sinjakupre

okres Olomouc

2 body

<< předchozí 1 2
    • 24.1.2020  11:25

Jakožto člověk denně pohybující se v Olomouci, musím přidat vlastní dojem z tohoto díla. Téma parodické komedie je téměř nepolíbené v našich končinách a já dávám velké díky, že měl pan Šmídmajer odvahu pustit se tímto směrem. Upoutávka v kinech byla skvěle střižena a byla pro mě velkým lákadlem film navštívit. Po nekompromisně rychlém hození diváka do úvodu filmu chvíli trvalo všem v sále naladit se na parodický typ humoru, který z první 1/4 filmu dělal problém zasmát se a nepřipadat si opravdu hloupě, protože některé fórky byly i na dané téma opravdu "laciné". Postupně gradující zápletka s ubíhajícím časem za polovinou filmu míchá dojem divákům zajímat se o děj s průběžným dávkováním vtipných situací a gagů, kdy se u masáže vašich bránic vyrovnaně střídá trio Novotný, Vagnerová a Pechlát s občasně doplňujícím Příkazským. Finální scéna dechberoucího útěku hlavních hrdinů končí spláchnutím záporáka městkou splaškovou kanalizací díky absenci kanálového poklopu a tím vítězný hrdina ukončuje případ mrtvého nebožtíka. Ikdyž mohu ve výsledku konstatovat, že jsem se více jak 2/3 filmu bavil skvěle, cením si odvahy točit parodii v našem rybníčku, oceňuji smysluplnost scén, kdy znalému Olomouce nepřišlo příliš míst, které by na sebe nenavazovaly svoji polohou, ale přesto vše kladné musím dát maximálně 3 hvězdy a to proto, že je u tohoto filmu stále co dohánět a učit se od cizích parodií třeba od francouzských kolegů. Za samotný výkon 5 hvězd Novotnému, 4 hvězdy Vagnerová a Pechlát

• 6.9.2019  08:19

Celkově film na mě působil příjemným dojmem, kdy je na Quentina nezvykle citlivě dávkována míra akčních scén, které jsou až na finálovou řežbu lehkým odvarem scén Kill Bill nebo Sin City. Ze začátku jsem se v ději zcela utápěl, než jsem přišel na to, co je realita a co je jedním z mínusů mého pohledu nudné pasáže některých dialogů. Velmi pozitivně musím zhodnotit ztvárnění podoby 60.let, kdy jak dobová móda, automobily, hudba vystihují toto období. Líbily se mi i záběry kamery v automobilových scénách, kdy byla jízda snímána z velmi blízkého zadního pohledu na Rickovo auto či snímání kamery velké párty. Musím také souhlasit se zmiňovaným názorem zajímavější role Brada Pitta, než Leonarda DiCapria a osobně pro mě zde byl Leonardo ze svých filmů jedním z nejslabších výkonů, který je ovšem dán samotnou postavou. Beru-li film bez ohledu na tvůrčí dílnu Quentina, dávám 4 hvězdy i přes nudné pasáže. Je to již delší doba, kdy jsem viděl jiný film od něj a nedokáži teď objektivněji porovnat s ostatní jeho tvorbou.

• 12.10.2018  21:39

Fascinující ztvárnění nadšení, odvahy, strachu prvních průkopníků letů do vesmíru. Film přibližuje skvěle divákovi, co vše museli astronauti zvládnout s tehdejší technikou. Pro mě nepředstavitelné.

• 12.3.2018  22:48
    Duel Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

I když má pořad své mouchy, je to jediný pořad s objektivním nadhledem v politické tématice a o to tu jde. Zajímalo by mě, jak byste hodnotili naprosto neobjektivní Otázky Moravce a vůbec vás nesere, že za to platíte koncesionářské poplatky. A proto dávávam plný počet, protože zdejší hodnocení hodnoticich je subjektivní.

• 22.12.2017  16:56
    Špindl (2017)

Ano, je to průměrně natočený film, který má své mouchy a né zrovna málo. I přes to všechno jsem se po téměř celou dobu skvěle bavil a o to v komedii jde. Chcete-li procvičit vaši bránici, určitě neváhejte shlédnout. Kvalitou bych dal 3 hvězdy, ale díky super zábavě dávám čtyři.

• 1.11.2017  22:41

Film je nedokonale natočen, avšak dokonale mě pobavil a velmi zdatně navolená tématicky hudba.

• 27.4.2017  09:16

Krásný film :´-)

• 21.2.2017  10:25

Pořádně naivní akčňárna s cílem překonat její předky z přelomu 80. a 90. let a daří se jí to velmi dobře. Občas je potřeba se podívat na film, kde je notná dávka akce a přitom se u toho skvěle pobavím.

• 21.2.2017  10:16

Pomalejší nástup ze začátku filmu, ale poté jsem děj hltal každým okamžikem do konce filmu. Za mně fakt pecka pro scifaře.

• 6.9.2016  13:38
    Pevnost Boyard (TV pořad) (2016)

Vůbec mě nepřekvapuje, že hned po prvním díle je zde sotva 60% hodnocení. Českému človíčku se zavděčí snad jen Zubatá. Ano, mohu souhlasit s tvrzením, že Libor Bouček není zcela akční verzí moderátora nebo Jan Rosák asi né vlastní vinnou pokládá docela snadné otázky a ještě snadnější nápovědy, ale kouzlo tak starého pořadu, který po celá léta stále funguje jako kýl na trupu lodi. Moderní doba přináší samo sebou jiné disciplíny a jiná pravidla. Já pevnost sledoval začátkem 90.let jako kluk a i dnes nemohu tvrdit, že by mě soutěž jako televizního diváka nudila. Už dávno jsem si říkal, že by se toho mohli ujmout češi a udělat pár svých dílů. Bohužel se tak stalo až v současné době, kdy jsou diváci zkažení a zavděčit se, je v podstatě nereálný počin.

• 25.8.2016  12:30
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Už případ pro exorcistu mě zaujal a těšil jsem se na pokračování kriminalistické party od Sv. Trojice v podobě Modrých Stínů. Jako člověk znalý Olomouce samo sebou pozná přesně scény v externích prostředích, které nemají logiku (např. cesta Kláry Melíškové v tramvaji od Náměstí Republiky k Lékařské Fakultě) a to je snad jeden z mála věcí, které mi kazí dojem ze seriálu. Od začátku do konce jsem byl ponořen do děje a těšil se na další díl. V určitých pasážích může vadit způsob jakým kamera zabírá hlavně v interiérech, ale já osobně nemám problém se přes tento pro mnohé nepřijatelný neduh přenést. zajímavé je určitě i postupné vybarvení povahy některých postav. Za mě Modré stíny vedou před Exorcistou . Dal bych i 5 hvězd, ale mám-li být spravedlivý, jednu uberu za kameru a také za pár okamžiků příliš afektovaných scén. ZAJÍMAVÝ KOMENTÁŘ: Douglas

• 14.7.2016  23:28
    Ona (2013)

Zdařilá ukázka co nás může čekat v blízké budoucnosti a jaké to může přinést riziko.

• 2.5.2016  20:10

Postapokalyptické nápady mám rád - např. "Vodní Svět", ale "Šílený Max" se nepovedl. Zvažoval jsem jestli dát 2 nebo 3 hvězdy a v podstatě ani nevím co mě drželo se dodívat na celý film. Z první třetiny nuda, nikdo se netrápí s dějem a objasněním zásadních věcí co, kde, kdo, kdy, proč, jak? Tohle je za mě film, který je hodně přeceňován a 81% si vůbec nezaslouží.

• 18.4.2016  08:30
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Ti co tady dáváte odpad, byste se měli nad sebou zamyslet. Už několik let v televizi chybí zábavný pořad tohoto typu. Po nudných letech "Superstar" apod., je tohle moc příjemnou změnou. Herci podávají výkony dle svých možností, slabší a někteří naprosto geniální jak herecky, tak i pěvecky. Mají všichni můj velký obdiv, že do toho šli a jsou ochotni udělat zábavu pro ostatní.

• 23.6.2014  17:38
    Planeta opic (1968)

Opět je vidět napětí, které většina novodobých filmů postrádá. Planetu opic jsem viděl jednou a to v době dětských let. I přesto, že jde o na dnešní dobu humorné kostýmy, efekty apod, čekal jsem každou chvíli co přijde. Ke konci fimu se dalo předpokládat kam finále spěje, avšak neubíralo na celkovém dojmu z filmu.

• 9.6.2014  22:36
    Avengers (2012)

Na můj vkus příliš přeceňovaný film. Za mě jsou mínusové body za chybějící napětí a americká hrdost sršící z každé vteřiny filmu.

• 14.5.2014  21:08

Je to jeden z mála filmů, který si čas od času rád pustím. Vždy se perfektně pobavím perfektními scénami Billa.

• 6.4.2014  21:52
    Titanic - krev a ocel (TV seriál) (2012)

Uchvátily mě efekty, autentičnost doby. Překvapili pro mě noví herci například půvabem Alessandra Mastronardi. Seriá perfektně zobrazuje zákulisí stavby lodi, společenské postavení jednotlivých postav a problematiku tehdejší doby. Celkově nám ukazuje co vše stojí za stavbou lodi jakou byl Titanic.

• 23.2.2014  21:49
    Babovřesky (2013)

Myslím, že to většina lidí bere příliš vážně a hraje si na senzační, filmové kritiky, kteří nemají jiné hodnocení než 5hvězd nebo odpad. Člověk, který tento film ohodnotí odpadem, by se měl nad sebou zamyslet. Je to film od Trošky a s tímto nadhledem by se k němu mělo i přistupovat. Samozřejmě, že role nejsou nijak zvlášť dobře zahrány, prostředí je tak krásně naladěné, až je to kýčovité, ale o tom to prostě je. Je to umělý film, který má lehce pobavit, odpočinout si od starostí všedních dnů a to dle mého názoru na 3 hvězdy splňuje. Na Lucii Vondráčkovou se příjemně dívá, ikdyž to není nikterak skvělá herečka a Pavel Kikinčuk s Lukášem Langmajerem příjemně a decentně občas zaperlí. Mě film příjemně pobavil, ikdyž mnohé scény byly příliš kýčovité, ale hodit jej do odpadu by nebylo spravedlivé.

• 13.2.2014  19:15

Výpis žánrů v titulku koresponduje s obsahem seriálu. Od každého je tam něco. Vezmu-li v úvahu, že je to směsice trochu všeho, výsledek je kupodivu zdařile sledovatelný. V každé ze tří epizod se divák naladí na jinou notu. Trochu může vadit konec daného příběhu a přeladění se na jiný. Když budu hodnotit jednotlivé epizody. 1. série - líbivý příběh rodiny psychologa a ze začátku docela děsivé scény. Po pár dílech už je člověk otrkaný a bere zbytek série spíše jako příběh, kde se těší na pokračování. Velice mě překvapila Connie Britton její sympatií a je škoda, že se neobjevila v dalších dvou sériiích. 2. série - z mého pohledu nejhororovější popisuje příběh sanatoria pro duševně choré. V této epizodě se člověk dočká v titulku zmiňovaného sci-fi v podobě zelených mužíčků :-D, příběh jednotlivých postav se mu dostává pod kůži a místy prožívá šoky v podobě hrůzných scén. Tady se Jessica Lange dostává do hlavní role a zvládá ji obstojně. 3. série - vychází z připraveného diváka na jakkoukoli tématiku a proto se nebojí nastavit téma čarodějnictví a wooduu magie. V této epizodě představuje Jessica Lange šmrncovní dámu jako nejvyšší čarodějnici klanu. Přichází asi nejvíce sci-fi scény ze všech epizod v podobě oživování mrtvých, věčně žijící, zakletá, sadistická panička v podobě Čachtické paní :-D a pár mladých čarodějek, které přicházejí na zábavný způsob využití svých schopností. Asi si každý divák najde svoji oblíbenou sérii, ale z mého pohledu vede 1.série a to ředevším díky zajímavému příběhu, efektním scénám a v první části perfektní kombinaci hororového napětí.

• 5.2.2014  22:26

První třetina filmu se pozvolna táhne seznamováním hlavního hrdiny a jeho života. Pozvolna nabíhá na obrátkách, kdy člověk neví, jestli se může smát nebo je smích krajně nevhodný. Od třičtvrtě filmu už i vedle sedící dáma v letech se nebrání emocí v podobě smíchu. Film je dle mého názoru natočený velmi kvalitně. Někomu se nemusí líbit čerpání z příběhu "zločince", ale to je čistě na úhlu pohledu. Film dá nahlédnout do drsné reality, přitom pobaví a pár okamžiků si najdou i křehká, ženská srdce v romantických scénách. Leo ztvárňuje postavu na výbornou jako tomu je vždy a spolu s Jonah Hillem drtí divákovu bránici v roli "hadry zemovky". Film na mě působil skvěle, pobavil, ale něco mi brání mu dát 5hvězd a proto dávám čtyři. PS: Všimnuli jste si podoby herečky Margot Robbie s Jaime Pressly ze seriálu "Jmenuji se Earl"?

• 15.1.2014  07:25
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Jsem zvědav na další díly. Viděl jsem zatím díl z 13.1. a neskutečně mě pobavil. Odpočinul jsem si od přereklamovaných konkurenčních seriálů, chytl mě humor postav a celkové udivení na co se to vlastně v televizi dívám :-D. Marta Issová tomu dává skvělou tečku a hlášky Ivana Trojana jsou bezkonkurenční "Ty vole a kam dopadne ten vozík" :-DDD

• 15.1.2014  07:22
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Viděl jsem zatím pouze jeden díl a těžko odhadnout, jestli se bude další držet kolejí prvního. Zhodnotím-li pouze první díl, musím uznat, že mě to překvapilo. Jsem zastánce názoru, že kriminálky nám moc nejdou. Podívám-li se z pohledu neovlivněného současnými, mnohdy nereálnými kriminálkami z USA, musím uznat, že tento seriál opravdu to bere z českého prostředí a reality. Nechce divákovi ukázat "fantasmagoria" a nemožné akční scény.

• 21.9.2013  12:59
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Poutavý příběh, skvělé efekty, chytlavost, skvělá hudba. Seriál, který jde proti proudu současné produkce seriálů.

• 5.5.2013  18:43
    Nevědomí (2013)

Od doby "Já robot" asi to nejlepší Sci-fi co jsem viděl. Nebudu se rozepisovat, opravdu jsem z filmu nadšený a doporučuji shlédnutí.

• 26.8.2012  21:39

U mně lehce nadprůměrný výsledek. Zvažoval jsem jestli dát 3 nebo 4 hvězdy a 4 jsem dal díky roli Christopha Waltze, která mu sedla jako ušitá na míru.

• 6.7.2012  11:24

Smekám před Stallonem. Perfektní nášup akčních scén, doplňujícím vtipnými hláškami a letmou dávku naivity filmů 80.let. Základ je postaven na akci, ale přesto je ve filmu pár okamžiků, kdy se divák zasměje a tak to má být. Je to po letech zpestření v odvětví akčních filmů. Určitě se rád podívám i na dvojku.

• 13.6.2012  23:21
    Prometheus (2012)

Byl jsem zvědavý, co se povede po 30letech natočit. V první třetině mi vadí přeskakování v ději, jakoby řežisér chtěl tuto část mít co nejrychleji za sebou. Nechci Prométea srovnávat s Vetřelcem, ale postrádám napínavou atmosféru. Co zase oceňuji, děj se poměrně dlouho snaží být nepředvídaný. Jsem zvědavý, jestli bude pokračování či ne. Rozhoduji se mezi 3-4 hvězdama. Viděl jsem povedenější scifi filmy, kterým jsem dal 4body a bohužel u Promethea musím dát za 3.

• 31.5.2012  20:02

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se dostal do děje, ale potom to stojí zato. Námět mě naprosto uchvátil, herci zahráli dobře. Jediné, co mi to trochu kazí je závěr. Nevadil by mi ani tak "happy end", jako spíš naivita hlavních hrdinů. Celý film se snaží celkem reálně předvést to co má, ale konec dojem částečně kazí.

• 20.5.2012  22:48
    Bůh masakru (2011)

Byl jsem zvědav, co se bude odehrávat 79minut v jednom bytě se čtyřmi herci. Námět filmu zvolený dle mého názoru dobrý, ale nesmírně těžký pro režiséra i herce. Nabídne reálný náhled do životních problémů, občas vtipné hlášky "Yes, Walter?", suchý humor Waltze nebo perfektně zinscenovaná "šavle" Winslet. Vezmu-li v úvahu fakt, jakou laťku si Polanski nasadil, musím hodnotit celek čtyřmi hvězdami.

<< předchozí 1 2