Ony

Brouk & Šváb

homepage

• 22.4.2015  08:20
    Krásno (2014)

Jasně, kdo chce vidět retardovanou, provinční slátaninu, tak ji v tom vidí, ale není to tentokrát nutné. Smála jsem se hodně. Dialogům, gagům, situacím "ze života" a vlastně všemu.

• 27.3.2015  08:47
    Travelator (2014)

Rakočevićův štěněcí ksichtík není zrovna něco, na co by mě bavilo koukat celý večer. Možná právě to byl největší problém. Zpětně uznávám, že nápad není špatný a zdánlivě bezúčelné střídání dějových rovin je celkem rafinované, ale k přesvědčivosti a zapamatovatelnosti cosi chybělo. A sušší potitulkovou (!) pointu jsem asi ještě neviděla.

• 4.3.2015  21:02

Hodně dobrý nápad a hodně vtipné zpracování. Obzvláštní kouzlo má scéna s cigárkem.

• 27.2.2015  22:10
    Divočina (2014)

Jedno setkání s lamou řekne více než tisíc flashbacků.

• 1.2.2015  18:19
    Sadko (1952)

Sadkovy příhody mě bavily, akorát po výtvarné a trikové stránce jsou takové podivně nesourodé. Třeba Fénix je opravdu přesvědčivý, zatímco mořská fauna dost odbytá. A Sergej Stoljarov mi připadal na roli bohatýra už trošku starý.

• 4.1.2015  12:34

Proč se animace tak divně seká? Proč hodiny v pozadí někdy stojí a někdy jdou pozpátku? A proč ta postavička vpravo nemá hlavu?

• 19.12.2014  10:02
    Šach mat (TV film) (1963)

Radokova spolupráce s Bekem mi (jako divadelnímu analfabetovi) vždycky připadala hrozně exotická. Už jen kvůli tomu jsem byla na Šach mat nadmíru zvědavá. Bek mě tu po všem, co jsem s ním už prožila, opravdu nadchl. Skvělí jsou i všichni ostatní herci, včetně Josefa Zímy v roli snaživého reportéra. Radok natočil televizní hru, přičemž dal slovům "televizní" i "hra" úplně nečekaný rozměr. Napoprvé mi to připadalo až příliš košaté a místy mimo svou vlastní koncepci, ale to může vyřešit některé příští zhlédnutí, ideálně na něčem jako 4102U Mánes.

• 9.12.2014  18:34
    Co s ním (1950)

Co s kým/čím? S pěkným kůzlátkem, které je třeba stáhnout bez znehodnocení kožky. Zas jednou osvěta.

• 1.11.2014  23:55
    Bobry (2014)

Bobři jsou jednodušší, punkovější a vůbec sympatičtější obdobou Andělů všedního dne. Místy trochu ztrácejí tempo a je velká škoda, že nemají výraznější soundtrack, ale na amatérský počin je to vskutku slušné. Jo, a z velké části se to odehrává na hajzlech, což je mi tak nějak blízké.

• 29.10.2014  09:08

Tak já jsem byla samozřejmě hlavně nadšená, že vidím povědomá zákoutí NS. Jinak to byl, myslím, takový typický novodobý Žilnik.

• 28.10.2014  22:37
    Několik Let (studentský film) (2014)

Brožovy blokády i film o nich jsou tak zoufalé, že mám obavy, jestli nepůsobí kontraproduktivně.

• 19.9.2014  22:22

Že se mi bude z celého filmu nejvíc líbit Jagoda ve sprše, jsem opravdu nečekala. Ale zbytek je prostě křeč, jaká se hned tak nevidí.

• 23.7.2014  12:07

Vlastně je to celkem banální příběh, navíc zbytečně polopaticky vyprávěný. Ale závěrečná scéna mě očistila. Aspoň na pár hodin.

• 14.6.2014  17:25
    Karel Gott (1986)

Ukázal mi cestu rájem.

• 5.6.2014  16:08

"Máš šikovné ruce, dobře ti to myslí. Hodil by ses třeba za jeřábníka." Přesvědčivý náborový film. Ale opravdu – odmyslíme-li si doprovodný komentář a úderníka Kalabuse. Záběry z VŽ jsou impozantní.

• 2.6.2014  23:25

Já vím, že jsem na to neměla chodit, ale předně by se takové filmy neměly točit. Neplakala jsem ani nemám chuť být cynická. Prostě nic. Klišé jsou tam opravdu úplně všechna – včetně důrazného varování, že tam tentokrát žádná nebudou.

• 8.5.2014  19:29

Pár dní po zhlédnutí tohoto filmu musím říct, že ve mně zanechal neobyčejně hezký dojem. Je to takové svěží, rozmařilé a problémy nepřipouštějící. A nikdy bych bývala netipla, že mi zrovna dvojice Veverka–Grosslichtová bude tak sympatická.

• 2.5.2014  11:37

Poslání filmu podle Filmového přehledu (34/1948): "Nebezpečný škůdce našeho hospodářství se dá vyhubit, budete-li všichni dbát pokynů ministerstva zdravotnictví – říká film a ukazuje na praktických příkladech, jak je nutno proti potkanům postupovat. Poučný film, který by se měl promítat zvláště na venkově, aby se všichni hospodáři seznámili s methodami boje proti tomuto žravému a nebezpečnému nepříteli. Velkým kladem je jeho detailní propracování a naprostá srozumitelnost." Abych řekla pravdu, pro mě to zrovna moc kladem nebylo.

• 25.4.2014  00:04

Já bych ho tam chtěla.

• 28.3.2014  13:28

Dom je pábitel! A já jsem moc hystericky nadšená na to, abych napsala něco prospěšného.

• 19.3.2014  18:08

hodně obitusovské

• 8.3.2014  18:39

Stálina na ně! Ale na tancovačce mi zahráli mou zamilovanou :-)

• 16.2.2014  15:20
    Zlaté rybky (1977)

Překombinované detektivky Hany Proškové mě zrovna moc neba, ale na zobrazení narkomanie v socialistickém Československu (a taky na Oldřicha Víznera v roli feťáka) jsem byla hodně zvědavá. Film je ještě více konformní a naivní než jeho předloha a užívání drog dává jednoznačně do souvislosti s vlivem západní kultury. Obsahuje ovšem zajímavé bonusy (debata příslušníků SNB o nymfomankách). A ta odchycená kreatůra byla Hraběnka?

• 24.1.2014  11:28

Čím víckrát jsem to viděla, tím víc to zbožňuju. Úplně nejlepší ze všeho je Valův výraz, když si k němu Švorcová přisedne na motorku.

• 2.1.2014  22:29
    Dynastie Nováků (TV seriál) (1982)

Je to opravdu hrozně naivní a děravé, ale jsou tam i takové zdravě absurdní momenty. A normálně asi miluju Oldřicha Víznera.

• 24.11.2013  14:03

Kvalitní materiál pro toho, kdo se zajímá o tvorbu Josefa Illíka, ne zas tak kvalitní pro toho, kdo by se chtěl zabývat psychologií viny a strachu. Škoda, že nejsme hlavnímu nehrdinovi celou dobu tak blízko jako v sekvenci, kde plánuje "výlet". Ten štítivý odstup od jeho minulosti a charakteru výrazně ubírá filmu na přesvědčivosti.

• 18.7.2013  22:19
    Zagorski specijalitet (TV film) (2012)

Začátek mi připadal (z hlediska hereckých výkonů a tak nějak všeho) natolik špatný, že jsem měla chuť se na to vykašlat. To by ale byla bývala věčná škoda. Nakonec je to docela legrace, která přiživila několik mých fóbií.

• 11.5.2013  22:21
    Okres na severu (TV seriál) (1981)

Jo jo, terapie Pláteníkem byla jedna z nejúčinnějších, co jsem zatím podstoupila.

• 13.4.2013  22:03

HenryS.: např. Ohnivé léto

• 5.4.2013  19:32

Tohle má přesně takovou pachuť, jakou od normalizačního filmu o dospívání chci. A je natolik mocná, že by se málem dalo přehlédnout, jaká je to jinak hovadina. Jen málem, protože ten konec (od Blážiny cesty z Prahy) je tupý až moc.