Jazzzz

student

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 22.11.2019  16:33
    Joker (2019)

Kdo mě zná, ví, že nemám rád prequely všech druhů. Někdy proste není třeba vědět, co všemu předcházelo. U tohoto filmu jsem však změnil svůj názor. Tento film skvele zobrazuje to jak se Joker stal Jokerem jak ho známe a nemohl jsem se ubránit dojmu, že mluvíme o Jokeru, jak ho v prvním filmu zahrál Jack Nicolson. Film se sice poněkud vleče a neoplývá množstvím akce, přesto však má mnoho co nabídnout.

• 16.2.2019  08:51
    Feed (2005)

Pecka. I kdyz behem sledovani filmu jsem pozitivnimi emocemi moc nesrsel, protoze rozhodne nejde o pozitivne ladeny film. Presto tento film prisel s necim novym. Tedy mozna jen pro mne novym, nehezkym, misty az odpornym, naturalnim ale od napriklad Srbskeho filmu, pomerene uveritelnym, realnym. I kdyz jsem zpravam tohoto typu nikdy nevenoval mnoho pozornosti, po shlednuti tohoto filmu mi doslo, jak dalece muze zajit uchylka, jejiz hlavnim predmetem je jidlo a prejidani. Dozajista jste nekdy zaslechli, ze nektera 300kilova Americanka si nepreje nic jineho nez byt nejtlustsi na svete, a nebo, ze nejaky uchyl si dal inzerat ve forme: "pral bych si byt sneden..." Nikdy jsem o techto tematech nepremyslel tolik jako po shlednuti tohoto filmu. Musim priznat, ze tento film mozna nenabizi "filmove" tak kvalitni zpracovani jako Srpski film, ktery je mnoha priznivci vysoce hodnocen pro jeho filmove kvality, ale pro mne osobne Srbski film oteviral dvere, ktere by meli zustat zavrene, narozdil od tohoto kousku.

• 21.4.2016  21:31
    Doktorka Quinnová (TV seriál) (1993)

V době Ordinací v růžové zahradě a Ulic, je tento seriál opravdovým skvostem a mohu ho všem doporučit. A to myslím opravdu bez nadsázky a humoru. Vztah (úcta a respekt) k alternativám medicíny a k indiánům, černochům a divokému západu a přírodě samotné. Mám pocit, že s přibývajícími léty dokážu seriál ocenit mnohem víc než před lety, kdy jsem ho sledoval se svoji babičkou. Rozhodně v sobě nese mnohem víc morálních pouček než většina nově vznikajících seriálů.. Jak smutné, že filmaři před lety si uvědomovali, že seriály mohou diváky i poučit a vzdělat.

• 21.4.2016  21:19
    Žralokonádo (TV film) (2013)

LIDI???? Co to děláte? Odpad? Jedna hvězda? LIDI!!! Vy jste ale hodně zabedněný! Tenhle film jste asi opravdu nepochopili. Jde o dokonale zpracovanou parodii na všechny zvířecí horory. Jde o satiru novodobé společnosti a o největší filosofické dílo našeho tisíciletí... Na teď vážně - film je opravdovým brakem. Céčkem všech Céček, ale při troše nadhledu je film úžasným pokoukáním. Bojovat s létajícími žraloky barovou stoličkou? Či jejich likvidace motorovou pilou a brokovnicí? Mohl bych pokračovat... Myslím to naprosto upřímně, leč je film veden jako Sci-fi horor, já bych těžko hledal komedii, která mne dokáže takhle rozesmát. Slzel jsem při jeho sledování. Ne, neslzel, já jsem Brečel smíchy! A grandiózní finále dodalo zlatou korunku klenotu, který pevně věřím bude s přibývajícími léty ceněn víc a víc. Anthony C. Ferrante - chvilku jsem si myslel, že je blázen, ale po shlédnutí filmu jsem pochopil, jde o umělce, který stvořil dílo srovnatelné s legendárním Edem Woodem. I toho měli lidi, kteří si hrají na filmové znalce za blázna. Ale jde pouze o to, že režiséry tohoto typu nepochopili.A mě je líto Vás kdo hodnotíte tento film jako odpad, protože pláčete nad něčím, čemu je třeba se smát.

• 21.4.2016  21:07

I fanoušek hororu a mrazivého chvění v zádech si chce občas oddechnout. Zalovil jsem mezi animáky posledních let a zjistil jsem, že bohužel je výběr značně omezen. Po Boomu, který přinesl Shrek, Doba Ledová a Walle nastala dlouhá odmlka. A tak jsem při hledání narazil na tento počin. A jsem velmi rád, že jsem tak učinil. Film není opět žádný extra super zázrak, ale rozhodně mi dal vše co jsem od něj čekal. Pobavil jsem se a odreagoval a dokonce měl i krapet z těch hororů, které mám tak rád :)...

• 21.4.2016  20:53

Odmítám hodnotit každý díl zvlášť. Nevím proč se to tu vůbec na CSFD tak hodnotí. Přeci nechcete po fanoušcích ulice aby hodnotili nad 3000 dílů? Nebo ano? To od Vás není hezké. Možná jsem ochotný hodnotit jednotlivé série, a to taky udělám. První série má ode mne jasných 5. Díky tomu jak mne dokázala do seriálu vtáhnout. Díky tomu, že jsem si zamiloval jednotlivé hrdiny a že jsem opět našel seriál, který mi nedovolil jít spát dokud jsem nedokoukal všechny díly, které jsem měl k dispozici. Možná bych našel nějaká slabší místa, ale ta silnější je rozhodně několikanásobně převýší. Díky za tento serial.

• 21.4.2016  20:38

Výborné!!! Excelentní. Opravdu nemám lepších slov, film mi vyrazil dech jako za poslední roky žádný jiný. Film nepřišel ani tak s ničím extra novým, ale jeho netradiční pojetí, jeho surovost a jednoduchost, jeho mrazivá atmosféra. Používám zde kladné hodnocení, ale měl bych po pravdě říci, že film je odporný, hnusný, divný a tajemný. No prostě takový jaký by měl horor být. Rozhodně doporučuji a zaručuji, že po jeho dokoukání se budete cítit podivně a trochu zhnuseně. Jasných pět hvězd, a ohromnou dávkou lítosti, že nevzniká více podobných... Po naskočení titulků, všichni diváci v kině zůstali sedět. Nikdo nevyskočil a nepádil domů jak tomu obvykle bývá. Konec přišel tak nečekaně, protože NIKDO se během filmu nepodíval na hodinky s myšlenkou kdy už ta blbost skončí...

• 23.1.2015  21:07

Nemám rád happy endy, ale v tomto filmu jsem se za alespoň krapet šťastný konec modlil, protože to bylo teda opravdu celkem silné kafe. Surové, brutální... To že vše se odehrává mezi maory dělá film značně exotickým a ona tetování a přijímání do klanů na mne působilo až lehce post apokalyptickým dojmem. Po hodně dlouhé době konečně film, který mne posadil do křesla a donutil mne věnovat mu sto procent pozornosti.

• 1.3.2014  10:58

Prodloužení a inovace jedné z Burtonových prvotin? Proč ne, hned jak jsem se dozvěděl, že bude Frankenweenie film, moc jsem se těšil. Hlavou mi krapet vrtalo jak se podaří nafouknout kraťas o naprosto strohé dějové linii do smysluplného dlouhého filmu. Uvědomoval jsem si, že bude třeba děj krapet pozměnit... A pak to přišlo shlédl jsem film a jsem nadšen. Jde o film příjemně hororové atmosféry a hororové nadsázky. Moje očekávání byla naplněna a nezbývá mi než doufat, že Burton ještě nějaké filmy podobného tipu přidá.

• 7.6.2013  20:35

Správný psychofilm, který začíná šílenstvím a postupně vás vrací zpátky do reality, jediné co mi na filmu vadí, že tvůrci ho trošku nenatáhli, protože tahle podivaná se mi opravdu líbila. V bytě jsem se ztrácel a tápal, říkal jsem si: "Co se to sakra děje? Tohle snad není normální!" No prostě film si mě zjískal poměrně snadno. Ve chvíli kdy jsem byl uplně zmaten tím jak se film vyvijí jsem se podíval na časomíru a chybělo necelých 20 minut do konce což mě velice zamrzelo. I když jsem během té krátke doby dostal odpovědi na všechny své otázky, mohli tvůrci nechat děj ještě chvilku běžet. Scéna kdy příjde na konci na návštěvu ten muž a otevřou se dveře mě dostala uplně nejvíc, to uvědomění si toho o co celou dobu šlo... Mazec.

• 6.6.2013  15:03
    Mary a Max (2009)

Přátelství, které započalo nevinné dítko ve věku osmi let, které vydrželo roky a roky. Ti dva se nikdy neviděli a přesto toho měli tolik společného. Animovaný film, který závažností témat, kterými se zabývá překoná mnoho srdce rvoucích dramat. Tento film mě naprosto uchvátil. Nejen tím, že skvělým způsobem otevírá vrátka do prožívání lidí s aspergerovým sydromem, ale dá se říci vším. Animace, která na první pohled není nijak přenádherná, je pro film perfektní. Ani nevím jak krátce a výstižně film popsat, myslím si, že jakékoliv popisy děje budou ve srovnání s tm co film nabízí absolutně bezobsažné. Adame Elliote - před vašám filmem smekám klobouk - jde dle mého názoru o mistrovské dílo a velice mě těší, že nejsem jeden z málo kdo film vidí stejně, podle hodnocení a komentářů, které zde vidím.

• 26.5.2013  12:32
    Výměna (2008)

Velice krutý film o tom jak se můžou věci zvrtnout, když moc dostanou do rukou nesprávní lidé. Během filmu jsem zažíval opravdové pocity zoufalství spolu s Angelinou, které nelze vytknout vůbec nic. Zahrála svoji roli dokonale přesvědčivě a opravdu se pro ni výborně hodí. Z čeho jsem však byl zcela unešen je role Jasona Harnera. Svoji postavu rozpolceného psychopata zahrál tak přesvědčivě, že jsem mu to uvěřil i já. Film mě zaujal natolik, že hned po jeho shlédnutí jsem si začal o skutečné kauze hledat více informací a tím co jsem našel jsem byl opravdu zhnusen. Sečteno podrtženo, možná začínám být citlivka, ale nemám filmu co vytknout.

• 30.3.2013  16:40
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Tento mnou poměrně dlouho opomíjený seriál se ukázal být naprostým klenotem. Asi to je tím, že člověk, který denodenně konzumuje humor ze seriálu Simpsonovi a Futurama si naivně myslí, že už ho nic nepřekvapí. Vždyť přeci všechno co se v životě může stát už bylo v Simpsnech... A ono ne... Při sledování tohoto seriálu si říkám, že toho v Simsnech nebylo ještě zatraceně hodně. "Hele Earle, jestli dokážu řídit tohle autíčko na dálkový ovládání po pokoji, tak klidně zvládnu i opravdové auto... Ale Rendy, to není autíčko, to je kočka. Pak bych asi neměl řídit." Jason Lee, jehož jméno sem si do teď spojoval pouze s Chipmanky a tudíž průměrnou rodinnou komedií byl pro tuto seriálovou roli stvořen, spolu s Ethanem Suple tvoří silnou komickou dvojici. Samozřejmě nesmím opomenout skvělou J. Pressly, která hraje prvotřídní mrchu. Velice smutné je, že pokud většina diváků měla podobný přístup k seriálu jako já (jeho objevení až po té co se ukončilo natáčení) pak si za to, že už další díly nebudou můžeme jakožto diváci sami. Snad někdy tvůrci postřehnou, že seriál se nakonec stal velmi populárním a nějaké další díly přidají.

• 27.3.2013  22:42

Tak davali v televizi Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, tak jsem se na to podíval. A došlo mi jak krásný a kouzelný byl původní díl této celé serie... Ihned sem začal hrabat ve starych kazetách a musel jsem si ho hned jít pustit. Ta pohádkovost, klasika, no to je prostě něco. Rok vzniku 1977.... To je neuvěřitelné! Jak jsem se sděsil, když jsem zjistil, že jsem tento film mohl hodnotit jinak než 5ti hvězdami.

• 4.2.2013  16:34

Druhý díl je podle mne lepší než první. Naivita obětí odpadá tím, že jím není věnováno tolik prostoru. Film se soustředí na psychopata, který si to dozajista zaslouží. Laurence R. Harvey se nejspíš zařadí mezi moje nejoblíbenější psychopatické postavy. Jeho upocený, ukašlaný herecký výkon je odpudivě přesvědčivý. Černobílost jsem uvítal, protože v barvách bych tento film nejspíš neustál. Velice příjemně působí vytržení děje z reality tím, že nikdo umrtí v garážích neřeší. Celkově film působí trochu absurdně, ale mě byl způsob narkózy celkem sympatický. Co se týče brutality a tematiky tak tohle je asi nejzašší mez kam jsem schopný zajít a hodnotit to kladně. Neříkám tím, že jsem se bavil, mnoho scén mě opravdu odpuzuje a přiznám se při prvním shlédnutí jsem je i přeskakoval, zvádl jsem je až na podruhé, ale uznávám, že tohle je poctivě udělaný brutální horor s atmosférou i značnou mírou krve a brutality. Neodpustím si dodat, že způsob zapojení Ashlynn Yennie mi přišel geniální a opravdu jsem ji litoval.

• 31.12.2012  12:08

Upřímě nechapu jak muže být taková krásná pohádka v modrých hodnoceních. Není stará, je poměrně nová, ale i přesto si drží svoji starodávnou pohádkovost. Žádná snaha o modernu, a ty písničky, no senzace. Neznám dítko,které by tuhle pohádku neznalo. Ještě k tomu v pohádce nalezneme zlého kížete, čerta, vodníka, čarodějku, no prostě je tam vše, snad jen drak tam chybí, ale mě osobně teda nechyběl.

• 28.12.2012  20:59
    Viking Viki (TV seriál) (1974)

Při hodnocení pociťuji silnou nostalgii. Na to jsem se díval vždy, když jsem byl jako malý nemocný... Malý Viking, který dokáže vždy pomoci svým spolubojovníkům z potíží!

• 28.12.2012  16:28

To není ani horor jako spíš zfilmovaná poezie.

• 8.5.2012  16:47

Absolutně bych zrušil, že jde o komedii. I ty nejúsměvnější okamžiky byli dosti hořké. Tento film je drama o dvou těžce tělesně postižených chlapících. Možná nadhodnocuji, ale mě to celkem oslovilo. Svým způsobem mi to přišlo velice podobné filmu Přelet nad kukaččím hnízdem.

• 30.4.2012  12:27
    Občan X (TV film) (1995)

Snímek ač natočený podle masového vraha, který mohl snadno sklouznot k bezduchému hororu je velice kvalitním filmem. Soustředí se hlavně na případ z pohedu hlavního vyšetřovatele, který ač by mohl mít úspěch mnohem rychleji, jsou mu házeny klacky pod nohy ze všech možných stran. Občan Čikatilo je schován za nálepku člen strany a tudíž nemohl být vrahem. Homosexuálové, jako něco výjmečného, jiného a špatného byly hlavním podezřelým. Čikatilo byl jeden z nejbrutálnějších masových vrahů, zabijel malé děti, které před smrtí mučil a po smrti hyzdil tím, že jim odřezával bradvky, oči, genitálie, které následně pojídal... Počet jeho obětí se vyšplhal nad 50, v nějakém článku jsem se dočetl, že hon na Čikatila stál život více nevinných lidí, než jich dokázal sám Čikatilo zabít. Za jeho činy byly dokonce odsouzeni nevinní lidé, kteří přísností vyšetřovatelského sboru byly k přiznání donuceni.

• 30.4.2012  12:14

Tu není moc o čem mluvit, komedie která podle mě dokáže pobavit každého. Jean Reno hraje v tomto filmu až vedlejší roli, protože jeho sluha ho jako komediant předčí o tisíc procent. Sluha a podkoní, který smrdí a nemá slušné vychování je ten kdo tento film táhne a utáhne ho až do konce.

• 30.4.2012  11:35
    Funny Games (1997)

Tohle bych si snad troufal říci nebyl horor, ale opravdu psychologické drama, ve kterém i já jsem viděl jisté sarkastické narážky na snobství, namyšlenost a bezohlednost vůči svému okolí. Zábava je přeci také důležitá a když se chceme bavit soucit a emoce musí jít pryč. Zábava je to oč tu běží a není šance v těchto hrách vyhrát, protože ti dva mladí rozmazlení a zazobaní parchanti už nevědí co by. Souhlasím s tím, že jde o film, nad kterým nepřestanete přemýšlet ihned po jeho shlednutí. Leží vám v hlavě. Ono koketování s divákem či televizní ovladač mi přijdou do filmu vsunuté až příliš kýčovitě. Ano režisér chtěl podtrhnout svoji myšlenku, nemyslím si, že to bylo nutné. Brutalita a samotné krvavé scény, k těm je film lhostejný stejně jako jsou lidé lhostejní k násili v dnešním světě. Film mě ale neděsí, nemohu si pomoci, ale nemám z něj dojem jako z hororu, ač o hororové zápletky není nouze. Tento film mě spíš nutí o sobě přemýšlet. Obávám se totiž, že vše co s tímto filmem souvisí je dokonale promyšleno a i onen chlapec, kterému je strčena hlava do pytle, aby neviděl a neslyšel je jistou formou ironie, satiry či sarkasmu vztahu k dětem v dnešní společnosti. (snad hledám i něco víc, ale film mi k tomu dává prostor a to se cení) PS: ač viděn až po americkém remaku, tak v tomto filmu jsem byl s hereckým obsazením a hereckými výkony spokojenější než u remaku.

• 11.4.2012  14:27

Na tož, že to je z roku 1983 to svoji strašidelnou atmosferou strčí do kapsy mnohé celovečerní horory. Mezi hororovými krákými filmy je to nadměrně vydařený počin.

• 11.4.2012  10:19

Sem si říkal, v čem by asi tak mohla být podobnost s hororem Mučedníci, jak zde ČSFD uvádí... A už je mi to jasné. Dějová nepředvídatelnost, poměrňě šokující zvraty v ději, poměrně vysoká míra brutality. Jediné nad čím jsem se pozastavil je kolik toho dokáže člověk vydržet aniž by upadl do bezvědomí.

• 3.4.2012  13:40
    Čekárna (studentský film) (2010)

Proboha co si jako myslíte, že tomu chybělo? Ano chybělo tomu ještě dalších 80 minut zbytečných záběrů, take vám chybělo asi dalších deset písní napsaných jenom pro tento film, chybělo vám další 20 postav, které by z filmu udělali nepřehlednou taškařici, také vám chyběl sem tam nějaký vtip a ohromné množství dialogů. To všechno Vám chybělo k tomu, aby se z tohoto kvalitního, přehledného a koukatelného kraťasu stal průměrný, obyčejný a ničím výjmečný film, kterých je tuny. Jeden z nejlepších kraťasů co jsem kdy viděl. (nehodnotím jen děj a zápletku, ale hru s kamerou, zvukem, střihem)

• 3.4.2012  12:10
    Le bagman - Profession: Meurtrier (amatérský film) (2004)

Hodně mi to připomíná filmy tipu Toxický mstitel a tak, ale s tím rozdílem, že tento Kraťas si na seriózní film ani nehraje. Jde spíše o takovou variaci na téma krvavé speciální efekty - a já musím uznat, že tvůrci dokázali vymyslet opravdu kreativní a zábavné situace. Bagman - je senzační postava, a zbytek pobíhajících a řvoucí herců dodá filmu šťávu, ostatně červené šťávy na tenhle filmek nešetřili a krev stříííká proudem a to doslova.

• 22.3.2012  10:43

Nevím proč sem tomuto filmu kdy dal méně jak 5 hvězd. Sice to byly krásne 4, ale při nedávném shlédnutí tohoto filmu došlo k jasnému přehodnocení. Hudba, scény se zvířaty, celý film je luxusní.

• 23.1.2012  23:49
    Angst (1983)

Bez motivu je to hrůzostrašnější. V mnoha thrillerech je opravdu "zlá" postava psychopata něčím zlehčována až idealizována. K tomu tady nedochází - zde je pro vás nachystán zvířecí sadismus, naprosto antisociální chování, naprosté šílenství, do kterého můžete v tomto filmu nahlédnout. Kamera je taky šílená, ale myslím si, že se svým zvráceným způsobem doplňuje film. Veliké herecké představení Erwina Ledera, který by za tuto roli zasloužil klidně i Oscara - jeho podání labilně neurotického sadistického psychopata je unikátní. No fuj, to bylo silný kafe tenhle film. Ještě dodám, že zrežírovat toto vyžadovalo velkou míru zvrácenosti.

• 17.1.2012  15:24
    Jezero smrti (2008)

Nejpodobnější filmu Ils, který na mě ovšem zdaleka neudělal takový dojem. Zde jsou postavy mladíku rozvedeny, nedochází pouze k jednostrané tyranii, ale je zde možno nahlédnout i na stranu násilníků. Což mi na filmu Ils chybělo. Hlavní hrdinové jsou celkem klaďáci a já jim během film přál to nejlepší možné. Hlavně jsem přál to nejhorší těm spratkům, záporňákům. No některá moje očekávání byla naplněna, jiná příliš ne (za což díky), čímže se tento film katapultoval mezi naprostý top mezi horory podobného typu...

• 10.1.2012  23:19
    Carrie (1976)

Troufám si říci dokonalé. Nenapadá mě žádná námitka a film se automaticky řadí mezi mých nejoblíbenějších top ten hororů, které jsem sice ještě nesestavil, ale myslím, že to potrvá hoooodně dlouho než z něj Carrie nějaké jiné horory vystrnadí. Film se vůbec nesnaží tlačit na pilu a dá se říci veškeré nechutnosti a brutality si odpustí, ale od začátku po celou dobu směřuje k jedinému extrémně silnému konci.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21