Zeebonk

Zeebonk

Česko

43 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Strach a hnus v Las Vegas (1998)

  Geniální snímek podle ještě o fous geniálnější knihy. Ničí věty o konci šedesátých let neměly takovou hloubku jako ty Hunterovo, nikdo nebyl takový génius a zároveň prohnilý parchant a nikomu by se to nepovedlo zfilmovat lépe než Terrymu Gilliamovi. Strach a hnus v Las Vegas je po všech stránkách fenomenální, Johnny a Benicio ve svých životních rolích, Hunterovo geniální cameo, perfektně sestavený soundtrack - Jefferson Airplane, Bob Dylan, Tom Jones, Yardbirds, Ohio Express nebo taková Debbie Reynolds (What kind of rat bastard psychotic would play that song right now, at this moment?), nezapomenutelná psychedelická stylizace a vlastně jedna šílená nádherně upřímná výprava za americkým snem. Je to nejvtipnější a zároveň nejsmutnější film, jaký jsem kdy viděl, neboť začátek sedmdesátých let je sám o sobě jedna plačtivá nostalgická epizodka nad dozníváním těch šedesátých, a v mém srdci má stálý VIP flek, který mu už nikdy žádný film nevezme, jelikož Strach a hnus v Las Vegas je jediný svého druhu a já ho budu vždy milovat nadevše.

 • poster

  Hodný, zlý a ošklivý (1966)

  Nejlepší Leoneho western, vlastně nejlepší western, jaký jsem kdy viděl.

 • poster

  Kill Bill (2003)

 • poster

  Až na krev (2007)

 • poster

  Kalvárie (2014)

 • poster

  Clerks 2: Muži za pultem (2006)

  Smithovými filmy jsem si zasíral mozek už jako nevycválané jelito a konečně jsem si po letech dal skromné opáčko. Tenkrát jsem si mohl nadšením vychrchlat plíce u Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, s několika výhradami jsem potěšeně mručel u Flákačů a Dogmatu a naopak na Chasing Amy a druhé Clerks jsem nespokojeně plival pro jejich celkovou vyměklost. Teď to však vidím úplně obráceně. Možná jsem k tomu vyzrál. Mé tehdejší já by asi řeklo "zbuznovatěl", ale na tom kurva nesejde. Druhé Clerks je nejlepší film o smíření se s vlastní průměrností. O vystřízlivění z takřka tří dekád čekání na "něco víc" a o tom, že to "něco víc" je jenom debilní společenská berlička, která nutí flákače a loosery cítit se mizerně pro jejich nedostatek ambicí. Ale co já o tom vím? Vždyť jsem ještě ani nevystřízlivěl... A co o tom, do psí prdele, ví Kevin Smith? Vždyť ten chlápek zažil víc úspěchů, než všichni vousatí tlusťoši z New Jersey dohromady! Každopádně když pomineme ten skvostný, patřičně nepatřičný happyend, z kterého mě hřálo u srdíčka jako nikdy, tak je to pořád smithovka se vším všudy - geniálně vybroušené a třeskutě vtipné dialogy, přesné hérectvo, přesná camea, pár extrémně skvělých nechuťáren a protentokrát i nečekaně precizní technická stránka.

 • poster

  Big Lebowski (1998)

 • poster

  Darjeeling s ručením omezeným (2007)

 • poster

  Za každou cenu (2016)

 • poster

  Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace