Ony

řada 12 místo 7

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 29.11.2017  22:32

Já v podstatě žiju v padesátých letech a soudruhy Svobodu, Bořuckého a další běžně vídám ve filmech, kde plní plány na tisíce procent a kde (a to je důležité) nemluví. Takže mě toto dost zasáhlo.

• 24.11.2017  20:02

První sexuální zkušenosti na pozadí velkých dějin mě vždycky dost dojímaly, ale buď jsem už příliš zatrpklá, nebo to v tomto filmu prostě není úplně ono.

• 17.11.2017  19:48

V ranějším mládí jsem měla pomyslný seznam filmových met, jejichž nedostupnost mě nezvladatelně frustrovala. A jedna taková velká touha mi zůstala do dospělosti – Kmínkova Perníková chaloupka. Neuvěřitelné se stalo skutkem a mám to za sebou. A je to fakt strašný. Ale přece jen jsou tam hudební motivy a momenty, které člověka vytrhnou ze stavu totální otupělosti. "Tebe si však nemusím vykrmovat."

• 11.11.2017  23:44
    Minulost (1998)

Na jednu stranu mi bylo fakt potěšením narazit na jiný český film z devadesátek s tak mocnou atmosférou. Na stranu druhou na cukání a tepání po celou celovečerní stopáž přece jen nejsem stavěná.

• 11.11.2017  23:40

Dokonalost. V rámci Rouchovy retrospektivy v Jihlavě bylo možné zakusit, jaké to je bez kongeniálního tlumočení DČ – samozřejmě o dost chudší, ale smích až k slzám přišel i tak.

• 4.10.2017  19:19

Na sychravé říjnové odpoledne je prosluněná age gap romance se Švábem jak dělaná. Našinec se i dojme.

• 2.9.2017  14:36

Kolega mě předem upozorňoval na přiblblý scénář a nemravný výstřih hlavní hrdinky, ale očekávání pseudopohádky o kozách a oslintaném prstenu nakonec bylo překonáno. Nejsem z toho sice nijak odvázaná, ale výprava a poselství jsou celkem zdravé.

• 16.8.2017  16:26

Viděla jsem to uprostřed noci přímo v jedné z cel želivského domu ztracených duší, ale domnívám se, že i jinde by atmosféra dalece předčila všechno ostatní. Děj mi připadal trochu nepřehledný. Po několika hodinách už bych nedokázala říct, kdo byl na oddělení, když zmizel Moose, přestože to nezvykle žoviální Adamíra opakoval pořád dokola.

• 6.8.2017  16:08

Osm hlav je vyprávěno filmařskou makarónštinou, která je ve výsledku srozumitelná, chvílemi překvapivě humorná v dobrém slova smyslu a chvílemi ve špatném. Nejde o přímočarou honbu za silným biografickým příběhem, což se mi líbí, ale na druhou stranu mě film nechal poměrně chladnou. Silněji než cokoli jiného ve mně rezonuje "odrhovačka" Lagernaja v podání Jevgenije Rubilina. Asi bych se nebránila druhé projekci – v jiném rozpoložení to třeba budu vnímat jinak. PS: Trochu podobný závan čehosi jako Hlava-ruce-srdce.

• 24.7.2017  19:55
    Dunkerk (2017)

Prvních asi dvacet minut jsem viděla v IMAXu, pak "se porouchal", tak jsem si vystála frontu na prachy a jako veliká bojovnice na to šla hned znovu. Už tedy bez maxima obrazu, ale stejně je tam pro mě zásadní zvuk (+hudba). Celé je to samozřejmě dokonalé, až na ty dojímavé civilní hrdiny a roztahaný konec.

• 14.6.2017  23:03

Nevšední vizuální zážitek trochu kazí sice krásná, ale příliš šedesátková Olivera.

• 29.4.2017  13:05

Trochu se ve mně ozývala koumpounofobie. Ale jinak je to roztomilá "konstruktivní satira".

• 29.4.2017  12:40

Pokud jde o komunistickou proticírkevní propagandu, jsem asi trochu přecitlivělá. Kálmán Mikszáth a jeho román, odehrávající se někdy za Metternicha, s ní samozřejmě nemají nic společného, ale u adaptace z roku 1951 se člověk tíživým myšlenkám na případ Mindszentyho a dalších prostě ani dnes neubrání. Navíc je to takový barvotiskový kýč, který urážel i moje estetické cítění. Na druhou stranu musím uznat, že lepší svatební scénu jsem ve filmu ještě neviděla, Jiří Kára hadr. A pak mě rozněžnily žáby.

• 21.4.2017  22:47
    Trader Hound (1931)

Mé první setkání s dogville comedies. Šok. Smích. Pohoršení.

• 7.4.2017  21:51

Triky a výpravu poznamenala taková ta devadesátková retardace a dialogy mě chvílemi trochu ničily, ale Skeleton předčil všechna moje očekávání a tajné sny.

• 6.4.2017  22:45

Bundesarchivní klenot natočený v mém rodném kraji. A krásně, vrcholně víchovsky. Byl to pro mě nejromantičtější zážitek za posledních x let. Ústřední mužská trojice mi tedy zas tak moc neříkala, jisté sympatie budil jen odstrčený Fred (kterého rozhodně nehraje Fjodor Šaljapin st., jak se tvrdí na imdb, nýbrž jeho kučeravý syn), ale celkový dojem je fakt mimořádný.

• 12.1.2017  09:15

Čím déle nad tím přemýšlím, tím víc jsem znechucená. Chybu to má už v názvu a formát celovečerního filmu tomu rozhodně nepřísluší. Nejdřív ve mně převládl takový ten dojem, že jsem viděla i daleko horší filmy, ale vyprchal.

• 9.12.2016  20:07

V podstatě příjemné překvapení. Jako milovnice Čepa, postrašená pověstí tohoto filmu, jsem se připravovala na nejhorší. Kamera, atmosféra nebo třeba ztvárnění retrospektiv vůbec nejsou marné. Bohužel jsem nedokázala skousnout ty neherecké snahy. A hudby nemuselo být tolik.

• 4.12.2016  00:40

Předem jsem se nejvíc bála těch nahrávaných pasáží, ale nakonec dopadly příčetně. Film působí celkem kompaktně, neokázale a nedojímavě. Chápu, že nebylo cílem zfilmovat celé Doležalovy knihy, ale trochu delší a "rozměrnější" to být mohlo.

• 10.11.2016  00:20

Nezasmála jsem se ani jednou. Vlastně jsem už dlouho u ničeho tak netrpěla. Zároveň si nemyslím, že jde o nepovedený film. Zřejmě to právě takhle nesmyslné, chaotické, natahované, manýristické a oplzlé mělo být. Ale nemůžu si pomoct, mně to bylo především protivné.

• 4.11.2016  18:07
    Ceremoniář (1996)

Úplně mě vyděsilo, že jsem o tomto filmu 20 let nevěděla ani nečetla předlohu Evy Kantůrkové (nutno brzy napravit). Námět mi totiž připadá neobyčejně přitažlivý. Věrčákovo zpracování tolik ne. Je trochu toporné, nasnímané v takových školáckých magických hodinách, vlažně zahrané a bez vrcholu.

• 30.10.2016  21:02
    Zátopek (TV film) (2016)

Cokoli se Zátopkem mě vždy baví, dojímá a motivuje. Tento film není výjimkou, ale od téměř hodinového dokumentu z roku 2016 jsem si dovolila očekávat něco komplikovanějšího.

• 22.10.2016  20:46
    Toni Erdmann (2016)

Tento film mě přivedl do stavu, kdy jsem nevěděla, jestli brečím smíchy, nebo prostě brečím. Tomu říkám katarze.

• 25.9.2016  19:29

Už dva lidi mi říkali, že si na mě u tohoto filmu vzpomněli. Prý bych tam přesně zapadla a Jelena Cyplakova je celá já. Konečně jsem Datla také viděla a je fakt, že člověk se v něm najde snadno (a ani nemusí být podobný Jeleně). Nejvíce mě zasáhla ta scéna na schodišti a pak závěr.

• 24.9.2016  20:19

Na rozdíl od filmů s císařovnou Sissi, které jsou na mě poněkud zu viel, je toto skutečně docela milé. Naivní, sladké, ale i vtipné. A v tom pečivu čuju Freuda.

• 24.9.2016  10:49

Naprosto nevyzpytatelný film. Z fádního sídlištního dramatu s odpudivým hlavním hrdinou se postupně vyklube nečekaně ostrá společenská kritika se strhujícím vyvrcholením. A celé to drží pohromadě. (Film byl natočen podle románu Čavdara Šinova Da se ljubim na inat, který by mě velmi zajímal. Bohužel nevyšel v češtině.)

• 16.9.2016  18:51

Ono to nevypadá špatně a Pavlíčkova hudba tam pěkně sedí. Děj je ale nesmyslně přetížený vedlejšími motivy a místy ujíždí kamsi do nepochopitelna (otec? manžel??).

• 9.9.2016  20:38

Šedesátkové, širokoúhlé, šrámkovské,... a strašně umělé.

• 3.9.2016  13:48

Malebný, veselý film, ovšem připadala jsem si u něj jako na nějakém večírku, kde sice panuje výborná nálada, ale já tam nikoho neznám a vtipům se směju jen ze slušnosti.

• 10.8.2016  23:52

U krasobruslení jsem plakala.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24