Jazz06

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 8.10.2018  17:19
    Tvář vody (2017)

Velmi netradiční. Film se mi dost líbil, ale zážitek mi kazilo několik wtf momentů. Rozhodoval jsem se jestli nedat 4* nicméně za ty dialogy to nešlo. Ten, kdo to napsal, asi netuší, jak mluví lidská bytost.

• 27.9.2018  22:10

Alden Ehrenreich rozhodně není Han Solo a celému filmu chybí šťáva. Celou dobu jsem jen čuměl, jak se pohybují nějaké obrázky, ale absolutně mě to nevtáhlo do děje a nezajímala mě ani jedna postava, snad až na Chewbaccu. Tvůrci se snažili do filmu nacpat všechno, o čem se mluvilo v původní trilogii, ale neřekl bych že se jim cokoli podařilo zpracovat dobře. Zvlášť veleslavný Kessel Run byl naprosto o ničem a Han nijak nedokázal, že by byl úžasný pilot. Do teď stále nevím, co znamená těch 12 parseků a přišlo mi, že to neví ani tvůrci. Prostě nuda k uzoufání, ale aspoň to má pěkný vizuál.

• 16.8.2018  21:43
    Cloak & Dagger (TV seriál) (2018)

Po 3 dílech jsem to vzdal. Nudné, utahané, postavy ne příliš sympatické, zvlášť ta holka mi lezla krkem. Asi jsem čekal něco jiného. Vzhledem k tomu kolik je seriálů, tak nehodlám trávit hodiny u něčeho, co se možná trochu rozjede. Jediné co můžu pochválit je soundtrack.

• 2.5.2018  00:12

Herní svět je velmi dobrý. Sekvence se Shining je super. Příběh z reálného světa já totální pi****na. Ve virtuálním světě to byla pastva pro oči, na každém kousku obrazovky jsem hledal další pop-kulturní odkaz, ale jakmile se děj přesunul do reálu, strašně jsem se nudil nebo se smál, jaká je to blbost. Nechápu, proč je půlka filmu narvaná odkazy, které můžou pochopit jen dospělí diváci, ale hlavní zápletka je jak pro osmileté diváky. Navíc je to zbytečně natahované. Kdyby to celé bylo jen z herního světa tak bych byl nadšený, ale zbytek filmu je odpad, který to celé sráží na pouhé 3 hvězdy.

• 14.3.2018  10:18
    Bright (2017)

Pět hvězd za nápad, mínus tři za provedení. Mám pocit, že o příběh se ani nepokusili. Prostě jen natočili scény a nějak je poskládali za sebe. Postavy nejsou propracované a herecké výkony taky za moc nestojí.

• 6.3.2018  22:54

Film se hodně drží předlohy a asi hlavně kvůli tomu nestojí za nic. Jak knížka tak film neumí využít dobrého nápadu a všechno jen tak nudně plyne. Celý film chybí jakékoli napětí a předvídatelné odhalení je taky podáno strašně fádně. Herečky dobré, technicky dobré natočené, ale jinak film nemá co nabídnout.

• 17.12.2017  01:19
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Seriál mě dost bavil skoro celou dobu, ale závěr mi to úplně zkazil. Spousta věcí zůstane nevysvětlená a když už něco scénáristé vysvětlí, tak zvolí tu nejlínější cestu. Navíc není vůbec zřetelná motivace postav. Není vůbec jasné, proč se najednou ve druhém díle otec rozhodne zabít svoji rodinu, proč vlastně se Oswald nakonec rozhodl zabít Kennedyho, ale hlavně není zřejmé, co vlastně přimělo Jaka jít do minulosti, nemluvě o tom, že se na konci rozhodne už do minulosti nevrátit jen proto, že mu to řekl kouzelnej bezďák. Je to dobře natočené a některé části mě fakt bavili. Zvlášť příběhová linka se Sadie byla nakonec mnohem zajímavější než celá zápletka okolo Oswalda.

• 11.12.2017  18:48

Tohle bylo pro mě obrovské překvapení. Co jsem slyšel, tak to skoro všichni poplivali, takže jsem měl nulová očekávání. Možná kvůli tomu se mi to líbilo.Je pravda, že se Ritchie zaměřuje spíš na styl než obsah, ale to nic nemění na tom, že je to zatraceně cool fantasy.

• 11.12.2017  18:40

Dobrá kamera. To je asi všechno. Postavy jsou celkově nesympatické, Kevin byl totální idiot, Marcus ufňukaná baba, aspoň ten Yossi byl docela ok. Musí se ocenit, co Radcliffe se sebou udělal pro tenhle film, ale nemyslím si, že to stálo za to. Je to spíš taková ukázka věcí, co vás můžou potkat v jungli, ale jinak to příběhově nic nenabízí. Jak tam vlastně přežil sám ty 3 týdny? Nevím. Asi proto, že se rozhodl. Jestli to měl být film o vůli přežít, šlo to udělat určitě lépe. Dopředu jsem nevěděl moc o čem film je, podle traileru to vypadalo, že je tam spíš ten Karl bude lovit. No po 15. výkřiku WOW jsem doufal, že to tak i bude. Člověk by věřil, že když má někdo z něčeho radost, dokáže to vyjádřit i jinak. Věřím, že reálné postavy byly mnohem zajímavější než tahle parta. Pro mě film byl je směsí záběrů z džungle, kde jsem necítil absolutně žádný vztah k žádné z postav. Ještě na závěr nesmělo chybět poslední ohlédnutí po ukončení pátrání, aby ho v poslední vteřině nakonec zachránili. Některé rekonstrukce podle Beara Grillse byly napínavější než tenhle film.

• 15.11.2017  11:58

Nové ztvárnění postavy Poirota (nevím jak uklidňovat) ke podle mě dobré. Kenneth Branagh je v roky výborný. Co se týče filmu je vizuálně velmi pěkně zpracovaný. Ostatní postavy jsou zahrané taky výborně. Ale. Celý příběh mi přišel dost uspěchaný a úplně mi chybělo nějaké napětí. Kromě hlavního detektiva pro ostatní postavy není prostor a tak se do nich divák nemůže vcítit. Některé scény jsou pojaty podle mě dost teatrálně takže jsem měl spíš pocit, že se dívám na divadelní hru což celkovému dojmu taky moc nepřidalo. Původní orient express jsem neviděl ani nečetl, ale některé jiné díly jsem viděl zfilmované a ty mě rozhodně dokázali lépe vtáhnout a s napětím jsem očekával velké finále, i když se jednalo jen o televizní filmy.

• 9.11.2017  23:50

Suverénně nejlepší ze všech dílů. Předchozí filmy byly spíš nemastné neslané a studio asi přemýšlelo, jak dál s Thorem pokračovat. Komediální verze rozhodně sedla. Dospělo to teda do fáze, kdy Thor vlastně paroduje sám sebe, ale když dělat parodii tak takhle. Parodie za posledních 15 let neví jak parodovat dané filmy a od Thor Ragnarok by se mohly hodně učit. Po tolika filmech už divák zhruba očekává, jak bude film vypadat a co se asi stane, nicméně mě Thor velmi překvapil, protože narušuje zaběhnuté standardy. Jediné, co zamrzí je, že záporák opět tuctový a na to, kolik umírá lidí, je to hodně odlehčené. Jinak jsem se ale výborně bavil.

• 24.10.2017  20:31

Vůbec jsem se nemohl rozhodnout jak film hodnotit. Režie, vizuál, hudba, herci vynikající. Ale bohužel mě to moc nebavilo. Příběh v pohodě, ale nijak zvlášť nezaujme. V předchozím díle se toho stalo míň, ale dokázalo mně to udržet v napětí. Největší problém Blade Runner 2049 je délka. Ke konci už jsem nevěděl jak si mám v kině sednout, příběh je rozvleklý takže po víc jak 2 hodinách už jsem měl dost, ale konec pořád v nedohlednu. Kdyby se vystřihli všechny scény s Letem, měl by film snesitelnou stopáž a vůbec by neutrpěl, protože všechny jsou naprosto zbytečné. Hlavní záporačka mi navíc vystupováním a hlavně hláškováním přišla jak z nějakého akčního béčka. Většina filmu je výborná, ale po 3 hodinách i moje přítelkyně prohlásila, že už se na toho Goslinga nemohla dívat a to už je něco hodně špatně.

• 7.10.2017  19:59

Rozhodně povedenější než Prometheus. Pokud divák chce vidět jen něco na způsob klasického vetřelce tak chápu, že je Covenant pro něj dost zklamáním. Napětí nebo strachu z monstra jsem moc nepocítil - vetřelec je odsunut na druhou kolej. Takže o povedený horor se nejedná. Nicméně jako sci-fi nebo thriller už dobré. Nějaké iracionální chování od hrdinů mi přijde naprosto přirozené vzhledem k tomu, co prožívají, a tady bych naopak ocenil, že je dost jasná jejich motivace. Jediné co nechápu je, proč neustále někam chodí sami. Pár logických trhlin to má, zvlášť potom v závěru, ale jinak jsem se u filmu skvěle bavil. Vizuálně parádní, příběh určitě zajímavý a finální rozuzlení se mi velmi líbilo a dalo tomu úplně jiný rozměr.

• 23.8.2017  19:31

Už od začátku sedmé serie je poznat, že se tvůrci snaží dostat ke konci co nejrychleji. Bohužel kvůli tomu seriál trpí. Nějaké teleportování armád bych ještě překousnul. V tomhle díle ale jde všechna logika stranou. Je tu spousta výborných scén, epická bitva, na zapojení draků jsme se všichni těšili... Ale celkově to všechno podkopává děravý scénář. Máloco už překvapí a je poznat, že nechtějí zabít žádnou důležitou postavu, protože by jim na finále nikdo nezbyl. Pár sérií zpět by Bronn, Jamie ani Jon takové eskapády nepřežili. To že se na konci tohoto dílu v dané situaci Night King v podstatě nepokusil zabít Daenerys nebo naopak byl výsměch a na závěr už chtěli asi scénaristé asi na pivo, takže jak to vlastně Jon přežije, rozhodlo losování, jestli lesní víly, mozkomoři nebo nemrtvej strejda. Ono je to asi stejně jedno, protože v této fázi už o moc fanoušků nepřijdou. Nicméně pořád se jená o nejepičtější věc, co v televizi můžeme vidět, Thormundovy kecy jsou naprosto boží a scény typu Hound hází šutry po nemrtvých nebo souboj s nemrtvým medvědem jsou tak na 6 hvězd.

• 30.10.2016  12:55

Oproti prvnímu dílu rozhodně zlepšení. Film působí uceleněji a naštěstí se nesnaží moc věci vysvětlovat. Hlavně se divák teda nesmí pozastavovat nad tím, jak Donatello na něco přišel. Hlavní plus patří tvůrcům za to, že měli konečně koule na vytvoření Kranka, Bebopa a Rocksteadyho. Navíc je ztvárnili fakt vtipně. Za mě tedy oproti jedničce obrovské a milé překvapení. Jen je zvláštní, že na konci nezavolali Avengers... Pardon, americké letectvo.

• 22.10.2016  09:42

Vizuální stránka super, akční scény dobré. Ty peníze, co do toho vrazili, byly rozhodně vidět. Dvě nebo tři postavy byly zajímavé a sympatické. Tady končí pozitiva. Jediné, co jsem hrál, byl Warcraft III a to je už hodně let zpátky. Takže všechny informace, které film na diváka hned ze začátku vychrlí, jsou naprosto matoucí. Vzhledem k množství a jakým způsobem jsou servírovány, jsem se zorientoval asi v půlce filmu. Pro hráče, kteří tento svět dobře znají, to může být skvělá podívaná, ale pro ostatní diváky zas tolik ne. Lidské postavy jsou naprosto ploché. Zvlášť hlavní hrdina se snaží pořád ukázat, jaký je frajer a jak je nad věcí, že když později dojde na emoce, stejně mu to člověk nevěří. Vůbec mi přišlo, že lidé jsou v tomto příběhu nějak navíc, že to hlavní se děje mezi orky. Bohužel vyprávění ale ubíhá hlavně z pohledu lidí. Spousta epických exteriérů je představena jen tak laxně. Tady jsme v hlavním městě a teď střih - na hypogrifovi jsme se dostali na nějakou kouzelnou věž a teď střih - teleportovali jsme se do dalšího města... Ve výsledku jsem jen otupěle koukal, kde se zase objeví. Příběh slátanina. Neumí ani využít vážných momentů, protože tempo celého filmu je neskutečně rychlé. Celkově na mě film působí stylem honem honem, nacpěme tam co nejvíc věcí, hlavně ať už taky máme filmový vesmír. Kdyby se nesnažili mít úspěšnou filmovou sérii, ale natočit kvalitní film, který je schopný stát sám o sobě, mohlo to být výborné. Potenciál obrovský, využití nulové.

• 29.6.2016  17:00
    Hra o trůny - Série 6 (série) (2016)

Tvůrci se skoro celou sezónu drželi dost při zemi, což ovšem vynahradili ve 2 finálních epizodách, které jsou jedny z nejlepších v celém seriálu.

• 27.2.2016  03:13
    Památkáři (2014)

Film se neumí rozhodnout, jestli se jedná o komedii nebo srdceryvný válečný film, který má ukázat, co byli ochotní obětovat pro umění. Ve výsledku všechno vyšumí do prázdna. Většinu scén, zvlášť těch humorných, Clooney není schopný správně podat a celé je to ve výsledku takové nijaké. S takovým obsazením by film rozhodně vynikl, kdyby šlo o ryzí komedii, ale je vidět, že z úcty k odkazu, který film má nést, z toho nechtěl dělat taškařici. V tom případě měl ale k materiálu přistoupit úplně jinak.

• 1.2.2016  04:55
    Zátah 2 (2014)

Je to sice hrozně rozvleklé se spoustou hluchých míst, ale souboje jsou dokonalé a posledních asi 45 minut je naprosto famózních.

• 28.1.2016  07:56

Film se soustředil v podstatě jen na vztah Finkela a Longa. Příběhově mě mnohem víc zajímalo, co se dělo předtím něž se potkali a mimo jejich sezení. Měl jsem pocit, že abych pochopil, co se teda vlastně dělo, musel bych znát skutečný příběh. Nevím ani, jestli to mělo být mysteriózní a jestli jsem měl pochybovat až do konce, zda to udělal nebo ne, protože bylo jasné, že to byl on a že jen Finkela krmí kopou sra*** a ten mu to z nějakého záhadného důvodu žere. Co se týče jejich vztahu, ten film taky moc nevystihl. Pár sezení, kde filozofují o temnotě duše a pravdě, mě moc nevytrhlo. Vztah Mika a Jill byl taky velice "hluboký". Až do konce filmu jsem si myslel, že to byla jeho sestra. Jediná chvíle, kdy jsem pochyboval, byla když mu dala o trochu delší pusu. No aspoň, že na konci napsali, že spolu mají 3 děti. Herecké výkony nijaké. Hilla mám rád a myslím, že zvládne i složitější role, ale hraní nesympatického blba asi nikoho neuchvátí. Franco přehrával a jen mi potvrdil, že jinde než v komediích se na něj nedá koukat.

• 11.1.2016  02:59

Tolik mých oblíbených herců, ale díky nulovému příběhu, nudným písním a vůbec celkovému podání jsem to po 70 minutách vypnul. Vizuál hezký, ale to je vše.

• 20.12.2015  01:18

Vizuálně je to naprosto famózní. Příběhově je to dobré, ale v podstatě epizoda IV trošku jinak. I tak ale nostalgie přebije všechno a parádně jsem si film užil. Herci jsou skvělý, všechno funguje. Všechny nové postavy jsem si zamiloval. Zvlášť Daisy Ridley je naprosto úžasná. Je vidět, že si to všichni herci užívali, že mohou být v něčem takovém. Abrams dokazuje, že je skvělý režisér. To, jak jsou jednotlivé scény (a zvlášť ty akční) snímány, je dokonalé. Tohle Lucas u "nových" epizod nikdy nedokázal.

• 5.5.2015  00:35

Vzhledem k tomu, že už je to od Marvelu 11. film v řadě, začíná to být už všechno na jedno brdo. Spíš už je to velmi velmi drahý seriál, ale pořád si drží kvalitu, v poslední době i trochu zvyšuje. Velké pozitivum je, že se Avengers spíš zaměřují na vývoj postav, než na akční scény. Akce mi stejně přišla příliš umělá. Jak se má člověk navíc koukat na souboj, když během jednoho úderu proběhne 3x střih. Po dlouhé době zase opravdu dobrý záporák (do teď se dalo mluvit o kvalitě snad jen u Lokiho a Bridgese z prvního Iron Mana).

• 10.4.2015  01:32

Mohl to být docela fajn milý film, ale celé to pokazilo obsazení Meg Ryan. Mezi ní a Jackmanem to vůbec nefunguje. Hlavně kvůli jejímu neustále kyselýmu ksichtu a otrávenýmu chování nechápu, jak by se do ní vůbec někdo mohl zamilovat.

• 17.12.2014  04:18

Zklamání. Další film, který ani z daleka nenaplnil očekávání. Celý díl je v podstatě jen jedna velká bitva a přitom tu po epičnosti, které dosáhl v několika případech u Pána Prstenů, není ani stopy. U Návratu Krále mi dodnes běží mráz po zádech, když přijíždí Rohan na pomoc Gondoru. Tady Jackson není schopen ani dosáhnout toho, abych se zajímal o osud jednotlivých postav. Armády jsou CGI, skřeti jsou CGI, dokonce i pitomý oheň je CGI. Všechno působí falešně, stejně jako Peterovo tvrzení, že je to jeho srdeční záležitost. Na tu dobu, jakou měli tvůrci na doladění, je tu obrovské množství nedostatků. Ani se neobtěžují vysvětlit, jak se postavy zotavují (vrchol: Gandalf ujíždí z Dol Gulduru a má u sebe i hůl i meč, o které očividně přišel už v předchozím díle). Hlavní trpaslíci se půl hodiny oblékají do úchvatného brnění, aby do bitvy nakonec vyrazili jen v plátěné košili. Události se dějí podle toho, jak se zrovna hodí, bez jakékoli logiky (zjevování příhodných zbraní, výskyt kozorohů uprostřed bitvy...). Kraluje tomu smíchání dvou rozdílných záběrů Legolase, kdy se v jedné scéně drží netopýra rukama a řídí ho, v další ho netopýr unáší téměř bezbranně za nohy. Legolas btw dosahuje nových rozměrů "over the top" scén. Celý film ještě shazují nesčetné pokusy být vtipný, přičemž jsou k smíchu jen rádoby vážné scény (zabití draka, souboj Thorina s Azogem, v podstatě jakákoli scéna s Legolasem,............................................................). Nemůžu filmu upřít pár opravdu výborných scén, ale je jich skutečně jen pár. Tento díl dokonale ukázal, že rozdělit příběh do tří filmů byla obrovská chyba. Není tu prostě co vyprávět. Zabíjí draka, utkají se armády trpaslíků, lidí, elfů a skřetů (hm, nějak mi tu chybí ta pátá, v knížce to byli myslím vlci, ale možná se pletu) a Bilbo se vrátí domů. Na to snad člověk 140 minut nepotřebuje. Kdyby to nebyla srdeční záležitost, hodnotím líp.

• 15.12.2014  02:00
    Želvy Ninja (2014)

Čekal jsem blbost, ale tohle byla urážka inteligence. Zmatená, ošklivě udělaná, přeplácaná matlanina. Jediné, co se nedalo na příběhu očekávat, byly chvíle, kdy scénář klesl do ještě většího bahna tuposti. Všechny problémy vyřešeny random vysvětleními, která se zrovna hodila do krámu. Znalost míry na nule, čemuž kraluje Trhačův "oblek". Bohužel těch mečů se mu na ruce vážně víc nevlezlo, protože 30 je asi opravdu maximum. Jednu hvězdu dám, protože beru na vědomí, že je to natočené vyloženě pro americké děti. O něčem vypovídá i zdejší definování žánru: Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie / Sci-Fi. Taky pěkný guláš. No nic, jdu si spravit chuť na Transformers 4, protože to je oproti TMNT oscarový kousek.

• 7.12.2014  02:20
    Love song (2013)

Příběhově nic moc. Rozhovory většinou o ničem. Jinak ale velmi pohodový film s příjemnou atmosférou. Hlavní plus je určitě hudba, která je výborná. Navíc úsměv Keiry...

• 19.11.2014  20:23

Nejlepší komedie za hodně dlouhou dobu. Navíc ještě marvelovka. Samozřejmě nechybí pár opravdu stupidních věcí, ale dají se v pohodě překousnout. Smál jsem se od začátku až do konce. Všechny hlavní postavy super a obsazení nemohlo být lepší. Chris Pratt filmu kraluje. Navíc jedno z nejlepších vyřízení záporáka v historii filmů... "Said it yourself, bitch. We are the guardiens of the galaxy"

• 18.11.2014  18:24

Čekal jsem klasickou zápletku, kdy zlí lidé hloupě zaútočí na hodné opice. Proto mě DotPofA příjemně překvapil. Ani jedna strana totiž není vyloženě hodná nebo zlá. Obě skupiny dělají rozhodnutí, která v konečném výsledku vedou ke špatným věcem, ale člověk je za ně nemůže vinit, protože měli k rozhodnutím každý své dobré důvody. Dokonce ani o hlavním záporákovi se nedá vyloženě říct, že by byl zlý. Ke konci už mu sice trochu hrábne, ale dovede ho k tomu touha chránit svůj druh před lidmi, kterým nevěří, protože ho dříve mučili. To se mi na filmu líbilo nejvíc. Každého žene kupředu jeho vlastní motivace a vše vede k logickému výsledku. Jinak mě ale příběh příliš nebavil. Navíc to příliš natahovali a film neměl spád. Lidské postavy byli lepší a zajímavější než v jedničce, asi také díky lepšímu obsazení (i když je pravda, že se u nich nedá zaznamenat žádný vývoj a i přes zjevné důkazy si nadále stojí za názory, které měli nalajnovány na začátku filmu). U opic bohužel naopak. Ani jedna nová opice mě nezaujala a Caesarův syn mi spíš lezl krkem. Ani k Caesarovi jsem necítil nijak velké sympatie. U předchozího dílu jsem cítil celou dobu napětí, příběh šel do hloubky a film měl několik wow momentů, které mi utkvěli v paměti. U tohoto dílu se vsadilo spíše na digitální efekty a vše, co se mi líbilo předtím, šlo do pozadí. Krom scény s medvědem, která byla hned na začátku, za zapamatování nestojí vůbec nic. Hodnotím přísněji než normálně, ale to jen kvůli tomu, jak obrovský je rozdíl mezi Rise a Dawn.

• 22.9.2014  23:59

Těžko se při hodnocení rozhodnout. Chvílemi dobrá komedie s inteligentním humorem a dobrými gagy, chvílemi zase fekální blbost s trapnými pokusy o vtip. MacFarlane je nemastnej neslanej, ale zbytek obsazení je super (zvlášť Theron). Tak rozporuplnej film jsem už dlouho neviděl. Dalo se z toho vytěžit určitě víc. Ve výsledku se ale přikloním spíš k pozitivnímu hodnocení. Přece jen ty maličký camea byly dost dobrý.

<< předchozí 1 2 3 4