Jazzzz

Jazzzz

okres Ústí nad Orlicí
student

• 8.6.2012  17:49

Někdy se mi zdá, že fenomén odsuzování druhých dílů je až přehnaný. Být to film, který se jmenuje třeba Karate Králík tak by to třeba bylo hodnoceno lépe. Mě se film celkem líbil. Akce bylo hodně, někým hanobené flashbacky se mě velmi líbili, a záporňák je taky celkem sympaťák. Až do očí bijící snaha senilního kačera na svém adoptovaném synovi vydělat mi nepříjde vtipná nýbrž nechutná, ale to je asi jediné mínus, které bych filmu dal. Přesto tento film nesahá ani po kolena animáčům tipu Shrek1 či IceAge1.

• 8.6.2012  17:38

No natož co jsem na tento film slyšel chváli, tak jsem očekával trošinku větší pecku. Tři čtvrtě filmu je koukatlně udělané nic, které sice po konci filmu zjíská trošku větší rozměr, ale na první shlédnutí jsem se u filmu nudil. Nebyla to ale ona nuda při které usínáte nebo film vypínáte, byla to celkem příjemná nuda s očekáváním toho kam film spěje. Postrádal jsem jakoukoliv myšlenku, cíl, a ve chvíli kdy se náznaky cíle začali ukazovat sem byl dokonce i mírně znechucen, očekával jsem trošinku smysluplnější poslání pro Klub rváčů. Konec je pak poměrně šokující a nutí vás podívat se na film znovu. Takže k hodnocení, podle mě to patří k filmům, které je třeba vidět víckrát aby je člověk docenil, což mám celkem rád, bohužel mám však za sebou první shlédnutí.

• 8.6.2012  17:22
    Wanted (2008)

Krásné efekty, některé jsou opravdu úchvatné... Bohužel jsou zasazeny do tak ubohého filmu, že je člověku skoro až špatně z toho co jsou schopní dnešní filmový tvůrci pustit na filmové plátno. Jak smutné je, že herci jako Morgan Freeman na starý kolena hraje cokoliv mu nabídnou a herec jeho velikosti se objevuje ve filmových bracích jako je tento.

• 8.5.2012  16:47

Absolutně bych zrušil, že jde o komedii. I ty nejúsměvnější okamžiky byli dosti hořké. Tento film je drama o dvou těžce tělesně postižených chlapících. Možná nadhodnocuji, ale mě to celkem oslovilo. Svým způsobem mi to přišlo velice podobné filmu Přelet nad kukaččím hnízdem.

• 6.5.2012  21:46

Příjde mi, že kouzlo filmu se vytratilo. Nevím jak a kam ale není tam. Sice scény v restauraci a to jak u stolu tak u záchodu jsou vydařené, ale na celý film to nestačí. Christýna Jablečnábrána se mi ze všech ženských rolý v serii líbila uplně nejméně, snad proto, že mám tuto herečku v hlavě zakodovanou jako Kelly z Ženatý se závazky.

• 2.5.2012  09:50

Dvojka byla z celé série rozhodně nejslabší a nejhorší. Trojka už je zase celkem funny. Ostrov se mi libí, zpívání již nehraje hlavní roli a je odsunuté na vedlejší kolej. Děj na ostrově je celkem zřejmý a jednoduchý, najít chipmunky a přes drobné komplikace opustit ostrov (to píšu jen pro ty hlupáky co děj neobjevili)... Dvojka mi přišla chvílemi až trapná, zatím co trojka už si zase drží onu úroveň pohodové rodinné komedie. Jestli si někdo troufá soudit, že se to ani dětem líbit nebude, pak se proberte!!! Zajděte si do nejbližšší školky a podívejte se kolik žáků má aktovku s Chipmunky, a já si myslím, že co se týče hodnot tohoto fimu, nebudu se bát ho dětem nikdy pustit, protože Alvin a celá ta skupinka opravdu působí dojmem dětí, které dělají chyby a hlouposti, ale jsou schopni se ponaučit, A Jason Lee, když by si odpustil to svoje stále řvaní: "AAALVINéééé" tak by možna vyniklo, že hraje opravdu výborně svoji roli rodiče.

• 1.5.2012  11:18

Přiznám se, že možná kuli sympatiím k Burtnovi trošilinku nadhodnocuji, ale mě se film prostě líbil. Je pravda, že Burton vytvořil pouze filmovou adaptaci něčeho co už každý zná a přeplácal to vizuálními efekty, ale mě se zdá, že to funguje. Cenu za nejlepší roli pro mě osobně vyhrál Králík. Depp by si zasloužil zase nějaký fim, kde je přes množství makeupu vidět jeho obličej, aby mohl zase něco zahrát. Rozhodně to nepatří mezi Burtonovi nejlepší filmy, ale podle mě to je celkem koukatelná pohádka.

• 1.5.2012  11:12

Opravdu spíše děcké nebo rodiné pokoukání. Co se týče animace, příjde mi, že ustrnula a neposouvá se v před, chtělo by to nějaký převrat (třeba animace z filmu WallE se mi líbila). A děj je jednoduchý, čitelný, s průměrným množstvím vtipu. President USA mě třeba nepřišel vůbec zábavný.

• 1.5.2012  11:07
    Dahmer (2002)

No natož, že Dahmer je považován za jednoho z nejzajmavějších seriových vrahů, tak film o něm se k nejzajmavějším rozhodně nepočítá. Dá se říci, že film se ani nesnaží o rozebrání a náhled myšlenkových pochodů hlavního hrdiny. Co se týče dějovosti tak je opravdu minimální.Film nemá prakticky co nabídnout.

• 30.4.2012  18:16
    The Amputee (1974)

Souhlasím s většinou komentářů, které nesou hodnocení O, 1, a někdy i dvě hvězdy. Nevidím v tom smysl. Snad to v někom vzbudí pár emocí, ale myslím si že na kraťas to je malo zajmavé, málo dějové, malo koukatelné, prostě nenašel sem v tom nic, proč by se mi to mělo líbit.

• 30.4.2012  12:55

The Exorcist zůstává stále nejlepším filmem z této oblasti. Co se tady toho filmu týče, tak jako nápad se mi to líbí, dokonce se mi zdá film komponovaný mnohem zajímavěji než původní vymítač (kde jsem třeba nechápal důraz na roli vymítače). Bohužel samotné provedení selhalo. Herecké výkony jsou slabé, děj je nedějový. Některé scény jsou ale vyloženě SUPER a předčí dokonce i původního Vymítače, ale to jde pouze o minimální množství záběrů, jinak poměrně nuda. Z těch pár hodnocení co tu jsou je zřejmé, že někdo oné mystifikaci, že jde o realné záběry uvěřil. A já si říkám, byly nebo nebyly, to je jedno, podstata je, že ono vymítání ať už jde o vymítání a nebo mučení psychicky nemocného člověka, vždy to vypadá dosti extrémně a člověka to nenechá klidným. A jestli si myslíte, že se to niky nestalo, tak to se šeredně pletete, protože i dnes se může stát, že v těžce věřící rodině, která nerespektuje schopnosti psychiatrů, si raději pozvou domů nějakého podobně zfanatizovaného kněze. Ano na posedlost ďáblém nevěřím, nebo ano věřím, ale pouze Posedlost jakožto onemocnění psychické.

• 30.4.2012  12:27
    Občan X (TV film) (1995)

Snímek ač natočený podle masového vraha, který mohl snadno sklouznot k bezduchému hororu je velice kvalitním filmem. Soustředí se hlavně na případ z pohedu hlavního vyšetřovatele, který ač by mohl mít úspěch mnohem rychleji, jsou mu házeny klacky pod nohy ze všech možných stran. Občan Čikatilo je schován za nálepku člen strany a tudíž nemohl být vrahem. Homosexuálové, jako něco výjmečného, jiného a špatného byly hlavním podezřelým. Čikatilo byl jeden z nejbrutálnějších masových vrahů, zabijel malé děti, které před smrtí mučil a po smrti hyzdil tím, že jim odřezával bradvky, oči, genitálie, které následně pojídal... Počet jeho obětí se vyšplhal nad 50, v nějakém článku jsem se dočetl, že hon na Čikatila stál život více nevinných lidí, než jich dokázal sám Čikatilo zabít. Za jeho činy byly dokonce odsouzeni nevinní lidé, kteří přísností vyšetřovatelského sboru byly k přiznání donuceni.

• 30.4.2012  12:14

Tu není moc o čem mluvit, komedie která podle mě dokáže pobavit každého. Jean Reno hraje v tomto filmu až vedlejší roli, protože jeho sluha ho jako komediant předčí o tisíc procent. Sluha a podkoní, který smrdí a nemá slušné vychování je ten kdo tento film táhne a utáhne ho až do konce.

• 30.4.2012  12:07

Dokument naprosto minimální hodnoty, přesto však o ne příliš popůlárním tématu. Pár informací je přínosných, ale naprosté neshody ve výpovědích psychologů dělají z těchto živoucích monster snad i lidi, což by se nemělo. Ano kdysi to lidé byly, ale pak se v nich převrátilo něco špatného, snad za to mohla výchova a nebo nějaká krizová situace, ale od té doby co to začli dělat je nelze litovat. Informací o vrazích je v dokumentu tak malo, že jde spíše o snahu zaujmout některými zajmavými případy, přesto však jsou v dokumentu podstatné informace promlčené a masových vrahů je uvedeno opravdu malé množství. Natož, že Hanibal jak je hned zpočátku dokumentu uvedeno nebyl realným ale spíše zidealizovaným masovým vrahem, padne o něm ve filmu kupodivu až moc informací. Závěrem věta z dokumentu: Potencionální kanibal se skrývá v každém z nás, protože kanibalismus je nejvyšší míra agrese a agrese je přirozená lidska vlastnost... Připadáte si jako potencionální kanibalové?

• 30.4.2012  11:57

Ale jo mezi nejlepší komedie se to nikdy nezařadí, ale mám pocit, že si to drží laťku. Macheta a jeho rodina mi příjde velice zábavný. Pattrick Harris je opět skvělý. Takže koukat se na to dá.

• 30.4.2012  11:39

Jako přínos oproti původní verzi: hezčí herečka v hlavní roli. Bohužel se mi zdá, že ta v původní verzi hrála lépe a její výraz opravdu svědčil o bezradnosti a zoufalství z toho, že její život organizují a řídí nějací rozmazlení smradi. Jinak těžko hledat přínosy. Člověk si vždycky říka, že remake byl natolik jinačí, že poničil celý film. Tento remake byl natolik podobný originálu, že to zavání trochu zbytečností tohoto remaku. O co horší je, že důvod proč byl natočen bylo jeho rozšíření mezi více diváku. To mi příjde krajně zbytečně. Divím se, že rešisér po 10 letech od prvních Funny Games nedospěl k názoru, že by rád některé scény změnil. FIlm je opravdu z 99 procent totožný.

• 30.4.2012  11:35
    Funny Games (1997)

Tohle bych si snad troufal říci nebyl horor, ale opravdu psychologické drama, ve kterém i já jsem viděl jisté sarkastické narážky na snobství, namyšlenost a bezohlednost vůči svému okolí. Zábava je přeci také důležitá a když se chceme bavit soucit a emoce musí jít pryč. Zábava je to oč tu běží a není šance v těchto hrách vyhrát, protože ti dva mladí rozmazlení a zazobaní parchanti už nevědí co by. Souhlasím s tím, že jde o film, nad kterým nepřestanete přemýšlet ihned po jeho shlednutí. Leží vám v hlavě. Ono koketování s divákem či televizní ovladač mi přijdou do filmu vsunuté až příliš kýčovitě. Ano režisér chtěl podtrhnout svoji myšlenku, nemyslím si, že to bylo nutné. Brutalita a samotné krvavé scény, k těm je film lhostejný stejně jako jsou lidé lhostejní k násili v dnešním světě. Film mě ale neděsí, nemohu si pomoci, ale nemám z něj dojem jako z hororu, ač o hororové zápletky není nouze. Tento film mě spíš nutí o sobě přemýšlet. Obávám se totiž, že vše co s tímto filmem souvisí je dokonale promyšleno a i onen chlapec, kterému je strčena hlava do pytle, aby neviděl a neslyšel je jistou formou ironie, satiry či sarkasmu vztahu k dětem v dnešní společnosti. (snad hledám i něco víc, ale film mi k tomu dává prostor a to se cení) PS: ač viděn až po americkém remaku, tak v tomto filmu jsem byl s hereckým obsazením a hereckými výkony spokojenější než u remaku.

• 11.4.2012  14:27

Na tož, že to je z roku 1983 to svoji strašidelnou atmosferou strčí do kapsy mnohé celovečerní horory. Mezi hororovými krákými filmy je to nadměrně vydařený počin.

• 11.4.2012  11:07

O komentář zpátky jsem napsal, že Landu považují za nejlepšího českého zpěváka - a s tímto odpadem se na tom nic nemění. Nepovažuji ho za Karla Gotta, který je vždy dokonalý. Landa měl dobrý úmysl a nevytáhl Krylovky pouze kuli zisku. Věřím, že je vytáhl pro vyšší smysl a pro aktualizaci myšlenek Karla Kryla. Bohužel patřím k těm lidem, kteří se domnívají, že Karel Kryl se v hrobě otáčel, když slyšel Landu zpívat jeho plačtivé antimilitary písně, jeho typicky buřičským a pochodovým hlasem. Landa udělal z Krylovek písně do válečného pochodu a to se mi nelíbí. Poselství se ztratilo v dynamice Landova hlasu.

• 11.4.2012  10:58
    Daniel Landa (koncert) (2000)

Co mě neuvěřitelně mrzí je, že nejlepšího českého zpěváka jsem našel v Danielovi Landovi. Proč? I mě připadá, že jeho písně mají hlavu a patu, burcují lid k tomu, aby se zamyslel. Je to takový písničkář, který své písně nepobrukuje ke kytaře, ale burácí je do mikrofonu na stadionech. Když se mě někdo zeptá co poslouchám, z principu odpovídám reaggé, už mě omrzelo lidem říkat, že Landu a pak poslouchat jejich proslovy o tom, že jsem Rasista, nacicsta, Landista a proč si neoholím hlavu. Landa, když už nic jiného je dozajistasta velice zajmavou osobností, který se svojí extrémistickou pózou ve skupině Orlík vryl do podvědomí většiny jako zpěvák rasistické kapeli. Když opomenu to, že většina lidí dnes, kdekoliv je potkáte má plná ústa rasistických narážek, tak vlastně nechápu, kdo Landu soudí, když nyní o pár let později mu dává celá evropa za pravdu. Snad mu někteří zazlívají, že se ke své Orlíkovské minulosti otočil zády, jiní jako třeba já mu zazlíváme, že přespíval písničky mistra Kryla. Je to osobnost, kterou je podle mě hrozně lehké za něco odsoudit. Co však Daniel Landa nemá vytetováno na čele je, že mnoho český muzikálů, které se těšili z velkého úspěchu má ve svých titulkách napsáno jméno Daniela Landy.

• 11.4.2012  10:33
    Pontypool (2008)

Páni, s trochou tvůrčí snahy se celý film mohl odehrávat pouze v jedné místnosti čímž mohl být ještě více originální, ale i to, že se odehrává v jedné budově je celkem zvláštní, natož co vše se děje kolem. Konec je skvělý, pro mě šokující. Trochu jsem nepochopil onu pojintu té nákazy, těch slov na mě bylo opravdu mnoho. Ale co bych vynesl zcela a úplně nejvíc je hlas radiového hlasatele, podlě mě to je právě jeho hlas, který utvořil celý film. V mnoha scénách si uvědomíte, že vlastně nevidíte vůbec nic, jen skrze slova zjištujete co se kolem děje a když to vezmete do extrému, opravdu by stačilo poslouchat.

• 11.4.2012  10:19

Sem si říkal, v čem by asi tak mohla být podobnost s hororem Mučedníci, jak zde ČSFD uvádí... A už je mi to jasné. Dějová nepředvídatelnost, poměrňě šokující zvraty v ději, poměrně vysoká míra brutality. Jediné nad čím jsem se pozastavil je kolik toho dokáže člověk vydržet aniž by upadl do bezvědomí.

• 3.4.2012  20:28

K filmu mám více kritiky než chvály. Líbí se mi situace kde vlkodlaci na tom jsou lépe než upíři. Líbí se mi celkově to kam se děj posunul. Bohužel neustále točení se kolem ultra silných mutantů mi příjde zbytečné. Bohatě by postačila láska matky ke své dceři. Vlkodlak, který se změní o třista procent mi taky nepříjde jako nejlepší možná volba, ona imunita na stříbro by bohatě postačila. No ale pod 3 asi nikdy neklesnu, film je koukatelný a zábavný. Akce jsou poctivě udělané a Selene se vrací v plné síle aby udělala pořádek. Co se mi vůbec nelíbí je ono společenství upírů, které se octlo ve stokách a žije špinavý život ve skrýši. Přitom před tím než došlo k "čistce" byla organizace upíru celkem rozšířená a měla svůj vliv. Obávám se, že bylo v rukou upíru se čistce vyvarovat, a když už ne, pak bych od nich čekal trochu více hrdosti.

• 3.4.2012  19:33
    Já jsem Harry Potter (2010)

DObře docela vtipné to je, ale nazývat to Krátkometrážní komedii? Jde pouze o zincenovaný rozhovor pro noviny, který je chaoticky sestříhaný, nemá úvod, ani závěr. BRAK, který špiní archivy CSFD.

• 3.4.2012  13:40
    Čekárna (studentský film) (2010)

Proboha co si jako myslíte, že tomu chybělo? Ano chybělo tomu ještě dalších 80 minut zbytečných záběrů, take vám chybělo asi dalších deset písní napsaných jenom pro tento film, chybělo vám další 20 postav, které by z filmu udělali nepřehlednou taškařici, také vám chyběl sem tam nějaký vtip a ohromné množství dialogů. To všechno Vám chybělo k tomu, aby se z tohoto kvalitního, přehledného a koukatelného kraťasu stal průměrný, obyčejný a ničím výjmečný film, kterých je tuny. Jeden z nejlepších kraťasů co jsem kdy viděl. (nehodnotím jen děj a zápletku, ale hru s kamerou, zvukem, střihem)

• 3.4.2012  13:31
    Abeceda (studentský film) (1969)

Nejlepší komentář: POMO! Jinak s většinou nesouhlasím, já v těch čtverečkách a animaci nic atmosférického nevidím. Celkem kouzelná je ona dívka v posteli, za to ta jedna hvězdička, jinak žádná atmosféra, pouze si pan Lynch po večerech hrál s animací a jelikož si svojí práci vysloužil jisté postavení, tak i tento kraťas si zjískal kladnou odezvu diváků. Bohužel se obávám, že pan Lynch se vám za zády směje a říká si: "Ať natočím co natočím, tak sou z toho lidi podělaní!" PS: omlouvám se nevšiml jsem si roku výroby, je to hodně staré, a svým způsobem to tedy bylo nové a originální. Přesto hodnocení neměním.

• 3.4.2012  13:22
    Psychofilm Praha 2009 (amatérský film) (2009)

Jde o upoutávku ne festival, copak začneme jako uživatele ČSFD hodnotit i reklamy? Třeba ta na Always - jasných 5 hvězdiček, a co třeba ta na Mounfield? To by byl odpad... Ne ne rozhodně, nehodlám hodnotit reklamy... Tohle by se podle mě mělo z archivu ztáhnout, nejde o film.

• 3.4.2012  13:16
    Tvoje poslední šlapka (amatérský film) (2011)

Jedna hvězdička za ten výraz hlavního herce, fetišisty, který dokáže umírat s úsměvem na tváři. Jinak poměrně hodně špatný film.

• 3.4.2012  13:00
    Tělo (amatérský film) (2007)

Tohle si myslím by se dalo ještě sestříhat... :D Je to nějaké moc dlouhé.... No co se námětu a zfilmování týče, děvčátko i kamera se mi líbili, vypadá, že je opravdu zubožená. Film začíná být filmem, až když se děvče vyplazí ven ze dvorka, v tu chvíli do děje vstupují i jiné postavy. Jejich alibismus a nevšímavost vůči zuboženému děvčátku je zvláštní až nelogický. Pak následuje finále, které je poměrně šokující. Bohužel krátkáč jak už sem říkal je poměrně dlouhý, na to jak málo se v něm děje a vypadá spíše jako snaha kameramana o exibici svých záběrů, což bohužel filmu dosti uškodilo.

• 3.4.2012  12:46
    Casa Carnivora (amatérský film) (2010)

Geniální, film točený z jedné kamery umístěne v okně domu, výhled máme před okno, kde se postupně střídají různí aktéři. Myslím si, že tento experiment by se dal rozvinout klidně i do celevečerního filmu. Bohužel konec je až moc abstraktní a nechává na vaší fantazii vlastně úplně vše. Film se skládá ze scén, které by ve většině hororů byli pravděopodobně vystřížené.