Ony

no tak!

homepage

• 9.12.2014  18:34
    Co s ním (1950)

Co s kým/čím? S pěkným kůzlátkem, které je třeba stáhnout bez znehodnocení kožky. Zas jednou osvěta.

• 1.11.2014  23:55
    Bobry (2014)

Bobři jsou jednodušší, punkovější a vůbec sympatičtější obdobou Andělů všedního dne. Místy trochu ztrácejí tempo a je velká škoda, že nemají výraznější soundtrack, ale na amatérský počin je to vskutku slušné. Jo, a z velké části se to odehrává na hajzlech, což je mi tak nějak blízké.

• 29.10.2014  09:08

Tak já jsem byla samozřejmě hlavně nadšená, že vidím povědomá zákoutí NS. Jinak to byl, myslím, takový typický novodobý Žilnik.

• 28.10.2014  22:37
    Několik Let (studentský film) (2014)

Brožovy blokády i film o nich jsou tak zoufalé, že mám obavy, jestli nepůsobí kontraproduktivně.

• 19.9.2014  22:22

Že se mi bude z celého filmu nejvíc líbit Jagoda ve sprše, jsem opravdu nečekala. Ale zbytek je prostě křeč, jaká se hned tak nevidí.

• 23.7.2014  12:07

Vlastně je to celkem banální příběh, navíc zbytečně polopaticky vyprávěný. Ale závěrečná scéna mě očistila. Aspoň na pár hodin.

• 14.6.2014  17:25
    Karel Gott (1986)

Ukázal mi cestu rájem.

• 5.6.2014  16:08

"Máš šikovné ruce, dobře ti to myslí. Hodil by ses třeba za jeřábníka." Přesvědčivý náborový film. Ale opravdu – odmyslíme-li si doprovodný komentář a úderníka Kalabuse. Záběry z VŽ jsou impozantní.

• 2.6.2014  23:25

Já vím, že jsem na to neměla chodit, ale předně by se takové filmy neměly točit. Neplakala jsem ani nemám chuť být cynická. Prostě nic. Klišé jsou tam opravdu úplně všechna – včetně důrazného varování, že tam tentokrát žádná nebudou.

• 8.5.2014  19:29

Pár dní po zhlédnutí tohoto filmu musím říct, že ve mně zanechal neobyčejně hezký dojem. Je to takové svěží, rozmařilé a problémy nepřipouštějící. A nikdy bych bývala netipla, že mi zrovna dvojice Veverka–Grosslichtová bude tak sympatická.

• 2.5.2014  11:37

Poslání filmu podle Filmového přehledu (34/1948): "Nebezpečný škůdce našeho hospodářství se dá vyhubit, budete-li všichni dbát pokynů ministerstva zdravotnictví – říká film a ukazuje na praktických příkladech, jak je nutno proti potkanům postupovat. Poučný film, který by se měl promítat zvláště na venkově, aby se všichni hospodáři seznámili s methodami boje proti tomuto žravému a nebezpečnému nepříteli. Velkým kladem je jeho detailní propracování a naprostá srozumitelnost." Abych řekla pravdu, pro mě to zrovna moc kladem nebylo.

• 25.4.2014  00:04

Já bych ho tam chtěla.

• 28.3.2014  13:28

Dom je pábitel! A já jsem moc hystericky nadšená na to, abych napsala něco prospěšného.

• 19.3.2014  18:08

hodně obitusovské

• 8.3.2014  18:39

Stálina na ně! Ale na tancovačce mi zahráli mou zamilovanou :-)

• 16.2.2014  15:20
    Zlaté rybky (1977)

Překombinované detektivky Hany Proškové mě zrovna moc neba, ale na zobrazení narkomanie v socialistickém Československu (a taky na Oldřicha Víznera v roli feťáka) jsem byla hodně zvědavá. Film je ještě více konformní a naivní než jeho předloha a užívání drog dává jednoznačně do souvislosti s vlivem západní kultury. Obsahuje ovšem zajímavé bonusy (debata příslušníků SNB o nymfomankách). A ta odchycená kreatůra byla Hraběnka?

• 24.1.2014  11:28

Čím víckrát jsem to viděla, tím víc to zbožňuju. Úplně nejlepší ze všeho je Valův výraz, když si k němu Švorcová přisedne na motorku.

• 2.1.2014  22:29
    Dynastie Nováků (TV seriál) (1982)

Je to opravdu hrozně naivní a děravé, ale jsou tam i takové zdravě absurdní momenty. A normálně asi miluju Oldřicha Víznera.

• 24.11.2013  14:03

Kvalitní materiál pro toho, kdo se zajímá o tvorbu Josefa Illíka, ne zas tak kvalitní pro toho, kdo by se chtěl zabývat psychologií viny a strachu. Škoda, že nejsme hlavnímu nehrdinovi celou dobu tak blízko jako v sekvenci, kde plánuje "výlet". Ten štítivý odstup od jeho minulosti a charakteru výrazně ubírá filmu na přesvědčivosti.

• 18.7.2013  22:19
    Zagorski specijalitet (TV film) (2012)

Začátek mi připadal (z hlediska hereckých výkonů a tak nějak všeho) natolik špatný, že jsem měla chuť se na to vykašlat. To by ale byla bývala věčná škoda. Nakonec je to docela legrace, která přiživila několik mých fóbií.

• 11.5.2013  22:21
    Okres na severu (TV seriál) (1981)

Jo jo, terapie Pláteníkem byla jedna z nejúčinnějších, co jsem zatím podstoupila.

• 13.4.2013  22:03

HenryS.: např. Ohnivé léto

• 5.4.2013  19:32

Tohle má přesně takovou pachuť, jakou od normalizačního filmu o dospívání chci. A je natolik mocná, že by se málem dalo přehlédnout, jaká je to jinak hovadina. Jen málem, protože ten konec (od Blážiny cesty z Prahy) je tupý až moc.

• 24.3.2013  11:27
    Mnich (2011)

Lewisův román je takový správný brak. Moll se jím však inspiroval natolik volně, že z filmu zdaleka nelze mít stejný požiteček. Vášně působí příliš cudně, umírání moc bezbolestně a nadpřirozené jevy jako pěst na oko. Ještě smutnější než srovnání s předlohou je nevyužitý potenciál filmu samého – herecké obsazení a atmosféra prostředí jsou přece tak silné...

• 21.3.2013  11:24

Připadá mi těžké tomuto filmu něco vytknout, ale zároveň nemožné nad ním nějak jásat nebo si ho oblíbit. Dozvěděla jsem se, že existoval nějaký Torgny Segerstedt, který psal do švédských novin antihitlerovské články a po kterém všechny ženy v okolí prahly, přestože se už sotva držel na nohou, ale odnáším si to spíš jako informaci než filmový zážitek. Snad mi rozumíte. Líbili se mi psi a nasvícení.

• 15.3.2013  23:18
    The Bad Mother's Handbook (TV film) (2007)

Na neznámý televizní film s Pattinsonem je to dost kruté. Až moc. Neuškodilo by těch ženských osudů pár ubrat a do zbytku přidat trochu života.

• 4.3.2013  23:01
    Po noci den (1955)

"Noc" byla působivá a "den" povinný, jak jinak. Vývoj postav je napytel, taky jak jinak. Obsadit do role zapálené brigádnice zrovna Marii Vášovou byl nepochybně hodně avantgardní nápad, ale k opravdovosti příběhu to nedopomohlo. Zato prohnilý chlípník Pešek je výborný.

• 2.3.2013  21:02
    Přiznání (1950)

velice obratně a děsivě dojemně odvyprávěná cesta k soudružství a novému člověku

• 21.2.2013  22:15

V býčích zápasech fandím zásadně bejkům, takže jsem opravdu viděla trochu jiný příběh a nesnášela všechny lidské postavy včetně Sněhurky. Líbily se mi ty trefné vniky reality a banality na místa, kam v klasickém pohádkovém syžetu patří typicky pohádkové motivy. Nemyslím jen dominu místo zlé královny, ale taky třeba bulvární tisk místo kouzelného zrcadla. O tom, proč a jak to bylo němé, se mi moc přemýšlet nechce, ale jsem za to ráda. Obraz, pohyb a hudba stačily vrchovatě.

• 16.2.2013  22:11

Asi jsem měla příliš velká očekávání. A v prvních chvílích ve mně díky vláčné hudbě, městské poetice a absenci kladných hrdinů ještě vzrostla. Hudba mě začala otravovat velmi brzy, speciálně ten zpívaný leitmotiv, městská poetika až později, s jednáním postav jsem se prala docela statečně, ale taky to nešlo. Slibný potenciál zápletky i charakterů byl využit minimálně, scénář je zkratkovitý a povrchní. Jako by se tvůrci chtěli od tématu a prostředí záměrně distancovat. Tenhle odstup se úspěšně přenesl i na mě, a když pak Františka alias Freddyho topili, tak jsem se musela smát.