Jazzzz

Jazzzz

okres Ústí nad Orlicí
student

19 bodů

Moje komentáře

  • 14.10.2006  19:58
  RRRrrrr!!! (2004)
  *****

  Naprosto geniální a bezchybné. Né, promiňte zas až tak ne... Ke konci už se ten humor trošku okouká, ale rozhodně nezačne nudit. Je to prostě výborný film. Šampon měl svou roli i ve filmu Evoluce, tak proč ne? Dialogy sou dokonalé, náčelníkova žena... "Že je pěkná?" Ano pane!

  • 21.7.2006  20:13
  Směr jih (TV seriál) (1994)
  *****

  Kdyby se moje rodina dozvěděla, že jsem dva bloky stopoval nějakého blbého pudla místo svého psa, musel bych se hanbou propadnout. Tenhle ten policajt je fakt třída...

  • 1.6.2006  15:15
  Oběť (1986)
  *****

  Co k tomu říct? Na začátku sem si myslel, že zatraceně dobře chápu o co jde, ale to bylo jen pár prvních minut filosofického monologu s kterým sem se velice snadno ztotožnil. Pak jsem se, ale začal topit v tichu na mě se valicích uměleckých obrázků a fotek. Co záběr, každá místnost či situace, charakter to jeden nádherný umělecký obraz, jemuž pro mě zpočátku vůbec nepochopený tajemný děj dával mnohem hlubší rozměr, nežli fotografie dokáže mít. Bohužel asi víc hodnotím tu vizuální stránku, nežli tu myšlenku a to co v sobě tento film skrývá. To proto, že sám sem opravdu nebyl schopný na první schlédnutí docenit vše, co tento film, a podle toho co jsem si četl o Andreji Tarkovskem, tak i tento režisér, nabízí.

  • 13.5.2006  17:12

  Uau, no to je mazec. Nemám ani páru o čem to bylo.. Aha o to to vlastně bylo, nevědět o čem to bylo. V porovnání s boxujícíma kočmkama od Edisona to je už opravdu mistrovský filmový kousek.

  • 30.4.2006  15:12

  Nejsem žádný fanda FF a tomu světu vůbec nerozumím, ale bez výčitek svědomí můžu hned po shlédnutí filmu říct, že k dokonalosti mu nechybělo mnoho. Grafika je jedna z nejpromakanějších jaké jsem kdy viděl (Ale ne 100procentní - má své rezervy), děj udrží napjatého i člověk, který nemá ani páru o co Go. Animovaný svět nabízí neskutečné množství možností a film FF mnoha z těchto možností využívá.

  • 15.4.2006  22:20
  Spider-Man (2002)
  *****

  Naprosto bez diskuzí. Spiderman je fakt borec. Jak léta ulicemi a nedbá na to kolik organického vlákna po něm zůstane po městě vyset. Lidé to jistě rádi uklidí. A velká síla žádá velkou zodpovědnost, takže odpouštím i ten nekonaný happy end! Jo a musím upozornit, že člověk, který to bere s nadhledem se nudit behěm filmu určitě nebude!

  • 18.3.2006  18:27

  S ničím zas tak novým tenhle film nepřišel. Jak tady již padlo, je již s čím srovnávat. Sedm, 8mm a další se svojí atmosférou Saw s přehledem vyrovnají. Vrah během prvního dílu neukázal ani známky po pochybách a vše mu vyšlo podle plánu, perfektně. Uvidíme jestli s pokračováním dojde i k chybám vraha, jako tomu bylo u serie s Antonym Hopkinsem. Po shlédnutí druhého dílu jsem teprve docenil kvality dílu prvního. Atmosféra jedné místnosti je perfektní a možná bych být režisérem z těch 100 minut strávil v té místnosti s kamerami mnohem víc času než on. Každopádně, ale kamera super. A ony ďábelské hry jsou ještě v rámci mezí snesitelné. Ještě bych chtěl vyzvednout hlavního hrdinu, který vše dělá proto aby vrátil lidem jejich touhu po žití. Je pravda, že dnešní společnost bere lidem ten pocit, že si musí svého života vážit. Začnou nad tím uvažovat až v nejhorších situacích. Jen tehdy si uvědomí, že život má svou váhu a i sklenice s čistou vodou svou krásu.

  • 3.3.2006  18:34
  Restart (2005)
  *****

  Tak tento film jsem hltal už od začátku. Jak mám ještě teď v živé paměti to jak jsem se u King Konga kousal v Kině nudou tak teď můžu porovnat a Restar je skvělý. Pouhých 85 minut mi přišlo dlouhých jako celý den, a to nejen jednou ale celý den dvakrát. Jeden postřeh, který mě napadl během filmu: Filmy jsou černobílé nebo barevné, tento film je modro žlutý! A co vytknout? Snad jen tu zamotanost, ale to byla moje chyba, že jsem se nestíhal orientovat. Určitě bych byl hrozně rád kdybych mohl tento film shlédnout ještě jednou!

  • 13.2.2006  17:56

  Proč jsem vlastně tento film chtěl vidět? Jednou jsem slyšel, že jsou tři filmy, které stělesňují rebelství: Divoch, Rebel bez příčiny a Bezstarostná jízda. Divoch je perfektní, Bezstarostná jízda taktéž a o Rebelu bez příčiny nelze říct skoro nic jiného. Je skvělý. Je to zcela jiný způsob a podle mě ten nejpovrchnější důvod vedoucí ke vzpouře, ale přesto proč o tom nenatočit film. Během filmu bych, ale snad Jima ani rebelem nenazýval. Je to mladík, který kuli problémovým (někdy ideálně vypadající rodinka nemusí být to pravé) rodičům a věčnému stěhování touží po tom někde vyniknout. Někde se uchytit, zapsat se a žít. Ne neustále utíkat, proto se svým způsobem bouří a dává všem najevo co má na srdci. K Divochovi tento film nelze vůbec přirovnávat. Brando a Dean stělesňují naprosto odlišné charaktery. Jediné o čem můžeme diskutovat je, zda by božský Brando zahrál roli Jima lépe než James Dean a nebo jestli by třeba James Dean nebyl lepším melancholickým vůdcem v Divochovi.

  • 12.2.2006  13:58

  Skvělé, výborné, nádherná, úchvatné. Tento film je již od začátku naprosto senzační. Chápu, že nemusí být tak skvělý pro všechny, ale pro mě byl naprostou špičkou. Ten týden co jsem ho dostal do rukou jsem ho viděl hodněkrát a dnes jsem se na něj díval znovu. Hodit vše zahlavu, jet, být svobodný... A né jako kapitán Amerika ale jako Billy... CHtěl bych taky jednou zbourat všechny mosty, nasednou na motorku a všechno nechat za sebou... A možná, teď když o tom tak přemýšlím, chtěl bych i tak jako oni skončit. Film je natočen naprosto skvěle a ty záběry kdy hraje muzika a oni se vezou na svých strojích po dlouhých silnicích... A nesmím opomenout pochválit skvělý výkon Jacka Nicholsona, ale nevím zda je herecký výkon, když se shulíte na plecha a pak se smějete do kamery... :)

  • 3.2.2006  15:31

  O tom o čem je tenhle film nejde jen tak natočit film. Nebo jde, ale lidi kteří na něj půjdou do kin neuvidí nikdy to co očekávají. Očekávají film o tom jak žijí oni sami. A proč to očekávají? Aby je film ujistil v tom, že v tom životě nejsou sami. Že když někdo točí film o nich, že asi opravdu nejsou sami. V kině pak na film koukají, mnohdy v partě lidí. Někteří tak vysmažení, že ani nejsou schopni chápat. Ale ti co trochu myslí, ti jsou většinou zamlklí a sedí rozpačitě nehybně v sedačce. Občas se trpce zasmějí... Proč? No třeba se v tomto filmu našli. Když se totiž natočí film podle reality nebude v něm nikdy přesmoc optimismu a trpkost, která se skrývá za laciným stavem euforie, který je v tomto filmu ukazován, je velká. Nesmyslnost života a bezdůvodná sebelikvidace. Snad někteří z kina odcházejí s úsměvem, protože oni se viděli v postavách, které ještě nezačali přemýšlet, ale ti kteří se stotožňují spíše s tím týpkem, který je na konci odhodlán se změnit. Mezi ty patřím i já. A bohužel i já patřím k těm, který tento film sledoval spíše s trpkým úsměvem. Není to ale důvod proč ho odsoudit. Je to natočeno v takovém stylu, že ti kteří budou mít během sledování zaneřáděný organismus nějakouý chemikálií (tak 95 procent diváků) se budou bavit. Hudba působí na sluch a monoho zajmavých záběrů a cel kamra udrží oči otevřené.

  • 5.12.2005  19:54
  Mary Reilly (1996)
  *****

  Mě se to, ale fakt líbilo! Mám fakt rád horory a tajuplné příběhy a všechno podobné. Ale nemám rád horory kde tečou litry krve a šílení mutantise sápou po zemi. Mám rád filmy s atmosférou, kde spíše nejostata nežli litry krve navozuje mrazení v zádech. A v tomto filmu se dozajista zamrazení v zádech dočkáte. Ponurá atmosféra, propojená vzpomínkami na zmařené dětství nevinné dívenky. A pak rozpolcenost hlavního hrdiny. No takřka perfektní. Bohuželjen takřka. Tak jak to je je to skvělé, ale já bych z filmu odstranili ten jediný efekt a to jest přeměna jedné osobvnosti v druhou. Bohatě by stačilo, aby hlavní postava byla schizofrenní, zčehož jedna osoba by svojí tvář zakrývala. Filmby zjískal na realičnosti (Což asi nebylo žádoucí ale já tomám rád) a divák by odcházel od obrazovky s úděsným pocitem, že by se tomohlo stát. Ale přesto jsem z filmu nadšen, po řadě naprosto úchylných pokusů o horor s atmosférou mě tento zcela vyhovuje a díky za něj!

  • 13.11.2005  15:59
  Štěstí (2005)
  *****

  Tvůrci tohoto filmu se snažili urobit tento film tak, aby se co nejblíže přiblížil normálnímu životu. To je sice pěkný záměr, ale nesmí být proveden tak jako v tomto filmu. Aby byl film o normálním životě musí beze sporu obsahovat: sex, drogy, pankáče :)... To všechno je ale podle mě do filmu vsazeno moc křečovitě. Pogující pankáč ve vesnické hospůdce je jako pěst na oko. A maminky kouřící jointy nad kočárky svých dětí... Tento film je o normálních věcech, ale ukazuje je naprosto abnormálním způsobem. Už to tu někdo psal, že měl dojem nekončících scén. S tím musím souhlasit. Během filmu vám příjde, že některé okamžiky naprosto postrádají závěr, či nějaké rozuzlení. To byl, ale podle mě záměr režiséra. Není přece cílem vám dát všechno po lopatě, něco si musíte domyslet sami a musí vám být poskytnut prostor pro vlastní názor. Film je proložen mnoha momenty, kdy hraje hudba při pohledu na komíny, nebo na vodní hladinu, či skládku. Takové chvíle ve svém životě zažívám sám a dozajista i mnoho z vás. Občas se prostě zaseknu, myšlenky nechám utíkat a dívám se u toho třeba na hladinu rybníka. Tento film může být pro někoho velmi depresivní, ale během filmu, když se nad tím zamyslíte je mnoho drobných střípků štěstí a mnoho způsobů štěstí, které někteří mohou chápat jako smutek nebo zlo...

  • 13.11.2005  15:45

  Tak u tady toho filmu opravdu nevím co vytknout. Jednoduchý konzumní divák se hodně nasměje při mnoha vtipných momentkách. Obvzláště počátek filmu odehrávající se ve dvoumístnostní kajutě je naprosto perfektní. A diváci trochu slabší nátury, vyžívající se v romantice na konci filmu dozajista ukápnou slzu. Když jsem na tenhle film koukal napadlo mě, proč televize vysílá neustále dokola pořád stejné filmy, které už všichni znají zpaměti a nepouští do oběhu více starších filmu. Mnohdy jsou tyto starší filmy mnohem zajmavější a vtipnější. Je celkem smutné, že tento film, který je podle mě určitě lépe než dobrý hodnotilo pouze pár desítek lidí a mnohé telenovely jsou shlédnuty až stovkami diváků...

  • 13.11.2005  12:17
  Kids (1995)
  *****

  Mezi komentáři jsem objevil monoho velmi odmítavých názorů k tomuto filmu. Naprosté nepochopení a nesouhlas s tímto filmem. Mnozí mohli být až zhnuseni. Ano plně to chápu. Ale bohužel s nimi nemohu souhlasit. Závidím lidem, kteří nikdy nepoznali svět, o kterém je tenhle film, ale naopak bych ho všem vřele doporučil. Rodičům dětí bych ho dal zhlédnout, aby viděli kam to může spět. Politikům a mocnostem, aby viděli co si vychovávají pod svými křídly. Mnoho dětí (ano DĚTÍ) ne teenagerů, již ve velmi mladém věku ztrácí své iluze, mnozí si je ani nestihnou vybudovat. Během mého (krátkého) života jsem mohl pozorovat ten neskutečný posun. Když jsem byl mladší tak jsem věděl, že mě puberta čeká tak od 14 možná trochu dřív. První cigaretu jsem vykouřil, nevím snad v 15? Ve stejném věku jsem byl i poprvé na diskotéce. Byl jsem zhnusen tím co se tam děje, a proto následovalo asi rok a půl útlum, kdy jsem přemýšlel nad tím co lidi motivuje k tomu jít ven, opít se a nesmyslně hopsat na něco co se hudbě podobá jen vzdáleně. Pak se cosi změnilo, deziluze ze společnosti, ze života a nevím co všechno mě vedlo k tomu, abych se začal chovat jako oni pro mě nepochopitelní blázní. Důvod proč píšu tyhle nesmyslně dlouhé keci je, že já začal s tímto bezprespektivním životem někdy kolem 16-17. Dnes ale zajdu do parku a co to vidím opilé základoškoláky. Čtvrtá až pátá třída je ideální věk pro začátek s kouřením. Sedmá třída je ideální věk pro začátek s mariuhuanou. Nevím co se změnilo snad větší nároky na malé děti. Vždyť místo toho aby se s nimi jednalo jako s dětmi je jim do hlav už od mala vmlacováno, "chcete abychom s vámi jednali jako s dospělými tak se tak chovejte". Možná... Chtěl bych jen říct, že z vlastního života, z vlastích zkušeností vím, že tento film není vůbec daleko od pravdy. Troufám si říct, že zachycuje naprostou pravdu. Samozřejmě nemluví o všech dětech, ale mluví o rozhodně roztoucí skupině dětí. Tento film bych nebral jako umělecký kousek, ale jako dokument. Každá scéna tohoto filmu vám pomůže nasát atmosféru a přiblíží vás blíže k životu na plátně předváděných mladíků. Herecké výkony nejsou oslnivé a kamera je naprosto amatérská, ale takový je život. Není to nastrojený film, je to dokument o životě...

  • 5.11.2005  19:25

  Když jsem viděl tento film poprvé tak jsem po jeho zkončení jen zůstal sedět a zíral jsem. Je to o tom co všechno můžou zavinit drogy, a že je to velice kruté. Uznávám, že na podruhé či napotřetí není film tak zajímavý, protože příjdete o ten zdrcující konec, ale během filmu je mnoho zajmavého, takže se určitě nebudete nudit.

  • 1.11.2005  19:20

  Tyhlety mini postavičky jsem měl vždycky rád. (Teda aspoň ty starší díly). Ano nelze opomenout vulgaritu a jistě i drtivý mravní dopad, ale ten už je podle mě mírnější. Neodsuzujte South Park hned, když se na chvilku zastavíte na ulici a poslechnete si rozhovor dětí, OPRAVDU dětí, malých nevinných, tak začnete považovat Cartmena za andílka. Četl jsem různé rozbory psychologů na téma South Park a jednoznačně jsem na jejich straně v tom, že to není odpad...

  • 17.10.2005  21:48

  Paul, po ztrátě své milované je třeba se trochu vybít, prostě zaplašit všechny vzpomínky, nelze se v tom babrat do nekonečna. Cesta kterou se vydává vybít on a o které je vlastně film je sice pro mnoho lidí nepřípustná leč si myslím, že nejlepší. Myslím si (během filmu sice Paul mluví o své minulosti jen po skromnu) že Paul měl pokojné manželství. Ráno posnídali s manželkou, průměrné dopoledne, průměrný oběd atd. Po její smrti měl jistě v sobě prázdno, které bylo třeba zaplnit (nemluvě o případných zjištěních z manželčina života - nevěra?). Film není zdaleka jenom o tom jak "spláchnout" staré a začít nové. Během filmu se zbavuje zničený vdovec zármutku ze ztracené ženy a postupně zjištuje, že může opět milovat. Bohužel zamiluje se do své hračky, do děvčete které mu sloužilo pouze jako prostředek k uspokojení. To je podle mě největší chyba, jake se může člověk v daném okamžiku dopustit (ale díky nevyzpitatelnosti citů se jí nelze vyhnout). Takový vztah prostě nemá budouctnost. Závěr, podle kterého se jmenuje celý film je v rytmu tanga a je naprosto nezapomenutelný. Možná bych se mohl ještě zmínit kte již zmiňované dívce, která je Paulovou těšitelkou. Tato postava není vůbec jednoduchá, jak se může zdát. Do teďka nechápu co mělo být tím impulsem, který jí přiměl k tomu, aby důvěřovala neznámému cizinci, ale stalo se. Asi prostě chtěla zkusit něco nevázaného a propadla tomu. Během filmu se snaží zbavit se závislosti na tajemném muži, kterého vlastně ani nezná. On jí neříká: "Vrať se!" Ona se vrací sama a on s tim počítá. Při další volné dvouhodinovce ve svém životě se dost možná podívám na tenhle film znovu a vy by jste měli určitě taky! (Nemluvě o tom, že v některých milostných scénách, se přes veškerou závažnost tohoto filmu, dosti zasmějete počínání Marlona Branda. A už vůbec bych neměl zmiňovat jeho jakési praktiky, ale musíme být ohleduplní, vždyť tehdy ještě nebyli Sexshopy.)

  • 15.10.2005  14:16
  Kmotr III (1990)
  *****

  Tak třetí pokračování této ságy je už naprosto zničená idilka mafiánské rodiny. Nic není tak jak by mělo být. Mafiánský boss povoluje ve výchově svých dětí, začne se pomalu odpouštět a čest už neznamená to co znamenala. Jakožto fanoušek klasické mafie jsem byl tímto filmem dost zklamán, ale když se na to podívám z druhé strany, tak třetímu dílu nelze vlastně vytknout vůbec nic. První díl byl perfektní, druhý taky, ale naprosto jiným způsobem a zkáza mafie je v tomto třetím filmu zachycena výborně.

  • 8.10.2005  15:03
  Kmotr II (1974)
  *****

  Když jsem viděl Kmotra jedničku, velmi se mi líbil. Litoval jsem jen té špatné situace v mafii. Ty neshody ohledně narkotik, následná válka rodin. Pokračování je opět skvěle provedené, ale nálada během filmu se oproti jedničce ani trochu nezlepšila. Mafie je na tom hůř a hůř. A to nejen ve společnosti, ale ani její nejbližší (rodina členů) nedokáží držet při sobě.

  • 29.9.2005  18:48
  Haló, haló! (TV seriál) (1982)
  *****

  Tak tento seriál ze všech množství seriálů, které jsem hodnotil si asi nejvíc zaslouží 5 hvězdiček. Hlavní myšlenkou je, jak divákovi 80 krát vmést do tváře stejný vtip takovým způsobem, aby se tomu vždy zasmál. Diváka drží u televize i to, že některé postavy mají mnohdy stále stejný názor. Sám si vzpomínam, když "Mišel od partizánů" v dvacátém díle, již snad po sté řekla větu: "Tiše, nebudu to víckrát opakovat!," tak jsem si říkal: Už je s tím trapná. A co se nestalo René jí řekl něco na stejný způsob... Halo, Halo je důkazem toho, že dobře přednesený vtip se můžete mlet pořád do kola a přesto je pořád vtipný... (V tomto serialu je tak 10 možná dvacet vtipných věcí na desítky, možna stovky různých způsobů)

  • 28.9.2005  10:50
  Vesnice (2004)
  *****

  Ok, ano uznávám, že konec je trochu zarážející a možná může i někoho zklamat, ale já mezi takové lidi nepatřím. Tento film má již od počátku naprosto perfektní atmosféru. Vtáhne vás do děje a občas, když pod ztrážnou věží procházejí ONI, tak i přestáváte dýchat. Jde o to, že jistá skupinka lidí se kdysi rozhodla, že odejdou od světa, který je krutý a zlý a založí společnost, která bude pouze dobrá. Ono to ale prostě nemůže fungovat, vše se začne horšit, když se ve Vesnici narodí postižený chlapec, který těžko chápe co je dobré a co zlé. Zlu se prostě nevyhnou a tak musí navázat vztah s okolním světem...

  • 22.9.2005  20:10
  Divoký anděl (TV seriál) (1998)
  *****

  Divoký anděl, Milagros, je naprosto obdivuhodná osobnost. Jde o děvče vyrůstající bez rodiny jako sirotek. Staraly se o ní jeptišky, takže je svým způsobem věřící. Tato telenovela je fakt mojí nejoblíbenější. Kupodivu se odehrává na relativně dosti místech (asi 5 :) )... Osobnosti v této telenovele jsou naprosto skvělé (alkoholik zloděj, přítelkyně šílená, alkoholička tetka, dva blázni zahradníci, ...) Fakticky super a můžu vřele doporučit. Komu se líbí netradiční holky a né žádný fifleny, který by si třeba polámaly nehty, kdyby na něco šáhli tak se u vydařeného hereckého výkonu Natalie Oreiro nebudete nudit!!! Jen bych chtěl dodat, že z těch odpadů, který tahle "tak strašně trapná" telenovela dostala je víc než u nějakých kvalitních filmů. Z čehož plyne, že hodně z vás se raději podívá na blbou telenovelu pro zasmání, než na pořádný film... Pak z toho máte výčitky svědomí, protože "na telenoveli přeci normální lidi nekoukají" a tak tomu dáte tady na ČSFD hodnocení "odpad" a vůbec vám nedochází, že jste se na to stejně koukali a nenudili jste se!!!

  • 22.9.2005  19:19
  Rocky IV (1985)
  *****

  Tak když nebudu brát v potaz katastrofický páty díl, tak tento čtvrtý má snad nejslabší záminku k boji. Nebojuje se o titul, nebojuje se o peníze, ale bojuje se z pomsty. Naprosto nevhodně volený motiv pro fyzické násilí. Nakonec mě doopravdy dorazilo, když Rocky říká aréně plné Rusů, že je lepší, když se mlátěj dva než několik milionů. Přesto je film dobře natočený a krajina a atmosféra během Rockyho pobytu v Rusku je perfektní. Rockyho tréning a jeho povoha v kontrastu s dopingem a bezcitností... :-)

  • 22.9.2005  19:10
  Rocky III (1982)
  *****

  Třetí pokračování? Proč ne... Mnohým by se třeba zdálo, že Rocky už je na svém vrcholu. Ti kteří ovšem psali třetí díl vybrali soupeře pro Rockyho naprosto geniálně. Položili si totiž otázku: Co se stane, když sport (jakožto výdělečná činnost) přeroste v zběsilé supeření, ne o čest, ale o titul! Clubber je dokonalým ztvárněním člověka, který má naprosto špatně uspořádané životní hodnoty a jediným jeho snem je zničit Rockyho Balboa. Atmosféra ve třetím díle je již od začátku mnohem temnější. Za to může ta zvířeckost vložená do Clubbera. A nakonec film leč opět podle stejného metru jako jednička a dvojka... (začátek, záminka, tréning, box a Rocky vítěz).. není vůbec nudný. Tréning s Apollem je příjemnou změnou po Mikových old praktikách a to, že Rocky na začátku dostane na budku z něj dělá člověka a ne jen hrdinu pro mladé usmrkance. Dokazuje to, že je i on porazitelný. V tomto dílu nesoupeří jen s boxerem, ale i sám se sebou a se svým strachem.

  • 22.9.2005  19:01
  Rocky II (1979)
  *****

  Pokračování, ve kterém nedovolí Apollova zlomená hrdost, aby šampion pokračoval dál ve své cestě slávy. Apollo nesnese diskuze na téma, že první zápas byl prodaný a opět se zaplétá s "Jižní tlapou." To je však ohromná chyba. Rocky zamaká a závěr je jednoznačný... Novým mistrem světa v těžké váze v boxu je.... 5 hvězdiček už jen za to, že jsem v rozmezí 10-15let chtěl být jako Rocky.

  • 22.9.2005  18:54
  Rocky (1976)
  *****

  JHak někteří z těch, kteří psali komentáře, jsem vyvodil, že někteří nechápou smysl filmu Rocky. Absolutně nejde o závěrečný boj. Copak někdy koukáte na film s tím, že se těšíte jen na konečnou bitvu? NE! Jde o to si film užít. Musí mít nějaký smysl. Rockyho nelze brát jako nezávyslé díly. Celé čtyři díly (5 díl je omyl) jsou o vývoji člověka, který se z naprostého bahna, dokázal vypracovat díky takové hlouposti, jako je tvrdá hlava, tvrdá rána, a tvrdá vůle. v prvním díle je postava Rockyho obtloustlým exemplářem znuděného američana, kterou nemohl ztvárnit lépe nikdo jiný než Sylvester Stallone, který byl v době natáčení filmu asi na takové mentální úrovni jako postava Rocky. Jako malý kluk jsem viděl Rockyho snad stokrát a nyní se na něj občas také rád podívám.

  • 18.9.2005  09:07
  Do útoku (1987)
  *****

  Perfektní film, kde takřka negramotný otec v podobě Sylvestra Stallona bojuje o svého syna. Jeho syn je bohužel naprosto špatně vychovaný snob, bez pořádného uspořádaného sloupce priorit. Během filmu však poznává u svého otce, že jsou důležitější věci než nažehlené oblečení a deset sluhů za zadkem. Na konec výhra Stallona v soutěži v páce umožní být otci a synovi zase znovu spolu.

  • 18.9.2005  08:56

  Tak tento film jen srší černým humorem. Chlapec, který zná jen džungli a orangutany je vrhnut do velkoměsta a naráží na různé lidi, ale jeho neznalost světa mu nedovolí vše pochopit. Končí to tím, že se rozhodne zabít všechny kdo mu kdy ublížili a to třeba tak, že ho přes telefonní sluchátko zastřelí... Trapné, leč vtipné. U tohohle filmu se nudit nebudete!

  • 17.9.2005  19:22
  8. míle (2002)
  *****

  Mimořádně vydařený film, kde se můj názor ztotožňuje s názorem kritiků. Všichni totiž tento film očekávali s napětím a s radostí z toho jak zkritizují slavného EM... Ten ovšem svojí roli zvládl tak perfektně, že mnohým kritikům spadla čelist tak nízko až si na ní šlápli. Atmosféra chudinské černošské čtvrti, kdesi v novém kontinentě je úžasná. Všude samé gangy ozbrojené až po uši a mezi nimi jeden mladý bílý človíček, který si snaží vydobít trochu respektu. Film je o tom jak ho všechny možné okolnosti dovedli k tomu, že musí být tvrdý a neústupný, aby dostal své. Myslím, že tento film musí ocenit i lidé, kteří zrovna HipHopu nefandí, protože jde prostě o to, že ta hudba k té atmosféře patří. Když koukáte na dokument o moravě taky se nevyhnete tonum Moravanky.