Jazzzz

okres Ústí nad Orlicí
student

1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21
    • 8.6.2012  17:38

No natož co jsem na tento film slyšel chváli, tak jsem očekával trošinku větší pecku. Tři čtvrtě filmu je koukatlně udělané nic, které sice po konci filmu zjíská trošku větší rozměr, ale na první shlédnutí jsem se u filmu nudil. Nebyla to ale ona nuda při které usínáte nebo film vypínáte, byla to celkem příjemná nuda s očekáváním toho kam film spěje. Postrádal jsem jakoukoliv myšlenku, cíl, a ve chvíli kdy se náznaky cíle začali ukazovat sem byl dokonce i mírně znechucen, očekával jsem trošinku smysluplnější poslání pro Klub rváčů. Konec je pak poměrně šokující a nutí vás podívat se na film znovu. Takže k hodnocení, podle mě to patří k filmům, které je třeba vidět víckrát aby je člověk docenil, což mám celkem rád, bohužel mám však za sebou první shlédnutí.

• 1.5.2012  11:18

Přiznám se, že možná kuli sympatiím k Burtnovi trošilinku nadhodnocuji, ale mě se film prostě líbil. Je pravda, že Burton vytvořil pouze filmovou adaptaci něčeho co už každý zná a přeplácal to vizuálními efekty, ale mě se zdá, že to funguje. Cenu za nejlepší roli pro mě osobně vyhrál Králík. Depp by si zasloužil zase nějaký fim, kde je přes množství makeupu vidět jeho obličej, aby mohl zase něco zahrát. Rozhodně to nepatří mezi Burtonovi nejlepší filmy, ale podle mě to je celkem koukatelná pohádka.

• 11.4.2012  10:33
    Pontypool (2008)

Páni, s trochou tvůrčí snahy se celý film mohl odehrávat pouze v jedné místnosti čímž mohl být ještě více originální, ale i to, že se odehrává v jedné budově je celkem zvláštní, natož co vše se děje kolem. Konec je skvělý, pro mě šokující. Trochu jsem nepochopil onu pojintu té nákazy, těch slov na mě bylo opravdu mnoho. Ale co bych vynesl zcela a úplně nejvíc je hlas radiového hlasatele, podlě mě to je právě jeho hlas, který utvořil celý film. V mnoha scénách si uvědomíte, že vlastně nevidíte vůbec nic, jen skrze slova zjištujete co se kolem děje a když to vezmete do extrému, opravdu by stačilo poslouchat.

• 3.4.2012  12:46
    Casa Carnivora (amatérský film) (2010)

Geniální, film točený z jedné kamery umístěne v okně domu, výhled máme před okno, kde se postupně střídají různí aktéři. Myslím si, že tento experiment by se dal rozvinout klidně i do celevečerního filmu. Bohužel konec je až moc abstraktní a nechává na vaší fantazii vlastně úplně vše. Film se skládá ze scén, které by ve většině hororů byli pravděopodobně vystřížené.

• 22.3.2012  11:23
    Pevnost Boyard (TV pořad) (1998)

Už jen při zaslechnutí znělky se ve mě probouzí vzpomínky na dětství, kdy jsme s rodinou tento pořad sledovali. Vzpomínky byly vesměs kladné, ale ty roky co uplynuly jsou znát. Nepamatoval jsem si přesně jak je soutěž stavěná, ale teď když ji znovu začali vysílat jsem si vzpoměl. A je to stále to, co mě na této soutěži tak bavilo. Bohužel nevzpomínám si zda dříve byl česká dabing tak odpudivý... Situace kdy jeden soutěžící plave kilometr od ostatních ve velkých vlnách a zbytek týmu mu fandí, tyto scény neměli být předabovávané. Ten dabing je asi to jediné co mi na soutěží vadí, pak už jen vysílací doba, která mi neumožní ji sledovat pravidelně.

• 15.3.2012  14:51
    Sauna (2008)

No jisté je, že tento film je originální, zajmavý, atmosférický. Hororovou atmosféru to určitě má, hudba, bažina, zima, to všechno funguje. Přiznám se zpočátku jsem byl dosti skeptický, ale film si mě zjískával a nakonec si mě zjískal zcela. Mám rád, když film neskončí jeho dokoukáním a divák je nucen si mnohé věci domyslet. Zde si jich však budu muset asi domyslet poměrně dosti a myslím, že ani druhé shlednutí mi film zcela neosvětlý. Proč tedy nedávám pět? Nevím, třeba protu betenovou saunu v malém blátivém jezírku... Přišlo mi to trochu odfláknuté v kontrastu s krásně ponuře budovanou atmosférou.. Stejně jako konec, který mi nedokázal dát moc odpovědí si myslím mohl být propracovanější.

• 7.3.2012  18:25

Děj je jednoduchý, prostý, film je koukatelný, zábavný. Takhle vypádá film vhodný na odpočinek, podle mých představ. Animace je hezká, místy až roztomilá. Nemám co vytknout, přesto však nedávám 5 hvězd, tento film mi přišel jako pohádka každým coulem, narozdíl on animáče Wall-E, který mluvil jak animací tak myšlenkou.

• 23.1.2012  19:40
    Vetřelec (1979)

Super film, rok vzniku a kvalita filmu mi absolutně nejde dohromady. Přesto při hodnocení filmu jakožto hororu je mi prostředí vesmírných stanic a lodí bohužel trochu vzdálené. Chápu lidi, kteří považují vetřelce za naprostou špičku, pro mne to však byla vždy spíš taková hodně drsná scifi pohádka.

• 23.1.2012  19:30
    Sliz (1988)

Tento horor by si dle mého zasloužil ještě jeden remake (2011 tu měl byt tak kde je?) - originál sem bohužel ještě neviděl zkusím co nejrychleji doplnit. Dnešní technologie si myslím by dokázala udělat mnohem děsivější hroudy hlenu než byla tato. I přesto jsou efekty v tomto filmu dost dobré. Neodpustím si rýpnout: jak chce speciální jednotka chytat blíže nespecifikovaný hlen, který se umí plazit rourama a měnit svůj tvar, když nedokáže chytnout ani jednoho týpka na motorce? Nemluvě o tom, že sliz asi s hlavní hrdinkou sympatizuje, protože rozsliznout jí nakaši mohl asi tak tisickrát, naštěstí s jinými sympatickými osobami si servítky nedělá. A navíc jsou ve filmu i další světlé okamažiky, jako je třeba hned z počátku zakončení rande, scéna ve stoce a i panika v kině.

• 23.1.2012  15:20
    Učitelka (2007)

Sice dávám "jen" 4 hvězdičky. Ale sou to zatraceně silné 4 hvězdičky. Tento filmeček by se podle mě měl vyhřívat v červených hodnotách a určitě ne v modré šedi. Je pravda, že například onen odjezd na výlet do Paříže, který je doprovázený panikou, pláčem a nadávkami působí již opravdu vyhroceně, ale jinak si myslím to šlape tak jak má. Snad možná bych onu sílu lidského druhu alespoň trochu zpochybnil, ale dejme tomu, že tvůrci do filmu otiskli jisté ideologické poselství o lidské rase. Proč nedávám 5? Důvodu je více, na horor až moc pozitivní a ideologické, odpor k magické kouly (myslím, že učitelka by ve šroťáku na konci zapůsobila více) a dosti utopický konec.

• 21.1.2012  23:15
    Ben X (2007)

Další do mé sbírky filmu z oboru speciální pedagogiky. Velice dobře je zpracována diagnostika jak jí vnímal Ben, přičemž scéně u očaře jsem se opravdu zasmál. Vztah s jeho virtuální přítelkyní, i jeho soustředění se na bezvýznamný detail je ve filmu zpracováno na výbornou. Bohužel celá zápletka filmu mi příjde bohužel až příliš kýčovitá. Když opomenu, že jde o film, i na film je takový to způsob řešení šikany dosti extrémistický. Prostřihy dokumentového typu mi do filmu moc neseděli, to sedí spíše do hororů či thrillerů. Snaží se film dělat napínavějším, ale na mě to nefungovalo.

• 21.1.2012  17:25

Trošku méně atmosférické nežli 8mm, které je typické ponurou špinavou atmosférou velkoměsta. Zde je děj zasazen na vysokou školu, do mnohem slušnějšího prostředí. O to víc pak vynikne to co se tam vlastně děje. A film lze vnímat jako filmovou variaci na téma Špatně zvolené téma do diplomky. Ke konci bych ocenil trochu větší nahlednutí do oné organizace, snad i jednu rozkrájenou. Myslím, že když už se film týká této problematiky, mohl by být krapátek krvavěší. A učitel s názorem, že umělec točí to co diváci chtějí vidět si myslím zaslouží odstřelit.

• 21.1.2012  12:13

No to byla ale koukatelná blbůstka. Fakt jsem se místy nehorázně bavil. Konec mě rozesmál - a to dost, praktické využití zombií - pecka. Takhle by to šlo, zombií jsou pomalý, tupí, ale krvelační. Opět vnímáno jako jistá forma parodie na Zombií filmy, a myslím, že dobře pojatá. Herecké obsazení: chvilku mi trvalo než sem překousl hlavního hrdinu, kterého mám spojeneho se sitcomem Black Books, kde hrál přísného šéfa v knihkupectví. Naopak Dylan Moran, toho jsem ve filmu uvítal. Ten herec má podle mne velkou budoucnost.

• 20.1.2012  23:02
    Vřískot (1996)

Slabé 4, bohužel až příliš komické vystupování maskovaného vraha během filmu a pohled teenagerů na vraždění v jejich městečku podle mne až příliš zlehčuje situaci, dost se vysvětlí na samotný závěr a já myslím, že konec je celkem vydařený. Na podruhé si film užiji asi více. Žánrově jde o typickou vyvražďovačku, která však celou dobu i samotným závěrem pusobí jako jistá parodie na horory obdobného typu, proto jistá míra nadhledu při sledování vám dovolí se u filmu i zasmát. Herecké obsazení Courteney Cox potěšilo.

• 17.1.2012  09:47
    Děti (2008)

Brutální, až zvrácené, nechutné. Matky jsou nuceny zabíjet své děti, děti zabijejí své rodiče, sourozenci se zabijejí mezi sebou. Na to aby se pro mne tento film stal kultovním tvůrci tlačí moc na pilu. Ve filmu je moc krve a moc mrtvých. Děti jsou dle mého nazoru vybrány špatně. Hlavní klučina je asi vybrán po vzoru městečka prokletých, bohužel do role se nehodí, hraje špatně. Stejně jako ostatní děti. Jediná dívka, která dokázala zahrát je ona blondýnka, která byla nakažena až jako poslední. Přesto jde o film, který ze snahy o něco "lepšího" dokázal udělat alespoň lehce nadprůměrný horor. Pokračování by mi vůbec nevadilo, konec vybízí k přemýšlení nad tím, jakých to všechno mohlo dosáhnout rozměrů...

• 16.1.2012  20:25
    Monstrum (2008)

Začátek pozvolný až krapátek vleklý. Pak velice příjemné pokoukání, velice koukatelné scény někdy až obřích rozměrů, kdy se Americké velkoměsto rozpadá, vzduchem lítají hlavy soch. Jako asi nejhezčí scénu považuji nasazení vojáků (onen průjezd ulicí) - to bylo dokonalé. Opět mám krapátek podobný problém jako u hororu The Mist, myslím si, že až přílišná snaha Monstrum znázornit a ukázat ubírá děsivosti. Když už Monstrum, myslím, že nepotřebuje žádne miniony, ti mi přišli navíc. No i s Miniony jsem si celou dobu říkal, na tož jaký byl začátek je to vlastně super film. Bohužel ah ty konce u hororů... Když už mi na začátku řeknou, že našli kameru, něco z toho logicky plyne, a proto veškeré snahy na konci si na něco hrát nemají význam... Pád vrtulníku měl být konec, šlus ende, a myslím, že bych se nezdráhal dát 80 minutovýmu filmu 5 hvězd... (i když člověk nikdy neví, pak by to možná bylo krátké... :-) )

• 11.1.2012  20:52

Dnes jsem se vydal na cestu po stopách upířích hororů. A řekl jsem si, že začnu úplně od začátku. Bohužel se obávám, že první horor svého typu, pro mne nemůže být nejlepším. Doufal jsem v to, ale nestalo se. Bohužel opravdu nechápu, proč ta hudba alespoň na chvilinku neutichla a musela hrát od začátku do konce? K některý scénám se to hodilo více k jiným méně, ale na konci už mě z toho bolela hlava. Ale tohle ještě chápu, jsme v době, kde se poprvé ozvučovali filmy a asi to bylo fakt něco. Styl točení, barevné filtry a různé zrychlené scény, to všechno bylo v pohodě. Dokázal jsem se do atmosféry vžít a děj byl pro mne i příjemně přehledný. Dokonce se objevilo i několik opravdu lahůdkových mrazivých scén. Ale jen pár. Bohužel co však nedokáži přenést přes srdce je Nosferatu ala králík, který neustále zírá někam do neznáma čímž budí dojem mentálně zaostalého. V rukou má asi nejspíš nějaké spasmy, nebo je má snad i ochrnuté, že je neustále drží v nepřirozených pózách. To sice na stínu vypadá pěkně, ale je to opravdu hodně nepřirozené. O to více si cenním o několik let mladšího hereckého výkonu Bella Lugosyho, který je pro mne panem Upírem číslo 1. V dosti scénách upír připomíná jistým komickým dojmem nějakého trhovce arabského původu, který je stále tak strnutý, že budí dojem, že by stačilo fouknout, nebo trochu strčit a do rakve ze které tak neefektivním způsobem vstal by zase zapadnul zpátky. Takže k hodnocení: na horor, který je z neuvěřitelného roku 1922 je to DOST dobré, proto i přes míru kritiky dávám krásně 4 hvězdy, ale spíše jako ocenění histroické kvality, než jako vyjádření toho, že bych se na film v krátké době chtěl podívat znovu. Přesto jsem velice rád, že jsem tento film viděl a nelituji toho,

• 11.1.2012  16:37

Třetí díl ač se to zdá šokující si udržel laťku. Ano celá serie ode mne dostala 4 hvězdy. Dětské obsazení a Toby dělají z třetího filmu snad i nejlepší díl z celé serie. Jediný problém shledávám ve snaze odprostit se od paranormálních activit a dát všemu tomu tajemnému konkrétní příčinu. Konec je tedy drobným sklamaním, ale i přes to sklamaní má jakési svoje kouzlo a já si říkám, proč ne. I v legendárním Poltergeistovi se nakonec pokusili oněm paranormálním jevům přisoudit konkrétní příčinu. Na tehle celé serii musím ještě jendou zdůraznit, že chápu, že to není horor pro každého - někomu se může jevit dokonce nudný. Ale člověk, který ještě má v sobě trochu fantazie a empatie a pustí si tento horor v noci, při nějaké bouřce třeba, sám, tak si myslím, že se bude bát mnohem více než u třeba nejlepších Zombíí Hororů. PS: Trailer sem uviděl až teď když sem si přečetl par komentářů, a musím uznat WAW, jak je možné že polovina celkem příjemných scén, které v traileru byly se do filmu nedostali? Určitě nehodlám snížit své hodnocení, ale možná kdyby střihač nebyl takovej ras a trochu méně stříhal, třeba by se film dostal i na 5 hvězd. Uvidíme další díl, celkem se těším.

• 11.1.2012  16:20

S jedničkou jsem byl velice spokojen a musím uznat, že dvojka pokračuje velice úspěšně. K lepší atmosféře dopomůže štěkající pes, případně plačící dítě.

• 10.1.2012  19:29
    Poltergeist (1982)

Efekty jsou na mě místy až zbytečně extrémní. Bohužel nechápu proč hlavní okultistka nebo jak jí nazvat byla vybrána tak aby pusobila jako karikatura. Jinak atmosféra filmu začne houstnout až tak od poloviny, v první polovině to jsou jen občasné momentky. Tento filmek se neřadí mezi naprosté top horory pro mne, ale uviděl jsem v něm napříkal předchůdce nového Insidious, přičemž zde si myslím bylo ono osvobození uděláno stylověji. Jako další zbytečnost bych bral snahu dát tomu všemu tak moc konkrétní příčinu, myslím si, že i bez ní by se to dalo. Přesto však jednoznačně nadprůměrný horor, který v sobě skrývá mnoho příjemně děsivého.

• 9.1.2012  12:36

Mezi Gangsterkami dozajista nadprůměrný počin, který má ke Kmotrovi velice blízko. Tenhle film je velká herecká exibice Al Pacina, který se nám ukazuje jako zatraceně skvělý herec. Jestli pět nebo 4... Poslední dobou procházím jistým stádiem, kdy měním poměrně dost svých hodnocení. Důvodem jsou jiné parametry, které chci u shlédlých filmu zdůraznit. Tento film je sice skvělý, ale opravdu jde o pouhou Gangsterku, žádné velké drama, takže jde spíše o film na oddechnutí, nelze od něj ani čekat víc.

• 9.1.2012  01:29
    To (TV film) (1990)

Nevím v jak brzkém věku jsem to viděl, ale klauny jsem nikdy neměl rád... S přibývajícím lety a hledáním vyníků jsem se rozhodl, že za to, že nemám rád klauny může tenhle film! A jsem za to celkem rád, konec bohužel už skřípe, ale jinak super.

• 9.1.2012  00:33
    Van Helsing (2004)

Boří a ničí to veškeré jedinečnosti hororových postav tím, že je to splácá všechny dohromady do jednoho filmu - to je Van Helsing. Upír, vlkodlak, Frankenstein. Když se ale nad to povzneseme a nebereme to jako urážku postav, které jsme měli rádi, je tento film celkem koukatelný. Jde o stejný žánr jako třeba Blade. Efekty a děj je udělaný jednoduše a koukatelně. Je to prostě taková pohádková blbost na oddechnutí, samozřejmí je od začátku konec ve formě HappyEndu. A já říkám, že takovýhle pohádek by klidně mohlo vznikat více, musí se to však dobře umíchat ne jako třeba Liga výjmečných

• 7.1.2012  23:21

Film začíná perfektní hudbou. Spočátku se film trochu vleče, ale od doby kdy začne Rose očekávat dítě se to rozjede, ale pak to zase pro mě nepochopitelně zbrzdí (těhotenství se stabilizuje). Konec je výborný a já se nemohu nepozastavit nad tím, že se mi poslední dobou zdá, že čím starší horor tím lepší konec. Přitom konec pro horor je tak snadný, prostě to musí skončit hororově a né romanticky nebo happyendem. Tady se konec vydařil. Nejvíc jsem rád asi za to, že celkem známou herečku Miu Farrow si konečně mám možnost spojit s nějakou její rolí, ve které se mi líbila a budu si jí dozajista pamatovat. I když pěji chválu, na úplný top horor mi něco chybělo. V tomto filmu zlo teprve přichází a věští příchod velkolepých hororů týkajících se tematiky příchodu Satana, Antikrista, Damiena, AntiMesiaše nebo čeho všeho ještě a já věřím, že naleznu ještě lepší a hrůznější film. Tento ode mne dostává silné 4 hvězdičky, protože ač jsme se dočkali dokonalé a i zlé hry na Rose, tak šlo pouze o spiknutí a mystifikaci jedné těhotné a zlo se projevilo jen v náznakách (Rose má dobré chuťě, když je těhotná).

• 7.1.2012  16:15
    Pasťák (1968)

Velice příjemné nahlednutí do instituce zvané Pasťák. Tohoto pojmu jsem ještě já jako malé dítě slíchal jako hrozbu. Šlo o místo kam údajně posílali zlobivá a neposlušná děcka. V dnešní době již zařízení podobného typu dá se říci není, protože školství prošlo jistou reformou a žáci jsou rozřazovány do škol podle příslušné mentální úrovně a pro žáky s poruchami chování jsou pak vyhrazeny samostatné zařízení. Zde je zřejmé, že dříve tomu tak nebylo a žáci s různými typy postižení (samozřejmě spíše lehčí) končili z důvodu nedostatečné a nesprávné výchovné a vzdělávací péče ve stejném zařízení jako žáci s poruchami chování, s neústou k autoritám a se špatným hodnotovým systemem. Taková zařízení tudíž měla velice problematickou klientelu dětí a od vzdělávání a výchovy se opouštělo a vše se řešilo prací. Taková malá exkurze do toho jak to dříve chodilo s dokonce velice pro mě šokujícím koncem. (Předchůdce filmu Bastardi) ZA zmínku stojí i hvězdné obsazení a asi nejlepší role Jiřího Krampola!

• 7.1.2012  00:52

Z Hellraisera se pro mě začíná stávat dosti nevyrovnaná serie. Jeden díl je lepší jeden horší, čímž mě vlastně tahle serie udržuje při životě a snad ji i dokoukám. Jsem u sedmého dílu a jsem nadmíru potěšen. Tento díl je svoji zápletkou trošičku překombinovaný, ale kdo hledá ten najde a já našel co jsem hledal. Pokračuje schizofrenní zápletka jako v dílu šestém, kdy hlavní hrdinka se pohybuje na hranici reality a fantazie. Nakonec člověk zjistí, že te reality až tak moc nebylo. Z celé serie snad nejdokonalejší ukončení celého dílu, kde se tvůrci podařilo zkloubit dobrý a špatný konec téměř mistrně. I když bohužel či bohudík nemají démoni z kostky ve filmu tolik prostoru, na závěr to možná stačí. (5,1,2,7,6,3,4)

• 4.1.2012  22:03

První polovina filmu je skvělá. Říkal jsem si, že snad i lepší než první díl. Psychiatrická léčebna, blázni, šílenej doktor. Dokonce musím uznat, že mě potěšilo i rozvedení děje s kostkou, která v prvním dílu neměla moc výnam. Efektů je více a zdá se mi, že nebyly tak šíleně kýčovité jako finále prvního dílu. Respektive jich v tomto dílu bylo více a tak možná si začínám na ty retro efekty zvykat. Záminka hledání vlastního otce je absurdní, když sama ví co z pekla zatím vylezlo, tak by tatínek, který píše vzkazy krví asi nebyl o moc lepší si myslím. Bohužel ve filmu se vyskytlo něco co mě velice zklamalo a to bylo grand finále celého filmu. Bylo to veliké sklamání, tak rychle zpochybnit zlo tej sympatickej partičky, udělat rádoby rychlokvašeného nového superzáporňáka, no a zbytek opravdu už bez komentáře. Za tři by však bylo malo v porovnání s množstvím opravdu průměrných hororů, které při mem hodnocení třemi skončili.

• 4.1.2012  16:58
    Hellraiser (1987)

Hmmm.. Rok 1987 přivedl na svět pěkné monstrum. A dokonce ne jen jedno. Tahle bandička je mi celkem sympatická. AAtmosféra je hustá, děj má spád. Bohužel jak tomu u některých starších hororů bývá nedostatčné efekty té doby, kdy film vznikal film dosti hyzdí. Dalo se to udělat i bez efektů (tím myslím opravdu efekty v závěru filmu), takhle s odstupem času to působí bohužel až příliš komicky. Další drobný problém shlávám v oné kostce, v dnešní době známe z filmů Transformers a nebo také jako rubikovou kostku :-)... Jako hlavní příčinu a řešení všech těchto demonických problému mi to příjde jako trochu málo. Soudit však film pouze podle konce by nebylo fér a tak s přihlednutím k sympatickému roku vzniku tohoto filmu dávám krásné 4 hvězdy a hned jdu shánět další díly...

• 3.1.2012  16:45

Cool! :-) Tak takhle by to šlo. Zvraty v ději, překvapivá zápletka, šokující konec. Oběť pro lásku, kterou ostatní nedokáží pochopit. Scény jak dojímavé tak kruté. Film který není těžké uchopit, ale má toho mnoho co nabídnout.

• 3.1.2012  09:55

K pokračování 28. dní po té jsem přistupoval dost skepticky. Pokračování málokdy stojí za to. U tohoto filmu to však neplatí. Myslím, že se minimálně prvnímu dílu vyrovná. Začátek je silný, úderný. Pak následuje krátký odklon od pobíhání oslizlých mrtvol. Toto pro mnohe milovníky hororu slepé místo, včak dělá z tohoto hororu dokonce i film. V tomto filmu se dočkáte i scén, které v prvním filmu jsou pouze popisovány, jako třeba pokus o izolaci civilistů. Zajmavý postřeh z komentářů: "Jakmile se ve filmu objeví americká armáda stojí to za to..." Zajmavé, po krátké úvaze jsem dospěl k názoru, že opavdu americká armáda ve filmech podobného typu situaci nezvládla NIKDY. :-)

1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21