Ony

• 9.8.2018  00:50

Docela zábavné. Docela.

• 12.8.2018  11:10
    Jan Palach (2018)

Od premiéry na LFŠ s choromyslným dovětkem RS už jsem stihla trochu vychladnout, ale film se mi pořád příčí. Opatrně a bez emocí konstruovaný Palach na jednoduchém retro pozadí nepůsobí ani tak realisticky a civilně, jako spíš nesoudržně a ploše.

• 13.9.2018  19:04

Nemusím tyhle ironicko-chytrolínské komentáře a neozdrojované archivní záběry, ale mohlo by být hůř.

• 19.8.2018  21:49

Zpětně se sice dá dlouze dumat nad momenty, kdy to drhlo, nedávalo moc smysl nebo bylo trochu přitažené za vlasy, ale to nic nemění na tom, že těch 85 minut jsem byla úplně v transu. A až zas příště něco pokazím v práci a budu mít pocit, že je to konec světa, vzpomenu si na Asgera.

• 6.8.2017  16:08

Osm hlav je vyprávěno filmařskou makarónštinou, která je ve výsledku srozumitelná, chvílemi překvapivě humorná v dobrém slova smyslu a chvílemi ve špatném. Nejde o přímočarou honbu za silným biografickým příběhem, což se mi líbí, ale na druhou stranu mě film nechal poměrně chladnou. Silněji než cokoli jiného ve mně rezonuje "odrhovačka" Lagernaja v podání Jevgenije Rubilina. Asi bych se nebránila druhé projekci – v jiném rozpoložení to třeba budu vnímat jinak. PS: Trochu podobný závan čehosi jako Hlava-ruce-srdce.

• 24.7.2017  19:55
    Dunkerk (2017)

Prvních asi dvacet minut jsem viděla v IMAXu, pak "se porouchal", tak jsem si vystála frontu na prachy a jako veliká bojovnice na to šla hned znovu. Už tedy bez maxima obrazu, ale stejně je tam pro mě zásadní zvuk (+hudba). Celé je to samozřejmě dokonalé, až na ty dojímavé civilní hrdiny a roztahaný konec.

• 6.8.2018  23:00
    Milada (2017)

Přestože jsem Miladu viděla v podstatě pracovně a snažila se k ní podle toho přistupovat a přestože jsem v ní namísto tvůrčí invence postřehla těžkopádnou snahu o autenticitu skrze ztuhlé masky a obarvené archivy, moje emoce se rozhodly, že to pro tentokrát tak nějak stačí.

• 12.7.2018  21:35

Taková příležitost a tak urputně překalkulovaný výsledek... To už mě víc dojala ta Margaret Mamma Mia Thatcherová před pár lety.

• 12.1.2017  09:15

Čím déle nad tím přemýšlím, tím víc jsem znechucená. Chybu to má už v názvu a formát celovečerního filmu tomu rozhodně nepřísluší. Nejdřív ve mně převládl takový ten dojem, že jsem viděla i daleko horší filmy, ale vyprchal.

• 16.3.2016  08:44
    Dvojníci (2016)

Čekala jsem prostoduchý humor a hodně sokolporna a přesně to jsem také dostala.

• 4.12.2016  00:40

Předem jsem se nejvíc bála těch nahrávaných pasáží, ale nakonec dopadly příčetně. Film působí celkem kompaktně, neokázale a nedojímavě. Chápu, že nebylo cílem zfilmovat celé Doležalovy knihy, ale trochu delší a "rozměrnější" to být mohlo.

• 12.4.2016  20:42

Má to silné momenty, například leknutí v temné komoře.

• 12.3.2016  00:06

Stalo se něco docela nečekaného – nejvíc se mi z celého filmu líbil výkon Michala Suchánka. Dánova předloha je sice překombinovaný brak, ale je příjemně svižná a vtipné průpovídky v ní vyznívají opravdu vtipně. Redukce děje, k níž ve filmové adaptaci došlo, by byla super, kdyby se při ní nerozpadl rytmus vyprávění. Některé indicie jsou odhaleny příliš brzy a jednoduše, jiné pro změnu vůbec. Ty vyzvracené barvy mě osobně moc nenadchly a službu atmosféře ani dobovosti jsem v nich nenašla, ale dejme tomu. Dabing je tragédie.

• 22.10.2016  20:46
    Toni Erdmann (2016)

Tento film mě přivedl do stavu, kdy jsem nevěděla, jestli brečím smíchy, nebo prostě brečím. Tomu říkám katarze.

• 30.10.2016  21:02
    Zátopek (TV film) (2016)

Cokoli se Zátopkem mě vždy baví, dojímá a motivuje. Tento film není výjimkou, ale od téměř hodinového dokumentu z roku 2016 jsem si dovolila očekávat něco komplikovanějšího.

• 31.8.2015  22:15

Rozhodně jde o nejsilnější článek celého Křižkova "projektu", ale to mnoho neznamená.

• 1.11.2015  13:38

Z filmu čiší bezradnost, jíž člověk před Dolečkovou démonickou osobností pochopitelně propadá. Režisérka zašla do několika slepých uliček (k nimž počítám i cestu do Srebrenice), ale pozorovat její pokusy a vývoj vztahu s protagonistou a k tomu poslouchat Dolečkovy bizarní výklady je fascinující i zábavné.

• 29.1.2016  09:19
    Padesátka (2015)

Kolečko se definuje kruhem. A zase tam má jeleny. To by mi ani tak nevadilo, vlastně by mi ten výchozí koncept vůbec nevadil, ale podobně jako v případě Zakázaného uvolnění z něj vznikl divadelně-filmový hybrid s nevtipnými dialogy a ubíjejícím řetězcem jakože nečekaných zvratů.

• 1.11.2015  10:47

Film otevírá hned několik důležitých témat, historických i aktuálních, což oceňuji. Ale vadilo mi, jak se namísto jejich rozpracování urputně snaží dojmout.

• 1.11.2014  23:55
    Bobry (2014)

Bobři jsou jednodušší, punkovější a vůbec sympatičtější obdobou Andělů všedního dne. Místy trochu ztrácejí tempo a je velká škoda, že nemají výraznější soundtrack, ale na amatérský počin je to vskutku slušné. Jo, a z velké části se to odehrává na hajzlech, což je mi tak nějak blízké.

• 27.2.2015  22:10
    Divočina (2014)

Jedno setkání s lamou řekne více než tisíc flashbacků.

• 2.6.2014  23:25

Já vím, že jsem na to neměla chodit, ale předně by se takové filmy neměly točit. Neplakala jsem ani nemám chuť být cynická. Prostě nic. Klišé jsou tam opravdu úplně všechna – včetně důrazného varování, že tam tentokrát žádná nebudou.

• 22.4.2015  08:20
    Krásno (2014)

Jasně, kdo chce vidět retardovanou, provinční slátaninu, tak ji v tom vidí, ale není to tentokrát nutné. Smála jsem se hodně. Dialogům, gagům, situacím "ze života" a vlastně všemu.

• 28.10.2014  22:37
    Několik Let (studentský film) (2014)

Brožovy blokády i film o nich jsou tak zoufalé, že mám obavy, jestli nepůsobí kontraproduktivně.

• 27.3.2015  08:47
    Travelator (2014)

Rakočevićův štěněcí ksichtík není zrovna něco, na co by mě bavilo koukat celý večer. Možná právě to byl největší problém. Zpětně uznávám, že nápad není špatný a zdánlivě bezúčelné střídání dějových rovin je celkem rafinované, ale k přesvědčivosti a zapamatovatelnosti cosi chybělo. A sušší potitulkovou (!) pointu jsem asi ještě neviděla.

• 8.10.2015  22:47
    Ve sklepě (2014)

Rakušané a jejich sklepy, to je velice vděčné téma a zrovna Seidl na něm nemohl mnoho pokazit. Nic světoborného, ale nenudila jsem se.

• 24.11.2015  19:50
    Vejška (2014)

Se mnou je to těžké. Vejška ukazuje onen výsek reality, který od přírody ignoruji, a při své mělkosti mě zrovna nepřiměla na tom něco měnit. Místy jsem se zasmála a do pražské divočiny a slov Vladimira 518 je to zabalené hezky.

• 28.3.2014  13:28

Dom je pábitel! A já jsem moc hystericky nadšená na to, abych napsala něco prospěšného.

• 29.10.2014  09:08

Tak já jsem byla samozřejmě hlavně nadšená, že vidím povědomá zákoutí NS. Jinak to byl, myslím, takový typický novodobý Žilnik.

• 13.11.2012  23:41
    Hunger Games (2012)

Knižní předlohu jsem vnímala jako velice zábavnou odpočinkovou četbu, a jestli měla být něčím víc, tak to na ní naštěstí není znát. Film je trošku okázalejší, umělejší a nudnější, ale snesitelný.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25