Ony

Brouk & Šváb

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 29.10.2019  19:49

Pro Bondarčukovy obsese mám dost pochopení, nicméně tento film je více dílem kutila než cinefila a na velkém plátně nevypadal dobře.

• 13.9.2019  20:30

Zpočátku jsem si říkala, že je to hezký naučný film, ale když došlo na Lepešinskou, trochu mi zatrnulo.

• 3.9.2019  19:54
    Sněží! (2019)

Z Chvilek jsem sice nebyla nadšená, ale byla v nich opravdovost, jaké Sněží! podle mě nedosáhlo. Líbí se mi název.

• 10.7.2019  20:43
    Léto s gentlemanem (2019)

Ono to mělo docela nakročeno ke geniálně absurdní grotesce. Ale chtělo to více bublin a méně laskavého násilí. Takhle jen zděšení střídá lítost.

• 3.7.2019  22:00

Bez toho autorova mučednictví by to bývalo bylo lepší.

• 14.5.2019  20:00

znepokojivá nuda

• 30.4.2019  22:15
    Teroristka (2019)

Nemůžu říct, že jsem se nesmála. Smála jsem se dokonce docela dost – vtipným hercům ve vtipných situacích. Ovšem jako celek je Teroristka spíš odpudivá. Když si dělám z něčeho šoufky, poněvadž je to úplně choré, opravdu nad tímtéž nechci vzápětí spiklenecky pomrkávat nebo se dojímat, jak mě k tomu tento film opakovaně nutil. Je mi z toho fakt úzko.

• 21.12.2018  21:32
    Radhošť (2002)

Náhodou je to docela zajímavé, nápady i atmosférou. Nevím, zda bylo při společném uvádění povídek dáno nějaké pevné pořadí. Já je viděla ve sledu Radhošť – Zahrádka ráje – Otevřená krajina svobodného muže a cítila vzestupnou tendenci.

• 28.10.2018  19:40
    Král slunce (2018)

Jako umělecká instalace ok, ale 61 minut bych u ní asi v galerii nestála.

• 26.10.2018  11:32

Měli na víc.

• 6.10.2018  23:06
    Jak ukrást Dagmaru (2001)

Sice je to trapná nuda, ale musím říct, že od tak antioceňovaného filmu, který na několik let úplně vyřídil svého režiséra, jsem čekala něco mnohem pekelnějšího.

• 13.9.2018  19:04

Nemusím tyhle ironicko-chytrolínské komentáře a neozdrojované archivní záběry, ale mohlo by být hůř.

• 19.8.2018  21:49

Zpětně se sice dá dlouze dumat nad momenty, kdy to drhlo, nedávalo moc smysl nebo bylo trochu přitažené za vlasy, ale to nic nemění na tom, že těch 85 minut jsem byla úplně v transu. A až zas příště něco pokazím v práci a budu mít pocit, že je to konec světa, vzpomenu si na Asgera.

• 12.8.2018  11:10
    Jan Palach (2018)

Od premiéry na LFŠ s choromyslným dovětkem RS už jsem stihla trochu vychladnout, ale film se mi pořád příčí. Opatrně a bez emocí konstruovaný Palach na jednoduchém retro pozadí nepůsobí ani tak realisticky a civilně, jako spíš nesoudržně a ploše.

• 9.8.2018  00:50

Docela zábavné. Docela.

• 6.8.2018  23:00
    Milada (2017)

Přestože jsem Miladu viděla v podstatě pracovně a snažila se k ní podle toho přistupovat a přestože jsem v ní namísto tvůrčí invence postřehla těžkopádnou snahu o autenticitu skrze ztuhlé masky a obarvené archivy, moje emoce se rozhodly, že to pro tentokrát tak nějak stačí.

• 12.7.2018  21:35

Taková příležitost a tak urputně překalkulovaný výsledek... To už mě víc dojala ta Margaret Mamma Mia Thatcherová před pár lety.

• 21.5.2018  22:26

Tohle nostalgické vzpomínání beze hran bývá vošajstlich, ale evidentně se mu těžko odolává. Drhův film mi z neznámého důvodu připadal snesitelnější než třeba stejně starý Podzimní návrat. Asi že tu vypravěčovo dětské já nemá zas tolik prostoru a důležitý je tam hlavně ten barák. Možná Početí úplně nepotřebovalo velké plátno, ale krátkometrážní dokument O malém světě z roku 1967, který je vkomponován na začátek jako ustálený předfilm, si ho zaslouží.

• 29.11.2017  22:32

Já v podstatě žiju v padesátých letech a soudruhy Svobodu, Bořuckého a další běžně vídám ve filmech, kde plní plány na tisíce procent a kde (a to je důležité) nemluví. Takže mě toto dost zasáhlo.

• 24.11.2017  20:02

První sexuální zkušenosti na pozadí velkých dějin mě vždycky dost dojímaly, ale buď jsem už příliš zatrpklá, nebo to v tomto filmu prostě není úplně ono.

• 17.11.2017  19:48

V ranějším mládí jsem měla pomyslný seznam filmových met, jejichž nedostupnost mě nezvladatelně frustrovala. A jedna taková velká touha mi zůstala do dospělosti – Kmínkova Perníková chaloupka. Neuvěřitelné se stalo skutkem a mám to za sebou. A je to fakt strašný. Ale přece jen jsou tam hudební motivy a momenty, které člověka vytrhnou ze stavu totální otupělosti. "Tebe si však nemusím vykrmovat."

• 11.11.2017  23:44
    Minulost (1998)

Na jednu stranu mi bylo fakt potěšením narazit na jiný český film z devadesátek s tak mocnou atmosférou. Na stranu druhou na cukání a tepání po celou celovečerní stopáž přece jen nejsem stavěná.

• 11.11.2017  23:40

Dokonalost. V rámci Rouchovy retrospektivy v Jihlavě bylo možné zakusit, jaké to je bez kongeniálního tlumočení DČ – samozřejmě o dost chudší, ale smích až k slzám přišel i tak.

• 4.10.2017  19:19

Na sychravé říjnové odpoledne je prosluněná age gap romance se Švábem jak dělaná. Našinec se i dojme.

• 2.9.2017  14:36

Kolega mě předem upozorňoval na přiblblý scénář a nemravný výstřih hlavní hrdinky, ale očekávání pseudopohádky o kozách a oslintaném prstenu nakonec bylo překonáno. Nejsem z toho sice nijak odvázaná, ale výprava a poselství jsou celkem zdravé.

• 16.8.2017  16:26

Viděla jsem to uprostřed noci přímo v jedné z cel želivského domu ztracených duší, ale domnívám se, že i jinde by atmosféra dalece předčila všechno ostatní. Děj mi připadal trochu nepřehledný. Po několika hodinách už bych nedokázala říct, kdo byl na oddělení, když zmizel Moose, přestože to nezvykle žoviální Adamíra opakoval pořád dokola.

• 6.8.2017  16:08

Osm hlav je vyprávěno filmařskou makarónštinou, která je ve výsledku srozumitelná, chvílemi překvapivě humorná v dobrém slova smyslu a chvílemi ve špatném. Nejde o přímočarou honbu za silným biografickým příběhem, což se mi líbí, ale na druhou stranu mě film nechal poměrně chladnou. Silněji než cokoli jiného ve mně rezonuje "odrhovačka" Lagernaja v podání Jevgenije Rubilina. Asi bych se nebránila druhé projekci – v jiném rozpoložení to třeba budu vnímat jinak. PS: Trochu podobný závan čehosi jako Hlava-ruce-srdce.

• 24.7.2017  19:55
    Dunkerk (2017)

Prvních asi dvacet minut jsem viděla v IMAXu, pak "se porouchal", tak jsem si vystála frontu na prachy a jako veliká bojovnice na to šla hned znovu. Už tedy bez maxima obrazu, ale stejně je tam pro mě zásadní zvuk (+hudba). Celé je to samozřejmě dokonalé, až na ty dojímavé civilní hrdiny a roztahaný konec.

• 14.6.2017  23:03

Nevšední vizuální zážitek trochu kazí sice krásná, ale příliš šedesátková Olivera.

• 29.4.2017  13:05

Trochu se ve mně ozývala koumpounofobie. Ale jinak je to roztomilá "konstruktivní satira".

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25