Jazzzz

student

1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21
    • 17.1.2012  09:47
    Děti (2008)

Brutální, až zvrácené, nechutné. Matky jsou nuceny zabíjet své děti, děti zabijejí své rodiče, sourozenci se zabijejí mezi sebou. Na to aby se pro mne tento film stal kultovním tvůrci tlačí moc na pilu. Ve filmu je moc krve a moc mrtvých. Děti jsou dle mého nazoru vybrány špatně. Hlavní klučina je asi vybrán po vzoru městečka prokletých, bohužel do role se nehodí, hraje špatně. Stejně jako ostatní děti. Jediná dívka, která dokázala zahrát je ona blondýnka, která byla nakažena až jako poslední. Přesto jde o film, který ze snahy o něco "lepšího" dokázal udělat alespoň lehce nadprůměrný horor. Pokračování by mi vůbec nevadilo, konec vybízí k přemýšlení nad tím, jakých to všechno mohlo dosáhnout rozměrů...

• 16.1.2012  20:25
    Monstrum (2008)

Začátek pozvolný až krapátek vleklý. Pak velice příjemné pokoukání, velice koukatelné scény někdy až obřích rozměrů, kdy se Americké velkoměsto rozpadá, vzduchem lítají hlavy soch. Jako asi nejhezčí scénu považuji nasazení vojáků (onen průjezd ulicí) - to bylo dokonalé. Opět mám krapátek podobný problém jako u hororu The Mist, myslím si, že až přílišná snaha Monstrum znázornit a ukázat ubírá děsivosti. Když už Monstrum, myslím, že nepotřebuje žádne miniony, ti mi přišli navíc. No i s Miniony jsem si celou dobu říkal, na tož jaký byl začátek je to vlastně super film. Bohužel ah ty konce u hororů... Když už mi na začátku řeknou, že našli kameru, něco z toho logicky plyne, a proto veškeré snahy na konci si na něco hrát nemají význam... Pád vrtulníku měl být konec, šlus ende, a myslím, že bych se nezdráhal dát 80 minutovýmu filmu 5 hvězd... (i když člověk nikdy neví, pak by to možná bylo krátké... :-) )

• 16.1.2012  18:05

Jako každý jiný horor, který měl rádoby úspěch přichází další díl. Bohužel bych musel opakovat to co u prvního dílu... Jediné čím je sto to kapánek zaujmout sou variace na úmrtí, kdy tvůrci zabíhají do extravagance a kýčovitosti na úkor snahy o hrozivou realičnost. Tím jsem se snažil říci, že člověk se u tohodle prostě nemůže bát, nejde to. Jen čeká na další a další umrtí a snaží se v nich hledat trochu kreativity... NNene, takovehle horory nebrat.

• 16.1.2012  17:51

Tohle je jedna z nejtypičtějších ukázek toho co na hororu nemám rád. Příjde mi až naivně vykonstruovaný na myšlence toho, že osud nelze zvrátit... To je sice hezká myšlenka, ale film se jí nedokázal udržet.... Dle filmu se totiž občas stane, že to ten Mistr Osud nějak podělá... A tak to pak zpětně dohání. Film je vystavěný tak, že je velmi brzo zřejmé, že bude docházet k velkému počtu úmrtí. Film si v tomto na nic nehraje, jako zlo v tomto hororu je považován onen osud. A díky tomu, že děj a myšlenka je tak strašně ubohá a odflákla, zbylo tvůrcům hodně času si pohrát s úmrtími. Které jsou však uvedeny do maximálního extrému svoji kýčovitostí, nepřirozeností a nešťastnou souhrou vždy minimálně 3 - 4 náhod. Atmosféra není vůbec hustá, film je jednoduchým vyvražďovacím hororem, pro opravdu nenáročné diváky hororu. Když už slasher (že bych začal užívat tento pojem? :-)) tak přesto může mít alespoň trochu atmosféry a záporňák musí mít nějake charisma nebo dokázat upoutat, osud, je pro mne dost málo...

• 12.1.2012  00:45
    Rec 2 (2009)

Ach jo, jaká škoda... :-( A já se po zdařile jedničce tak těšil. Žádne reporty jsem na dvojku neměl a doufal jsem, že bude stát za to. Bohužel dvojka je od začátku jedno vééééliké zklamání. Snaha podobat se jedničce nevyšla ani v nejmenším, kamera, která byla pro diváka v jedničce tak atraktivní má nyní stále nějaké výpadky, nebo se válí po zemi, nebo přeskakuje obraz z jedné kamery do druhe. V domě jich je najednou asi tak sto. Kdo se nechce okrást o zklamání při shlédnutí filmu ať nečte dále, protože teď budu krapátek spoilerovat. Vojáci se od začátku chovají jako naprostí idioti. Na to už sem si ale u novodobých hororů celkem zvykl. Horší je snaha narvat do pokračování zdárné ZOMBII jedničky démony, posedlost ďáblem, která je nakažlivá krví a slinami, okořenit trochou vymítače a nakonec krásným nekrofilním polibkem... Celá ta skupinka civilistů je do očí bijící snaha o vyplnění filmu, tvůrcům asi docházejí nápady a tak parosto kýčovitým a nekreativním způsobem do baráku pošlou hold další lidské oběti. O tom, že se tvůrci schylují k ubohosti svědčí i rachejtle jakožto zbraň, a myšlenka řízení všech zombíí jedním ďábelským mozkem. Vojáky už sem sice kritizoval, ale ještě musím zmínit onoha vola, který dělá ostudu všem sniperům, když vystřílí skrze okenici celý zásobník a trefí z asi 5ti lidí jednomu ucho. Nehledě na to, že stříli v době, kdy pod zaštitou vojáků, kteří hlídají budovu pobíhá uvnitř onen kněz a jednotka vojáků, to oni mohli klidně stát u okna. Když už se přes tohle všechno přenesu, a pokusím se najít alespoň nějaká pozitiva. Tak jako první pozitivum bych uvedl onu myšlenku paralelního světa temnoty, viděného přes noční vidění, to se celkem dalo a také jsem se celkem pobavil, při ustřelení jedné hlavy, zkuste hádat které (ve filmu jich padne víc). Co se týče zombií, díky mluvení a krotitelnosti pomoci křížků ztratí veškeré své kouzlo, a kromě chlapce lezoucího po stropě ani záběry nenabídnou absolutně NIC nového či snad lepšího než nabízel první díl - vše je naopak horší. Když to tak shrnu a podtrhnu, tak z kouzelné jedničky, která se zapsala mezi top Zombií horory je pro mne dvojka naprosto zoufalou demonickozombíkovsky vymítačskou blbinou, kterou ani těch malinko kladů od odpadu nezachrání.

• 11.1.2012  20:52

Dnes jsem se vydal na cestu po stopách upířích hororů. A řekl jsem si, že začnu úplně od začátku. Bohužel se obávám, že první horor svého typu, pro mne nemůže být nejlepším. Doufal jsem v to, ale nestalo se. Bohužel opravdu nechápu, proč ta hudba alespoň na chvilinku neutichla a musela hrát od začátku do konce? K některý scénám se to hodilo více k jiným méně, ale na konci už mě z toho bolela hlava. Ale tohle ještě chápu, jsme v době, kde se poprvé ozvučovali filmy a asi to bylo fakt něco. Styl točení, barevné filtry a různé zrychlené scény, to všechno bylo v pohodě. Dokázal jsem se do atmosféry vžít a děj byl pro mne i příjemně přehledný. Dokonce se objevilo i několik opravdu lahůdkových mrazivých scén. Ale jen pár. Bohužel co však nedokáži přenést přes srdce je Nosferatu ala králík, který neustále zírá někam do neznáma čímž budí dojem mentálně zaostalého. V rukou má asi nejspíš nějaké spasmy, nebo je má snad i ochrnuté, že je neustále drží v nepřirozených pózách. To sice na stínu vypadá pěkně, ale je to opravdu hodně nepřirozené. O to více si cenním o několik let mladšího hereckého výkonu Bella Lugosyho, který je pro mne panem Upírem číslo 1. V dosti scénách upír připomíná jistým komickým dojmem nějakého trhovce arabského původu, který je stále tak strnutý, že budí dojem, že by stačilo fouknout, nebo trochu strčit a do rakve ze které tak neefektivním způsobem vstal by zase zapadnul zpátky. Takže k hodnocení: na horor, který je z neuvěřitelného roku 1922 je to DOST dobré, proto i přes míru kritiky dávám krásně 4 hvězdy, ale spíše jako ocenění histroické kvality, než jako vyjádření toho, že bych se na film v krátké době chtěl podívat znovu. Přesto jsem velice rád, že jsem tento film viděl a nelituji toho,

• 11.1.2012  17:54

Viděl jsem poměrně nedávno a prakticky si nepamatuji o čem ten film byl. To nesvědčí o mojí špatné paměti, ale o nedostatečné kvalitě filmu. Podle mne typický příklad toho, kdy někdo řekne to je dobrý film a všichni se toho chytí, jako tomu bylo u Grand Torina. Nemyslím si, že by tento film byl tak špatný, aby si zasloužil odpad, ale jelikož mnoho lidí ho tu neprávem nadhodnocuje, tak já ho krapátkek podhodnotím. Stejně tím nezachráním nespravedlnost, která se děje tím, že tento film se vyhřívá ve výši úspěšných filmu a dokonce je i držitelem Oskara... :-(

• 11.1.2012  16:37

Třetí díl ač se to zdá šokující si udržel laťku. Ano celá serie ode mne dostala 4 hvězdy. Dětské obsazení a Toby dělají z třetího filmu snad i nejlepší díl z celé serie. Jediný problém shledávám ve snaze odprostit se od paranormálních activit a dát všemu tomu tajemnému konkrétní příčinu. Konec je tedy drobným sklamaním, ale i přes to sklamaní má jakési svoje kouzlo a já si říkám, proč ne. I v legendárním Poltergeistovi se nakonec pokusili oněm paranormálním jevům přisoudit konkrétní příčinu. Na tehle celé serii musím ještě jendou zdůraznit, že chápu, že to není horor pro každého - někomu se může jevit dokonce nudný. Ale člověk, který ještě má v sobě trochu fantazie a empatie a pustí si tento horor v noci, při nějaké bouřce třeba, sám, tak si myslím, že se bude bát mnohem více než u třeba nejlepších Zombíí Hororů. PS: Trailer sem uviděl až teď když sem si přečetl par komentářů, a musím uznat WAW, jak je možné že polovina celkem příjemných scén, které v traileru byly se do filmu nedostali? Určitě nehodlám snížit své hodnocení, ale možná kdyby střihač nebyl takovej ras a trochu méně stříhal, třeba by se film dostal i na 5 hvězd. Uvidíme další díl, celkem se těším.

• 11.1.2012  16:20

S jedničkou jsem byl velice spokojen a musím uznat, že dvojka pokračuje velice úspěšně. K lepší atmosféře dopomůže štěkající pes, případně plačící dítě.

• 10.1.2012  23:19
    Carrie (1976)

Troufám si říci dokonalé. Nenapadá mě žádná námitka a film se automaticky řadí mezi mých nejoblíbenějších top ten hororů, které jsem sice ještě nesestavil, ale myslím, že to potrvá hoooodně dlouho než z něj Carrie nějaké jiné horory vystrnadí. Film se vůbec nesnaží tlačit na pilu a dá se říci veškeré nechutnosti a brutality si odpustí, ale od začátku po celou dobu směřuje k jedinému extrémně silnému konci.

• 10.1.2012  19:29
    Poltergeist (1982)

Efekty jsou na mě místy až zbytečně extrémní. Bohužel nechápu proč hlavní okultistka nebo jak jí nazvat byla vybrána tak aby pusobila jako karikatura. Jinak atmosféra filmu začne houstnout až tak od poloviny, v první polovině to jsou jen občasné momentky. Tento filmek se neřadí mezi naprosté top horory pro mne, ale uviděl jsem v něm napříkal předchůdce nového Insidious, přičemž zde si myslím bylo ono osvobození uděláno stylověji. Jako další zbytečnost bych bral snahu dát tomu všemu tak moc konkrétní příčinu, myslím si, že i bez ní by se to dalo. Přesto však jednoznačně nadprůměrný horor, který v sobě skrývá mnoho příjemně děsivého.

• 9.1.2012  12:36

Mezi Gangsterkami dozajista nadprůměrný počin, který má ke Kmotrovi velice blízko. Tenhle film je velká herecká exibice Al Pacina, který se nám ukazuje jako zatraceně skvělý herec. Jestli pět nebo 4... Poslední dobou procházím jistým stádiem, kdy měním poměrně dost svých hodnocení. Důvodem jsou jiné parametry, které chci u shlédlých filmu zdůraznit. Tento film je sice skvělý, ale opravdu jde o pouhou Gangsterku, žádné velké drama, takže jde spíše o film na oddechnutí, nelze od něj ani čekat víc.

• 9.1.2012  01:29
    To (TV film) (1990)

Nevím v jak brzkém věku jsem to viděl, ale klauny jsem nikdy neměl rád... S přibývajícím lety a hledáním vyníků jsem se rozhodl, že za to, že nemám rád klauny může tenhle film! A jsem za to celkem rád, konec bohužel už skřípe, ale jinak super.

• 9.1.2012  00:33
    Van Helsing (2004)

Boří a ničí to veškeré jedinečnosti hororových postav tím, že je to splácá všechny dohromady do jednoho filmu - to je Van Helsing. Upír, vlkodlak, Frankenstein. Když se ale nad to povzneseme a nebereme to jako urážku postav, které jsme měli rádi, je tento film celkem koukatelný. Jde o stejný žánr jako třeba Blade. Efekty a děj je udělaný jednoduše a koukatelně. Je to prostě taková pohádková blbost na oddechnutí, samozřejmí je od začátku konec ve formě HappyEndu. A já říkám, že takovýhle pohádek by klidně mohlo vznikat více, musí se to však dobře umíchat ne jako třeba Liga výjmečných

• 8.1.2012  21:02
    Arachnofobie (1990)

Nic moc z kterého se pro člověka se strachem z pavouků může stát celkem děsivý film. I já se trochu bojím pavouků... A rozhodně ze všech těch živočichů, kteří se do hororů dostali je pavouk pro mě to nejhororovatější.

• 7.1.2012  23:21

Film začíná perfektní hudbou. Spočátku se film trochu vleče, ale od doby kdy začne Rose očekávat dítě se to rozjede, ale pak to zase pro mě nepochopitelně zbrzdí (těhotenství se stabilizuje). Konec je výborný a já se nemohu nepozastavit nad tím, že se mi poslední dobou zdá, že čím starší horor tím lepší konec. Přitom konec pro horor je tak snadný, prostě to musí skončit hororově a né romanticky nebo happyendem. Tady se konec vydařil. Nejvíc jsem rád asi za to, že celkem známou herečku Miu Farrow si konečně mám možnost spojit s nějakou její rolí, ve které se mi líbila a budu si jí dozajista pamatovat. I když pěji chválu, na úplný top horor mi něco chybělo. V tomto filmu zlo teprve přichází a věští příchod velkolepých hororů týkajících se tematiky příchodu Satana, Antikrista, Damiena, AntiMesiaše nebo čeho všeho ještě a já věřím, že naleznu ještě lepší a hrůznější film. Tento ode mne dostává silné 4 hvězdičky, protože ač jsme se dočkali dokonalé a i zlé hry na Rose, tak šlo pouze o spiknutí a mystifikaci jedné těhotné a zlo se projevilo jen v náznakách (Rose má dobré chuťě, když je těhotná).

• 7.1.2012  16:15
    Pasťák (1968)

Velice příjemné nahlednutí do instituce zvané Pasťák. Tohoto pojmu jsem ještě já jako malé dítě slíchal jako hrozbu. Šlo o místo kam údajně posílali zlobivá a neposlušná děcka. V dnešní době již zařízení podobného typu dá se říci není, protože školství prošlo jistou reformou a žáci jsou rozřazovány do škol podle příslušné mentální úrovně a pro žáky s poruchami chování jsou pak vyhrazeny samostatné zařízení. Zde je zřejmé, že dříve tomu tak nebylo a žáci s různými typy postižení (samozřejmě spíše lehčí) končili z důvodu nedostatečné a nesprávné výchovné a vzdělávací péče ve stejném zařízení jako žáci s poruchami chování, s neústou k autoritám a se špatným hodnotovým systemem. Taková zařízení tudíž měla velice problematickou klientelu dětí a od vzdělávání a výchovy se opouštělo a vše se řešilo prací. Taková malá exkurze do toho jak to dříve chodilo s dokonce velice pro mě šokujícím koncem. (Předchůdce filmu Bastardi) ZA zmínku stojí i hvězdné obsazení a asi nejlepší role Jiřího Krampola!

• 7.1.2012  15:43
    REC (2007)

Krásných 78 minut. Až by si člověk přál více. Film graduje, má spád a šťávu. Velice příjemné je pojetí kamery, které Vás vtáhned do děje. Z hasické stanice se rychle dostanete na výjezd a pak už film nabírá rýchlá spád. Nejde o hrůzu tajemnou spočívající na představivosti a fantazii, psychickém trýzění. Jde o zombií horor, který stojí ve svém žánru v popředí. Nenaleznete zde trapné snahy o vtipné odlehčení situace či dokonce ubohou moderní snahou o kombinaci žánru komedie a horor. Neběhají zde ani stovky mrtvých v postapokaliptickém světe (což taky není vždy na škodu :-) ) a netrhají zbylé přeživší na kusy, z kterých pak vytíká hektolitry krve. Vystačíte si v jedné budově, se skupinkou lidí, a myslím, že se budete bát!

• 7.1.2012  12:24

Tento film začal tedy velmi špatně. A to tak špatně, že první polovina filmu by si ode mne zasložila hodnocení odpad.Hanění mystického Pinheada partičkou puberťáků, to fakt nee. Po půlce ukrutného trápení jsem se smířil s tím, že serie Hellraiser se pokouší opět o něco nového a nebudu to soudit tak zbrkle. Druhá polovina filmu je pak celkem příjemně koukatelné průměrné psycho, které má však k úspěšným dílům celé serie hodně daleko. Od zhruba tří čtvrtin filmu mi hlavou běžela myšlenka předpokládaného konce. Odhadl jsem to kupodivu dobře a odsunutou roli Pinheada jsem trefil. To pro mne je vždy velkým sklamáním, když uhodnu zdánlivě šokující zápletku. Příjdu tím o překvapení. Přesto jsem však byl celkem potěšen. Kdyby film po tomto prvním finále skončil a hroby zůstali zakryté film by jako psychothriller mohl být myslím i celkem úspěšný. Bohužel pak posledních pět minut film degradovalo zase o stupínek níže. Takže pulfilmu odpad, čtvrtina filmu 3 hvězdy, a na celkem slušně vymyšlený psychofilm uměle hororvě nastavený konec je opět odpad. Zavěrečný verdikt zní slabé dvě hvězdy a myslím, že by se nemělo s uspěcháváním serie Hellraiser pokračovat tak rychle. Správná a původní myšlenka již byla několikrát pozměněna a do serie se dostali i filmy, které opravdu s původním Hellraiserem už nemají moc společného (a těch pár minut na konci to nezachrání). Tak a hurá na poslední díl a Hellraiser maraton bude ukončen. Každopádně tento díl se bohužel zařadil jako jeden z Hellraiserů, na který nemá cenu se dívat v krátké budoucnosti znovu. PS.: Obsah od oficiálního distributora, je příkladem naprosté mistifikace diváků. Děj je naprosto, ale naprosto o něčem jiném.

• 7.1.2012  01:17
    Hellraiser: Prophecy (amatérský film) (2006)

Nevím jak se tento krátkometrážní amaterský snímeček dostal na csfd, ale hodně delších filmu by se z něj mohlo učit.. :-) Myslím si, že na přízvisko amaterský dost kvalitní práce. Ale mohl by být i lepší, jen si hrát se záběry a děj tvořit kamerou a ne dialogy, na tak krátky film mi přišli zbytečné.

• 7.1.2012  00:52

Z Hellraisera se pro mě začíná stávat dosti nevyrovnaná serie. Jeden díl je lepší jeden horší, čímž mě vlastně tahle serie udržuje při životě a snad ji i dokoukám. Jsem u sedmého dílu a jsem nadmíru potěšen. Tento díl je svoji zápletkou trošičku překombinovaný, ale kdo hledá ten najde a já našel co jsem hledal. Pokračuje schizofrenní zápletka jako v dílu šestém, kdy hlavní hrdinka se pohybuje na hranici reality a fantazie. Nakonec člověk zjistí, že te reality až tak moc nebylo. Z celé serie snad nejdokonalejší ukončení celého dílu, kde se tvůrci podařilo zkloubit dobrý a špatný konec téměř mistrně. I když bohužel či bohudík nemají démoni z kostky ve filmu tolik prostoru, na závěr to možná stačí. (5,1,2,7,6,3,4)

• 7.1.2012  00:43

Bohužel démoni jsou odstrčení stranou za silně schizofrenní zápletku, která však není zas tak od věci. Uznávám je to trochu zmatečnější, ale neztratil jsem se v tom úplně. Hodně příjemných psycho momentů a celkem průměrný horůrek se slabším finále.

• 6.1.2012  19:26

Do celkem podařené serie se vloudil zmetek. Tohle nebrat. Jediné co na tomto filmu stojí za shlédnutí je první povolání démona rádoby jakýmsi rituálem. Za ten ta jedna hvězdička. Jinak se ptám: Proč něco takového? Proč děj něčeho svého, nadpřirozeného a mystického umisťovat na vesmírnou loď? A ukončit to tááááák příhodně pro nějaký fantastickokomickoromantický film a nikoli pro horor? Naštěstí jsou díly Hellraisera prakticky nenávazné a jediné co stačí je přimhouřit oči, Hellraiser z roku 1996 smazat a jít dál a doufat, že zbytek celé serie nebude ještě horší, protože bych asi neměl ani sílu ji dokoukat.

• 6.1.2012  19:16

Jednička má své kouzlo a dozajista je to její zásluha, že Hellraiser si zasloužil tolik pokračování, ale bohužel mi tak něco k těm pěti hvězdičkám chybělo. Tady se nezdráhám je dát a obávám se, že lidi tento film zbrkle soudí jen proto, že už je pátý v pořadí. Ano trochu se odklání od původního sekání, nadměrného množství krve a retro efektů, ale mě to prosttě bylo příjemné. Pan pekel trochu zbrzdil a dopřává svým obětem trochu kreativnější formu utrpení než jsou pouze a jen háky na řetězech a mírná proháněčka po labyrintu pekla. Tato nová forma a celkem příjemná forma mučení, kdy člověk musí všechno to utrpení znovu a znovu v různých obměnách zažívat stále dokola. Pokud je urpení stále, učinky nejsou tak ničivé jako když přichází ve vlnách. Podstatné je, že to končí tak jak horor končit má a zlo není poraženo a jeho síla není ani zpochybněna jako tomu bylo ve čtyřce.

• 5.1.2012  16:19

Hellraiser a jeho znovu povstání z demonické sochy. Jo ta socha byla dobrá, ale oproti prvním dvoum dílům je to dosti slabé. Mnoho opravdu hluchých míst beze šťávy. Konec průměrný, nový démoni se mi zdá nemají takový styl jako měli jejich předchůdci. Cdčkovač a kameraman, to už je trochu zbytečně kýčovité a ta kuřačka, nevím kdy byla horší zda živá nebo po smrti. Když nad tím tak přemýšlím byl to hooodně slabý horor s pár výjmečně světlými okamžiky (ta socha se mi celkem líbila).

• 4.1.2012  23:49
    Hodina vlků (1968)

Velice příjemné tápáni v ději, které není ani tak tápaním jako naprostou ztrátou. Děj je nastíněný někde v pozadí (pokud ho mermomocí potřebujete myslím, že se dá ve filmu odhalit) a zápletka si myslím není pro diváka zas tak důležitá jak film jako celek. Scény jsou koukatelné, film má atmosféru. Nejvíce jsem se pobavil u komentáře uživatele Bishopa, který očekával film o Upírecha a vlkodlacích. Já jsem neočekával, věděl jsem, že tenhle režiser si zjískal mnoho fanoušků a těšil jsem se co mi naservíruje. A musím uznat jsem nad míru spokojen. Dokonce to má i velice příjemný konec. Opět jeden z filmu, který je starší než já a speciálních efektů prakticky nepoužívá, ale je Atmosferický, což většině novodobých hororů chybí. (PS: No hororů... Tento film bych považoval spíše za drama.)

• 4.1.2012  22:03

První polovina filmu je skvělá. Říkal jsem si, že snad i lepší než první díl. Psychiatrická léčebna, blázni, šílenej doktor. Dokonce musím uznat, že mě potěšilo i rozvedení děje s kostkou, která v prvním dílu neměla moc výnam. Efektů je více a zdá se mi, že nebyly tak šíleně kýčovité jako finále prvního dílu. Respektive jich v tomto dílu bylo více a tak možná si začínám na ty retro efekty zvykat. Záminka hledání vlastního otce je absurdní, když sama ví co z pekla zatím vylezlo, tak by tatínek, který píše vzkazy krví asi nebyl o moc lepší si myslím. Bohužel ve filmu se vyskytlo něco co mě velice zklamalo a to bylo grand finále celého filmu. Bylo to veliké sklamání, tak rychle zpochybnit zlo tej sympatickej partičky, udělat rádoby rychlokvašeného nového superzáporňáka, no a zbytek opravdu už bez komentáře. Za tři by však bylo malo v porovnání s množstvím opravdu průměrných hororů, které při mem hodnocení třemi skončili.

• 4.1.2012  16:58
    Hellraiser (1987)

Hmmm.. Rok 1987 přivedl na svět pěkné monstrum. A dokonce ne jen jedno. Tahle bandička je mi celkem sympatická. AAtmosféra je hustá, děj má spád. Bohužel jak tomu u některých starších hororů bývá nedostatčné efekty té doby, kdy film vznikal film dosti hyzdí. Dalo se to udělat i bez efektů (tím myslím opravdu efekty v závěru filmu), takhle s odstupem času to působí bohužel až příliš komicky. Další drobný problém shlávám v oné kostce, v dnešní době známe z filmů Transformers a nebo také jako rubikovou kostku :-)... Jako hlavní příčinu a řešení všech těchto demonických problému mi to příjde jako trochu málo. Soudit však film pouze podle konce by nebylo fér a tak s přihlednutím k sympatickému roku vzniku tohoto filmu dávám krásné 4 hvězdy a hned jdu shánět další díly...

• 4.1.2012  01:08
    Warrior (2011)

Já si říkal, že bojové drama prostě nemůže mít takový úspěch. Ano jsou zde propracované motivy k boji, je zde složitá rodiná situace a dokonce i vhodné herecké obsazení. Pořád však film spěje k závěrečnému boji, který už od dob Rockyho se snaží hrát si na něco jiného než jenom na boj, ale jde tam o ten boj a většina diváků se na bojové filmy dívá kuli tomu boji. Boj na jednu ránu je tak maximálně kuriozita na youtube, ve filmu o to žádný divák nestojí!!! K hodnocení - nikoli lepší než Rocky :-) ale také ne horší než Rocky V. (O týden později: Ano film mi leží v hlavě, ale podobným způsobem jako Grand Torino... Nevidím v něm nic světového, prostě jen další bojové drama, které se mi zdá se všemu důležitému vyhýbá a snaží se vypadat zajmavě (krize mezi bratry, krize mezi dětmi a otcem, nezahojená křivda z války) a koukatelně... A lidi mu to žerou. Každy ví, že se nakonec bráchové potepou a dokonce je i jasne který vyhraje. Ale nikdo neví čím vším se tvůrci pokusí oddálit závěrečný boj. Hromadou prázdných scén, které ač se snaží být emotivní. Jediná myšlenka, která stojí za zvážení je ta, zda opravdu někdy existuje zlom, kdy si někdo nezaslouží žádné odpuštění. Pokud to zubaté zvíře už nekouše a mi mu to vracíme tak jako ono se chovalo dříve k nám nejsme o nic lepší než to zvíře. Snad tohle je nejvýznamější myšlenka celého filmu, ale proto si možná zasloužila byt rozvedena a ne ututlána někam do ztracena na úkor špatných bojových scén a nic neříkajícímu finále.

• 4.1.2012  00:53
    Noc hrůzy (2011)

Špatné, velice špatné. Film, který mohl být kultovním (to mohl být každý druhý film, kdyby vždycky někdo něco nespackal) sklouzl hodně nízko. Napomohli tomu věci jako nevhodný nejlepší kamarád z dětstvím, naprosto trapný rádoby znalec upírů, hlavní hrdina vhodný max do teen komedie i s tou herečkou, která tu s ním hraje (Waw, nová Amy Smart připadá mi). Konec ala happy end je trapný a v dnešní době hororů již přežitý. OK uznávám tohle nebyl horor ale hororová komedie. Která je však na přízvisko hororová příliš moc komická a na žánr komedie příliš trapná. Nevím čím to je, ale tvůrce prostě asi nevěděl zda natočit horor či komedii a pokusil se to spatlat do hromady, bohužel už delší dobu vím, že spojení těchto dvou žánrů nefunguje a pro mě je nežádoucí. Díky efektům a sem tam nějakemu litříku krve navíc se člověk zas tak nenudí při skoukávání, ale obávám se, že většina diváků, stejně jako já nebude toužit po brzkém znovushledání s tímto filmem,.

1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21