IXOXI

Tuvalu

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 31.1.2019  13:29
    Lekce Faust (1993)

Po 20 minutách jsem se rozhodl se vzdát. Viděl jsem soubor na sebe nalepených scén, později by se možná ve filmu objevil i nějaký příběh, ale už se mě čekat nechtělo...

• 11.8.2018  06:15

Moje první seznámení s vraždou v Orient expresu dopadlo relativně dobře. Knižní předlohu jsem sice nečetl, ale hlavně ze začátku filmu jsem mohl dobře načerpat atmosféru dávných časů minulého století z pohledu vyšší společenské třídy. Film má dobře zpracované charaktery, takže všímavý divák přijme mnoho informací nad rámec právě probíhajících rozhovorů. Za nejslabší článek bych asi označil vedení vyšetřování a naprosto necharismatického Poirota. U hodnocení jsem dost váhal a na konec jsem trošku přidal. Kvůli dobrému příběhu se určitě poohlédnu po vydařenější adaptaci.

• 14.7.2018  07:47

Obecně muzikály moc nemusím, takže já bych se obešel bez zpívaných pasáží, nicméně problémem Frozen je nesmyslný příběh, takže celý film sází pouze na hezkou animaci.

• 14.7.2018  07:10

Don't panic je značně špatně připravená přednáška, která není doporučitelná ke sledování. Za prvé uváděná čísla jsou vždy zaokrouhlená (jak mluvčí zdůrazňuje), ovšem po pár grafech je zřejmá extrémní míra zaokrouhlení, aby výsledek vyšel přesně podle přání. Velice pěkný je příklad zaokrouhlení na ½. Za druhé obsah je nekonzistentní. Jak je možné ospravedlnit zvýšení ekologické zátěže a úsporu času u nejchudších, ale odsoudit u nejbohatších, když z obou (podle mluvčím uvedených příkladů) plyne principiálně stejný závěr. Za třetí výsledky jsou často předváděny zbytečně „vtipně“, tj. zesměšňujícím způsobem, kde zvláště u hlasování šimpanzů lidé se znalostí teorie velkých čísel nemají na výběr, než nevěřícně kroutit hlavou, jak následek hlasování šimpanzů vyjde rovnoměrně rozložený výsledek (řekněme, že i zde bylo použito „zaokrouhlení“ na ¼), když existuje nerovnoměrná pravděpodobnost obsazení (ve skutečném životě se člověk chtě, nechtě musí smířit s různou mírou obliby i u čtyřech hromad banánů). Za čtvrté proč by někdo měl považovat za vhodné indoktrinovat nejchudší lidi v cizích zemích, když podobné řízené zásahy v minulosti končili špatně? Podobně by se dalo pokračovat...

• 7.5.2018  14:26
    Stalingrad (TV seriál) (2014)

Dokument pojednávající o skutečném pekle na zemi pro všechny zúčastněné. Vzhledem k opakujícím se záběrům a chvílím hrajícím na city jednu hvězdičku srážím. Také mě trochu mrzí, že není zřejmě co jsou dobové záběry, co jsou poválečné rekonstrukce a co nové záběry. Jako dokument „nezápadního“ typu doporučuji pro vyváženější pohled k ostatním dokumentům.

• 5.5.2018  15:04
    Tajné zlato (TV film) (2008)

Tajemné zlato v podstatě popisu tři různé příběhy lidí. První je o policistovi řešícím krádež zlata v Londýně, druhý o partě hledačů mýtických pokladů a poslední o chudém těžaři z Amazonie. Ze vzdělávací hlediska není zajímavý, ale pro chvíle oddechu je zajímavým zpestřením na jedno podívání.

• 17.2.2018  15:38

Dokument o lidech žijících podél řeky.

• 14.1.2018  14:44
    Objevování vesmíru (TV seriál) (2013)

Stručně řečeno se jedná o základy vesmíru z pohledu obyvatel Sluneční soustavy. S drobnými výhradami a klidným svědomím dávám plný počet. Zvláštně poslední díl sebou přináší v podobných dokumentech málo známé skutečnosti.

• 24.12.2017  09:18
    Wind River (2017)

V současném Vánočním období mně přišlo sledovat thriller ze zasněžené krajiny jako skvělý nápad, po shlédnutí jsem už tak nadšený nebyl. Za prvé, pokud někdo vymyslí demo film, zde bude první kandidát, který předběhl svou dobu. Přibližně 110 minut dlouhý film má v sobě půl hodiny „vaty“, přímočarý příběh by nenašel rozuzlení, tak autoři raději kousek před koncem filmu ukáží průběh zločinu a protagonisté si vše jen jakoby náhodou (asi proto je film i mysteriózní???) vše domyslí úplně přesně, jak se to stalo... Kromě toho přílišná jednoduchost zápletky podle mě způsobila příběh neuvěřitelným. Chápu, že autoři chtěli ukázat vážný společenský problém, nicméně tento film s klidným svědomím považuji za zbytečné sledovat.

• 20.12.2017  07:40
    Kokuhaku (2010)

Kokuhaku stejně jako mnoho dalších japonských a asijských filmů obecně poukazuje na jeden ze současných problémů společnosti – v tomto případě nedotknutelnost mladých delikventů. Oproti mnoho dalším filmům, například z tvorby Akira Kurosawa je zde příliš tlačeno na pilu, až celý film vyznívá příliš neskutečně. Z tohoto důvodu tento film nemohu doporučit ke sledování, neboť s dnešním výběrem, který je k dispozici není třeba ztrácet čas s podobně průměrnými kousky.

• 20.12.2017  07:31
    Letiště (1970)

V době vzniku, Letiště bylo pravděpodobně velmi nadčasové, dotýkající se aktuálních témat, značící posun celé společnosti „dopředu“ a možná i trochu kontroverzní. Téměř po padesáti letech jsem si na jednu stranu stranu užíval dobré výkony herců a navzdory neobvykle velké sněhové nadílce a šílenci v letadly i klidu. Na druhé straně dnes už film působí staře nejen způsobem natočení, nýbrž i probíranými tématy. V dnešní době lze film stále ještě shlédnout, nicméně už nepůsobí nadčasově, jak by na mě působil v době vzniku.

• 28.10.2017  20:31

Při prvním shlédnutí působí ze začátku nudně, zbytečně, prázdně, …, ale v pozdějších fázích, kdy je divák dostatečně uveden do děje se stává zábavnou romantickou komedií, ze které jsem si odnesl, že na „Permesso?“ dívky odpovídají „Avanti!“. :) Při druhém shlédnutí kdy je jasné, kudy se příběh bude ubírat jsem si neskutečně užíval humorné chvíle, protkané romantickými momenty. Bezesporu se jedná o výjimečný klenot, který musí pro správný zážitek během prvního podívání dozrát, aby při druhém naplno předvedl, co v sobě skrývá.

• 22.10.2017  07:23
    Zázraky vesmíru (TV seriál) (2011)

Vnitřně cítím, že se musím přidat k ostatním negativně hodnotícím, ale po mnoha dokumentech, které jsem viděl mě tento sedlák příliš se tlačící do záběrů a říkající nepodstatné věci nenadchne.

• 15.10.2017  17:09
    Bídníci (1958)

Hlavně ze začátku je příběh bídníků vyprávěn příliš násilně. Upozorňovat na problémy ve společnosti podobným způsobem snižuje věrohodnost. První polovina mně pravděpodobně kvůli přílišnému přehánění nepřišla jako příběh, který by se mohl stát. Knižní předlohu jsem nečetl, takže zkratkovité vyprávění, s mnoha rychlými převraty bez postupného vývoje postav a děje považuji za neúplné. Kdybych film ukončil sledovat v první polovině, možná bych hvězdičku z výsledného hodnocení ubral.

• 30.9.2017  20:18
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Třetí série Fargo má velmi silný začátek, který začíná jako thriller a ve druhé části série se pomalu mění v mysteriózní thriller. Tato změna nemusí každému sedět, já považuji první část za lepší, přesto opět noví nepříliš známí herci hrají výborně, děj má spád, je nepředvídatelný a často je velice zábavný až vtipný. Při hodnocení neváhám dát plný počet, i když první série byla lepší (a druhá série zase slabší).

• 17.9.2017  19:18
    I dva jsou rodina (2016)

Vykradený Hombre de Piedra, film je naprosto bez nápadu, jen se tu vyskytuje Omar Sry, tak má lepší hodnocení. Kdo viděl originál, tak zde ztrácí čas. Kdo neviděl, měl by u něj začít...

• 12.3.2017  07:00

Vynikající film kazí extrémní přehrávání mnoha postav.

• 28.12.2016  20:33
    Toni Erdmann (2016)

Kdybych napsal, co jsem viděl, tak by mně nikdo neuvěřil. Toni Erdmann se těžko hodnotí, přes slabší chvíle a velkou délku musím dát alespoň 4 hvězdičky. Určitě každému doporučím ke shlédnutí, ale k naprosté dokonalosti mu dost chybí. Někdy jsi nahoře, jindy zase dole. To je zde skvěle vidět, neboť film zobrazuje život takový jaký je a postava Toniho svým občas skvělým černým humorem vytváří naprosto odlehčené absurdní situace i když jsou v základu dost smutné. Na tento druh filmu musí být nálada, jinak je lepší sledování trochu odložit.

• 26.12.2016  11:20
    Odhalené Skotsko (TV seriál) (2009)

Odhalené Skotsko je „povinností“ pro každého cestovatele. Úchvatné záběry ze vzduchu ukáží, co běžný turista může jen tušit. První tři díly jsou naprosto parádní a plné úchvatných záběrů. Jednu hvězdičku srážím za čtvrtý díl, který je jen recyklátem s pár zimními záběry navíc.

• 26.12.2016  09:37
    Mzda strachu (1953)

Mzdu strachu již nenávratně odvál čas. První polovina byla celkově zajímavá a i když popisovala tlupu hulvátů, kteří se musejí navzájem trpět, protože celý den nikdo nemá do čeho píchnout, tak velice dobře působila na moji zvědavost a těšil jsem se co přijde dál. Bohužel, na dnešní poměry je přibližně druhá polovina filmu příliš naivní, předvídatelná a celkově i zbytečná...

• 28.10.2016  19:09

Mírně zdlouhavý pohled, kam až s intrikami mohou zajít ženy bojující o pozornost slabého, přesto dominantního muže. Ze začátku film vypadá průměrně, ale časem zraje.

• 11.10.2016  18:26

Sázka na nejistotu se připojuje k filmům nepátrajících po příčině, ale naopak raději vnucuje „ten správný pohled“...

• 25.9.2016  13:48
    History of Britain, A (TV seriál) (2000)

Historie Británie je „suchá“ lekce dějepisu ovlivněná osobními názory autora. Moje hodnocení je 70 %.

• 31.7.2016  08:50
    Hořící keř (TV film) (2013)

Hořící keř je vyprávěný natolik nudným způsobem, že jsem neřešil ani historickou přesnost ani osudy hlavních postav. Kromě rozvleklosti jsou zde i naprosto zbytečné záběry, které pravděpodobně mají za úkol ovlivňovat, co si divák myslí podobně, jako u ještě horší Kawasakiho růže.

• 29.9.2015  18:18
    Tajemství pohlaví (TV seriál) (2006)

Zábavná šou „parodující“ dokument.

• 5.9.2015  08:57
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Černé zrcadlo po dlouhé době přineslo svěží vítr v podobě velmi nápaditého děje a nosné myšlenky, přesto jsem se po první sérii rozhodl dále v sledování nepokračovat. Každý díl je hodně negativní a v poslední době nemám potřebu cokoliv podobného sledovat.

• 14.7.2015  07:53
    Město žen (TV seriál) (2009)

Cougar Town jako oddychovka určitě neurazí, na druhou stranu po pěti dílech jsem se s klidem rozhodl sledování ukončit. Kvůli malému počtu zhlédnutých dílů nehodnotím, počet vtipných momentů by ale vedl k průměru. Předpokládám, že „řešené“ problémy většina z průměrných Čechů mít nebude.

• 24.5.2015  13:09
    Velké katedrály (TV film) (2010)

Z pohledu stavitelství jistě velmi dobře pojatý dokument s množstvím vysvětlených principů, který kazí zbytečné opakování a velká míra náboženství.

• 9.5.2015  20:13
    Big (TV seriál) (2012)

Než jsem se ponořil dostatečně hluboko do děje, tak se mně několik scén zdálo hodně "ztřeštěných", ale v pozdějších fázích jsem si už jen vychutnával velmi silný příběh. Kromě toho je příběh hodně propletený, někomu by se mohl zdát až překombinovaný, zejména k úplnému konci. Velmi pozitivně musím, hodnotit vynikající hudební doprovod, který vhodně dotvářel atmosféru.

• 2.5.2015  10:49
    Sicko (2007)

Sicko... nejprve zaujmeme stanovisko a pak ohneme důkazy, aby podpořily naše tvrzení. Pro jistotu ještě trochu zahrajeme na city a hlavně budeme hlásit, že odpovědnost za naše činy mají ostatní. Je mně na zvracení z toho kolik lidí tomu věří, hodnotí to vysoko a hlavně kolik lidí nezačíná u sebe, ale u ostatních...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6