Gendarme

Fantasta

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 22.3.2021  11:32
    Devs (TV seriál) (2020)

...bylo předurčeno, abych tomu dal pět hvězd.. i když se mne mnozí pokoušeli přesvědčit o opaku. Trochu tohle moje rozhodnutí zavání metafyzikou, stejně jako seriál sám. Komu se v průletových scénách nad San Franciskem nevybavilo ono již pověstné "Mezitím v San Francisku" z kultovního The Room není cílovka seriálu :-).

• 18.1.2021  08:37
    Vlkochodci (2020)

**** a to jen proto, že nejsem desetiletá holka :-) ... jinak *****

• 9.3.2020  08:59
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

... je to už trochu generické, žánr středoškolských seriálů to moc nikam neposouvá. Ale koukalo se na to dobře :-)

• 3.1.2020  09:12
    Maják (2019)

Film z jehož záběrů by šel z fleku vytvořit úspěšný instagramový profil. Záběry jsou vždy pečlivě nakomponovány, radost sledovat. Mučivá délka filmu je to co ho hodně v mých očích sráží pouze do nadprůměru. Na rozdíl od hlavních postav jsem byl v hodnocení filmu s postupující stopáží stále více a více střízlivý ... Ústřední dvojka jsou ale fakt simpaťáci :-)

• 9.11.2019  00:00

Masakr sen!

• 4.11.2018  22:40
    Jablko (1980)

Jako ano je to opulentní distopická disko budoucnost ... ale s live dabingem od FOD, největší pecka. A pěvecký výkon Samanthy Bifidus, brilantní nemám slov.

• 29.7.2018  22:43
    Tomb Raider (2018)

je fajn, že film využívá videoherní prvky ... ve filmu je jich spousta, tolik, že ani snad nemá cenu je vyjmenovávat. Alicia Vikander je je jako Lara super ...

• 27.7.2018  09:25

Všechna akce a drama se odehrává off-camera - o to je to ale lepší. Škoda, že jsem film nestihl na KVIFFu, ale i v multi kině dobrý!

• 8.7.2018  20:05
    Wildlife (2018)

film není moc invenční co se týče námětu nebo scénáře, ale je skvělý zpracováním ... klasická americká indie tvorba.

• 8.7.2018  20:03

osmdesátková symfonie o bojovém umění z Asie ... TOP

• 8.7.2018  19:58

ukázkový dokument, ukazuje a vysvětluje problém a je zajímavý výběrem postav a zpracováním ... tohle by měli pouštět moderním observačním dokumentaristům :-)

• 2.7.2018  23:44

Land the stag! nejlepší hláška filmu.

• 22.6.2018  18:51

není to tak špatné... eehm vlastně docela jo, příběh celkem klasika, dost scén recyklace. btw. chtel bych vidět statika co počítá zatížení střechy dinosaurem! :)

• 20.4.2018  08:17
    Janička (2017)

Brilantní!

• 25.3.2018  22:45

Bibli by měli celou revidovat a zfilmovat, ty příběhy mají co nabídnout jen pro dnešní generaci jsou ve stávající formě nestavitelné ... řady ateistů by potom třeba prořídli. 80%.

• 7.3.2018  22:55

wow, tak to je fakt klenot mezi trashovými filmy ... celé je to vážně šílené. Wisely is new Indiana Jones, vskutku.

• 7.3.2018  22:51

Jo i když máte spoustu fakt dobrých nápadů a asi 3 stylizace ... jo z toho musí být spektakulární slow-western. Noo vlastně ani ne méně je někdy více a více je někdy méně ...

• 20.1.2018  18:58

Těžký začátek ... ale výborný konec.

• 26.11.2017  21:47
    Špičák (2009)

Yorgos je prostě frajer. Tyhle jeho alegorie jsou prostě bezva...

• 27.9.2017  09:01
    Pokoj (2003)

crossover softporna a telenovely ... film s tak špatnými dialogy, jako bych je psal já :-)

• 24.9.2017  00:22
    La La Land (2016)

Některé, záběry jsou vážně jak s učebnice ... důraz je kladen hlavně na audiovizuálno, příběh je přesně v dnešním trendu jednoduchých klišé. Ale jako celek to celkem funguje.

• 21.7.2017  08:23

Lust for life vol#2 ... nostalgicky zábavné, britské, ohlédnutí za originálním filmem. 1690! :-)

• 8.7.2017  18:40

Takový milý film o autistech. Dobrý konec v pravou chvíli, a navíc přiměřená stopáž. I když dávat body za stopáž je autistické :)

• 8.7.2017  18:33
    Columbus (2017)

Dobré záběry a color grading. Netradicně pojatý 'romantický' vztah hlavních postav. Jako architecturenerda mě to celkem bavilo, žádný zázrak to nebyl.

• 8.7.2017  18:25
    Ulice hanby (1956)

Film o prostitutkách v poválečném Tokiu. Pecka.

• 8.7.2017  18:20
    Den poté (2017)

V rámci festivalové produkce se jedná o téměř podprůměrný film. Kdyby podobný film se odehrával třeba v Českém prostředí tak by to byl pro mne provar. Nepochybná exotika korejského prostředí tomu dost pomohla. Korejský šéf byla správně zvrácená amorální postava.

• 8.7.2017  18:10

Naštěstí jsem se účastnil i diskuze s autorkou - ta byla dost zajímavá - splnila tu dokumentární část která ve filmu chyběla. Sama Bojana se také věnuje free divingu, což se domnívám, že vysvětluje proč se toho tak málo dozvídáme ze samotného filmu. Je to jako kdyby jeřábnik točil dokument o jeřábničení.... Taky by pouze obrazem těžko vysvětlil o co jde při manipulaci s břemenem.

• 8.7.2017  17:58

Jo tak tohle bylo překvapení... Anotace filmu v průvodci KVIFF FF rozhodně neslibovala že to bude tak dobré. Film byl dlouhý, ale nabytý dějem. Někdy možná moc tlačí na city, ale mezích romantického filmu OK. Celé je to krásně britské. Skvělý Bill Nighy.

• 8.7.2017  17:51
    Western (2017)

Strašně pomalý film, realistické zobrazení nudy uprostřed Bulharska, kterou tam ti nebozí Němci museli zažívat. Hlavní hrdina byl takový klasický archetyp Old Shutterhanda.

• 8.7.2017  17:39

Záběr z rozbombardovaného kostela s otočeným Kristem na kříži je nejsilnější z celého filmu... Pro Poláky o to víc ze jsou více věřící. Maciek je z dnešního pohledu dokonalý hipster.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7