Jazzzz

Jazzzz

okres Ústí nad Orlicí
student

19 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 14.7.2006  12:45
  První rána (1996)
  odpad!

  Dřív mě Jackie Chan celkem bavil, ale ted je pro mě synonymem pro nudu. Jakýkoliv film kde tenhle šašek hraje stojí za prd.

  • 18.6.2006  21:59

  Oproti jedničce naprosto ubohé... Usnul sem u toho a polovina kina spala se mnou. Veverka šavlozubá je ve filmu častěji a častěji, takže její krása ztrácí své kouzlo. Je to prostě jen další pokus o úspěšné pokračování úspěšného animáče.

  • 9.6.2006  14:40
  Constantine (2005)
  **

  Jo, uau, geniální... Nevím jak tenhle film může mít 80 procent... Neo tam běhá, ani se nestihl od natáčení Matrixu převlíct. Nechápu taky jak lidi můžou tento film chápat jako remake od legendárního Vymítače. Snad jen ten začátek, ale je to naprostý paskvil. V podstatě už na začátku je vidět, že tento film nahradil tradiční a u mě tak oblíbené tajemno přemírou efektů, které sice nadchnou nějaké malé caparty, ale jinak nemají vůbec žádnou hodnotu. Menší parodie na Bonda nebo jak bych to nazval, když Neovi dává jeho zbroj mistr nové zbraně vyloudí aspoň nepatrný úsměv na tváři. Ještě bych se trochu vrátil k těm efektům, občas ujdou, ale některé jsou vyloženě ubohé - démon z brouků... A celkově shrnuto film je kýčovitý jako blázen a celý děj popisující spor mezi ďáblem a Bohem je spíše vtipný... Když koukám na ta hodnocení tak se mi chce strašně moc dát odpad, ale to by zase nebylo fér, protože pro určité lidi, určitého věku a s určitými zájmy můžou považovat tento film za velmi vydařený, ale já raději zůstanu věrný původnímu Vymítači a filmům, které mají i něco víc než jen zvláštní efekty... A ponaučení: Kuřák musí nejdřív dvakrát umřít, než mu dojde, že kouření je špatné... (Po třech letech intenzivního kouření až dvoukrabiček za den jsem přestal kouřit!!! - už nekouřím půl roku)

  • 8.6.2006  18:34
  Doom (2005)
  **

  V rámci možností jde vlastně o celkem podařený akční film. Po dlouhém pátráni sem našel i souvislosti mezi hrou a filmem, ale těch bylo bohužel málo. Začátek má spád a děj podle mě nemá výraznější okamžiky nic nedění. Spíše se celou dobu děje málo... Dost věcí bych z filmu vypustil, ale zase bych jiné přidal. Byl by z toho sice úplně jiný film, ale asi by byl lepší než tento Doom. Dost lidí tady píše, že ze závěrečného boje jsou nadšeni, ale ten je podle mě udělán hodně uboze. Efekty ran jsou přehnané a zemská gravitace opět jaksi nefunguje. No budiž je to film a takové věci jako gravitace a jistá logika chování může být postradatelná... Každopádně tento film nenabídne milovníkům filmu vůbec nic, milovníkům akce dosti málo a milovníky hry Dooma znechutí... A neodpustím si ještě dodatek, že pokud máte filmy podobného typu (Resident Evil, Země mrtvých, ...) už zkouklé tak se celou dobu neubránite dojmu jisté podobnosti - čemu se taky divit když režisér je polák...

  • 2.6.2006  22:19

  Nedávám ale 80 procent nýbrž takových 71... Naprosto jednoduchý konzumní humor, který skousne v dnešní době asi každý divák. Vtipu je, ale ve filmu dosti a dosti a bavíte se celkem hodně. Bohužel film má tak ve své druhé polovině dost slabších míst, kde chcíli váháte zda se usmívat. Někdo kritizuje Polívkovou? Ta mě přišla naprosto senzační a skvělá. Bohužel neodpovídala charakteru který hrála. Herečřka nebyla zas tak škaredá jak by být měla a věta, že Ona už si nemůže vybírat je podle mě naprosto mimo krychli, protože takovou to dívku by podle mě zákonitě musel brát každý normální kluk....

  • 2.6.2006  13:17

  Tak, že by to byla inspirace pro hvězdné války, to mě teda vůbec nenapadlo, ale po zpětném domýšlení je to vážně velmi podobné. Žádná těžká filosofie, příjemně lehký děj, komediální prvky. No nebýt to film černobílí netroufl bych si říct, že je tak starý. Předčí mnohé novodobé filmy a komedie o mnoho. U filmů mě dost často vadí jejich délka a nevyužití času. Tady jsem se ale vůbec nenudil. Film mě bavil od začátku do konce. Nevidím v tomto filmu film 100 procentní, něco málo mu k tomu chybí. Je to sice mistrovské spojení dobrodružství a komedie, ale ani v jednom z těchto žánrů snímek neexceluje.

  • 1.6.2006  15:15
  Oběť (1986)
  *****

  Co k tomu říct? Na začátku sem si myslel, že zatraceně dobře chápu o co jde, ale to bylo jen pár prvních minut filosofického monologu s kterým sem se velice snadno ztotožnil. Pak jsem se, ale začal topit v tichu na mě se valicích uměleckých obrázků a fotek. Co záběr, každá místnost či situace, charakter to jeden nádherný umělecký obraz, jemuž pro mě zpočátku vůbec nepochopený tajemný děj dával mnohem hlubší rozměr, nežli fotografie dokáže mít. Bohužel asi víc hodnotím tu vizuální stránku, nežli tu myšlenku a to co v sobě tento film skrývá. To proto, že sám sem opravdu nebyl schopný na první schlédnutí docenit vše, co tento film, a podle toho co jsem si četl o Andreji Tarkovskem, tak i tento režisér, nabízí.

  • 27.5.2006  11:05

  Trapné, nudné... Herecké výkony žádné... Obohacení: žádné... Proč tedy jednu hvězdičku? Snad jen za toho dědečka, který si vzpoměl na to jaký byl za mlada a uznal svou chybu...

  • 22.5.2006  21:33
  Rajónové blues (TV film) (2005)
  ***

  Opravdu velmi oddechový film s příjemnou muzikou a vtipnými gegy. Oddechové je i to, že se film nedobírá žádného výsledku a schrnuto je to o ničem. Ale provedeno takovým způsobem, že se člověk nenudí.

  • 21.5.2006  11:06
  Kobra 11 - Nasazení týmu 2 (TV seriál) (2003)
  **

  Nemůžu si pomoci, ale ti dva noví (jedna nová a druhý nový) mě celkem bavili...

  • 21.5.2006  11:02
  K2 (1991)
  *

  Filmy o tom, jak nějaká banda pomatených bláznů leze na zasněžené vrcholky mě ničím neuchvacují. Podle mě totiž ani nic nenabízejí.

  • 18.5.2006  07:52
  Hříšná holka (TV film) (2001)
  ***

  Mazec... Drsná kariera jedné modelky, feťačky, sebevraha... V podstatě ničím novátorský film, který, ale ani ničím neurazí. Některé scény jsou dokonce velmi vydařeně udělané. A to jak jí v tom tenečním baru podpálil někdo vlasy je excelentní!

  • 18.5.2006  07:49

  Strašně moc tam na sebe poslední půlhodinu hůlakali. To se takřka ani nedalo vydržet. Chápu vypjatost situace, ale přesto to podle mě bylo přes příliš...

  • 14.5.2006  21:52
  Pravá blondýnka (2001)
  odpad!

  Vtipné, místy, dokonce jsem hodnotívával za dvě až za tři hvězdy, ale poslední dobou začínám být jaksi vysazený proti herečce, hrající tu pravou blondýnku. Nejsem schopný vystát její výraz obličeje, její český dabing, její hraní - je příšerná a v tomto filmu je úplně nejpříšrnější!!! (Chápu, že má kritika není moc objektivní, ale nemohl jsem si pomoct!)

  • 13.5.2006  17:12

  Uau, no to je mazec. Nemám ani páru o čem to bylo.. Aha o to to vlastně bylo, nevědět o čem to bylo. V porovnání s boxujícíma kočmkama od Edisona to je už opravdu mistrovský filmový kousek.

  • 5.5.2006  12:39
  Igby (2002)
  *

  Já si nemůžu pomoci, ale tento film je celkem o ničem. Herecké výkony možná, sem tam nějaký náznak humoru, ale spíše nuda. Po dlouhé době jsem si řekl, že se podívám na nějaký film s titulkama na dvojce, ale citím hluboké zklamání, že jsem se raději nevěnoval spánku, protože ten by mě asi obohatil víc.

  • 1.5.2006  23:28
  Tah jezdcem (1992)
  ***

  Kdyby byl vrah schizofrenik, nebo zahradník asi by to bylo lepší, ale natož jak je celý fiml jakžtakž kvalitní, tak závěrečné rozuzlení je ubohost sama. Policisté dělají celou dobu svému povolání jenom ostudu a hlavním vyšetřujícím je po dobu celého filmu hlavní podezřelý. Nějakému překombinování se asi vyhnout nejde ve filmech podobného typu, takže to bych snad i odpustil.

  • 30.4.2006  15:23

  To, co prezentuje tento dokument jsem nikdy v LOTRovi neviděl a neuvidím, protože t tam vidět nechci. Připouštím možné souvislosti mezi realitou a fantazy, které mistr Tolkien vymyslel, ale to co ukazuje tento film je přehnané. Připomíná mi to rozbory básniček z mých hodin češtiny, a nebýt odpad nejnižší tak sáhnu ještě k nižšímu hodnocení...

  • 30.4.2006  15:12

  Nejsem žádný fanda FF a tomu světu vůbec nerozumím, ale bez výčitek svědomí můžu hned po shlédnutí filmu říct, že k dokonalosti mu nechybělo mnoho. Grafika je jedna z nejpromakanějších jaké jsem kdy viděl (Ale ne 100procentní - má své rezervy), děj udrží napjatého i člověk, který nemá ani páru o co Go. Animovaný svět nabízí neskutečné množství možností a film FF mnoha z těchto možností využívá.

  • 30.4.2006  10:58
  15 minut (2001)
  ****

  Mě se to náhodou celkem líbilo. Hlavním hrdinou nebyla superstar DeNiro, a kupodivu ani (ve filmu výborný) Karel Roden, ale nějaký nevýznamný hasič. To by sice mohl být mínus, ale mě to přišlo jako plus. Od té doby kdy byl De Niro zabit, jsem čekal od kama vyskočí, aby to byl pravý americký film, ale on nevyskočil. Jeho milá před svatbou zůstala sama a jak pronesl jeden z těch dvou bláznů: Každý film v sobě musí mít tragédii. Tento film je vlastně postaven na zchození amerického systému práva, což je pro mě taky velmi poutavé téma. Doufám, že se někdy dočkáme filmu o amerických tlusťoších, jak žalují MC Donald za to, že jim dává nevýživné jídlo!

  • 29.4.2006  10:53
  Sága rodu Forsytů (TV seriál) (2002)
  odpad!

  Naprosto neskutečně nudný seriál, který sice nabízí skvělé dobové ztvárnění, ale to nemění nic na tom, že to je nuda. První díl jsem musel rychle přepnout, protože jsem intuitivně tušil o jaký bude brak, po shlédnutí pár záběrů z dílů dalších jsem poznal, že se má intuice nemílila. NUDA!!!

  • 24.4.2006  12:18
  Projekt Arrow (TV film) (1997)
  **

  Spíš nuda než zábava...

  • 23.4.2006  21:18

  Už od začátku jsem měl pocit, že sleduji jistou slátaninu různých filmů. BigBos velitel věznice je celkem v pohodě, ale ten samozvolený šéf se podle mě začal chovat dosti diktátorsky již dost brzo. Trochu více skromnosti bych uvítal. Na závěr už mi vůbec nepřišel jako hrdina, ale jako blbej machýrek. Filmy s lepší vězeňskou atmosférou znám a určitě je budu vyhledávat raději než tento snímek. I přesto to však není vyložená nuda, film má spád a gradaci. Dávám dobrých 50 procent...

  • 23.4.2006  21:15
  Druhá šance (1999)
  odpad!

  Nevim, nevim. Nehledě na to co v tomhle filmu hrálo za herce a herečky je to prostě klasická romantika a mě z ní bylo zle. Ten závěr kdy ona mu to všechno říká a bé u bé toho bé dělá bé bé bé se fakt nedal překousnout přepnul jsem to a s romantickými filmy (krom PrettyWoman) jsem skončil!

  • 18.4.2006  07:04
  Opuštěná (2002)
  *

  Sakra o čem to bylo? No prostě hrůza, ani Katie Holmes to zachránit nemohla, protože to je herečka, která je podle mě schopná zahrát jenom v seriálech jako je Dawson, protože tam vlastně žádný extra herecký výkony předvést nemusí...

  • 16.4.2006  22:52

  Vyloženě nuda, která nezaujme a u obrazovky neudrží. Mezi romantickými filmy je jen málo, které mě dokážou zaujmout a tady ten film mezi ně opravdu nepatří... Herečka v hlavní roli není dost poutavá na to aby utáhla celý děj jenom ona sama a Cage jí v tom určitě nepomáhá...

  • 16.4.2006  19:35

  Naprostá degradace těchto dvou tak perfektních postav. Pokus o navození atmosféry se v takovéhle spatlanině naprosto minul účinkem.

  • 15.4.2006  22:20
  Spider-Man (2002)
  *****

  Naprosto bez diskuzí. Spiderman je fakt borec. Jak léta ulicemi a nedbá na to kolik organického vlákna po něm zůstane po městě vyset. Lidé to jistě rádi uklidí. A velká síla žádá velkou zodpovědnost, takže odpouštím i ten nekonaný happy end! Jo a musím upozornit, že člověk, který to bere s nadhledem se nudit behěm filmu určitě nebude!

  • 13.4.2006  16:54
  12 opic (1995)
  ****

  Celý ten děj je i přes svoji složitost dobře pochopitelný a skonzumovatelný. Místy bych řekl až moc. Takovétom filmy si zaslouží trochu větší otevřenost a prostor pro domýšlení si. Na to, že film znázorňuje jen bludný kruh už jsem si zvykl, ale čekal bych trochu zajmavější stvárnění. Přesto je to film na dobrých 85 procent! Říkám to nerad, ale Bratt Pitt je opravdu skvělý. Na závěr bych rád zaperlil jednou chybou filmu, kterou jsem oběvil. Až se na konci bude snažit doktorka zastavit rukama krev, tak je bude mít od krve, pár vteřin na to jsou, ale ruce čisté... :) To ale tomuto filmu a Terrymu Giliamovi odpouštím!

  • 11.4.2006  10:39
  Ocelový oř (1924)
  ***

  Tak na tyhle filmu už je doba moc moderní, ale přesto zábava! :)