků. 70%

• 23.3.2018  07:22
    Crawlspace (2016)

Extrémně nepovedený horor, který se tváří 3/4 stopáže jako duchařina a používá všechny možné lekačkové klišé, aby na konci překvapil asi i sám sebe a naservíroval nám jakéhosi zmalovaného, tak trochu groteskního smradlavého podnájemníka. Škoda, že režisér nepřistoupil na variantu, že hororový divák není blbý divák. Mohl jít s pravdou ven už na začátku a naservírovat nám zajímavý thriller. Takhle je z toho směšný brak, který nemá s příběhovou ani hororovou kvalitou nic společného. 20%

• 22.3.2018  07:37

Jako nápad to mělo rozhodně mnohem vyšší potenciál. Bohužel režisér vybral bandu cikánů, kteří vůbec jako cikáni nevypadali, ani se tak nechovali. Spíš to byla banda jakýchsi mentálů, kteří vyrostli někde v džungli. To je velká škoda, protože to absolutně kazí dojem z jinak zajímavého experimentu. Humor zde nefungoval a příběh byl úplně k ničemu. Takže za mě 40% a to jsem možná ještě hodný...

• 22.3.2018  07:29

Podle hodnocení jsem počítal zhruba s průměrnou komedii, ale na hodnocení tady nedejte! Tohle byla naprostá pecka, která se může kadencí hlášek rovnat s legendárním Drž hubu. Neskutečně příjemné překvapení, skvělé vybraní herci, super francouzské prdelky a skvělý Christian Clavier. Jen díky němu jsem na tento film narazil, takže díky a posílám 5 hvězd. Pokud máte depresi, splín, cokoliv, tak tohle vás na určitou dobu z depky určitě vytáhne. :)

• 19.3.2018  23:26
    Lajna (TV seriál) (2017)

Ze začátku jsem z toho byl dost rozpačitý. Těch vulgarismů tam bylo zbytečně moc. Postupně se tam ale začal probouzet i nějaký scénář, který byl vtipně a trefně napsaný. Narážek na náš hokej je tam přehršel. Fanoušky to určitě pobaví. CHvíli jsem přemýšlel, že dám jen 3 hvězdy, ale nakonec to ten Langmajer vytáhl ještě o jednu hvězdu líp. Nicméně drobná pachuť toho, že to mohlo být o kus lepší, zůstává... 70%

• 19.3.2018  21:59
    Annihilation (2018)

První půle občas zaskřípala nudou, ale ta druhá ve spojení s neuvěřitelnou hudbou, mě dostala do stavu, kdy jsem jen zíral jak puk a užíval si každý záběr kamery. Momentálně po shlédnutí se mi asi začala rozpadat DNA, páč nevím vůbec, co na to říct. Nápad boží, herci super, mohlo to být o pár minut kratší. Pár flashbacků bylo naprosto k ničemu, ale jako celkový efekt je pozoruhodný a velmi bych ocenil pokračování, ve kterém Natálka sama jen svým dotykem začne spouštět nevratné genetické změny na celé planetě. 80%

• 15.3.2018  22:28
    Jigsaw (2017)

Saw série pro mě skončila po 2. dílu, který byl ještě docela logický, ale hlavně měl dobré postavy a byl napínavý jak sviňa. Tohle je jen další přeplácané, nesmyslné, předimenzované a celkově trapné pokračování jednoho kultu, který si mě kdysi získal. Vlastně ani nevím, proč dávám 1 hvězdičku...možná ze sentimentu...nevím...

• 14.3.2018  19:33

Životopisný film, který je svým obsahem a uctěním (dnes už památky) Stephena Howkinga určitě chválihodný. Nicméně mě nebavil a vadilo mi, že film plave po povrchu a ještě navíc ignoruje stárnutí - všichni vypadají furt mladě. Obsahově podobná Čistá duše je milionkrát zajímavější a působivější. Docela mě to zklamalo musím říct. :(

• 14.3.2018  12:54
    Tvář vody (2017)

Nádherně natočený a melancholicky podbarvený film o mezidruhové lásce, který má jednu velkou vadu na kráse, a to fakt, že na něm není nic, co by člověk chtěl vidět znovu. Myslím si, že Oskar za nejlepší film měl doputovat k Třem bilboardům. 60%

• 12.3.2018  19:26

Příjemný film s kapkou dramatu i komedie, ale hlavně se super postavami a docela originálním námětem. Není to na maximum, ale líbilo se :)))) 70%

• 9.3.2018  08:54
    Coco (2017)

Moc fajn animák. Nevím, jestli je lepší než jiné hitovky, ale určitě je dostatečně zajímavý a zábavný na to, aby dokázal zaujmout děti i dospělé. Jediné, co mě ještě bude zajímat, jak se povede dabing (a nebude to vzhledem k mnoha písním jednoduché). Takže poslední hvězdu si ponechám do doby, než to uslyším nadabované. Přece jenom animáky v originále zrovna nevyhledávám - už jen z toho důvodu, že je budu chtít pustit někdy svým dětem.

• 8.3.2018  14:32

Byl jsem trochu skeptický, bál jsem se, že to bude nuda, ale nakonec mi Božská Florence - film podle skutečné události - docela sedla a nebude mi vadit si ji někdy pustit znovu. Trojúhleník Streep + Grant + BBT Helberg nemají chybu. 70%

• 8.3.2018  14:29

Úžasný film o dvou chlapcích, kteří pržívají většinu druhé světové války na cestách do svobodných zón či v úkrytech před nacisty. Film je natočený citlivě a decentně tak, že může být pouštěn i na školách a může myslím zaujmout nejen dospěláky, ale i mládež. Moc se mi to líbilo a frantíkům posílám za odměnu 5 hvězd.

• 8.3.2018  14:17

První polovinu filmu jsem vůbec netušil, o čem to je. Druhou polovinu mi to začalo trošku docházet. Nicméně tenhle film má dvě roviny. Jednu obsahovou, v níž je nezastupitelný a měl by ho vidět každý bankovní zmrd na téhle planetě. Druhá rovina se týká zpracování, které je špatné, nezajímavé, dost roztříštěné a ani herci mi zrovna nesedli. Když to vykrátím, vyjde jasných 50%.

• 8.3.2018  14:09
    Dunkerk (2017)

Tak právě jsem byl svědkem skoro dvouhodinového obrazového dokumentu, ve kterém se nemluví, příběh neexistuje a jediné, co můžeme, je sledovat jakési bezejmenné angličany, jak se potulují po pláži v Dunkerku nebo se snaží utéct z potápějící lodi a velkou část stopáže sledujeme hrdinného Hardyho, jak téměř bez paliva kosí němčoury ve stíhačce. Jako vizuálně opravdu pastva pro oči - možná by se dalo říct - NEJLÉPE VYPADAJÍCÍ VÁLEČNÝ FILM. Ale to je asi tak všechno. Chybí příběh - jakýkoliv !!! Takže emoce nula a o Dunkerku stále nevím takřka nic. Achjo...Nolane, Nolane, vzchop se, jde to s tebou od Temného Rytíře s kopce dolů.

• 8.3.2018  14:03
    Wind River (2017)

Hrozně zvláštní film - atmosféru na 5 hvězd bez debat - jenom jsem nepochopil, co se tam v závěru stalo. Neříkejte mi, že indiánská rezervace je místo, kde neplatí zákony USA a každý si tam může zastřelit svého poldu nebo zmrzačit nějakého hajzla, jak se mu zachce. Určité jsem rád, že se poukazuje na zločiny páchané na indiánech (znásilňování či unášení indiánek), ale tenhle příběh alespoň podle mě zazdila závěrečná přestřelka, která sice byla fantasticky natočená, ale nevěřím tomu, že pár sekuriťáků, kteří střeží nějaké ropné plošiny raději postřílí partu policistů v čele s ženskou FBI, než aby kápli božskou a přiznali, že znásilnili jednu ženskou. Takže z tohoto filmu mám poněkud rozporuplné pocity, leč natočen je fantasticky, Renner výbornej i chápu, na co chtěl rejža upozornit, jen tomu příběhu nedal moc hlavu a patu. 65%

• 8.3.2018  13:56

Neskutečně poutavý příběh, kde se postavy předhání v tom, kdo bude více odporný a zákeřný, až si nakonec oblíbíte i toho největšího záporáka. Škoda, že příběh disponuje několika prapodivnými scénami, které nevypadaly příliš reálně - například příchod nového šerifa na oddělení. Ani se nepředstavil, neprokázal, kdo je zač. Bylo to divný. Ale jinak rozhodně film, který stojí za pozornost a vůbec mi nebude vadit, pokud si odnese sošku za nejlepší film roku. 80%

• 1.3.2018  20:40
    Brimstone (2016)

Tenhle film má asi jen jednu chybu - přemrštěnou stopáž. Opravdu to chtělo osekat do těch dvou hodin. I přes nesmírně zajímavý příběh a hutnou atmosféru, to prostě není ono a občas si člověk zívne. Bohužel. Ale jinak musím jen chválit. Dakota Fanning předvádí doslova oskarový výkon (Jennifer Lawrence má rázem zdatnou konkurentku mezi mladými herečkami). Příběh je úžasné poskládán do částí, které se postupně vrací do minulosti. A každá část je krutá a v každé máte chuť někoho zabít. Do toho ten americký fanatický styl vyznávání víry - pecka. Jako dost působivý filmeček, ale chce to mít náladu, jinak tu délku nedáte. 75%

• 27.2.2018  20:47

Neskutečně otravná hudba mohla být nakonec asi ten nejmenší problém. Ale tenhle těžce nepochopový příběh i chování postav to zazdilo tak, že jsem furt přemýšlel, jestli to mám vypnout nebo doufat, že z toho něco vyleze. Nakonec jsem to vypnul někde po polovině ... 20%

• 26.2.2018  22:07
    The Ritual (2017)

Dvě třetiny filmu byly na jasných 5 hvězd. Bohužel závěr maličko zklamal, i přesto jeden z nejlepších hororů poslední doby. 80%

• 19.2.2018  22:35
    Trash Fire (2016)

Hrozně amatérsky zpracované, ale bavila mě kamera. Natáčte postavy tak, aby byly téměř vždy uprostřed záběru, je nevídaný jev, který stojí za zmínku. Jinak příběh je taky zajímavý, jenom je žánrově neupevněný a proto vyvolává pouze WTF efekt a to není asi moc dobře. Tohle měl být krutý náboženský thriller bez humoru, bez good feeling songů atd. Potom by to zalezlo pod kůži. Takhle zůstane asi jen ten WTF pocit...

• 19.2.2018  22:28

Téma velmi ohrané, na druhou stranu si s ním lze pohrát různými způsoby. O to se snažili i tvůrci Nejkrásnějšího dne. Nicméně se jim to povedlo jen částečně. Ano, občas jsem se pousmál, na konci přišel dojemný moment tak jako vždy. Jen nevím, jestli mám nutkání to vidět znovu. Kromě krásné Afriky a celkem dobře vybraných herců mě tam toho moc nedostalo. Kdybych to měl shrnout, tak: Vykrádačka všech podobných filmů, občas zábavná, občas dojemná, napoprvé rozhodně koukatelná, ale nic k čemu bych se chtěl vracet za měsíc nebo za rok. 65%

• 12.2.2018  20:13

Na amatérský film skvělé zpracované vizuálně. Bohužel klasicky z tohoto kraťasu vyčnívají špatné herecké výkony a nepřesvědčivý příběh. Je to škoda, protože jakous takous snahu doplnit příběh J.K.Rowlingové jsem tam zaznamenal, ale zůstal nevyužit. Škoda... I tak ale není třeba se tomuto pokusu vyhýbat, těch 50 minut uteče jak nic.

• 4.2.2018  21:12
    Salton Sea (2002)

Takových filmů s drogovou tématikou a s vypravěčem - hrdinou, je nespočet a tenhle ničím moc nepřekvapuje. Radši si dám znovu všechny série Perníkového táty, než vydržet znovu tuto hodinu a půl. Na můj vkus fakt nuda, pardón. 40%

• 4.2.2018  09:46

Není to až tak špatný, hodně bych chtěl pochválit autentičnost. Vypadalo to opravdu jak v reálu. Jen mi pohužel nesedly postavy, nelíbilo se mi kamerové zpracování (jakési extra zpomalené záběry - nevím proč). Nicméně konec je docela působivý a vzhledem k tomu, že čas od času ve zprávách slyšíme o magorech, kteří vězní buď svoje nebo cizí děti, věřím, že tak nějak ta situace může ve skutečnosti vypadat. Znovu si to ale nepustím, moc mě to nezaujalo, takže.45%.

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103