Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbené filmy (8)

Mrtvý muž (1995)

Bez diskuzí nejlepší Jarmuschův film, kterému snad ještě víc než kdy jindy pomohla krásná hudba. Pět hvězdiček je dle mého mínění za tento meditativní zážitek ještě pořád málo!

Annie Hallová (1977)

Obrovský ohňostroj fantazie a zábavných asociací, kdybych měl vypočítávat zapamatování hodné hlášky a situace byl bych tu do rána (pozn. je 17:40) ... Největším plusem jsou především nekonvenční scénaristické postupy a režie, která dokáže výborně vystavit gag, stejně jako dojemně povědomé chvíle... Navíc... mno, myslím, že všichni "potřebujeme vajíčka".

All That Jazz (1979)

Upřímně řečeno, muzikály moc nemusím, protože mi přijdou ploché a o ničem... Ne tak tento, užil jsem si ho od svižného začátku, až do halucinogeního, geniálně vystavěného konce, který je sám o sobě jedním z nejsilnějších filmových finále, co jsem kdy viděl (vlastně nejsilnější) - "Some of these days, you gonna miss me..." :)MMCH, Rob Scheider se tu občas zaobírá střiháním filmu o standup komikovi, a následnými kritikami na tento film...že by odkaz na Lennyho?

Blade Runner (1982)

Podle mě nejlepší sci-fi (nebudeme se dohadovat jak je to s Vesmirnou odyseou, ok?) všech dob s dokonalou hudbou

Holy Motors (2012)

Jedna z nejhezčích, nejdojemnějších a nejvtipnějších poct fantazii a filmovému médiu, které jsem kdy viděl... Není na ní lautr nic intelektuálského, tím pádem ani pseudointelektuálského, ale když se to tam někdo rozhodne vidět...

Reklama

Reklama